Prosinec 2017

Cukr a sůl

17. prosince 2017 v 14:31
Domácí magie Tato stránka se mi líbí
Cukr v domácí magii
Cukr je protipólem soli. Je to základní obětina, kterou použijeme, když něco není v pořádku - obecné platí, že se snažíme vyjít s duchy a bo...hy po dobrém. Proto je tady cukr. Již několikrát jsem uváděl podrobnosti o malém rituálu spojeném se zameteném smetí z podlahy našeho domu, které než je vyhozeno před dům, je posypáno cukrem a venku před domem ještě zaklínáno. Cukr je obětina, kterou mají duchové velice rádi, a mnohdy postačí samotný cukr k tomu, aby se v domě síly vyrovnaly, duchové upokojili a vše bylo jak má.
K tomu abychom docílili ztraceného smíru je třeba na podlahu nasypat cukr - při tom zaklínat: ,,Vy mocní jezte a nám pokoj neste". Cukr je třeba dokonale smést na hromádku. Pak vzít pálenku a podlahu s ní vydatně pocákat a opět zaklínat: ,,Vy mocní pijte a s námi v míru žijte" Potom smetený cukr vyneseme před dům, kde jej vysypeme na Zem. Při tom opět zaklínáme: ,,Kmotříčkové milí, neberte nám síly, kmotřičky milé, zanechte nás v síle"
Cukr spolu s moukou a vajíčkem je pravidelnou obětinou duchům předků na jejich počest a přivolání. Některé tradice volají předky o novoluní a jiné v čase úplňku. Já se kloním k úplňkovému volání, ale tradice je tradice.
Cukr je rovněž spolu s mlékem obětinou, jenž je milá vodním plochám. Pochopitelně, že mluvíme o symbolickém usypání a úlitbě, do zdroje pitných vod prosím raději nic neházejte - je to zakázáno zákonem! Cukr a mléko vylijte v takovém případě pod strom nacházející se v dostatečné vzdálenosti od vodní plochy, které chcete obětovat.
Cukr je obětina, bez které bych si zimně slunovratové slavnosti nedovedl ani představit. Zimní slunovrat - tedy vánoce jsou plné sladkostí. Cukroví plné cukru, másla, oříšků a já nevím jakých ještě dobrot jsou přesně tím co od nás doslova netrpělivě duchové, jenž nás celým rokem provázeli očekávají a čím jsme jim my lidé, co s nimi udržujeme kontakt povinni obradovat v tento slavnostní čas.
Cukr je zkrátka první pomocí v duchovním světě, a proto pokud někde budete číst, že se prostor domu čistí solí - vy už budete vědět, že je to sice pravda, ale proč brát do ruky hůl, když jsme se nepokusili o domluvu skrze cukrovou diplomacii.
Přeji Vám noho štěstí a sladkých dní.
Zbyněk Milner


Omega 3 +

1. prosince 2017 v 14:28 O zdraví a nemoci


Není Omega jako Omega, ta naše od LPGN je skvělá.
Okrem iných technických a metodologických odlišností štúdií zohráva podstatnú úlohu úroveň oxidácie omega-3 mastných kyselín. Omega-3 kyseliny sú totiž polynenasýtené mastné kyseliny, teda ich molekula obsahuje násobné väzby, ktoré (možno si pamätáte z chémie) sú veľmi reaktívne a ľahko sa rozkladajú na rozdiel od saturovaných (nasýtených) tukov ako je napríklad bravčová masť.
Zrýchlený rozklad rybieho oleja spôsobuje kyslík,... vlhkosť, svetlo, prítomnosť ťažkých kovov, prípadne iné znečistenie (proteíny a pod.).
Oxidáciou omega-3 kyselín vznikajú lipidové peroxidy a sekundárne oxidačné produkty ako 4-hydroxyhexenal (HHE) a malondialdehyd (MDA) a znižuje sa obsah žiadaných mastných kyselín EPA a DHA.
Oxidačné produkty sa podieľajú na tvorbe prozápalových cytokínov a tým vedú k systémovému zápalu, ktorý vedie k vzniku aterosklerózy, inzulínovej rezistencie a metabolického syndrómu, navyše pôsobia karcinogénne a neurotoxicky, čo môže viesť k Alzheimerovej chorobe.
Alarmujúce je, že napriek tomu, že o škodlivosti oxidovaných tukov sa debatuje už desaťročia, v štúdiách s omega-3 mastnými kyselinami sa vôbec nezohľadňuje miera oxidácie podávaných produktov, tak sa nemôžeme čudovať, že aj výsledky sa natoľko líšia.
Ak by sa tento problém začal verejne rozoberať, možno by sme sa dostali aj k problematike oxidácie rozšírených omega-6 mastných kyselín (rastlinné oleje), ktoré sú roky propagované ako najvhodnejšie tuky na tepelnú úpravu.
Niekoľko prác v USA skúmalo mieru oxidácie voľnopredajných prípravkov na trhu a zistilo sa, že 11 - 62% produktov obsahovalo vysoké množstvo zoxidovaných tukov. Na našom trhu sa oxidačné produkty nezisťovali, pravdepodobne by však výsledky boli podobné.