bobkový list

28. května 2015 v 8:43 | emailová pošta |  zelená lékárna

Bobkový list

OČISTA OD SOLÍ pomocí bobkového listu

"Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny". Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.

Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

 • výluh v olejové formě mažeme na různá zranění typu - vyvrknutý kotník, natažený sval, pohmožděniny……
 • lze používat i při bolestech v zádech, bederní páteř, kostrč, sedací nerv…..
 • můžete mít po užívání odvaru, výluhu z bobkového listu růžovou moč, tak se nelekněte…..
 • pijte čaje pozvolna, ať není rychlé čištění, neužívejte dlouhodobě…
 • vhodná na játra i slezinu (berete-li dlouhodoběji léky, bobkový list vám bude pomáhat regenerovat orgány, játra…..
 • bobkový list zbavuje tělo vápenatých usazenin a solí
 • vhodná na žlučník - obsahuje hořčiny, což je pro žlučník báječné….
 • výborně je účinná i pro lidi s cukrovkou - snižuje hladinu krevního cukru…..
 • podporuje chuť k jídlu a trávení (to má každý jistě vyzkoušené, pokud do jídla bobkový list používá…)
 • používá se jako čaj, tinktura nebo bobkový olej, mastička…..
 • tato bylina umí rozpouštět usazeniny v těle, v močových cestách, žlučníku….., vhodná při onemocnění dnou….

Pro zobrazení celého článku klikněte na nadpis. Tato bylinka, koření, rostlina je typická svojí aromatickou vůní. Jistě ho každý zná a používá v kuchyni. Ale používá se i v léčitelství a to velmi úspěšně. Obsahuje: silice, hořčiny, glykosidy, třísloviny, alkaloidy, a jiné……. V čem nám Vavřín - bobkový list pomáhá:
 • vhodný na posílení paměti (koncentrace, soustředěnost, aktivita….) - zlepšuje tedy paměť
 • přispívá k dobrému spánku (můžete si lístečky dát pod polštář nebo do malého polštářku….
 • přidává se do bylinných směsí na klouby (kyčle, kolena, ramena….) - pročišťuje klouby, léčí revma…. (viz Očista těla pomocí bobkového listu níže)

 • Vavřín - Bobkový list
  před touto očistou pročistit játra a střeva, recept: 5 gramů bobkového listu + 300 ml vody dáme do hrnce a vaříme cca 5 -10 minut, poté odstavíme a necháme zhruba 4 hodiny (lépe však přes noc) stát nejlépe v termosce, potom výluh slijeme a v průběhu dne po lokách (malých dávkách) pijeme (pijeme v rozmezí cca 10-12 hodin)…, nikdy nepít celý obsah najednou a nepít již večer (skončete v 19hod a pak už nepijte) - (proceduru děláme po dobu 3 dnů), po týdnu zopakujeme…..

 • Vavřín - Bobkový list
  pokud přeženete množství odvaru vypitím najednou, je nebezpečí krvácení (dělejte to skutečně důsledně podle receptu, ne podle sebe, zachovávejte vždy opatrnost…), nezapomeňte, že očista může mít své důsledky v podobě u každého jiných projevů (budou se z těla dostávat škodliviny…. a tak může nastat nárůst vylučovaného hlenu z nosu i průdušek, začne to třeba kapáním z nosu, může vás začít bolet v krku, bude vás bolet celé tělo, klouby, kolena, svaly a další (na chvíli se jakoby váš zdravotní stav zhorší a potom to odezní…)
Ohlasy:

Ahoj holky, ráda bych se s vámi podělila o příběh mého přitele a jeho bojem s akné. Vím, že akné trápí mnoho z nás tady a to i mě a doufám, že se někdo v tomto příběhu najde a najde cestu, kdy se zbaví nebo potlačí akné jako můj přitel. Tak k věci. Mému příteli je 28 let a od svých 18 let trpí hrozně na akné, ale má ho pouze na zádech. Akné postupem přešlo až k velkých červeným bolákům a vředům, které byly po celých zádech a dost ho bolely. Vystřídal dohromady 3 kožní, které mu nedokazaly pomoct, předepisovaly mu jen samé dráhe masti a vodičky, které k ničemu nebyly a 10 let se s akné trapil. Až před dvěmi týdny jeho mamka koupila nahodou knižku o onemocnění candida (jedná se o kvasinky, které zpusobují houbové onemocnění atd.) a tam se psalo, že pokud člověk trpí na akné delé než v pubertě, může se jednat o houbové onemocnění a ne o akné.
A na to je dobrý bobkový list. Tedy vezme se asi tak 10 listku a zalijou se asi 3 dcl vařící vody a povaří se ještě tak 5 minut a nechá se to vyluhovat. Po vychladnutí se akné potírá, nebo se vezme ručník, který se v tom namočí a položí se na postižené místo. Vezmu plínku ( je lepší než ručnik neni tak hrubá) namočím ji a přiteli ji nechám tak 20 minut na zádech. Po dvou týdnech každodenního lečení má zada o 70% lepší, bolaky zmizeli, akné ustupuje a není tak zarudle. Prostě pro nás ZÁZRAK. 10 let se přitel trápil s mastičkami, které byly na prd a ted pomohl obyčejný bobkový list. Já mám 23 let akné mam jen na obličeji, ale nic strašneho jen sem tam pupinek, ale od dneška budu taky potirát a uvidím zda to pomůže i mě. Budu informovat. Možná to na obyčejné akne mít efekt nebude, ale možná taky ano. Pro ty co už nejsou v pubertě a akné trpí, vyzkoušejte to určitě Úsměv je to skoro zadarmo a za pokus nic nedate Úsměv snad to někomu pomůže, moc bych byla ráda. Mám ohromnou radost jak to příteli pomohlo, tak snad nebude jediny Úsměv

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama