Červen 2015


Medvědi u Pradědu

29. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Zvířátka


Srilanka hvězdná brána

24. června 2015 v 7:00 Nádherná Srí Lanka


Srí Lanka: Hvězdná brána


06.01.2015
Sri Lanka Hvezdna brana
Tento úžasný a nevysvětlený artefakt (na obrázku) pradávné civilizace na Srí Lance se nachází na povrchu skály v Ranmasu Uyana (což znamená Park zlaté ryby) blízko prastarého města Anuradhapura. Obrazci se říká Sakwala Chakraya.

Někteří o daném symbolu hovoří o jako hvězdné bráně. Některým připomíná mandalu.květy

19. června 2015 v 7:00 | xx |  Květiny


vtípné

18. června 2015 v 7:00 Mix


perníčky

17. června 2015 v 7:00


trochu humoru

16. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Mix


netřesk

13. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

Netřesk je rostlina, která vydrží jak mráz, tak dlouhé doby bez vláhy, je velice odolný a i při výrazných změnách počasí zůstává stále zelený a velice dekorativní. Dnes je oblíbenou rostlinou, vysazovanou hlavně na skalky, v Evropě ho v přírodě nejdeme např. v Alpách nebo na skalách přímořských oblastí.
Pěstování netřesku
Nejjednodušší způsob rozmnožování netřesku je pomocí odnoží, mateřská rostlina vyhání každý rok mladé výhony, které stačí oddělit a přesadit na zvolené místo nebo do květináče. Zajímavostí je, že trvá několik let, než netřesk vykvete, po odkvětu však odumírá celá mateřská rostlinka.
Můžeme ho pěstovat i uvnitř místnosti, je nenáročný na zálivku, potřebuje pouze dostatek světla, aby prosperoval. Netřesk v místnosti za oknem je nejen ozdobou domova, je zároveň i malou přírodní lékárnou a první pomocí především na kožní potíže.

Netřesk jako lék pro naši kůži
Netřesk má velice podobné účinky na naši kůži, jako aloe. Je považován za jeden z nejbezpečnějších přírodních léků na pokožku s téměř žádnými nežádoucími účinky. Používají se jeho podélně rozříznuté listy, které můžeme vnitřní stranou přikládat přímo na postižené partie, nebo stejně aplikovat šťávu a gelovitou tekutinu z vnitřku listu.
Netřesk dokáže léčit opravdu poměrně široké spektrum kožních neduhů. Jeho šťáva je chladivá a obsahuje mnoho výživných látek, má dezinfekční účinek a působí protizánětlivě. Stejně jako aloe, i netřesk je skvělou první pomocí a urychlením léčby při popáleninách, opařeninách, omrzlinách a spálení sluncem. Ulevuje při štípnutí hmyzem, zmírňuje svědění, zarudnutí a otok. Můžeme ho použít i na menší poranění kůže, škrábnutí a odřeniny, urychluje hojení a snižuje riziko zanícení. Šťáva a listy z netřesku se dříve běžně používaly na léčení vředovitých a zánětlivých nemocí kůže, dokonce i pro léčení očních zánětů, kdy se do oka přímo kapala šťáva z listů.
Šťávu můžeme aplikovat i na změkčení ztvrdlé kůže např. na chodidlech, nebo na hydrataci příliš vysušené a namáhané pokožky rukou a loktů.

Vnitřně se dříve netřesk užíval ve formě nálevu nebo zředěné šťávy z listů jako nápoj nebo kloktadlo, a to hlavně při bolestech v krku, zánětech v dutině ústní a při zánětu průdušek. Lidoví léčitelé ho také předepisovali při průjmových onemocněních nebo na vypuzení střevních parazitů. Od vnitřního užívání se však postupem doby víceméně upustilo, existují ale homeopatické léky vyrobené z jeho výtažku, které se předepisují ženám při menstruačních potížích.
Zajímavostí je, že šťáva z netřesku si zachovává svoje léčivé účinky i po zmrazení a následném rozmrazení, což je vcelku logické, protože rostlina sama o sobě přestojí i silné mrazy. Pro nás to však znamená, že si šťávu nebo celé listy netřesku můžeme zmrazit do zásoby a použít v případě potřeby.
--
použité zdroje: Magické rostliny/Volvox Globator


pomněnkové..

12. června 2015 v 10:36 Květiny

Kamenné stopy

11. června 2015 v 7:00 | xx |  Mix

20 léků...

10. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  O zdraví a nemoci

20 léků, které způsobují ztrátu paměti

1) " ANTI " léky
Pokud berete prášky, které začínají na " anti " jako třeba antihistaminiky, antidepresiva,
antibiotika nebo antipsychotika, je velmi pravděpodobné,
že ovlivní vaši hladinu acetylcholinu.
Acetylcholin je jeden z nejdůležitějších neurotransmiterů spojených s pamětí a učením.
Nízká hladina acetylcholinu může vést k mentálnímu zmatení, halucinacím či ztrátě paměti.
2) Prášky na spaní
Prášky na spaní jsou notoricky známé jako příčina ztráty paměti.
Někteří uživatelé oblíbeného prášku na spaní "Ambien" potvrdili,
že trpěli nočními můrami, náměsíčností anebo halucinacemi.
Prášky na spaní vás uvedou do stavu podobného opilosti nebo komatu,
Existují daleko šetrnější způsoby, jak lépe usnout!
3) Statiny ( hypolipidemika )
Tyto prášky na snížení cholesterolu jsou vůbec nejhorší skupinou pro Váš mozek.
V současnosti se usiluje o to, aby byla ztráta paměti oficiálně připsána
na seznam vedlejších účinků.
Čtvrtina lidského mozku je tvořena cholesterolem.
Ten je důležitý pro paměť, učení a obecně rychlé myšlení.
Takže není překvapením, že takové prášky váš mozek negativně ovlivní.
20 konkrétních příkladů :
Zde je seznam 20 konkrétních léků, které jsou známé pro své vedlejší účinky,
mezi nimiž je i ztráta paměti:
NA PARKINSONA - atropin
NA EPILEPSII - Dilantin
TLUMIČE BOLESTI- heroin, morfium, kodein
PRÁŠKY NA SPANÍ - Ambien, Lunesta, Sonata
BENZODIAZEPIN - Valium, Xanax, Ativan, Dalmane
CHININ
NAPROXEN
STEROIDY
ANTIBIOTIKA
ANTIHISTAMINIKA
INTERFERONY
LÉKY NA VYSOKÝKREVNÍ TLAK
INSULIN
ANTI-BETA-ADRENORECEPTORY
METHYLDOPA
ANTIPSYCHOTIKA - Haldol, Mellaril
ANTIDEPRESIVY
LITHIUM
BARBITURÁTY - Amytal, Nembutal, Seconal
CHEMOTERAPEUTICKÉ PRÁŠKY
Co můžete udělat :
Berete nějaké z těchto léků ?
Pokud ano, doporučujeme vám konzultovat s vaším lékařem, zda neovlivňují vaši paměť.
Dohodněte se s ním na případných alternativách - jiné léky anebo změna životního stylu !
I kdybyste museli pokračovat v užívání léku, aspoň můžete předejít
poškození mozku malými krůčky - jako např. jíst potraviny,
které mají na mozek pozitivní vliv nebo praktikovat mentální cvičení .
Dopřejte svému mozku šanci mentálního zdraví i přes množství medikamentů.Bobkový list na klouby

7. června 2015 v 7:00 | Ing.Zdeněk Rozehnal |  zelená lékárna

Bobkový list - Vavřín - Laurus nobilis - Již od pradávna mají jeho vlastnosti důležitou roli, vyznačuje se silnou aromatickou vůní. Jeho vlastnosti v léčitelství se používají na paměť, koncentraci, racionální myšlení podmíněné aktivitou a iniciativou. Zbystřuje paměť, prohlubuje myšlení a soustředění, podporuje jasnozřivost, chrání zdraví, pročišťuje a nastoluje klidný spánek vložením několika listů pod polštář. Používá se rovněž k vyčištění kloubů a těla od usazenin a solí kyseliny močové. Podporuje trávení a chuť k jídlu. Při revmatických bolestech je bobkový list neocenitelný. Bolavá místa se mažou bobkovým olejem.
Ten se připraví z - 50 g bobkového listu do láhve a zalít nejméně 70 % lihem (www.liho-blanice.cz) - 24 hodin nechat louhovat - přidat 1/2 litru olivového oleje a ve vodní lázni 5-6 hodin zahřívat, olej se při tom nesmí vařit - přefiltrovat přes jemné plátno.
Je možné také použít obklad na klouby z bobkového listu:
Rozdrťte bobkový list, smíchejte s olivovým olejem, směs dejte například na čistý kapesník a přikládejte několikrát denně na postižené místo.
Bobkový list má schopnost rozpouštět. Rozpouští kamínky a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombóse jater a rozpouští zatvrdliny sleziny. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá i při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu. Bobkový list podporuje trávení. Vavřínové esence a masti se používají k vnějšímu léčení revmatismu a odpuzování hmyzu (odpuzuje škůdce mouky). Olej se používá při podvrtnutích a pohmožděninách. Ve formě čaje snižuje cukr v krvi u diabetiků, pomáhá při dně. Obsahuje silice, glykosidy, alkaloidy, hořčiny, třísloviny a další látky. Hořčiny z bobkového listu povzbuzují tvorbu žluči, což je důležité u jater, poškozených dlouhodobým užíváním chemických léčiv.
Má rovněž účinky proti molům, vložením pár lístků do skříně.

Odvar bobkového listu na odstranění vápenatých usazenin a solí
Tento recept na jednu stranu není složitý, ale je účinný a je nutné jej přesně dodržet. Pokud máte organismus více zanešený chce to při aplikaci obezřetnost. Před použitím uvedeného receptu je vhodné vyčistit pomocí klystýrů střeva (14 dnů), protože se může stát, že nastane souběžné uvolňování škodlivin ze střevní stěny, z kloubů a tkání a to nemusí být příjemné.
Na celou roční kůru potřebujeme cca 30 g bobkového listu. Nejlépe vždy večer před dnem procedur si připravíme odvar z 5 g bobkového listu, který vaříme 5 - 10 minut v 300 ml vody. Potom necháme odvar luhovat přes noc (minimálně 3 hodiny) nejlépe v termosce, přecedíme a malými doušky pijeme v průběhu celého dne tak, abychom pití odvaru ukončili do 20.00 hodin téhož dne. Velice vhodné je udělat si před spaním klystýr, aby se dobře odváděly toxiny z těla ideální cestou a nedocházelo ke zbytečně velkému zahleňování horních cest dýchacích. Celou tuto proceduru opakujeme po 3 dnech. Dále týden pauza a zase zopakovat. Následně je možné znovu opakovat proceduru každé čtvrtletí (tedy 6x za rok), nebo podle osobních pocitů. Nepít dlouhodobě!
Je možné postupovat i razantněji, kdy uvedený odvar v množství 50 - 100 ml pijeme vždy cca 15 minut před jídlem po dobu až 14 dnů.

Čaj na artritické bolesti
Celý sáček koření dejte do hrnku a přelijte 1/4 l vařící vody. Po 15 minutách sceďte a po troškách popíjejte pomalu po celý den. Kúra se za 3 dny zopakuje. Potom se zopakuje za týden, za měsíc a za 6 měsíců. Artritidu nevyléčí, ale uleví od bolesti.

Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí. Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny. Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.
Bobkový list také:
  • pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny
  • má příznivé účinky v případech bolestí kostí, v kříži, bolestech sedacího nervu
  • pomáhá při revmatoidním artritis
  • příznivě ovlivňuje dnu
  • podporuje trávení
  • snižuje hladinu cukru v krvi
  • má protizánětlivé, desinfekční a sedativní účinky
  • rozhání otoky
Bolesti kloubů (páter František Ferda):
Jsou způsobené nadměrným požíváním brambor. V bramborách jsou látky, které pomáhají uvolnění kloubních pouzder a tím i k vysychání kloubní jamky, tření a bolesti kloubů. U malých dětí se překrmování polévkami, ve kterých je hodně brambor nevyplácí, - dochází k luxaci kyčlí. Abychom těmto potížím zabránili, musíme brambory vždy vařit s kmínem nebo je zapíjet kmínovým čajem.
Kmínový čaj:
Do ¼ l vroucí vody dát půl lžičky kmínu, 8 minut vařit.
Čaj proti bolestem v kloubech:
Do ½ l vody dáme hrst březových listů, 8 min. vařít. Slijeme a popíjíme dle potřeby několikrát několik dní (až 3 týdny). Potom na čas vynecháme.
Asi každého občas bolí záda nebo klouby a ruku na srdce, byly doby, kdy jsme solili více a možná období větší chuti solit ještě někdy přijde. Nadbytek soli, který tělo ihned nezpracuje, uloží do kloubů a ty pak po čase bolí, vysychají a tuhnou. Jak odlehčit kloubům a našemu pohybu těla, abychom se opět omladili? Odpovědí je bobkový list. Recept na výluh: Vaříme asi 5 gramů bobkového listu ve 3 dcl vody (10 minut) a minimálně 3-4 hodiny (lépe však přes noc) louhujeme (nejlépe v termosce). Odvar přecedíme a pijeme malými doušky během 12 hodin. Pokud bychom vypili vše najednou, mohlo by dojít ke krvácení! Proceduru opakujeme po třech dnech, pak po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí. Celkově budeme potřebovat asi 30 gramů bobkového listu. Později, podle potřeby, provádíme očistu kloubů jednou ročně, ale vždy po dokonalé očistě střev. Jinak se staré kaly a jedovaté usazeniny ve střevě rozpustí dříve než soli v kloubech a při dodržování vegetariánské stravy může dojít k alergiím, kopřivce či svědění kůže. Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů sůl, zbaví nás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Mnoho pacientů si touto metodou vyléčilo osteochondrózu či infekční polyartritidu a lékaři většinou jen konstatovali: "Asi došlo k nějaké chybě v diagnóze." Jiný recept na očistu kloubů doporučuje pít uvedený odvar z bobkového listu (podobné účinky prý má i odvar z listu brusnice) dva týdny nepřetržitě, 3krát denně asi třetinu sklenice čtvrt hodiny před jídlem. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zejména první den očisty kloubů dochází k bouřlivému procesu v celém organizmu. Proto je dobré skončit s pitím odvaru tak kolem 20 hodiny a před spaním si udělat klystýr. I přesto mne v noci probudila bolest v krku a mohutné vylučování hustého, zpočátku nahnědlého hlenu z průdušek a z nosu. Navíc mne bolely zádové svaly. Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit. Důležité je při této proceduře jíst hlavně ovoce a lehká jídla. Vůbec nejlepší při všech očistných krocích je tzv. alternativní půst, kdy pijete jen ovocné šťávy a vodu, případně urinoterapie, která účinky očisty umocní. Kromě úlevy v kloubech a páteři má tato kůra další velice zajímavý vedlejší efekt: výrazné posílení libida a erekce. Málo známá příhoda ze života Julia Caesara vypráví, že když stárnoucí císař, unavený boji s intrikami, zase jednou zklamal, strhla mu mladá a nenasytná Kleopatra z hlavy vavřínový věnec a hodila mu jej pod nohy se slovy: Spař si to na čaj! Takže účinky vavřínového listu, který my tak nepoeticky nazýváme bobkový, byly známé už ve starém Egyptě. Mnozí naši dědečkové si zase zpívali písničku: Pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít! Bedrník obecný, lat. Pimpinella, roste hlavně na lukách a je příbuzný kopru, kmínu a anýzu. Více o bylinkách v článku Jedlé rostliny - podrobný přehled. Jestliže cítíte ztuhlost, drhnutí, praskání či už snad bolesti kloubů, vyzkoušejte tuto přírodní kůru, která mě osobně velmi pomáhá. ℒℴνℯ ❤ Mia ☮

Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/06/ocista-kloubu/
Asi každého občas bolí záda nebo klouby a ruku na srdce, byly doby, kdy jsme solili více a možná období větší chuti solit ještě někdy přijde. Nadbytek soli, který tělo ihned nezpracuje, uloží do kloubů a ty pak po čase bolí, vysychají a tuhnou. Jak odlehčit kloubům a našemu pohybu těla, abychom se opět omladili? Odpovědí je bobkový list. Recept na výluh: Vaříme asi 5 gramů bobkového listu ve 3 dcl vody (10 minut) a minimálně 3-4 hodiny (lépe však přes noc) louhujeme (nejlépe v termosce). Odvar přecedíme a pijeme malými doušky během 12 hodin. Pokud bychom vypili vše najednou, mohlo by dojít ke krvácení! Proceduru opakujeme po třech dnech, pak po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí. Celkově budeme potřebovat asi 30 gramů bobkového listu. Později, podle potřeby, provádíme očistu kloubů jednou ročně, ale vždy po dokonalé očistě střev. Jinak se staré kaly a jedovaté usazeniny ve střevě rozpustí dříve než soli v kloubech a při dodržování vegetariánské stravy může dojít k alergiím, kopřivce či svědění kůže. Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů sůl, zbaví nás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Mnoho pacientů si touto metodou vyléčilo osteochondrózu či infekční polyartritidu a lékaři většinou jen konstatovali: "Asi došlo k nějaké chybě v diagnóze." Jiný recept na očistu kloubů doporučuje pít uvedený odvar z bobkového listu (podobné účinky prý má i odvar z listu brusnice) dva týdny nepřetržitě, 3krát denně asi třetinu sklenice čtvrt hodiny před jídlem. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zejména první den očisty kloubů dochází k bouřlivému procesu v celém organizmu. Proto je dobré skončit s pitím odvaru tak kolem 20 hodiny a před spaním si udělat klystýr. I přesto mne v noci probudila bolest v krku a mohutné vylučování hustého, zpočátku nahnědlého hlenu z průdušek a z nosu. Navíc mne bolely zádové svaly. Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit. Důležité je při této proceduře jíst hlavně ovoce a lehká jídla. Vůbec nejlepší při všech očistných krocích je tzv. alternativní půst, kdy pijete jen ovocné šťávy a vodu, případně urinoterapie, která účinky očisty umocní. Kromě úlevy v kloubech a páteři má tato kůra další velice zajímavý vedlejší efekt: výrazné posílení libida a erekce. Málo známá příhoda ze života Julia Caesara vypráví, že když stárnoucí císař, unavený boji s intrikami, zase jednou zklamal, strhla mu mladá a nenasytná Kleopatra z hlavy vavřínový věnec a hodila mu jej pod nohy se slovy: Spař si to na čaj! Takže účinky vavřínového listu, který my tak nepoeticky nazýváme bobkový, byly známé už ve starém Egyptě. Mnozí naši dědečkové si zase zpívali písničku: Pijte pivo s bobkem, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít! Bedrník obecný, lat. Pimpinella, roste hlavně na lukách a je příbuzný kopru, kmínu a anýzu. Více o bylinkách v článku Jedlé rostliny - podrobný přehled. Jestliže cítíte ztuhlost, drhnutí, praskání či už snad bolesti kloubů, vyzkoušejte tuto přírodní kůru, která mě osobně velmi pomáhá. ℒℴνℯ ❤ Mia ☮

Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/06/ocista-kloubu/


krása horských strání

5. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Krásy Země


přátelství

4. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Zvířátka


co nevíte o face booku?

2. června 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Mix

Toto je opravdu pravdivé..H


Že vraj " nech žije internet" xixixi.
Všetko čo dáte a napíšete na /Facebook/ môže a v budúcnosti aj bude použité určitými spôsobmi proti Vám.
Budete sa trebárs rozvádzať.... súdiť a podobne. Facebook o vás poskytne
všetky informácie právnikom a žalobcovi....atď.
Takéto informácie nemali od svojich platených agentov ani bývalé
stupídne zložky ŠTB. Je to nový výnosný obchod,
novodobej súkromnej tajnej polície, zber a spracovanie dát, kde okamžite
a o každom vedia všetko, čo ste tam niekedy napísali ...
Preto je to všetko zadarmo!!!!! Takže píšte, chváľte sa, ohovárajte
známych, priateľov, susedov,spolupracovníkov a kamarátov,
to je ako keby ste ich Vaším menom udávali na polícií. Pekný deň .
Pozrite sa na toto video, je krátke a záver je prekvapivý ...
Nie je to David Copperfield, ale Mr.Facebook!

http://www.videacesky.cz/reklamy-reklamni-spot-video/ctenar-myslenek