Květen 2015bobkový list

28. května 2015 v 8:43 | emailová pošta |  zelená lékárna

Bobkový list

OČISTA OD SOLÍ pomocí bobkového listu

"Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny". Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.

Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.

 • výluh v olejové formě mažeme na různá zranění typu - vyvrknutý kotník, natažený sval, pohmožděniny……
 • lze používat i při bolestech v zádech, bederní páteř, kostrč, sedací nerv…..
 • můžete mít po užívání odvaru, výluhu z bobkového listu růžovou moč, tak se nelekněte…..
 • pijte čaje pozvolna, ať není rychlé čištění, neužívejte dlouhodobě…
 • vhodná na játra i slezinu (berete-li dlouhodoběji léky, bobkový list vám bude pomáhat regenerovat orgány, játra…..
 • bobkový list zbavuje tělo vápenatých usazenin a solí
 • vhodná na žlučník - obsahuje hořčiny, což je pro žlučník báječné….
 • výborně je účinná i pro lidi s cukrovkou - snižuje hladinu krevního cukru…..
 • podporuje chuť k jídlu a trávení (to má každý jistě vyzkoušené, pokud do jídla bobkový list používá…)
 • používá se jako čaj, tinktura nebo bobkový olej, mastička…..
 • tato bylina umí rozpouštět usazeniny v těle, v močových cestách, žlučníku….., vhodná při onemocnění dnou….

Pro zobrazení celého článku klikněte na nadpis. Tato bylinka, koření, rostlina je typická svojí aromatickou vůní. Jistě ho každý zná a používá v kuchyni. Ale používá se i v léčitelství a to velmi úspěšně. Obsahuje: silice, hořčiny, glykosidy, třísloviny, alkaloidy, a jiné……. V čem nám Vavřín - bobkový list pomáhá:
 • vhodný na posílení paměti (koncentrace, soustředěnost, aktivita….) - zlepšuje tedy paměť
 • přispívá k dobrému spánku (můžete si lístečky dát pod polštář nebo do malého polštářku….
 • přidává se do bylinných směsí na klouby (kyčle, kolena, ramena….) - pročišťuje klouby, léčí revma…. (viz Očista těla pomocí bobkového listu níže)

 • Vavřín - Bobkový list
  před touto očistou pročistit játra a střeva, recept: 5 gramů bobkového listu + 300 ml vody dáme do hrnce a vaříme cca 5 -10 minut, poté odstavíme a necháme zhruba 4 hodiny (lépe však přes noc) stát nejlépe v termosce, potom výluh slijeme a v průběhu dne po lokách (malých dávkách) pijeme (pijeme v rozmezí cca 10-12 hodin)…, nikdy nepít celý obsah najednou a nepít již večer (skončete v 19hod a pak už nepijte) - (proceduru děláme po dobu 3 dnů), po týdnu zopakujeme…..

 • Vavřín - Bobkový list
  pokud přeženete množství odvaru vypitím najednou, je nebezpečí krvácení (dělejte to skutečně důsledně podle receptu, ne podle sebe, zachovávejte vždy opatrnost…), nezapomeňte, že očista může mít své důsledky v podobě u každého jiných projevů (budou se z těla dostávat škodliviny…. a tak může nastat nárůst vylučovaného hlenu z nosu i průdušek, začne to třeba kapáním z nosu, může vás začít bolet v krku, bude vás bolet celé tělo, klouby, kolena, svaly a další (na chvíli se jakoby váš zdravotní stav zhorší a potom to odezní…)
Ohlasy:

Ahoj holky, ráda bych se s vámi podělila o příběh mého přitele a jeho bojem s akné. Vím, že akné trápí mnoho z nás tady a to i mě a doufám, že se někdo v tomto příběhu najde a najde cestu, kdy se zbaví nebo potlačí akné jako můj přitel. Tak k věci. Mému příteli je 28 let a od svých 18 let trpí hrozně na akné, ale má ho pouze na zádech. Akné postupem přešlo až k velkých červeným bolákům a vředům, které byly po celých zádech a dost ho bolely. Vystřídal dohromady 3 kožní, které mu nedokazaly pomoct, předepisovaly mu jen samé dráhe masti a vodičky, které k ničemu nebyly a 10 let se s akné trapil. Až před dvěmi týdny jeho mamka koupila nahodou knižku o onemocnění candida (jedná se o kvasinky, které zpusobují houbové onemocnění atd.) a tam se psalo, že pokud člověk trpí na akné delé než v pubertě, může se jednat o houbové onemocnění a ne o akné.
A na to je dobrý bobkový list. Tedy vezme se asi tak 10 listku a zalijou se asi 3 dcl vařící vody a povaří se ještě tak 5 minut a nechá se to vyluhovat. Po vychladnutí se akné potírá, nebo se vezme ručník, který se v tom namočí a položí se na postižené místo. Vezmu plínku ( je lepší než ručnik neni tak hrubá) namočím ji a přiteli ji nechám tak 20 minut na zádech. Po dvou týdnech každodenního lečení má zada o 70% lepší, bolaky zmizeli, akné ustupuje a není tak zarudle. Prostě pro nás ZÁZRAK. 10 let se přitel trápil s mastičkami, které byly na prd a ted pomohl obyčejný bobkový list. Já mám 23 let akné mam jen na obličeji, ale nic strašneho jen sem tam pupinek, ale od dneška budu taky potirát a uvidím zda to pomůže i mě. Budu informovat. Možná to na obyčejné akne mít efekt nebude, ale možná taky ano. Pro ty co už nejsou v pubertě a akné trpí, vyzkoušejte to určitě Úsměv je to skoro zadarmo a za pokus nic nedate Úsměv snad to někomu pomůže, moc bych byla ráda. Mám ohromnou radost jak to příteli pomohlo, tak snad nebude jediny Úsměv


každý pes má mít svou kočku

26. května 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Zvířátkamoudro

23. května 2015 v 7:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy

Následuj své srdce a nic jiného
všechno co potřebuješ je ve tvé duši!

Follow your heart and nothing else
All that you need now is in your soul!


fialové variace

21. května 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Květiny


krásy země

19. května 2015 v 7:00 Krásy Země
cibulové ponožky

17. května 2015 v 7:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

Zázračné cibuľové ponožky


Je na večnú škodu, že dnes nám naše zdravotné minimum diktujú v mnohých prípadoch farmaceutické firmy, ktoré masívnymi reklamnými kampaňami útočia na naše obidve hemisféry a my pri každom zakašľaní radšej poslušne odcupkáme do najbližšej lekárne, aby sme minuli peniažky na niečo o čom vieme len toľko, že "ten chlap" z reklamy už po pár kvapkách nekašľal... Pritom naše staré a prastaré mamy poznali lieky, ktoré nestáli veľa, nepredávali sa v lekárňach a dávala im ich príroda sama. Cibuľové ponožky medzi takéto ľudové liečivá patria.
Prečo ponožky? Po tisícročia vieme, že ľudské chodidlo obsahuje reflexné body, spojené s vnútornými orgánmi nášho tela. Na stimuláciu týchto bodov sa najčastejšie využíva masáž, no v našom prípade bude na tieto body pôsobiť cibuľa. A to na všetky naraz. Ponožkový trik sa aj dnes považuje za jeden z najúčinnejších, ktorý preukázateľne dokáže zatočiť s neduhmi, akými sú chrípka a prechladnutie. No významne pôsobí aj na iné ochorenia a duševné stavy.
Cibuľové ponožky majú totiž silný čistiaci efekt. Uvoľňujú hlien a spoľahlivo zmiernia bolesti. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že cez reflexné zóny na chodidlách môžu rozvinúť účinok na celé telo. A to dokáže máloktoré liečivo. Príprava cibuľových ponožiek vôbec nie je náročná, ani zložitá. Ani vám nezaberie veľa času. Ako na to? Rozkrájame nadrobno jednu veľkú cibuľu. Rozložíme ju na ľanovú alebo bavlnenú šatku (resp. na dve, ktoré môžeme nahradiť bavlnenými vreckovkami), roztlačíme ju a ohrejeme na obrátenej pokrievke hrnca, v ktorom sa varí voda. Pozor! Cibuľu nikdy neohrievame v mikrovlnnej rúre, lebo sa už po pár sekundách zničia významné vitamíny a liečivé zložky. Okrem toho potrebujeme, aby zahrievaním cibuľa nevyschla, preto je najideálnejší spomínaný hrniec a pokrievka hore dnom. Šatky si dajte na chodidlá tak, aby sa pokrájaná cibuľa dotýkala chodidiel. Natiahnite si hrubé ponožky cez nohy a udržujte ich v teple. Mali by ste ich mať po celú noc. Ráno si nohy umyte v teplej vode a dôkladne vysušte uterákom. Vtedy už určite pocítite, že sa cez noc stalo niečo zvláštne. Neveríte? Tak to vyskúšajte. Cibuľové ponožky naozaj fungujú a ich účinok je tisíckrát lepší, ako neustále napchávanie sa antibiotikami.
Apropo - podobné účinky majú tiež takzvané "horčicové ponožky", kedy sa miesto nakrájanej cibule využívajú horčičné semienka. Ale o tom zas niekedy nabudúce.


Foto: kladovayalesa.ru

ke dni matek

13. května 2015 v 16:02 Mix

Růže

12. května 2015 v 7:00 Květiny
moudré...

9. května 2015 v 7:00 | ing.Karel Spilko |  Esoterika

Až navštívíte všechny kurzy a školení,
až projedete všechny země světa,
až vystřídáte všechny guru a tzv. mistry světa,
až projdete mnoha vztahy, kde hledáte lásku,
až zažijete mnoho zklamání z vašich očekávání,
až zkusíte všechny metody a ...techniky, jak správně žít,
až utratíte všechny peníze za to, po čem toužíte,
až oslavíte všechna svá výročí, svátky a narozeniny svých přátel,
až si splníte přání, o kterých sníte,

pak zjistíte, že to vše byla jen dobře zkonstruovaná hra pro vaši mysl.
Pak zjistíte, že jediné štěstí, které nepomíjí, je být v souladu s jednotou.
Pak zjistíte, že to, co jste hledali, je dobrý pocit, který vám vnější věci,
okolnosti a vztahy nemohou trvale dát.

Pak se konečně zastavíte, skončíte vaše hledání a vrátíte se "domů".
Vrátíte se sami k sobě a budete sami sebou.
Budete vše dělat tak, jak to cítíte v danou chvíli.
Nebudete závislí na ostatních a jejich náladách.
Budete se radovat i z neúspěchu.
Budete se milovat za vše, co prožíváte, a tato vaše láska
změní celý váš dosavadní svět.

A až vás potkám, budete se usmívat a já budu vědět, že jste "tam".

Autor Ing. Karel Spilko


harmonie

7. května 2015 v 7:00 Esoterika


abys věděl

4. května 2015 v 7:00 Mix

Simple man

3. května 2015 v 7:00 | Lynyrd Skynyrd |  VIDEA

My mama told me when I was young
Said sit beside me my only son
And listen closely to what I say
And if you do this it'll help you some sunny day
Oh, yeah it will

Oh, take your time, don't live too fast
Troubles will come and they will pass
You'll find a woman and you'll find love
And don't forget that there is a someone up above

And be a simple kind of man
And be something you'll love and understand
Baby be a simple kind of man
Oh, won't you do this for me son if you can?
Then you can

Don't get your lust from the rich man's gold
All that you need now is in your soul
And you can do this, oh baby if you try
All that I want from you my son is to be satisfied

And be a simple kind of man
And be something you'll love and understand
Baby be a simple kind of man
Oh, won't you do this for me son if you can?
If you can

Oh, don't you worry, you'll find yourself
Follow your heart and nothing else
And you can do this, oh baby if you try
All that I want from you my son is to be satisfied

And be a simple kind of man
Be something you'll love and understand
Baby be a simple kind of man
Oh, won't you do this for me son if you can?
So baby be a simple, be a simple man
Oh, won't you do this for me son if you can?Máma mi řekla, když jsem byl mladý
Sedni si vedle mě, můj jediný synu
A pozorně poslouchej, co ti řeknu
A pokud to uděláš jednoho dne ti to pomůže
Ahhh, Yeah pomůže

Ohh, dej si na čas, nežíj příliš rychle
Problémy přijdou a zase odejdou
Najdeš si ženu a najdeš lásku
A nezapomínej, že tam nahoře někdo je

Buď jednoduchý muž
Buď něčím, co miluješ a čemu rozumíš
Zlato, buď jednoduchý muž
Oh, neuděláš to pro mě synu, pokud můžeš
Pokud můžeš

Zapomeň na svou touhu po zlatě bohatých pánů
Všechno, co potřebuješ je v tvé duši
A můžeš to udělat oh miláčku pokud se pokusíš
Vše co od tebe chci, můj syn, je abys byl spokojen

Buď jednoduchý muž
Buď něčím, co miluješ a čemu rozumíš
Zlato, buď jednoduchý muž
Oh, neuděláš to pro mě synek, pokud můžeš
Pokud můžeš

Ohh, netrap se, najdeš sám sebe
Následuj své srdce a nic jiného
A můžeš to udělat, oh zlato, pokud se pokusíš
Všeco od tebe chci, můj syn, je abys byl spokojen

A buď jednoduchý muž
Buď něco co budeš milovat a čemu budeš rozumět
Zlato buď jednoduchý muž
Oh, neuděláš to pro mě, pokud můžeš?
Tak, zlato, buď jednoduchý, buď jednoduchý muž
Oh, neuděláš to pro mě synu, pokud můžeš?

Lynyrd Snynyrd

2. května 2015 v 9:29 | youtube |  Sweet home Alabama

1.května 2015 měla tato legendární skupina vystoupení v Plzni.
Měla jsem to štěstí být na jejich koncertě nezapomenutelný zážitek!
jejích písně mají duši a hudební technika,ozvučení,vysoká
profesionalita-skutečné mistrovství.
Izabela

o řezaných květech

2. května 2015 v 8:17 Květiny


Prečo naši slovanskí predkovia nedarovali rezané kvety

Autor Dátum 3. máj 2012
Naši predkovia vedeli, že odtrhnutý kvet sa snaží prežiť bez koreňov a tým pádom vysáva životnú energiu z okolitého prostredia, čiže aj z ľudí, zvierat a ďalších rastlín. Mimochodom, preto sa ani liečivé byliny nesušili v obytných miestnostiach.
Bulharská veštkyňa Vanga odmietla prijať vo svojom dome človeka, ktorý jej priniesol kyticu kvetov. "Prečo mi nosíš domov smrť?" spýtala sa. Ak jej niekto chcel dať kvety, mohol jej priniesť kvetinu v kvetináči. Vanga hovorila: "Odtrhnutý kvet je symbol smrti, veď je zbavený schopnosti žiť."
Na Kube napríklad vidno rezané kvety iba na cintoríne a polícia môže uložiť pokutu za odtrhnuté kvety.
Tradícia darovania rezaných čerstvých kvetov k nám prišla spolu s kresťanstvom. Hlavne byzantskí kňazi vnútili Slovanom tradíciu krášliť izby rezanými kvetmi. Darovať rezané kvety nebol tradičný zvyk Slovanov, čo potvrdzujú historické literárne pramene.
Zvyk venovať kytice rezaných kvetov sa spája okrem iného aj s oslavou narodenín, ku ktorej zvyčajne patrí aj torta a sviečky. Zvyk sfúknutia sviečok nám bol takisto vnútený. Sfúknutá sviečka pritom oslávencovi uberá na životnej sile! Veď horiaca sviečka symbolizuje plameň života, a naopak smrť sa často opisuje slovami "až tvoja sviečka dohorí"…


Amorův šíp

1. května 2015 v 7:00 Esoterika