Říjen 2016

jak předcházet zubním kazům

31. října 2016 v 7:00 O zdraví a nemoci

Ako predchádzať zubným kazom

Ak si po sprche najprv utriete tvár, tak súčasne pri tom, ako držíte v ruke uterák, si utriete aj ruky. Tie si potom už zvlášť neskôr neutriete, lebo sú už suché. A práve tu je jadro problému. Ani netušíte čo si tým vlastne spôsobujete…
Pri utieraní rúk sa tu vychádza z princípu akupresúrnych bodov. Ruka je po chodidlách druhé miesto na tele s najväčším počtom takýchto bodov. Každý z nich je spojený s niektorým vnútorným orgánom v tele. A následne každý orgán je nervovými a energetickými dráhami prepojený s niektorým zo zubov.
Dôkladným utieraním rúk si zároveň masírujete aj celú paletu akupresúrnych bodov. Tie následne posilňujú vnútorné orgány. No a tie spätne ovplyvňujú a utužujú vaše zuby.
Rovnaký efekt by ste dosiahli aj nie doslovným utieraním rúk, ale pravidelnou dennou masážou uvedených bodov na rukách.
reflex-ruky

Postup utierania rúk

1. Ruky si poutierajte dôkladne. Najprv jednu, potom druhú.
2. Pri tomto type utierania použite o trochu väčšiu silu v porovnaní s bežným utieraním. Cieľom nie je len utrieť vodu, ale zároveň vykonať masáž.
3. Jednej ruke venujte približne jednu až dve minúty. To stačí.
4. Utrite si najprv dlaň, potom chrbát ruky a následne každý prst, vrátane palca.
Tak a to je všetko. Robte to pravidelne každý deň a je veľká pravdepodobnosť, že zubára viac potrebovať nebudete. Prípadne ak, tak len na zákroky ako dentálnu hygienu raz za čas alebo opravu starých plômb.
ruky
Ako sme už spomenuli, naše zuby sú spojené s reflexnými zónami na ďasnách. V nich sú "zakorenené", odrážajú teda stav energetiky tela. Z ich stavu vieme vyčítať aj konštitučný stav človeka. Ak považujeme človeka za bytosť "astrologickú", zo stavu zubov sa dozvieme, aký je jeho emotívny svet, vzťahy, vitalita, schopnosť presadiť sa (o tom hovorí i charakter spodnej čeľuste: ak je výrazná a predsunutá, ide o typ bojovníka, jej nevýraznosť naznačuje slabšiu priebojnosť a agresivitu). O týchto veciach píše zaujímavo Michele Caffin, autorka útlej knižky "Co o nás prozrazují zuby".
Vyššia kazovosť jednotlivých zubov a ich skupín nemusí teda naznačovať len horšie hygienické návyky a veľa cukrov v strave, ale aj problémy s energiou v meridiánoch. Blokácie v energetických dráhach sa odzrkadlia v kvalite a "obranyschopnosti" zubov. Nestačí teda iba dať si zuby do poriadku. Návštevu zubára by mala sprevádzať aj cesta do vlastnej psychiky a snaha pochopiť, kde môže byť chyba a čo je potrebné napraviť v živote.

změna času

27. října 2016 v 7:00 O zdraví a nemoci

Změna času je pro lidské tělo nepřirozená, varují vědci

Praha - Změna času je pro lidské tělo nepřirozená, varují vědci z Národního ústavu duševního zdraví, kteří v celostátním výzkumu zjišťují konkrétní dopady posunu času na zdraví lidí. Prověřují zejména to, jak pociťují změnu času lidé budící se časně ráno, tzv. skřivani, a jak dopadá na tzv. sovy, tedy lidi nejvýkonnější v pozdních večerních a nočních hodinách.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.Autor: Shutterstock.com
Do výzkumu se mohou přihlásit zájemci na http://forms.nudz.cz/…Okj97jpeTS0Y.
V noci ze soboty na neděli se posune čas o hodinu zpět. Podle vědců se náhlou změnou rozbíjí vnitřní sehraný biorytmus. To u citlivějších jedinců provází únava, ospalost a dezorientace, jež vedou ke krizovým situacím. Vyrovnat se se změnou dá tělu zabrat, může to trvat i více než týden.
"Důkazů o škodlivosti posunu času je mnoho a v některých zemích již od toho ustoupili. Ustálení jednotného času po celý rok by mohlo předcházet rizikovým situacím, k nimž může docházet, když tělo bojuje, aby se vyrovnalo s tak intenzivním zákrokem," řekla vedoucí pracovní skupiny pro chronotypy a spánkové zvyklosti Národního ústavu duševního zdraví Denisa Janečková.
Rozlišení lidí na sovy a skřivany označuje konkrétní chronotypy, což je individuální načasování fyziologických, biochemických a psychologických proměnných, které úzce souvisejí se spánkem a bděním. "Problém nastává ve chvíli, kdy lidé s vyhraněným chronotypem jsou nuceni vstávat v době, kdy na to není jejich tělo připraveno," podotkla Janečková.
V současné společnosti nastavené na časné vstávání do školy a do práce jsou podle ní více ohroženy sovy. Tito lidé nejsou schopni večer včas usnout, i kdyby se o to sebevíc snažili. Dosavadní studie potvrdily, že narušení dopadá zejména na zdraví sov, stoupá výskyt psychiatrických poruch, nemocí srdce a cév, metabolických poruch a onemocnění pohybového aparátu a imunitního systému.
Důvodem pro zavedení tzv. letního a zimního času byly energetické úspory během dvou světových válek. Tento důvod je nyní bezpředmětný, například mluvčí energetické společnosti ČEZ Ladislav Kříž v minulých letech opakovaně řekl, že změna času zřejmě nemá na spotřebu elektřiny žádný vliv.
Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/zmena-casu-je-pro-lidske-telo-neprirozena-varuji-vedci-20151022.html


o životě

21. října 2016 v 7:00 | Osho |  Denně kapka světla

náhlé změny počasí

20. října 2016 v 7:00 | emailová pošta |  Mix

Náhlé změny počasí dokáží s námi zamávat

Existují lidé, které bychom s klidem mohli nazvat barometrem. S přesností na hodiny jsou schopni předpovědět změnu počasí, aniž by tomu například zcela modrá obloha napovídala. Ale oni ví přesně, co říkají. Jejich tělo je takzvaně meteosenzitivní.
Reaguje bolestí orgánů, svalů či kostí. Po psychické stránce zase podrážděností či napětím. Zatímco ti mladší často vůbec netuší, o čem je řeč, lidé starší, nemocní, se sníženou imunitou a mnozí další jsou před přicházející bouřkou absolutně nepoužitelní. Cítí, jakoby každá buňka v jejich těle měla každou chvíli vybuchnout. Zvyšuje se jim tlak, kardiakům se při prudkém snížení teplot se stahují cévy. Krevní tlak stoupá, málo krve v srdečních tepných může vést až k infarktu. Jiní lidé zase místo fyzických symptomů trpí depresemi.
Pokud bychom ovšem dali takovou různorodou skupinku lidí dohromady, velmi těžko by se shodli na tom, které počasí jim dělá dobře a které nikoliv. Lidé s nízkým tlakem zoufají v horku a čekají na spásonosný déšť. Ti s vysokým zase spílají vlhku a chladnu, aby ustoupilo teplu a Slunci. Možná by se shodli jen symptomech, které je trápí těsně před samotnou změnou. Před bouřkou by mnozí dali království za všechno, jen aby je přestala bolet hlava.
Lékaři povětšinou kroutí hlavou, že na meteosenzitivitu není lék. Samozřejmě si můžeme vzít nějaký chemický přípravek, třeba proti bolesti, ale ten často nepomůže. Respektive pokud nám uleví od bolesti, dostaví se otupělost. Zkrátka něco za něco. Dalším přirozenějším řešením je úprava jídelníčku, v němž bychom měli vynechat těžká jídla a nahradit jej lehkými, bezmasými. A naopak bychom měli přidat pravidelný pohyb.
Když už změna počasí přijde a nám se začíná dělat nevolno, můžeme meteosenzitivitu zmírnit pomocí bylinek. Ideální jsou ty uklidňující, jako například meduňka, kozlík nebo i třezalka. S pitím čaje z posledně jmenované by však měli být opatrní lidé, kteří berou léky a raději tuto jinak velmi antidepresivní bylinku nahradit jinou.čas na kávu

14. října 2016 v 7:00 Mix

Nikola Tesla-génius

13. října 2016 v 7:00 Esoterika

Síla myšlenky změní celý vesmír - myšlenky Nikoly Tesly ukazuje překrásné video


"Jediný paprsek světla, který dopadne ze vzdálené hvězdy na oko dávného tyrana, může změnit jeho život, může změnit osudy národů, může přetvořit povrch planety..." Slavný fyzik Nikola Tesla věřil, že síla myšlenky může změnit celý vesmír. Popisoval takzvaný efekt motýlích křídel, kdy i sebenepatrnější čin může změnit celý svět. Vše je totiž skrze energii propojeno se vším. Sebenepatrnější změna energie v jednom místě se musí podle zákona o zachování hmoty projevit změnou energie na jiném místě. Příroda je komplexní a velkolepá. To byly hlavní premisy projevu Nikoly Tesly ve Franklinově Institutu v roce 1893. Dánští grafici Kristian Larsen a Olafur Haraldsson z Koldingu pro přiblížení jeho myšlenek vytvořili unikátní video.přírodní antibiotikum

10. října 2016 v 7:00 O zdraví a nemoci
Níže se dozvíte o nejsilnějším přírodním antibiotiku, které zabije každou infekci ve vašem těle.
Základní recept tohoto mocného léku se datuje už od středověku, z doby, kdy v Evropě trpěli lidé různými druhy nemocí a epidemií. Toto unikátní čistící tonikum je vlastněantibiotikum, které zabíjí Gram pozitivní i Gram negativní bakterie. Má také silný antivirový a protiplísňový vliv, zlepšuje krevní a lymfatický oběh ve všech částech těla. Tento lék na rostlinné bázi je nejlepší volbou v boji proti kvasince Candida albicans. Toto tonikum pomohlo mnoha lidem při léčbě spousty virových, bakteriálních, parazitárních a houbových onemocnění dokonce včetně moru! Proto bychom sílu tohoto přírodního prostředku určitě neměli podceňovat.
Tento prostředek může vyléčit mnoho chronických příznaků a nemocí. Podporuje krevní oběh a čistí krev. Tento recept pomohl během staletí milionům lidí v boji proti nejvražednější chorobám. Tajemství je v silné kombinaci vysoce kvalitních přírodních a čerstvých surovin! Tonikum se ukazuje jako účinné při léčbě různých onemocnění, úspěšně posiluje imunitní systém, působí jako antivirový, antibakteriální, antimykotický a antiparazitární prostředek. Pomáhá při mnoha závažných infekcích.

Recept na unikátní tonikum
Bude lepší, pokud budete mít během přípravy ochranné rukavice (zvlášť při manipulaci s pálivými paprikami), protože může být následně nepříjemné cítit brnění v rukách! Buďte opatrní, jeho vůně je velmi silná a může proto okamžitě stimulovat dutiny.

Složení:
 • 700 ml jablečného octa (vždy používejte v bio kvalitě)
 • ¼ šálku jemně nasekaného česneku
 • ¼ šálku jemně nasekané cibule
 • 2 čerstvé chilli papričky - nejpálivější, které najdete
 • ¼ šálku strouhaného zázvoru
 • 2 polévkové lžíce strouhaného křenu
 • 2 polévkové lžíce práškové kurkumy nebo 2 kusy kořene kurkumy

Příprava:
 • Smíchejte všechny ingredience v misce, s výjimkou octa. Přendejte směs do zavařovací sklenice.
 • Nalijte dovnitř jablečný ocet a doplňte sklenice až po vrchol. Nejlepší je, když 2/3 sklenice jsou naplněny suchými přísadami a zbytek je vyplněn octem.
 • Dobře sklenice uzavřete a protřepejte.
 • Sklenici skladujte na chladném a suchém místě po dobu 2 týdnů. Několikrát denně protřepejte.
 • Po 14 dnech zmáčkněte dobře a přeceďte kapalinu přes plastové sítko. Pro lepší výsledek můžete na něj položit ještě gázu. Důkladně zmáčněte, abyste získali skutečně suchou směs, resp. co nejvíce tekuté šťávy.
 • Vymačkanou šťávu můžete využít i při vaření.
 • Nyní je unikátní tonikum připraveno k použití. Nemusíte tonikum skladovat v lednici. I tak vám vydrží dlouho.
Extra tip: Tonikum můžete také použít při vaření - smíchejte ho s trochou olivového oleje a použijte jako zálivku nebo přidejte k dušenému masu.
Upozornění: Aby nedocházelo k nejasnostem - jako léčivo se používá tonikum = tekutá část. Suchý "odpad" však můžete bez obav spotřebovat také.
ekutá část. Suchý "odpad" však můžete bez obav spotřebovat také.

Dávkování:
Pozor: chuť je velmi silná a pálivá!
Extra tip: Snězte plátek pomeranče, citronu nebo limetky poté, co si vezmete tonikum na zmírnění pocitu pálení.
Vykloktejte a spolkněte.
Nepoužívejte ředěné vodou, protože to snižuje účinek tonika.
Užívejte jednu polévkovou lžíci denně k posílení imunitního systému a k boji proti nachlazení.
Zvyšujte každý den množství tonika, dokud nedosáhnete dávky jedné malé skleničky denně (zhruba velikosti likérové skleničky)
Máte-li bojovat proti závažnější nemoci či infekci, užívejte jednu polévkovou lžíci tonika 5-6 krát denně.
Tonikum je bezpečné pro těhotné ženy a děti (použijte malé dávky!), protože všechny složky jsou přírodní a neobsahují žádné toxiny.

Zdravotní přínosy
Česnek je silné antibiotikum s širokou škálou výhod pro zdraví. Na rozdíl od chemických antibiotik, které v těle zabíjejí i miliony přátelských bakterií, jsou jeho jediným cílem bakterie a mikroorganismy. Česnek také podporuje a zvyšuje úroveň zdravých bakterií. Je to silné antimykotikum, zničí jakýkoliv antigen, patogen a škodlivé choroboplodné mikroorganismy.
Cibule je nejbližší příbuzný česneku a má podobný, ale mírnější vliv. Společně vytvářejí silnou dvojku bojující proti různým nemocem.
Křen je silná bylina, prospěšná zdraví dutin a plic. Otevírá kanály dutin a zvyšuje krevní oběh tam, kde běžné nachlazení a chřipka obvykle začínají.
Zázvor má silné protizánětlivé účinky a je zároveň silným stimulatem krevního oběhu.
Chili papričky jsou nejsilnějším stimulátorem krevního oběhu.
Jednoduše směřují své antibiotické vlastnosti tam, kde je třeba s nemocí nejvíce bojovat.
Kurkuma je nejdokonalejší koření, odstraňuje infekce a snižuje záněty. Blokuje vznik rakoviny a zabraňuje demenci. Je zejména užitečná pro ty, kdož bojují s bolestí kloubů.
Jablečný ocet musí obsahovat něco velmi zdravého, když ho užíval kvůli jeho léčivým vlastnostem i otec medicíny Hippokrates již kolem roku 400 př.n.l. Ví se, že používal pouze dva léky: med a jablečný ocet. Jablečný ocet se vyrábí z čerstvých a zralých jablek, které jsou později fermentované a procházejí přísně kontrolovaným procesem výroby. Jablečný ocet obsahuje pektin, což je vláknina, která snižuje špatný cholesterol a reguluje krevní tlak. Odborníci se shodují, že lidé s přibývajícím věkem potřebují více vápníku. Ocet pomáhá extrakci vápníku z potravin, se kterými je smíchán, a pomáhá tak zachování pevných kostí.
Nedostatek draslíku zase způsobuje řadu problémů, včetně vypadávání vlasů, lámání nehtů a zubů, zánětu vedlejších nosních dutin a rýmy. Jablečný ocet je bohatý na draslík. Studie ukázaly, že nedostatek draslíku zpomaluje růst. Všem těmto prolémům se lze vyhnout, pokud budete pravidelně užívat jablečný ocet. Draslík také pomáhá odstraňovat toxiny z těla.
Další látka - beta-karoten - zabraňuje poškození volnými radikály, udržuje pokožku pevnou a mladou.
Jablečný ocet je dobrý i pro ty, kteří chtějí zhubnout. Rozkládá tuk, který podporuje přirozený proces ztráty hmotnosti.
Jablečný ocet obsahuje kyselinu jablečnou, účinnou v boji proti houbovým a bakteriálním infekcím. Tato kyselina rozpouští usazeniny kyseliny močové, které se tvoří okolo kloubů, a tím zmírňuje bolesti kloubů. Rozpuštěná kyselina močová je později odstraněna z těla.
Předpokládá se, že jablečný ocet je užitečný při léčbě stavů jako je zácpa, bolest hlavy, artritida, slabé kosti, trávicí potíže, vysoký cholesterol, průjem, ekzém, bolest v očích, chronická únava, mírné otravy jídlem, ztráta vlasů, vysoký krevní tlak, obezita a mnoho dalších zdravotních problémů.
Unikátní tonikum je pro všechno výše uvedené nejlepší kombinací pro boj s každou ze zmíněných nemocí. Chraňte své zdraví pomocí přírodních antibiotik!


Zdravá cuketová polévka

6. října 2016 v 7:00 | emailová pošta |  zelená lékárna
CUKETOVÁ POLÉVKA

Tahle jemná, krémová polévka by mohla přesvědčit odpůrce cuket, že i tahle zelenina je výtečná věc k jídlu Nezkazte si ale její jemnou chuť tím, že použijete velkou, starou cuketu, která se v Itálii dává dobytku
Na třech lžících olivového oleje necháme změknout pokrájenou cibuli, přidáme 1 kg mladých cuketek pokrájených na kolečka, přisypeme půl lžičky oregana, mícháme asi 10 minut a potom zalijeme 700 ml zeleninového vývaru. Mícháme, dokud se nezačne polévka vařit, potom zmírníme teplotu a vaříme pod pokličkou 30 minut.
Polévku rozmixujeme ponorným mixérem a přecedíme, osolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem, přidáme 150 g nastrouhaného kořeněného sýra a zahříváme tak dlouho, dokud se nerozpustí. Přidáme 300 ml smetany a prohřejeme.
Na talíři sypeme petrželkou.