Leden 2017

Silné poselství 24letého umírajícího muže

31. ledna 2017 v 16:59 Moudra a mezilidské vztahy
Většina z nás žije svůj život automaticky. Nezamýšlíme se nad jeho skutečnou velikostí. Nežijeme svůj život, ale spíše jen prožíváme. Kolem sebe toho máme hodně, ale i přesto se cítíme prázdní a ztraceni ve svém nitru.
Umožníme naší mysli přemýšlet dlouho do noci nad věcmi, na nichž ve skutečnosti nezáleží, jako jsou účty, peníze, co si o nás myslí ostatní apod.

Proč si to vlastně děláme?

Samozřejmě, nikdo z nás nezná odpovědi a co se s námi stane po smrti, ale my všichni jsme na stejné lodi. To, kam směřuje náš život a naše rozhodnutí tvoří náš charakter a existenci.
Naše zkušenosti a volby nás formují, ale mnozí z nás jsou uzavření, protože nahánějí peníze, moc a stabilitu namísto toho, aby se zamýšleli nad smyslem svého života.
Počítáme jen hodiny, kdy budeme mít po práci a půjdeme domů, kde si odpočineme, že bychom mohli jít opět na druhý den do práce.
Neustále se za něčím naháníme a když se jednoho dne probudíme, divíme se, proč jsme se vůbec naháněli.
Nemusí vám nyní záležet, jak nakládáte se svým životem, ale možná řada od 24letého muže, který umírá, vás probudí.
Doufáme, že po přečtení jeho příběhu, se poučíte a uvědomíte si, že máte jen krátký čas na to, abyste žili na této planetě. Ze svého života můžeme vytěžit maximum, milovat a žít autenticky, dokud nezemřeme.

Zde je poselství od 24 letého umírajícího muže:

Mám jen 24 let, a přesto jsem si už vybral svou poslední kravatu.
Je to to jediné, co s jistotou budu mít oblečené na svém pohřbu několik měsíců od této chvíle. Můj oblek k ní nemusí pasovat, ale myslím si, že je ideální pro tuto příležitost.
Uvědomil jsem si ale, že nejdůležitější věcí je opustit tento svět jako člověk, který je dnes o něco lepší, než jsem býval předtím.
Na způsobu, jak jsem žil svůj život dosud, na mé existenci, nebo přesněji na její ztrátě nebude vůbec záležet, protože jsem žil, aniž bych dělal něco působivé.
Předtím jsem se zamýšlel nad množstvím různých věcí.
Když jsem se dozvěděl, kolik času jsem ztratil, zjistil jsem, jaké věci jsou v životě opravdu důležité. Takže píšu vám ze sobeckého důvodu. Chci dát smysl svému životu tím, že s vámi budu sdílet to, co jsem si uvědomil:
1. Neztrácejte svůj čas s prací, která vás nebaví. Je samozřejmé, že nemůžeme být úspěšní v tom, co nemáme rádi. Trpělivost, vášeň a odhodlání přijde snadno pouze tehdy, pokud máte rádi to, co děláte.
2. Je hloupé bát se názorů jiných lidí. Strach vás oslabuje a paralyzuje. Pokud ho nenecháte odejít, vše se bude zhoršovat. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nechte se jím vést. Někteří lidé vám mohou říkat, že jste blázen, jiní, že jste legendou.
3. Převezměte kontrolu nad svým životem a přijměte plnou odpovědnost za vše, co se vám stane. Omezte své zlozvyky a pokuste se žít zdravější život. Najděte si sport, který vás bude bavit. No neodkládejte to. Ať se váš život vytváří na základě vašich rozhodnutí a nikoli na základě těch, které jste neudělali.
4. Važte si lidi, které máte kolem sebe. Vaši přátelé a příbuzní budou pro vás vždy nekonečným zdrojem síly a lásky. To je důvod, proč bychom je neměli brát jako samozřejmost.
Je pro mě velmi obtížné zcela vyjádřit své pocity o důležitosti těchto jednoduchých realizací, ale doufám, že si vyslechnete někoho, kdo zažil, jaký cenný je čas.
Nezlobím se, protože jsem pochopil, že poslední dny mého života se staly smysluplnými. Jen mi je líto, že nebudu moct vidět řadu zajímavých věcí.
Natolik se staráme o zdraví a celistvost našeho těla, že si nevšímáme, že naše tělo není nic jiného než krabice - balíček, který dodává naše osobnosti, myšlenky, domněnky a záměry tomuto světu.
Pokud v této krabici není nic, co by mohlo změnit tento svět, tak nezáleží, zda zmizí z povrchu zemského. Domnívám se, že všichni máme nějaký potenciál, ale stojí nás spoustu odvahy, abychom si to uvědomili.
Můžete proplout svým životem, že vše necháte na náhody.
Nebo můžete bojovat o to, v co skutečně věříte a napsat velký příběh svého života. Doufám, že uděláte správné rozhodnutí.

Pár posledních slov na závěr

Zanechte nějakou stopu na tomto světě.
Žijte smysluplný život, tak, co vás vystihuje. Jděte si za tím. Místo, které opouštíme, je překrásné dějiště, kde je vše možné.
Přesto zde nejsme navždy. Náš život je krátká jiskra na této překrásné malé planetě, která létá neuvěřitelnou rychlostí v nekonečné tmě neznámého vesmíru.
Takže žijte svůj život s vášní. Ať je zajímavý. A ať stojí za to!
Děkuji vám.


pravda o lécích

19. ledna 2017 v 13:07 | fb |  O zdraví a nemoci
izabela.klimova@seznam.cz
léky a pamě´t
Dnes 29. 11. 2016, 9:10:31
Komu: romana

Léky na předpis vedou celosvětově každý rok k více než 100.000 úmrtí a u dalších 1,5 milionu lidí vyvolávají vážné vedlejší následky, které vyžadují hospitalizaci. Negativní reakce na léky jsou uváděny jako 4. nejčastější příčina úmrtí.

Každý lék na předpis proto představuje určitá zdravotní rizika. Ztráta paměti je jedním z nich.

3 skupiny léků, které nejčastěji vedou k problémům s pamětí

Mezi léky existují 3 skupiny, které mají vyšší vliv na mozek a jeho kognitivní schopnosti, než ostatní léky. Pokud užíváte lék z této skupiny, je vysoká šance, že bude mít na paměť nepříznivé účinky.

1/Léky "proti" něčemu

Jakýkoliv lék začínající slovem "anti" (česky "proti"), jako například antidepresiva, antihistaminika, antibiotika, antispazmodika čí antihypertenziva, budou pravděpodobně ovlivňovat vaši úroveň acetylcholinu.
Acetylcholin je primárním neurotransmiterem odpovědným za paměť a učení. Jeho nízké úrovně mohou vyvolat projevy velmi podobné těm u demence, ale i ztrátu paměti, mentální dezorientovanost, zamlžené vidění, halucinace či delirium.

2/Léky na spaní

Předepisované léky na podporu spánku jsou nechvalně známé tím, že vedou ve ztrátě paměti. Někteří lidé dokonce nazývají nejoblíbenější léky na spaní Zolpidem Teva a Zolpidem Orion (obsahující účinnou látku zolpidemtatrat) i jako léky na amnézii.
Uživatelé těchto léků jsou známí bdělým spánkem, rizikovým řízením a halucinacemi. Léky obsahující látku zolpidemtatrat vyvolávají stavy podobné kómatu či opileckému omdlení a zároveň ochuzují mozek o spánkovou regeneraci.

Existují lepší způsoby jak na nespavost!

3/Statiny

Statiny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, jsou zřejmě nejškodlivější skupina léků pro váš mozek. Dokonce se dnes už vyžaduje, aby byla ztráta paměti uvedena v jejich příbalových letácích jako možný vedlejší účinek. Cholesterol tvoří až 1/4 vašeho mozku a je nezbytný pro funkce paměti, učení a rychlého rozmýšlení.
Proto není žádným překvapením, že léky snižující hladinu cholesterolu v krvi mají na mozek nežádoucí vedlejší účinky.

20 léků, které způsobují ztrátu paměti

Nyní se podrobněji podívejme na seznam konkrétních 20 léků, které jsou notorický známé svými možnými riziky pro mozek:
  1. Léky na epilepsii - Fenytoin (Sodanton, Topiramat Vipharm)
  2. Léky na Parkinsona - Skopalomin, Atropin, Glykopyrrolát
  3. Léky na spaní - Zolpidem, Zopiclon, Zaleplon (Sonata)
  4. Léky proti bolesti - Morfin, Kodein
  5. Benzodiazepamy - Diazepam, Alprazolam (Xanax), Lorazepam

rakovina děložního čípku a duševní příčiny

16. ledna 2017 v 16:55 | fb |  O zdraví a nemoci
RAKOVINA DĚLOŽNÍHO ČÍPKU je druhý nejčastějí zhoubný nádor žen. Na jeho vzniku se podílejí tzv. PAPILOMAVIRY, což je druh bradavic.
Nemoc se objeví hlavně u žen, které stále v duši trápí nezpracované hádky se svým mužem, buď bývalým či nynějším. Stále se v myšlenkách "krmí" vzpomínkami na tyto hádky a "živí" je v sobě. Vytváří jimi "agresivní půdu" pro zrození této nemoci. Žena je plná agrese při vzpomínání na ně. Často se tyto ženy chovají jako svoji muži - tedy dominantně.
Tyto ženy mají pocit, že už svému muži nestačí, že mu "nejsou dost dobré". Že jsou mu doslova "ukradené" a to je tíží. Připadají si neoceněné, jako "kus hadru", kterého si nikdo nevšimne. Jejich duše volá: "Tady jsem - poslouchej mě! Všímej si mě!", ale odezva žádná.
Často zde bývá i ženin "přetrpěný" pohlavní styk z povinnosti. Ten pak často přichází do bolestivého prožívání. Žena neumí vidět a nevidí už svět, který byl tak krásný a barevný, tak bezstarostný, jako když byla dítě. To měla z každé maličkosti radost a smála se a teď: "Proč a čemu bych se měla smát, když svět je plný komplikací, starostí a povinností?". Tak přemýšlejí tyto ženy.
Jsou stále s něčím nespokojené, neumí se už ničemu pořádně usmát, jsou znechucené problematičností života a KOMPLIKOVANÝCH PARTNERSKÝCH VZTAHŮ. Nahrazují svůj ženský cit tvrdou maskou mužské síly a emancipovanosti.
V povinnostech domova často zaskakují mužské práce a se vším si dokážou poradit. Místo, aby se zaměřili na ženskou stránku, staví se do role mužů. Často je žena velmi aktivní, činorodá, s velkým záběrem činností - od veškerých domácích prací, po výchovu a starání se o děti, manžela, zaměstnání, výdělek dobrých peněz, péči o sebe a je stále v jednom kole a stále není se sebou spokojená. Je jako štvaná zvěř. Žena doslova "lítá" a vše zvládá "za letu", prací za 3 lidi najednou.
Projevy bezradnosti, jak to řešit v této uspěchané době, se potýká čím dál více žen. Často si k sobě vybírají i stejně dominantní partnery - o to více se snaží být "dokonalou" a vše zvládat - a přitom čekají na slova chvály, uznání a ocenění od něj. Ta ale nepřichází a ony jsou zklamány. Chtěly by jen slyšet slova vděčnosti a pochvaly. Ale marně na ně čekají a tak se "uštvávají čím dál více" v domnění, že to partner ocení. "Čím více se budou uštvávat, tak snad to bude i více vidět a KONEČNĚ TU MOU SNAHU UVIDÍ....". jede jim v mysli.
Podvědomě s ním soupeří, kdo bude lepší. Jenže ženský cit agresivně tělu hlásí: "Tak si to zkus sám všechno tahle zvládat a ještě u toho vypadat dobře!!!" Tělo se dostává do agrese na manžela a vaječníky volají na poplach.
Nehledejte ocenění tam, kde ho nenajdete. Naopak se podívejte do sebe, proč sebe takto uštváváte, je chyba ve vás, nebo ve volbě špatného partnera pro vás??? Nepřejte mu zlé, nepřete druhému bolest a raději se zamyslete sama nad svým konáním, odkud pramení TO ŽE VÁS NIKDO NEOCENÍ - OCENILI VÁS RODIČE, MATKA, OTEC, OD KTERÉHO JSTE SI TO TAK PŘÁLA, ALE UZNÁNÍ SE NEDOSTALO? Toto uznání pak mylně hledáte v nedohlednu u partnera. Jenže tam se nedostaví, pokud nepochopíte "odkud vítr opravdu vane...". Po kom tam toužíte, aby vás pochválil a uznal vaši snahu....To vám jen váš nynější partner zrcadlí z nezpracovaného bolestivého

prosba za lásku

9. ledna 2017 v 16:57 | Ivan a Miluška Matoušovi |  Moudra a mezilidské vztahy

škodlivá rýže

3. ledna 2017 v 13:05 | fb |  O zdraví a nemoci
Falešná rýže už i v Evropě
Zatímco zpočátku se případy umělé rýže vyskytovaly pouze v Číně, postupně se rozšířila do Vietnamu, Indie a nedávno dokonce i Evropy.
Problém falešné rýže je ten, že je téměř k nerozeznání od pravé. Často se navíc přimíchává do skutečné rýže.
Umělá rýže většinou způsobuje žaludeční potíže a může dokonce vyvolat vážné poruchy trávení. Je totiž vyrobena z neregulovaných surovin a příměsí jako jsou například syntetické chemikálie.
Největší obavy panují v oblastech, kde rýže tvoří hlavní složku stravy obyvatelstva. Problémy však může způsobit i u lidí, kteří ji konzumují jen příležitostně.
Jak falešnou rýži
Padělanou rýži poznáte tak, že má především mírný plastikový zápach.
Kromě toho si po uvaření zachovává svůj tvar (na rozdíl od pravé, která se mírně zvětší) a také zůstává tvrdá, nezměkne.
Proto, pokud si všimnete tyto věci u vaší rýže, v žádném případě ji nejezte a raději se jí vyhněte.