Červen 2016


poslední slova Steva Jobse

26. června 2016 v 7:00 Moudra a mezilidské vztahy
Zdieľať na Facebooku
Tweet na Twitteri
Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.
Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…
Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou.
To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.
Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty - život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst - Kniha zdravého života.
Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům … Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní.
- Steve Jobs


emigrace

21. června 2016 v 7:00 Mix
zuby a my

12. června 2016 v 7:00 O zdraví a nemoci

CO O NÁS PROZRAZUJÍ ZUBY

Holistický přístup k pacientovi je aspekt, ve kterém má medicína západního pojetí mírně řečeno značné rezervy. Proto považujeme za prospěšné a zajímavé zveřejňovat také články tohoto typu. Očekáváme, že mnozí čtenáři článek pana doktora Cíchy místy označí za diskutabilní, považujeme jej však za dobrý podnět k diskuzi na téma, které na stránkách odborného tisku chybí.

výrok

10. června 2016 v 7:00 Mix

jeden den v táboře

8. června 2016 v 7:00 Moudra a mezilidské vztahyDošlo mi emailem:
Jeden deň v utečeneckom tábore. A zmenil som názor. Už nebudem pomáhať!
Nickelsdorf, Rakousko, 30. září 2015.
Směřuji s dalšími třemi dobrovolníky do tábora, ve kterém je nyní soustředěno množství uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. Kromě nich asi 90 Maročanů a 25 Alžířanů.
Dodávku s pomocí máme naplněnou téměř kompletně potravinami, ovocem, teplým oblečením, vodou, hygienickými potřebami a léky. Hledáme nějakého odpovědného šéfa, kterému pomoc chceme předat. Miro obchází už asi potřetí celý objekt a nikde nikdo. Odtud ho posílají tam, odtamtud zase jinam. Pak to vzdává. Vyložme to do skladu, navrhuji. Zkoušíme, ale sklad je samozřejmě zamčený. Tak vykládáme věci na betonové ploše, nakonec je slunečno a příjemně, snad to rozdáme uprchlíkům přímo my.
Voláme na děti,aby si první vybrali hlavně ovoce a sladkosti. Odmítají. Tyčinky a čokoláda jsou naše, české výroby, a oni trvají na Milka, kindervajíčkach a tyčinkách Mars, nebo Bounty. Neuspěli jsme ... Nic to, říká Katka, možná je to náhoda.
Zkoušíme to s ovocem. Jablka a hrušky se nechytá, prý by rádi banány a ananasy. Začínáme být nejistí.
Triček a dětského oblečení máme také množství. Všechny jsou nové. Věnovala to jedna slovenská společnost, zabývající se jejich dovozem. Jsme v koncích. Jelikož mezi nimi nejsou značkové Addidasy a Pumy, děti je téměř pohrdavě odsouvají stranou. Stejně dopadly i tenisky z asijské produkce.
Co byste chtěli, ptá se Michal jednoho z dětí, které překvapilo velmi dobrou angličtinou. Nejprve trošku ostýchavě, ale pak už sebevědomé chalanisko říká. Mobily i s kreditem. Ať víme trochu surfovat na internetu a zavolat domů, jak se máme. Nebo ještě lépe tablety, ty se dají použít univerzálně.
A kam chcete jít v Německu? Já do Mnichova, říká téměř dospělý chalanisko. Mám rád fotbal, chci chodit na Bayern. Ty by si měl hlavně chodit do školy, oponuje mu Mišo. Klukovi se zdála představa chození do školy natolik směšná, že se začal upřímně řehtat. Nač do školy? Vždyť dostaneme podporu skoro 1 800, - €, z toho nádherně vyžijem! Ale co chceš v Německu později dělat? Zkouší Mišo dále. Nic. Když nám přestanou vyplácet po třech letech podporu, půjdeme do Nizozemska, nebo Švédska.
Začínal jsem si klást otázku, zda jsme s pomocí na správném místě
A vy jste odkud, ptáme se chalaniska, asi tak ve věku 20 let, který stál poblíž se svým otcem a zřejmě mámou. Z Maroka, říká s úsměvem. Tak to jste museli obrovský kus cesty, dokud jste se sem dostali, uklidňuji sám sebe. No, jak se to vezme, odpovídá Letadlem z Casablanky přes Istanbul do Bělehradu a odtud již taxíkem na chorvatské hranice. A po 8 hodinách ve vlaku jsme vystoupili v Nickelsdorf, láme perfektní francouzštinou název svého momentálního bydliště. Zde budeme asi 3 dny a přijde pro nás rodina z Paříže. Oni tam žijí už asi 30 let. Je to bratr mojí mámy. Budeme u nich na začátku bydlet a požádáme o sociální výpomoc. Z té se tam dá skvěle vyžít. Nastudoval jsem si to už tehdy, k dyž jsme začali připravovat náš odchod do některé evropské země. Rumunsko, Bulharsko, Maďarsko a Slovensko jsme vyloučili už na začátku, říká s úsměvem, který je znakem profesionální přípravy jeho rodiny na příchod do Evropy.
Všichni čtyři členové naší humanitární výpravy jsme se začali nechápavě ohlížet ....
No nic, zavelel Mišo po trapném, možná 5 minutovém mlčení. Nasedáme a padáme!

Naše výpomoc zůstala ležet na betonu a mám obavu, že tam leží dodnes .
= ing.Karel Jiránek


Pampeliška - Púpava

4. června 2016 v 7:00 zelená lékárna
Medaile Karel IV.
www.narodnipokladnice.cz
700. výročí narození Otce vlasti. Omezená nabídka pouze za 490 Kč.
1 rada pro unavené oči
www.eyecarepro.info
Jednoduchý tip pro zdravé oči a dobrý zrak. Zjistěte, jak si chránit oči po celý život

Vybrané příspěvky

Púpava-pampeliška
Ide o jednu z najrozšírenejších kvetiniek, aká zrejme existuje. Rastie doslova všade, sú jej plné lúky aj trávniky na sídliskách, hlavne teraz na jar.
Rastie však po celý rok, dokonca sa neraz dá nájsť aj počas zimy, keď nie je zem prikrytá snehom.
Neexistuje snáď dieťa ani dospelý, ktorý by ju nepoznal. Napriek tomu o jej nesmierne silných liečivých účinkoch vie len málokto.
Áno, hovoríme o bežnej púpave
Čaj z púpavy (česky pampeliška) pôsobí na rakovinové bunky tak silno, že už po 2 dňoch sa začínajú rozpadať. Zároveň nemá žiadne škodlivé účinky na zdravé bunky.
Táto rastlinka je aj napriek svojmu širokému medicínskemu využitiu často zanedbávaná.
Jediné, čo pre jej získanie potrebujete urobiť, je nazbierať ju z čistých miest, ktoré neležia príliš blízko cesty.
Naše staré mamy robievali z púpavových kvetov sirup, lebo vedeli, že má mnohé liečivé účinky. Čo však nevedeli bolo, že púpavový koreň dokáže pomôcť aj pacientom s rakovinou.
Koreň silnejší ako chemoterapia
Vedci objavili, že koreň púpavy je pri ničení rakovinových buniek účinnejší ako chemoterapia. Dokáže totiž kompletne usmrtiť rakovinové bunky bez toho, aby nejako poškodil tie zdravé.
Okrem protirakovinových účinkov má púpava aj nasledovné vlastnosti:
močopudné
vylučovanie žlče
detoxikácia pečene
pomáha pri alergiách
znižuje krvný cholesterol
Obsahuje veľa dôležitých vitamínov a minerálov, ako napríklad vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik, draslík, zinok, horčík a kyselinu listovú.
V jednej miske s 55 gramami púpavových listov nájdete až 535% potrebnej dennej dávky vitamínu K a 112% vitamínu A. To všetko sú fakty známe o púpave už celé roky.
Zázračný púpavový čaj
Výskum uskutočnený na kanadskej Univerzite vo Windsore dal nádej aj onkologickým pacientom. Zistil, že koreň púpavy efektívne zabíja rakovinové bunky a zároveň nemá žiadne vedľajšie účinky.
Čaj z púpavy má pomerne rýchly účinok. Už v priebehu 48 hodín po užití dochádza k dezintegrácii (rozpadu) prvých rakovinových buniek.
Odhaduje sa, že pravidelná dlhodobá kúra koreňom púpavy vie odstrániť väčšinu nádorov. Kvôli týmto neočakávaným výsledkom, boli vedeckému tímu pridelené ďalšie prostriedky na pokračovanie výskumu.
John di Carlo, 72 ročný onkologický pacient, podstúpil intenzívnu liečbou agresívnou chemoterapiou. Po jej neúspechu ho lekári poslali domov umrieť v okruhu svojich najbližších.
Ako poslednú možnosť sa rozhodol pre liečbu pomocou čaju z púpavového koreňa. Len o 4 mesiace neskôr bol tento muž v remisii (ústupe rakoviny).
Ako pripraviť púpavový čaj
Púpavový čaj sa pripravuje zvyčajne zo sušeného pomletého koreňa. Použiť ale môžete aj na jemno nakrájaný čerstvý koreň.
Približne 1 až 2 čajové lyžičky koreňa (podľa chuti a závažnosti ochorenia) zalejte 2,5 dcl vriacej vody a nechajte vylúhovať približne 15 minút.
Čaj pite 2 až 3 krát denne, najlepšie pred jedlom. Užíva sa niekoľko mesiacov.
Niektoré zdroje uvádzajú, že aj listy púpavy majú určité protirakovinové účinky. Pre prípravu čaju preto môžete zvážiť použitie zmesi koreňa a listov.
Zdroj: This Amazing Plant is 100X More Effective Than Chemotherapy
Podobné články
Fotka uživatele Izabela Klimová.
Fotka uživatele Izabela Klimová.


Bobkov list a olivový olej

2. června 2016 v 7:00 | fb |  zelená lékárna

Čo sa stane, ak zalejete bobkové listy olivovým olejom? Budete ohromení!


Bobkový list sa už dlhé roky používa v kuchyniach ako korenie najmä do kyslejších jedál. Ochutí množstvo pokrmov, preto nesmie chýbať žiadnej gazdinke. Dokáže však oveľa viac! Bobkový list totiž lieči aj rôzne zdravotné problémy.

Čím je výnimočný?

Vyznačuje sa aromatickou vôňou a dodá pokrmom ten správny šmrnc. Málokto však vie, že ho možno využiť aj pre naše zdravie. Vďaka nemu môžete mať v rukách účinný liečivý prostriedok, ktorý vás zbaví mnohých zdravotných ťažkostí.
Zdravotné výhody bobkového listu:
  • Podporuje imunitný systém.
  • Uľavuje od bolesti (migrény, kĺby, brušné).
  • Detoxikuje organizmus.
  • Upokojuje nervový systém.
  • Zlepšujú celkovú mentálnu aktivitu.
  • Možno ho použiť pri liečení kŕčových žíl.
  • Podporuje trávenie.
  • Prečisťuje močové cesty.
  • Mierne riedi krv.
  • Dobre prekrvuje končatiny (studené ruky, nohy).

Príprava liečivého oleja

S jeho pomocou môžete vyrobiť liečivý olej, ktorý je extrémne silný a má užitočné liečivé vlastnosti. Ako ho pripraviť a použiť vo svoj prospech?