Cukr a sůl

17. prosince 2017 v 14:31
Domácí magie Tato stránka se mi líbí
Cukr v domácí magii
Cukr je protipólem soli. Je to základní obětina, kterou použijeme, když něco není v pořádku - obecné platí, že se snažíme vyjít s duchy a bo...hy po dobrém. Proto je tady cukr. Již několikrát jsem uváděl podrobnosti o malém rituálu spojeném se zameteném smetí z podlahy našeho domu, které než je vyhozeno před dům, je posypáno cukrem a venku před domem ještě zaklínáno. Cukr je obětina, kterou mají duchové velice rádi, a mnohdy postačí samotný cukr k tomu, aby se v domě síly vyrovnaly, duchové upokojili a vše bylo jak má.
K tomu abychom docílili ztraceného smíru je třeba na podlahu nasypat cukr - při tom zaklínat: ,,Vy mocní jezte a nám pokoj neste". Cukr je třeba dokonale smést na hromádku. Pak vzít pálenku a podlahu s ní vydatně pocákat a opět zaklínat: ,,Vy mocní pijte a s námi v míru žijte" Potom smetený cukr vyneseme před dům, kde jej vysypeme na Zem. Při tom opět zaklínáme: ,,Kmotříčkové milí, neberte nám síly, kmotřičky milé, zanechte nás v síle"
Cukr spolu s moukou a vajíčkem je pravidelnou obětinou duchům předků na jejich počest a přivolání. Některé tradice volají předky o novoluní a jiné v čase úplňku. Já se kloním k úplňkovému volání, ale tradice je tradice.
Cukr je rovněž spolu s mlékem obětinou, jenž je milá vodním plochám. Pochopitelně, že mluvíme o symbolickém usypání a úlitbě, do zdroje pitných vod prosím raději nic neházejte - je to zakázáno zákonem! Cukr a mléko vylijte v takovém případě pod strom nacházející se v dostatečné vzdálenosti od vodní plochy, které chcete obětovat.
Cukr je obětina, bez které bych si zimně slunovratové slavnosti nedovedl ani představit. Zimní slunovrat - tedy vánoce jsou plné sladkostí. Cukroví plné cukru, másla, oříšků a já nevím jakých ještě dobrot jsou přesně tím co od nás doslova netrpělivě duchové, jenž nás celým rokem provázeli očekávají a čím jsme jim my lidé, co s nimi udržujeme kontakt povinni obradovat v tento slavnostní čas.
Cukr je zkrátka první pomocí v duchovním světě, a proto pokud někde budete číst, že se prostor domu čistí solí - vy už budete vědět, že je to sice pravda, ale proč brát do ruky hůl, když jsme se nepokusili o domluvu skrze cukrovou diplomacii.
Přeji Vám noho štěstí a sladkých dní.
Zbyněk Milner

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama