Leden 2019

další info o tlustém střevě

29. ledna 2019 v 6:00 O zdraví a nemoci
V prosinci je nejzatíženějším orgánem tlusté střevo. A to i bez ohledu na blížící se Vánoční svátky spojené v našich zeměpisných šířkách s nezřízenou konzumací cukroví, vánoček, štol, majonézových salátů a smažených řízků, které následuje pečená kachýnka a ve finále Silvestrovská všehochuť zalitá spoustou alkoholu :-) Ano, my Češi slavíme dost divným způsobem ;-)
Jako obvykle troška opakování z biologie - tlusté střevo je konečný úsek trávicí trubice, kde probíhá finální zahušťování a vyměšování potravy z těla. V tlustém střevě se vstřebávají zbylé vitamíny a minerály a také voda. Nestravitelné zbytky jsou zahušťovány, vzniklé výkaly odchází konečníkem z těla ven. Na procesu tvorby stolice se významně podílí zde usídlené symbiotické bakterie - tzv. střevní mikroflóra. Tlusté střevo člověka je dlouhé asi 1,5 metru a má průměr 5-7 cm.
Střevo má za úkol provádět látkovou výměnu a přes svou stěnu předává tělu látky potřebné pro život. Soli, voda, vitamíny se dostávají aktivním transportem ze střeva do krve. Zanesené tlusté střevo pak hůře plní svou funkci a člověk, ač plně nasycen, v podstatě trpí podvýživou.
Říká se a podle mě naprosto správně, že střevo je základem našeho zdraví. V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme a tak vypadáme.
Síla našeho imunitního systému závisí na stavu našeho střeva ze 70 až 90%!!!
Střevo je osídleno velkým množstvím mikroorganismů. Některé jsou pro nás prospěšné, jiné ne. A tady je na místě se zamyslet nad tím, jaké potraviny tělu dodáváme. Spousta potravin, které jíme, zakyselují náš organismus (např. uzeniny, cukrovinky, cukr, káva, alkohol a mnoho dalších - doporučuji přečíst si knížku Pryč s kyselostí od Kurta Tepperweina. Možná prima vánoční dárek ;-) a v kyselém prostředí se daří dobře kvasinkám a plísním. A ty se množí a množí, což porušuje křehkou rovnováhu mikrokultury našeho střeva, dochází ke kvašení a hnití trávené potravy a vzniká kal, kterým si zalepujeme střevo. Kal se postupně hromadí a přilepuje na stěny střeva, přidávají se další a další vrstvy, ty tvrdnou a vnikají tzv. kalové kameny. Uvádí se, že mohou vážit až 10 kilogramů!!! Tím se střevo stává méně pohyblivé, trávená potrava postupuje pomaleji, může docházet i ke stagnaci, přichází zácpa. Udělejte vše pro to, abyste nemuseli sáhnout po projímadle. Pokud s tím začnete, budete mít velký problém vyprázdnit se přirozeně. Naučte své střevo znovu pracovat! A řešte PŘÍČINU zácpy, ne jen důsledek! Pokud se příčina zácpy dlouhodobě neřeší, ze střeva se stane zanesená odpadní šachta, kterou budou zbytky potravy procházet naprosto bez povšimnutí a zácpy se změní v déletrvající průjmy.
Párovým orgánem tlustého střeva jsou plíce. Proto nemoci horních cest dýchacích mají často původ ve střevu. Oslabené tlusté střevo se projeví na stavu dýchací soustavy a imunitě.
Po psychické stránce se problémy tlustého střeva projevují zadržováním přežitých a neaktuálních emocí, problémy s dáváním a přijímáním na citové rovině, pocitem nedostatečného ocenění, zneužívání a někdy až depresí. Pouvažujme tedy, co nás trápí a nechce pustit.
Jak se projevuje oslabení tlustého střeva?
Oslabení se nejprve projevuje zejména zácpou, průjmem nebo kručením ve střevech. Posléze se může přidat i oslabení imunity (tlusté střevo je největším orgánem naší imunity, již naši předci říkali, že imunita sídlí právě ve střevech - je to až 70 %). Jelikož tlusté střevo souvisí se sliznicemi v těle, jeho oslabení je projevuje také ve formě častých rým, viróz nebo i krvácením z nosu.
Tlusté střevo je zmenšeninou našeho těla, je to soustava, která stimuluje celý organismus. Každý úsek stimuluje určitý orgán a proto, když je některý z úseků tlustého střeva zanesen, odrazí se to
ve funkčnosti daného orgánu a dochází ke vzniku onemocnění.
Tlusté střevo předává skrze svoji stěnu látky do těla. Čisté a zdravé střevo předává vitamíny, vodu a soli do krve a vyživuje náš organismus. Funguje to tak i se zaneseným střevem, do těla se pak dostávají látky, které nás oslabují. Veškeré nečistoty jsou poté odváděné kůží ve formě ekzémů nebo různých pupínků a akné.
V neposlední řadě je projevem i častá únava, podvýživa organismu (a to i u osob obézních), bolesti hlavy, migrény, bolesti v oblasti bederní páteře nebo opary na dolním rtu.
Co tedy dělat a jíst, abychom tlusté střevo nezatěžovali???
* Nejúčinnější je detoxikace tlustého střeva, ať už v podobě tzv. klystýrů (výplachů střev), které mají svůj základ již po tisíciletí ve všech kulturách, tak i ve formě pravidelných půstů (kdy pijeme pouze vodu) nebo odlehčovacích dní (kdy jíme třeba jen ovoce, rýži nebo pijeme pouze čerstvé ovocné/zeleninové šťávy).
* Tlusté střevo je nejaktivnější mezi 5. a 7. hodinou ranní. I když v tomto čase vstáváte, je lepší nesnídat. V tuto dobu probíhá u zdravého jedince vylučování. Ten, kdo má s vylučováním potíže, si může dát sklenici teplé vody se špetkou soli, nebo se švestkovou šťávou (postačí i vyluhovat sušené švestky ve vodě). Snídani odložte po 7.hodině, kdy je nejaktivnější žaludek.
* Po 19. hodině nejezte vůbec nebo jen střídmě.
* Hlídejte si dostatečný příjem tekutin. V létě nám jde většinou doplňování tekutin lépe než v zimním období. Proto si pitný režim opravdu hlídejte. Pijte teplou vodu, čaje a opět si neodpustím zmínit oblíbený zázvorový čaj.
* Jezte potraviny bohaté na vlákninu - luštěniny (fazole, sóju, hrách, cizrnu), obiloviny - zvláště se přimlouvám za ty bez lepku (jáhly, pohanka, quinoa), rýže (ideálně natural), otruby, celozrnné obiloviny a klíčky, lněné semínko, zeleninu (pórek, cibuli, řepu, mrkev, topinambury, artyčoky atd.) a ovoce (fíky, švestky, hroznové víno, melouny, dýně, jablka, hrušky). Dále med a kvalitní rostlinné oleje, pokud trpíte zácpou, přidejte Psylium nebo Aloe Vera.
* Je také velice důležité zaměřit se na naši psychiku. Začít si být sami sebe vědomí. Vnímat naše potřeby a naplňovat je v našich životech. Hledat odpovědi sami v sobě, místo "tam" venku. Mnohdy jsou právě informace a normy zvenčí příčinou toho, že máme pocit, že selháváme (a selhávají i naše střeva). Tlusté střevo je naší temnou stránkou a je potřeba ho prosvítit světlem naší duše. Je potřeba vzít odpovědnost sami za sebe do svých rukou.
* Samostatně chci zmínit pro střevo opravdu zázračné - obyčejné KYSELÉ ZELÍ, především to netermizované, nesterilované a ani jinak tepelně neupravované. Nejcennější složkou kyselého zelí je kyselina mléčná, která pomáhá obnovovat poškozenou střevní sliznici a pomáhá při trávení v žaludku tím, že kompenzuje nedostatek tvorby kyseliny solné. Dále obsahuje probiotické bakterie a nezanedbatelné množství celulózy, která pomůže průchodnost střev.
* Čím jednodušeji budete jíst, tím lépe. Pokuste se vynechat chemicky upravované potraviny, polotovary, bílou mouku, bílý cukr, mléko, uzeniny, sladkosti, pozor na kávu a alkohol.
* Na odhlenění použijte lotos. Sušený kořen lotosu koupíte v prodejnách zdravé výživy nebo v prodejnách s kořením - stačí povařit. Dále doporučuji zázvor a skořici.
Jaké potraviny nám pomohou posílit tlusté střevo?
* Nejdůležitější pro fungování zdravého střeva je dostatek vlákniny, zeleniny, ovoce a vody. Zlatým pravidlem je nekombinovat velké množství surovin v jednom jídle a udržovat dostatečnou pauzu mezi jídly. Pokud tomu tak není, potrava ve střevech zahnívá, jsme nafouknutí, unavení, je nám těžko a trpíme nadýmáním.
* Z obilovin je vhodná rýže, rýžové otruby, oves nebo pohanka. Z luštěnin je vhodná černá čočka. Důležitá je i zelenina jako je česnek, který je od pradávna používán jako vypuzovač střevních parazitů, cibule, pórek, zázvor, černá ředkev, kysané zelí nebo růžičková kapusta. Z ovoce jablka, hrušky, kaki, kokosový ořech a fíky. Vhodné jsou téměř všechny druhy ryb (v tomto období připravujeme se zahřívajícím kořením) a tučnější masa, jako je vepřové.
* Vhodné jsou také vlašské ořechy (pozor na množství, jsou hůře tráveny), jedlé kaštany, med či usušené lesní houby. Z bylinek, které podporují trávení, doporučujme zejména kmín, fenykl, anýz a zahřeje nás i muškátový oříšek (ve větším množství působí jako opiát, pozor tedy i tady na jeho množství). Dále je výborný plicník lékařský, který je doporučován na uklidnění střev při průjmech, stejně tak jako skořice. Mléčné výrobky až do jara vypouštíme, vnáší do těla chlad a zahleňují nás. Obzvláště, pokud máme zanesená střeva.
* Pro podporu peristaltiky střev můžeme vyzkoušet indickou vlákninu tzv. psyllium nebo zelený jíl.

Ameriko přestaň!

21. ledna 2019 v 6:00 | Autor: Eva Dreyová |  Moudra a mezilidské vztahy

Ameriko přestaň (aneb tohle je osobní)

7. 09. 2017 23:43:29
Já nechci válku! Přestaň ohrožovat světový mír. Přestaň mi bulíkovat, že zásadní hrozba války vychází od severokorejců.
Svět asi zapomněl na to, že ty jsi byla první v dějinách lidstva, kdo použil atomové zbraně. Dvě atomovky, vzpomínáš? Tenkrát jsi tvrdila, že Japonce musíš "umravnit", aby skončila druhá světová válka. Druhá světová válka už skončila, Německo kapitulovalo 8. května1945. A stejně jsi poslala v srpnu 1945 "Malého chlapce" na Hirošimu a "Tlouštíka" na Nagasaki, protože jsi bojovala proti Japoncům na ostrovech v Tichomoří a po boku Australanů i na nové Guineji a na Filipínách. Japonce bys "dorazila" i bez jaderných zbraní. Bylo to absolutně zbytečné bombardovat japonská města, kde byli převážně nic netušící civilisté. Ale ty jsi potřebovala zjistit, jaké ničivé účinky bude mít jaderná zbraň v hustě osídlené oblasti. Hodilo se ti to do krámu, protože přece druhá světová válka, ve světě chaos, kdo by ti to vyčítal, že? Bojovala jsi na ostrovech, ale bomby jsi shodila na hustě osídlená města. Divný, ne? Já ti řeknu proč. Protože testy atomovek jsou jen testy (vzpomínáš, červenec 1945 letecká střelnice Alamogordo na jihu Nového Mexika, americký vědecký tým vedený Robertem Oppenheimerem?), ale pak tě, Ameriko napadlo, že můžeš tyhle zbraně vyzkoušet na civilistech a na infrastruktuře a zjistit, jak to funguje doopravdy, jak bude svět ohromený a šokovaný. A o tři týdny později už jsi usmrtila atomovkami přes 200 tisíc japonských civilistů. Svět musel na vlastní oči vidět, co umí atomovka. Taková šoková terapie. Byla jsi totiž jediná země v té době, která měla atomovku. Dala jsi tak světu najevo, kdo je tady supervelmoc a koho se doživotně bát. Dost zvrácený způsob ke získání respektu. Tehdejší Sovětský svaz to okamžitě pochopil, tu tvou demonstraci síly, věděl, že musí konat, že jsi schopná klidně poslat atomovku i na Rusko, prostě ke komukoliv, kdo v budoucnu nebude hrát "světové šachy" podle tvých pravidel. Proto si Rusko v roce 1949 také vytvořilo atomovou bombu. A to přispělo ke vzniku tzv. studené války.
Ameriko, už tě znám. Vím, že se ráda vměšuješ do záležitostí jiných zemí, infiltruješ každý kout světa a předěláváš ho k obrazu svému. Ty tvoje intervence.. kolik jich už bylo, během tvé americké existence, spočítal to někdo? Smlouváš, vydíráš, podplácíš, zastrašuješ, vyhrožuješ a sankcionuješ. A někteří pak skončí jako všichni ti Husajnové, Kaddáfí a další. Jsi multikulturní národ, který vyrostl na hrobech Indiánů. Úplně jsi vyvraždila jedno etnikum, zničila jeho kulturu, zbytky té etnické čistky jsi zotročila a jenom proto, abys sis vybudovala tu svou multikulturní říši "Sodomu Gomoru". Víš, jak dopadla Sodoma a Gomora? Nutíš všem svoje pravidla, honíš se za přízraky, jsi jak schizofrenní gnostik baštící LSD, který si myslí, že svět neexistuje a že jsme v Matrixu. Jsi závislá na okolním světě víc, než si myslíš. Co bys byla bez nás všech? S kým bys hrála ty svoje "matrixové hry"? Kdybys měla tak skvělou americkou populaci, proč by sis neustále tahala k sobě z okolního světa nejlepší světové myslitele a špičkové vědce?
Dlužíš skoro 20 bilionů dolarů, je to astronomický dluh, je nejvyšší na světě a roste rychleji než DPH. Je to dluh větší než všechny fyzické měny, zlato, stříbro a bitcoiny dohromady. Tvoje americká vláda drží jen malou část dluhu, zbytek je v rukou soukromých investorů. Všichni se navzájem uklidňují, že tvoje dluhopisy jsou jedním z nejbezpečnějších aktiv. Opravdu? Připomenu ti tvoje věřitele, kteří vlastní největší objem amerických státních dluhopisů: Německo 93,5 mld dolarů, Indie 123 mld dolarů, Belgie 116,9 mld dolarů, Jižní Korea 86,7 mld dolarů, Kanada 81,4 mld dolarů, Rusko 74 mld dolarů, Bermudy 65,9 mld dolarů, Japonsko 1.137 mld dolarů, Čína 1.115 mld dolarů, Irsko 271 mld dolarů, Kajmanské ostrovy 262 mld dolarů, Brazílie 254,7 mld dolarů, Švýcarsko 235,2 mld dolarů, Lucembursko 216 mld dolarů, Anglie 207,2 mld dolarů, Tchaj-wan 188,6 mld dolarů, Hong Kong 186,3 mld dolarů. Tady vidíme to "Amerika především", že?
"Prožrala" jsi, Ameriko, lepší budoucnost celému lidstvu. Žiješ si nad poměry od té doby, co tě znám. Jsi na to hrdá? Jsi zadlužená kam se jen podívám. To se ti to rozkazuje, když polovina světa drží tvé dluhopisy a ví, že kdybys padla na hubu, padne s tebou v podstatě "celá planeta", protože většina zemí už ani nemá zemědělské kapacity na to, aby bez importu uživila vlastní národ. Provázala jsi všechny se všemi víc než kdy předtím. Takže když padne tvoje burza, jsou v řiti všichni. Tolerují ti (někteří se skřípěním zubů) proto všechny tvoje výstřelky, kterými "oblažuješ" svět. Navíc tvůj zbrojní průmysl by se zhroutil, kdyby byl celosvětový mír a nikdo by nezbrojil, nikdo by neválčil. Co by si tví generálové počali? Proto si vždycky najdeš nějakého "nepřítele" a začneš svět přesvědčovat, že zrovna "z téhle strany" přichází zlo a nebezpečí. Zblbneš nejen vlastní národ, který v panice buduje každou chvíli kryty a dělá si zásoby, nýbrž i ostatní, abys je přinutila nakupovat u tebe víc zbraní. Když už nepomáhá teorismus, který jsi úspěšně rozmetala po celé planetě, ukážeš na severokorejce, že ohrožují svět. Jsi to ty, kdo ohrožuje celý svět. Kim se před tebou "zabarikádoval", nechce tě pustit dovnitř, a to tě úplně vytáčí a navíc už má zbraně hromadného ničení bez tvého souhlasu. Nevíš přesně, co se tam děje, viď? Nemůžeš to ovlivňovat, úplně z toho šílíš. Jsi paranoidní, smýšlíš totiž o světě jako o jednom bitevním poli.
Putin má pravdu, když říká, že severokorejci budou radši žrát trávu, než by si tě pustili byť jen před dveře. Severokorejci vědí, jak zacházíš s odpůrci svého světonázoru i se svými rádoby spojenci. Asi nějak nemají zájem o tvou demokracii, multikulturalismus, sodomu a jiné výdobytky, které jsi světu naservírovala. Kim haraší zbraněmi, protože ti dává najevo, že evidentně nemají zájem o obohacení tvojí kulturou a ideologií. I blbec už by to pochopil. Už sis zglobalizovala celý svět, ale ještě jsou místa, kam tě nechtějí pustit, takové poslední vzdorující ostrůvky "starého" světa. Jestli začne válka, bude to tvoje vina, Ameriko, jenom tvoje, i když možná nestiskneš jako první "spoušť", budeš to ty, kdo povede ten prst ke "spoušti", děláš to pokaždé, když ti něco nevychází. Možná bys měla změnit rétoriku, Ameriko, a poslouchat taky, co říká ostatní svět a vůdci jiných území, nejsi tady totiž na tom světě sama, víš? Aby třeba někdo na tebe nenamířil neutronku. Protože ta vyhladí populaci bez poškození infrastruktury a Amerika je veliká země, nemýlím-li se? Svět je přelidněný, zaneřáděný odpadem (voda a půda kontaminovaná), hladový, zadlužený, migrující, prosáklý terorismem a má, Ameriko, zase blbou náladu.

Kryon v Praze

12. ledna 2019 v 14:33 Esoterika