Březen 2019

Zlost

31. března 2019 v 6:00 | Osho |  Moudra a mezilidské vztahy

Osho: Co dělat, když cítíte zlost

Když máte zlost, kněz vám řekne že se nemáte rozčilovat, protože to není správné. A co uděláte? Můžete zlost potlačit, udusit ji, doslova ji spolknout, ale pak pronikne dovnitř, do celého systému. Spolknete zlost a udělají se vám žaludeční vředy a dříve či později budete mít rakovinu. Spolknete zlost a tím vzniknou tisíce problémů, protože zlost je jako jed. Ale co naděláte? Je-li zlost špatná, musíte ji spolknout.
Já ale neříkám, že je zlost špatná. Říkám, že je čirou a krásnou energií.

"Jakmile pocítíte zlost, vnímejte ji vědomě a zjistíte, že se stane zázrak." ~ Osho

Když se ve vás zlost probudí, pozorujte ji a budete žasnout, co se začne dít. Bude to možná největší překvapení ve vašem životě, protože díky bdělé pozornosti náhle sama zmizí. Transformuje se. Změní se v čirou energii, stane se z ní soucítění, odpuštění, láska. Nemusíte nic potlačovat, takže nejste zatíženi jedem.
Už se nerozčilujete a nikomu neubližujete. Jste oba zachráněni, jak vy, tak objekt vaší zlosti. Předtím jste trpěli buď vy, nebo ten druhý.
Chci tím říct, že není nutné aby kdokoliv trpěl. Stačí, abyste byli vnímaví a vědomě pozorovali. Jakmile se dostaví zlost, bdělá pozornost ji pozře. Bdělá pozornost je zlatý klíč.
Prostě se snažte pochopit, co se děje, odkud zlost vychází, kde má kořeny, jak se objevila, jak funguje, jakou má nad vámi moc, jak vás dohání k šílenství. Předtím jste měli zlost a máte ji i teď, ale přibylo k ní cosi nového, prvek pochopení - pak se její kvalita změní.
Postupně zjišťujete, že čím víc chápete, co je zlost, tím méně se zlobíte. A když ji pochopíte úplně, zmizí. Pochopení je jako teplo. Jakmile dosáhne určitého bodu, voda se vypaří.

"Je velmi důležité, aby každý kdo hledá upřímně pravdu, měl na paměti, že od svých věcí nemá utíkat, ale má je poznávat." ~ Osho

Do svého nitra vstupujte bez předsudků a zjistíte, co je zlost. Umožníte ji, ať vám sama odhalí, co vlastně je.
Nevycházejte z žádných předpokladů. Jakmile odhalíte zlost v její úplné nahotě, v její naprosté ošklivosti, a poznáte její spalující oheň a vražedný jed, náhle zjistíte, že jste se od ní oprostili. Zlost zmizela.
A proč se na vás lidé zlobí? Ve skutečnosti se na vás nezlobí, ale bojí se vás. Strach lidi uzavírá. Jejich zlost je v podstatě strach naruby. Pouze člověk plný strachu dokáže rychle vzplát hněvem. Kdyby se nerozčílil, okamžitě byste poznali, že se bojí. Zlost je zástěrka. Když se rozčílí, snaží se vás zastrašit. Než si uvědomíte, že má strach, začnete se sami bát. Chápete tu sprostou psychologii?
Nechce abyste věděli, že se bojí. A tak se snaží vyvolat ve vás strach, protože jen tak bude v klidu. Bojíte se a on už se nebojí - nemusí mít strach z toho, kdo má strach.

"Lidé se snaží oklamat zlostí sami sebe." ~ Osho

A kdykoliv se bojíte a zlobíte vy, snažíte se stejně tak skrýt strach za zlostí, protože strach by vás odhalil. Zlost kolem vás vytváří oponu, za níž se můžete schovat. Pamatujte si, že zlost je vždy strach postavený na hlavu.
z knihy Osho ~ Emoce

zvířecí nebe

21. března 2019 v 6:00 Moudra a mezilidské vztahy
Zvířecí nebe.
Včera v noci jsem se přišel na Tebe podívat.
Našel jsem Tě tvrdě spát,ale viděl jsem,že jsi brečela.
Olízl jsem Ti slzu a tiše,tiše kňučel....
" To jsem já,neopustil jsem Tě,jsem v pořádku,nic mi nechybí,jsem tady "
Byl jsem u Tebe,tak blízko,u snídaně,pozorujíc,jak naléváš čaj.
Mnohokrát Ti ruka sklouzla pod stůl,kde sedával jsem já.
Bolí to,já vím.
Byl jsem s Tebou,u mého hrobu,pečuješ o něj s takovou láskou.
Chci abys věděla,že já tam neležím.
Šel jsem s Tebou domů,díval jsem se,jak těžce zvedáš klíč.
Jemně jsem dal své tlapky na Tebe a řekl," to jsem já "
Vypadala jsi tak unaveně,když jsi klesla do křesla.
Tak jsem se snažil,abys věděla,že jsem u Tebe.
Je krásné,být tak blízko,každý den a říkat Ti
" NIKDY JSEM NEODEŠEL "
Seděla jsi tak potichu,pak jsi se usmála,vím,že jsi to věděla.
V tom klidu večera jsem byl tak blízko u Tebe.
Den je u konce.
Já se dívám,jak zíváš.
" Dobrou noc,Bůh Ti žehnej,uvidíme se ráno "
Já budu hlídat Tvůj spánek,Tvé sny.
A až přijde čas,přijdu si pro Tebe.
Budu spěchat Tě přivítat.
Ty a já,budeme stát bok po boku.
Tak,jak káže psí zákon,tak jak káže láska.
Je tolik věcí,co Ti chci tady ukázat.
Buď trpělivá,paní má,ještě dlouhá je Tvoje cesta.
Pak přijdeš Domů a já budu s Tebou NAVĚKY!

Kdo je vlastně šarlatán?

7. března 2019 v 6:00 Esoterika
Kdo je vlastně šarlatán Ing. Hana Bláhová

Ve stávající atmosféře honu na alternativní poradce a léčitele jsem se zamyslela nad základní otázkou, kdo je to vlastně šarlatán? Šarlatána bych definovala jako člověka, který neovládá nějakou činnost a přesto se jí živí. Předstírá, že ji ovládá, provozuje ji a nechává si za to platit, nebo za to bere státní plat.
Za 18 let své praxe jsem vyslechla stovky klientů, kteří mi popisovali své vlastní zkušenosti s klasickou medicínou. Neuvěřitelné případy nekompetence, arogance, a absence zdravého selského rozumu, že by to už vydalo na samostatnou knihu.
Rozhodla jsem se shromáždit a uveřejnit alespoň nejkřiklavější příběhy, aby si odborná i laická veřejnost uvědomila, že lékař není vždy jen vševědoucí bůh, ale že na státem a zákonem chráněné podvodníky v bílých pláštích narazí běžný pacient i v ordinacích a nemocnicích.
Za šarlatány bych v první řadě označila neurology a lékaře, kteří se zabývají diagnózou roztroušená skleróza. Jak jinak označit člověka, který neví, z čeho nemoc pramení, neví, jak ji vyléčit, ale vehementně se dožaduje naprosté poslušnosti a doživotní závislosti pacienta na lécích, které prý ho mají pouze chránit, aby se nezhoršoval příliš rychle. Současně mu ale řeknou, že mu nemohou nijak zaručit, že se přeci jen nezhorší a neskončí na vozíku. Nenaplňuje tento postoj veškerou podstatu šarlatánství? Stejná, ne-li horší situace panuje u diagnózy ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kdy pacienti dostávají silná psychofarmaka, ale současně je jim sděleno, že stejně zemřou, často i s prognózou, kdy. Než ale zemřou, farma-firmy si na nich ještě stihnou naplnit kapsy.
Nekonečným zdrojem ,,zábavy" jsou virové infekce, které naše laboratoře neumí diagnostikovat, natož léčit. Nespočítala bych stovky případů, kdy lékaři ORL předepisují dětem nebo i dospělým na chronický zánět v krku, způsobený EBV*, řadu antibiotik, klidně vystřídají až 8 druhů v řadě. Samozřejmě bez efektu. Často je s podivem, že si to pacient nechá tak dlouho líbit. Další virózy, které unikají pozornosti lékařů a laboratoří, jsou viry hepatitid. Vypadá to, že lékaře ani nenapadne o žloutenkách uvažovat, přestože před ním sedí pacient se žlutým bělmem, oranžovými dlaněmi, nažloutlou kůží a špatnými jaterními testy. A i když se neskutečnou a vzácnou náhodou některý z těchto virů najde, nemají čím to léčit. Doporučí maximálně jaterní dietu a klid na lůžku, u EBV jsou děti osvobozeny na nějaký čas od tělocviku.
Ani u bakterií není situace o mnoho lepší. Doslova nás živí desítky případů nerozpoznané borrelie, kdy si pacient stěžuje na únavu a bolesti kloubů, ale protože laboratoř nic nenajde, je označen za simulanta a bez léků odeslán do práce. O dalších skupinách patogenů jako jsou plasmodia, prvoci nebo helminti ani nemluvím.
Že je situace v celé Evropě stejná, a ani vyspělé západní státy nedisponují kvalitnějšími laboratorními testy, dokladují pacienti, kteří za námi jezdí z Rakouska, Německa, Švýcarska…. většinou mají za sebou stejná beznadějná kolečka u lékařů, jako Češi. Minulý týden za mnou přijela mladá 30letá klientka z Německa, která už téměř dva roky únavou a bolestmi téměř nemůže chodit. Sama sebe popsala jako ležáka a měla obavy, zda zvládne při vyšetření hodinu sedět. Všude sebou vozí rozkládací lehátko, aby si v případě potřeby mohla na chvíli odpočinout. Do práce nechodí, jen přežívá. Stará se o ni manžel. Němečtí lékaři ani po řadě testů a vyšetření nic nenašli, a sdělili jí, že se s tím nedá nic dělat a bude se s tím muset naučit žít. Když jsem ji přijímala, očekávala jsem celou řadu patogenů a dopředu jsem klientku varovala, že léčba bude patrně velmi dlouhá. Jaké bylo moje překvapení, když jsem našla pouze borrelii, EBV, tropická plasmodia /cestovala/, a virus hepatitidy D. Dlaně měla oranžové. Nic jiného!
Plasmodia bych laboratořím odpustila, ale viry a bakterie se snad najít mohly? S radostí jsem
klientce oznámila, že její případ je jednodušší, než jsem se obávala, a že pokud bude pečlivě dodržovat všechny pokyny, mohly bychom být do půl roku hotové. S neléčenou borrelií, malárií a závažným virem hepatitidy by ji však čekal nelehký a nedlouhý život.
Včera, 8. 8. 2018, jsem vyšetřovala mladého muže, jehož tatínek mi vyprávěl zajímavý příběh. Před pěti lety se s rodinou vrátil z Chorvatska, kde byl syn notně poštípán. Doma se synovi rozjely vysoké teploty, návaly horka a zimnice, které se střídaly v pravidelných třídenních intervalech. Syn byl schvácený a unavený. I lékařsky nevzdělané rodiče napadlo, že by se mohlo jednat o malárii. Lékařům o poštípání hmyzem v zahraničí řekli. V dětské nemocnici v Brně však opět nic nenašli. Synovi nasadili kortikoidy a otce učili zacházet s jehlou, by mohl synovi píchat jednou týdně imunosupresivum Metotrexát. Rodiče se ale s takovým přístupem nesmířili. Hledali na internetu dál a našli odvážného alternativního pediatra v důchodu. Toho malárie napadla okamžitě a poradil rodičům MMS. Pro jistotu chlapce zaléčil i antihelmintiky. Rodiče varoval, že Metotrexát zkrátí život chlapci o dvacet let. Otec chodil pro injekce do nemocnice dál, protože prázdniny skončily, ale chlapec nebyl schopen chodit do školy. Bylo potřeba mu udržovat neschopenku. Injekci mu však nepíchl ani jednou. Po třech měsících intenzivního užívání MMS několikrát denně se chlapec vrátil do školy. Lékaři se radovali, jak ten Metotrexát pěkně zabírá. Včera jsem chlapce testovala. Celých pět let po této události byl zdravý, nestonal, našla jsem jen pár drobných zátěží, které odstraníme v rámci několika týdnů.
Za šarlatány bych považovala i všechny lékaře, kteří když neví, co s pacientem, mu standardně nasadí kortikoidy. Krátkodobé užívání kortikoidů by se dalo omluvit, sníží zánět, ale každý lékař musí vědět, že kortikoidy nic neléčí, trvale snižují imunitu, a vedou k hormonálnímu rozvratu. Pokud nechají kortikoidy pacientům řadu měsíců a let, je to jejich neschopnost a lenost najít skutečnou příčinu potíží a vyhnout se odpovědnosti. A sami víte, v kolika oborech si bezradní lékaři kortikoidy vypomáhají. Navíc kortikoidy časem přestávají zabírat, musejí se zvyšovat dávky a často ani to nepomáhá od bolesti. Znám zdravotní sestru, která užívala metotrexát a kortikoidy na bolest kloubů 10 let, a bolest se stále stupňovala. Časem klouby tak natekly, že ji omezovaly ve vykonávání běžné činnosti. Trvalo nám rok a půl, než jsme tělo od té spouště vyčistily, postavily imunitně ,,na nohy", odstranily skutečnou příčinu bolesti, /opět nerozpoznaná borrelie, a to u zdravotní sestry!, plasmodia, mikrofilária a sarcocystis/. Dnes je sestřička bez bolesti. Revmatolog, který ji léčil stále stejným způsobem řadu let, přestože od ní slyšel, že to nepomáhá, je šarlatán jako vystřižený! Kdyby nebral stání plat, tak se neuživí!!!!
Další případ jen z minulého týdne: lékařka ORL dala klientovi dvoje silná antibiotika po sobě, údajně na streptokoka. Když i napotřetí si klient stěžoval na silné bolesti mandlí, navrhla lékařka ORL odstranění mandlí! Tento návrh samozřejmě klient neakceptoval a zašel za mnou. Našla jsem mu na mandlích EBV, na což pochopitelně ATB nezabírala. Tato lékařka i všichni laboranti v její laboratoři jsou šarlatáni!
Všichni lékaři, kteří neumí najít žloutenky a prvoky u chronických střevních chorob, a předepisují na tyto zátěže kortikoidy nebo extrémně předraženou neúčinnou biologickou léčbu, jsou šarlatáni!
Šarlatáni jsou i parazitologové, kteří na léčení cyst echinokoka a jiných tasemnic používají albendazol, přestože vědí, že správný lék je praziquantel! Jednak by ho museli shánět, protože v republice není registrován, a za druhé mají nekonečného pacienta, protože málo účinný albendazol mohou postiženému předepisovat do jeho smrti a tvářit se, že to jinak nejde! Praziquantel by ho vyléčil moc rychle! Sami se tím chlubí a píšou to. Mám několik pacientů, kteří byli s echinokokem pomocí albendazolu léčeni na Bulovce, echinokok stále žije, a mám dokonce jednu klientu ze Švýcarska, to samé, echinokoka jí sice na játrech našli, už to je div, ale léčí ji už dva roky jen albendazolem. Cysta se stále zvětšuje a bolí, proto pátrala na internetu, i jako laik si našla, že správný lék je praziquantel, /!/ a vyhledala jinou pomoc.
A tak bych mohla pokračovat velmi dlouho. Pokud se tu potlačí alternativa, pacientům zbyde jen jediná cesta - nejistá a často nebezpečná cesta přes šarlatány v bílých pláštích.
Šarlatánské jsou bohužel i mnohé lege-artis schválené léčebné postupy a léky.
Například léky na ředění krve mají tolik vedlejších nežádoucích účinků, že je otázka, nakolik pomáhají a nakolik zabíjejí. Přestože lékaři o těchto závažných vedlejších účincích ví, bezostyšně je předepisují pacientům desítky let. Chtěla bych vidět, kolik lékařů je užívá samo. A o sporných výsledcích chemoterapie se toho popsaly už stohy.
Současní obhájci ,,čisté a jediné školní medicíny" tedy postupují způsobem: neumím to, ty to umíš lépe, ale já se od tebe učit nebudu, raději tě zničím.
PS: manžel se právě vrátil z roční prohlídky kvůli řidičáku. Tak jsem se vytočila, že musím napsat dovětek.
Další šarlatáni totiž sedí v ordinacích praktických lékařů! První věc, kterou udělali, že mu sestra ihned po vstupu do ordinace začala měřit tlak, zatímco se ho doktor vyptával. Tlak se má měřit v klidu, nemluvit u toho a člověk musí být alespoň pět minut v sedě, a vydýchaný. Naměřili mu 150/90 a už mu chtěli psát léky na zvýšený tlak. Když se ohradil, že sotva doběhl a měření nebylo provedeno korektně, změřili ho znovu a měl 137/90!!!!
Potom ho praktik poslal vedle k ušní, kde mu lékařka dělala audiotest v běžné ordinaci, kde z jedné strany hučela klimatizace, a z druhé strany trolejbusy a tramvaje z ulice. Manžel je opět musel upozornit, že správný test se provádí ve zvukotěsné komoře. Takhle si lékaři vyrábějí pacienty a uměle vytvářejí důvody pro nasazování dalších léků.
Milí přátelé, nenechte sebou manipulovat a ozvěte se, pokud tyto běžné testy nejsou prováděny korektně.
Ing. Hana Bláhová, Brno, 9. 8. 2018