Červenec 2018

tajemství kvality života

22. července 2018 v 10:09 Moudra a mezilidské vztahy
Řeknu vám tajemství - můžete. Tedy, minulost už nezměníte, ta už taková zůstane, ale můžete změnit budoucnost. Co všechno byste tedy měli nechat odejít v novém roce, abyste měli lepší?
Nechte odejít vše, co nedokážete kontrolovat
Nedokážete kontrolovat a ovládat všechno. Ne všechno je ve vaší moci. Ne každé rozhodnutí záleží na vás. Ne každá věc se týká vás. V novém roce nechte odejít prostě vše, co není ve vaší režii. Namísto ostatních lidí se zaměřte na sebe a svůj život. Uvidíte, že se budete mít lepší.
Nechte odejít strach
Strach je jen iluze vytvořena naší hlavou. Opakujte si to vždy, když budete mít pocit, že vás znovu ovládá. Nenechte ho vyhrát. Jste silná osobnost. Silnější, než byste si možná mysleli. V novém roce se snažte překonávat své hranice, přestaňte nadměrně přemýšlet o zbytečných věcech, a hlavně, přestaňte přikládat důležitost tomu, co si o vás myslí ostatní. Vy víte, jací jste. A to je vše, co potřebujete.
Nechte odejít vinu
Ne, za některé věci opravdu nemůžete. Ne všechno je vaše vina. V novém roce si zkuste odpustit. Zkuste se přestat hrát na obětního beránka a nést na svých bedrech vinu celého světa. Jste zodpovědní za určité věci, ale ne za všechno. Přestaňte se už vinit.
Nechte odejít všechny staré vztahy
Do nového roku vkročte s čistým štítem. Vše, co v tom starém roce skončilo, nechte uzavřené. Někdy je to těžké, chápeme, ale vše, co musíte udělat, je přenést se přes to. Zlomené srdce se časem zahojí a smutek pomine. A pak budete znovu šťastní a svobodní. Ale neubližujte tím, že do svého života znovu vpustíte stejných lidí, se kterými vám to už nevyšlo. Zbytečně otevřete staré rány.
Nechte odejít negativitu
Tento rok se zkuste více usmívat. Letos zkuste být pozitivnější, produktivnější, milejší a laskavější. Letos nedejte negativitě žádnou šanci. Převezměte kontrolu nad svým životem a chovejte se tak, jak chcete, aby se ostatní chovali k vám.
Nechte odejít všechny selhání plány
Ne všechny vaše plány vám vyšli. Dobře. Zkoušení patří k učení. Pamatujte si, že pokud nějaký plán nefunguje, nikdy neměňte svůj cíl - změňte plán. Nevzdávejte se. I v novém roce zkoušejte a zkoušejte, a uvidíte, trpělivost růže přináší. V jedno ráno se vzbudíte a zjistíte, že jste přesně tam, kde jste chtěli být.
Nechte odejít utrpení
Lidé vás mohli dostat na kolena. Mohli vás podrazit. Mohli vám ublížit. Ale nikdy vás nezlomili. Zatněte zuby, posbírejte poslední síly, které máte a postavte se. Stiskněte ve svém životě tlačítko "znovu" a změňte ho celý od základů, pokud chcete. Dělejte vše proto, abyste byli šťastní. Dbejte o sebe. Dbejte o své blaho.
Nechte odejít své staré já
A nakonec bod, který souvisí se všemi předchozími. Pokud si myslíte, že je tu něco, co jste ve starém roce mohli udělat lépe, pokud jsou zde nějaké vaše zvyky, které byste chtěli vylepšit, nebo pokud jsou zde nějaké věci, které si doslova ptají změnu, v novém roce to napravte. Nikdy není pozdě změnit vše ve svém životě a stát se úplně jiným a lepším člověkem. A nový rok je na to ten správný čas.