Březen 2016

čajový sáček léčí

31. března 2016 v 7:00 | emailová pošta |  O zdraví a nemoci

Č sa stane po tom ako si potrieme pery s čajovým sáčkom. Výsledok je okázalý!

Ak máte problémy so suchými a popraskanými perami počas tejto zimy, táto rýchla a efektívna metóda obsadí miesto všetkým balzamom ktoré ste doteraz využívali. A jediná vec ktorú potrebujete, je čajový sáčok!
Rýchla liečba popraskaných pier
Namočte čajový sáčok zeleného čaju do teplej vody, vytlačte nadbytočnú vodu a pridržte alebo si jemne otrite sáčok cez vaše pery počas 5 minút.
Ak túto metódu budete využívať každý deň, môžete svoje pery výrazne hydratovať.
Využitím tejto metódy sa stav vašich pier okamžite zlepší. Navyše to funguje aj na opary kvôli sťahovaciemu efektu zeleného čaju.
This Is What Happens If You Rub Your Lips with a Tea Bag. The Result - Spectacular!
Prečo to funguje?
Zelený čaj je jeden z najpopulárnejších liečivých rastlín dneška. Bol predmetom mnohých vedeckých štúdií, z ktorých mnohé potvrdili jeho účinnosť a veľký zdravotný prínos voči rôznym ochoreniam a zdravotným stavom. Zelený čaj je taktiež široko používaný v kozmetickom priemysle, najmä v produktoch na starnutie.
Zelený čaj má liečiace účinky vďaka ktorým tak dobre funguje na pokožke vrátane pier. Predpokladá sa, že zelený čaj tiež vylepšuje prírodnú odolnosť voči UV žiareniu. Nie len že zvyšuje efektívnosť opaľovacieho krému, ale taktiež pomáha zmierniť popáleniny zo slnka. Jeho protizápalové účinky upokojujú a ochladzujú citlivú pokožku, chrániac ju pred ďalším podráždením. Taktiež kofeín v zelenom čaji stimuluje krvný obeh a podporuje detoxikáciu.
Zlúčenina EGCG v zelenom čaju reaktivuje bunky pokožky ktoré zomierajú v dôsledku nezdravých zvykov, v dôsledku vystavenia slnečnému svitu a znečisteniu. Zároveň obsahuje vysokú úroveň najsilnejších antioxidantov ktoré spomaľujú starnutie tým, že ničia voľné radikály a uzdravujú poškodené bunky. Taktiež tieto antioxidanty potlačujú enzýmy ktoré by mohli zničiť kolagén, ktorý je zodpovedný za elasticitu a jemnosť pokožky.
Okrem toho, katechíny v zelenom čaji majú silné antibakteriálne účinky ktoré redukujú akné regulovaním hormonálnej nerovnováhy. Taktiež majú protizápalové vlastnosti, ktoré znižujú začervenanie a zápal a tým podporujú rýchlejšie hojenie.
Keďže je zelený čaj tak prospešný pre pokožku, ponúkame vám dve návody pleťových masiek ktoré používajú túto úžasnú ingredienciu ako základ.
1. 1. Maska proti starnutiu
· zmiešajte 3 lyžice plnotučného jogurtu s lyžicou mletého zeleného čaju. Nechajte produkt na 20 minút na tvári a potom opláchnite tvár. Použite hydratačný krém ako obvykle.
2. 2. Maska proti akné

· zmiešajte lyžicu medu a mletého zeleného čaju. Nechajte aplikovanú masku na tvári počas 30 minút a následne si tvár opláchnite.
život

25. března 2016 v 7:00 Esoterika
Živote, kam směřuješ mé cesty, kam vedou? Jak bude pokračovat další díl? Živote, kdo jsi?
Jsem cesta. Jsem cesta a odvíjím se před tebou. Každý nový den, který ti dávám, dostáváš mnohé požehnání. Potkáváš ty, kteří ti mými ústy sdělují, mými rukami vykonávají to, co mám pro tebe. Pozorně poslouchej a dívej se. Nepřehlédni žádné znamení a poselství, které dostáváš.
S tou největší láskou ti snáším k nohám dary, abys měl co jíst i pít. Šeptám ti nové nápady a podávám ruku, když bloudíš. Posílám ti průvodce, když právě nevíš jak dál. Ukazuji ti lásku, když v ní přestáváš věřit. Hladím tvé srdce a hojím bolesti, když spíš.
Na každou tvou otázku posílám odpovědi a před oči ti dávám přesně to, co máš vidět. Neodvracej proto, prosím, svou tvář a neobracej se zády k ničemu. Cokoliv co odmítáš, tak odmítáš mě - život. Na každou bolest, která byla pro tvůj vývoj nutná, ti hned posílám lék. A po každém stupni, který zdoláš ti přichází odměna.
Jsem s tebou a miluji každou tvou myšlenku, každé tvé pochybnosti i klopýtnutí. Raduji se ze všech tvých úspěchů a zpívám ti píseň úcty za každou zdolanou překážkou.
Pečlivě se o tebe starám jako o vzácnou perlu.
A proto nemusíš se již ptát, co bude dál. Důvěřuj a našlapuj s radostí a hravostí.
Směji se tvým smíchem a pláču tvé slzy. Jsem tvou hudbou i tanečníkem. Jsem režisérem i hercem. Jsem milovník příběhů.
Kdo jsem? Jsem Život, jsem cesta, jsem hra a nejsem nic od tebe odděleného. Já jsem ty a ty jsi já. Ty jsi život.
Děkuji, že žiješ.Life, where you are going my way, where does it lead? How will the next episode? Life, who are you?

I am the way. I am the way and odvíjím before thee. Every new day that I give you, you are getting many blessings. You meet people who I communicate my mouth, my hands performwhat I have for you. Listen carefully and watch. Do not miss any signs and messages thatyou get.
With the greatest love I bear thee feet presents, you had something to eat and drink. I whisper to you new ideas and hand arm when wanders. I'm sending you a guide if you do not know exactly how to proceed. I show you love, when you believe in it You forget.Caress your heart and heal the pain when you sleep.

On your every question and send the answer before I give you eyes exactly what you see.Do not turn away so please your face and not turn your back on anything. Anything refuseand refuse me - life. For every pain that was necessary for your development, they justsend a cure. And after each stage, those who zdoláš comes reward.

I am with you and I love your every thought, your every doubt and stumble. I am glad ofyour success and I sing the song of reverence for overcoming each obstacle.
Carefully I care about you as a rare pearl.
And so you do not have to ask what's next. Trust and Tread with joy and playfulness.

I'm laughing at your laugh and cry your tears. I am your music and dancer. I am a directorand actor. I am a lover of stories.

Who am I? I am life, I am the way I play and I am not separate from you. I am you and youare me. You're life.
Thank you, you're alive.


kde je?

22. března 2016 v 7:00 | fb |  Denně kapka světla
tinnitus svaté zvonění

16. března 2016 v 7:00 O zdraví a nemoci

Svaté zvonění v uších je darem, nikoliv prokletím

5. srpen 2015
Tinnitus. Svaté zvonění. Pro mnohé z nás spíše zatracené, protože již nedokážeme žít v klidu. Neustálé vysoké pískání v uších nás zcela vyhazuje z rovnováhy, přestože by tomu mělo být přesně naopak. Jenže vnitřní strach brání přijmout tento neúprosný fakt. Zvonění je signálem z vyšších světů, které se musíme nejdříve naučit poslouchat a posléze jemu i rozumět.
Vysoký tón v uších často nahrazuje určitou zvukovou frekvenci, kterou již nejsme schopni zachytávat ze svého okolí. Je to záměr, abychom otočili část svého vnímání této reality dovnitř.
Od okamžiku, kdy se tato ne/moc u nás rozvine, dojde zákonitě i ke změně naší povahy. Záleží ovšem, jakým směrem. Menší část to duchovně probudí. Větší spíše popudí, protože o to přece vůbec nestáli.
Jenže stáli o to. A moc. Akorát si na to už nepamatují. Svým životním rozhodnutím, které je přimělo například vystavovat se hluku, prostě vykročili směrem k duchovnímu poznání ještě dříve, než se tato skutečnost projevila tinnitem.
Typickým příkladem jsou rockoví muzikanti. Jejich vnitřní tlak na emotivní vyjádření sebe sama nebylo nic jiného než způsob, jak se duše může přerodit do vyššího/hlubšího uvědomění. Pokud však pískání propukne naplno a oni nebudou chtít opustit svět "sexu, drog a rock´n´rollu", protože si jej náramně užívají, volání po duchovním probuzení nebudou vítat s nadšením. Spíše naopak.
Tento model ovšem můžeme použít na jakoukoliv jinou činnost, které vedla k tinnitu. Zkrátka životní peripetie nejsou jen výplní mezi narozením a smrtí, ale především impulsem k vnitřnímu přerodu. Záleží jen na nás, zda-li si jej všimneme.
U těch z nás dříve narozených, u kterých přišlo pískání se zhoršením sluchu, je zvonění voláním domů. Mnohdy velmi pomalá příprava na návrat. Záleží jen, zda-li mu budeme naslouchat.
Proto přijměme svatý tinnitus s láskou, tedy s prapůvodním spojením s naší podstatou, díky níž existujeme v tomto světě.
Parádní život plný té nejživější a zároveň nejláskyplnější energie přeje amber
P.S. Poznámka pro všechny, které tento článek rozlítí - autor sám trpí již osm let tinnitem, přičemž absolvoval dvakrát dlouhodobou totální ztrátu sluchu na jedno ucho.drsné ale pravdivé

11. března 2016 v 7:00 Mixduše ví...

4. března 2016 v 7:00 | fb |  Esoterika

Vaše duše si dobrovolně vybírá s kým se setká…

You are here:
Vaše duše si dobrovolně vybírá s kým se setká, potká nebo co bude řešit s druhými dušemi, se kterými uzavře jisté dohody o navrácení lekcí z minulosti, o navrácení karmických dluhů, o navrácení bolesti, zrady, křivdy nebo citových zranění. V životě se vám nedějí náhody, tedy ano, může se objevit, ale je jednou za život. Nicméně vše je vám dopředu dáno.

Na jednu stranu nechápete lekce a zkoušky, na druhou stranu se snažíte pochopit vše, co vám život přináší. Nastává váš vlastní vnitřní rozkol, rozčarování s prožitého, provázený vnitřním chaosem. Je důležité ale pochopit, že se nic neděje jen tak, že je vaše osudová cesta dána, duše se vzájemně znají, vědí, co přijde. Jedna má zranit druhou, aby ji posunula. Jedna má druhé ublížit, aby ji pomohla uzavřít minulost, další má tragicky opustit tu, která ji nechala ztratit. Jen člověk v této podobě a na této planetě díky egu, strachu a rozumu ztrácí kontrolu sám nad sebou. Zůstává ve vztazích, protože je tu buď lítost, strach nebo zvyk, nedokáže se odpoutat a setrvává v již dávno mrtvých vztazích, protože nechce ublížit, přitom vše ale dělá na úkor sebe sama. Je to ale jen o strachu opustit zastaralé a nefunkční, odrazit se a jít dál, vydat se po nových cestách, uzavřít minulost, nehledět zbytečně a lpět na budoucnosti, ale prožívat především přítomnost. Protože i to, co se stalo před pár hodinami, je již minulostí. Lidé si namlouvají, že dokáží odpustit, ale nezapomínají. Pak ale stále v sobě znovu a znovu otevírají prožitou bolestnou zkušenost, nedokáží se od ní odpoutat, neustále se utápí ve svých křivdách nebo zklamáních, neodpustí, protože nezapomněli. Nesnažte se nic násilně otevírat, on kanál ke komunikaci s Vesmírem není zablokovaný, je jen uzavřený a vězte, že Vesmír k tomu má pádný důvod. Každý ke svému probuzení přichází v jiný čas a v jinou dobu svého životního i duchovního růstu. Nesnažte se ničeho docílit lpěním, chtěním nebo netrpělivostí, přineslo by vám to jen zklamání. Někteří lidé nebo spíše jejich duše nemusí probuzení dosáhnout vůbec, je to z toho důvodu, že tady mají vyřešit zcela něco jiného, že mají uzavřít to, čím zatížili svoji duši, třeba materiálním bohatstvím, majetkem, financemi. Takoví lidé mohou mít kanál uzavřený po celý život, a přesto dokáží žít, i když se celý život pachtí za úspěchem, bohatstvím, penězi, jsou sžíráni strachem z nedostatku apod. Každý si vybírá a jsou mu dány vztahy s jinými dušemi, nemá smysl horečnatě přemýšlet, proč právě tento, nebo ten, nebo někdo jiný. Snažte se hlavně pochopit především svou vlastní cestu, nechtějte kráčet cestou druhých, nemusí být ani z mála taková jako ta vaše. Žádná duše s druhou nemá stejný scénář, každá si nese jen ten svůj individuální. než budete čerpat z důsledků, tak se snažte spíše přijít na příčinu. každý v životě opakovaně sklízí jen to, co sám zasel. Každému se vrací jen to, co sám způsobil druhým ať už v minulosti nebo v současném životě. Nechtějte po své duši, osudu, životě i Vesmíru vědět víc, než co je vám dovoleno. nestěžujte si, ale přijímejte. Očekávejte, ale nelpěte. Pak bude váš život i cesta vaší duše schůdnější. Tak, jak s ekaždý z vás rodí sám za sebe, stejně tak i sám za sebe umírá.
Merlin
ĎAKUJEME:Poslední slova Steva Jobse

2. března 2016 v 7:00 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy

Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.
Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…
Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou.
To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.
Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty - život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst - Kniha zdravého života.
Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům … Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní.
- Steve Jobs