Duben 2015zvířecí mámy

27. dubna 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Zvířátkakouzelné ráno

26. dubna 2015 v 7:00 | kvetka 11 blog |  Esoterika

Následky císařského řezu

21. dubna 2015 v 7:00 O zdraví a nemoci

Následky císařského řezu


Aktualizováno: 07.01.2015, 03:19
U normálních rodiček trvá regenerace po porodu obvykle jen tradičních šest neděl. U porodu císařem je to rok a půl. Ale to vám předem řekne jen málokterý lékař. Půl roku po porodu císařem nesmíte cvičit, namáhat se, nosit dítě v náručí, jinak hrozí, že jizva praskne. Bolí vás každý krok. Lékař při pronikání do dělohy přeřezává sedm vrstev kůže a těla. Všechny pak musí sešít. To není legrace. Nikdo vám také předem neřekne, že se nejméně tři dny po porodu císařem nebudete vůbec schopná postarat o dítě. Nevstanete k němu, nepřebalíte ho. Nemůžete ho mít u sebe na rozdíl od maminek, které nerodily císařem. Další půlrok se stále ještě musíte hlídat a běžná dovolená nepřichází v úvahu. Příliš byste namáhala břišní svaly. Ženy s poloviční anestézií, tedy od pasu dolů (tzv. epidural), často trpí několik měsíců úpornými bolestmi hlavy, které způsobil pohyb po částečné anestézii. Je to stejné, jako kdyby vám někdo chtěl odříznout zaživa polovinu hlavy.[1]
Pokud porod probíhá bez vnějších zásahů, není nutní hospitalizace v nemocnici. Nejde o nemoc, jde o přirozený fyziologický proces. V momentě, kdy se porod zastaví nebo výrazně zpomalí a doktoři začnou panikařit, stane se z rodičky pacient, kterého je třeba zachránit. (Alespoň podle vize doktorů.)
Problém v této společnosti je, že vůbec není schopna naslouchat přirozeným signálům ženy a dítěte. Oba dva jsou schopni spolu během celého procesu, od početí do rození a pak i dále, komunikovat. Doktoři nahlížejí pouze skrze přístroje, které ale mohou podávat mylné informace.
Císařský řez je operace. Je mylné se domnívat, že se z toho vyspíte a bude to zase dobré. Je to operace velmi rozsáhlá vyžadující hluboký zásah do děla matky dítěte. Pro dítě je to též šok, protože je náhle vytaženo a doslova vyříznuto z doposud pro něj známého a přirozeného prostředí. I když se jim oběma po porodu fyzicky dobře daří, na jejich psychické úrovni jsou velmi silné záseky, které mohou být na celý život.
Po císařském řezu je žena odvezena na JIP, kde musí zůstat alespoň 24 hodin v klidu. Dítě nemůže mít u sebe a je proto dáno do péče porodních sester, které dítě umístí do inkubátoru. (Pokud má dítě štěstí, stará se o něj otec.) Takže první minuty a hodiny svého života stráví v plexisklové izolaci, kde sice je mu fyzicky teplo, ale psychická vřelost chybí. Nemá s kým utvářet sociální vazby a jeho životní podněty jsou omezeny na emočně studený prostor. Nemá možnost utvářet pevnou vazbu s matkou.
Pro psychiku dítěte musí jít o šok, se kterým se musí vyrovnat. I samotný přirozený porod je zlomový a v případě císařského řezu je to ještě intenzivnější. Podle fáze, když k císařskému řezu došlo, nemuselo být vystaveno kontrakcím, nebo vůbec zažít pocit stísněnosti v porodních cestách. Nebylo též nuceno vyvinout tak velké úsilí, aby se prodralo na svět vlastní silou.
Během přirozeného porodu dostává matka i dítě koktejl těch správných hormonů, které jim pomáhají zvládat fyzicky a psychicky náročnou situaci. Je to přirozený proud, který je císařským řezem přerušen.
Dítě se může v celém životě pak setkávat se situacemi, že ho v poslední chvíli někdo zachrání, nebo za něj vyřeší jeho problém. Tedy má problémy dotáhnout svůj záměr do konce.
Matka je těsně po zákroku vystavena stresu z chybějícího dítěte v břiše. Dítě se fakticky nenarodilo, bylo vyoperováno. Pro psychiku matky to může být zmatečné. Komplikuje se to o to víc, že dítě je od matky odstaveno a oba dva jsou od sebe izolováni.
Matka může prožívat syndrom zcizeného porodu. Též to lze přirovnat k situaci, kdyby dítě v lůně matky zemřelo. Ještě před chvílí tam bylo a teď už není. Nevyšlo porodními cestami. Navíc je matka pod nepřirozenými látkami, které ochromují její dolní část těla (epidural) a následně i pod dalším koktejlem chemikálií, které jí mají pomoci překonat bolesti z náročné operace břicha.
Ač je dítě na světe, nikdy se fakticky nenarodilo a matka taky nikdy neporodila. Je to něco, co si oba dva nesou a nelze to vrátit zpět.
Císařský řez má jistě své místo. Je jen třeba si uvědomit jeho následky a zjistit si informace, zda by to šlo udělat i jinak: Přirozený porod a Porod v přírodě: přirozený porod.kouzelné chodníky

19. dubna 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Mix

kdo jsi?

18. dubna 2015 v 10:58 | Bartoška a Bílá |  Moudra a mezilidské vztahylidskost

15. dubna 2015 v 7:00 | youtube |  Moudra a mezilidské vztahy

pšeničné zrno

12. dubna 2015 v 9:50 | Žlebeková Gabika |  zelená lékárna


Čo sa skrýva v pšeničnom zrne?

Autor Dátum 16. október 2013


Slávny bulharský mystik Peter Deunov

"Ak pšeničné zrno nepadne do zeme a neodumrie, zostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu."

Ev. podľa Jána 19:5

Pšeničné zrno je emblémom ľudskej duše. Predstavuje veľkú históriu v rozvoji prírody. Keby ste mohli roztvoriť listy pšeničného zrna, preskúmať jeho históriu, dokonale by ste pochopili históriu ľudskej duše. Tak ako pšeničné zrno padá do zeme a umiera, klíči, rastie, dáva semená, tak sa aj s ľudskou dušou deje to isté. Možnože pre vás pšeničné zrno znamená niečo veľmi skromné, niečo, čo nemá žiadnu cenu - 1/16-tisícina kilogramu: na koľko by ste odhadli jeho cenu, ak jeden kilogram stojí jeden groš? - avšak v pšeničnom zrne je sila, možnosť, duch sebazapretia, tou silou živí seba aj druhých. A keď si sadnete k stolu, vôbec nemyslíte na pšeničné zrno, neviete, akú radosť vkladá do vás, aké myšlienky prináša. Nepoznáte jeho pôvod. Ľudia ho nevedia ohodnotiť, sliepky tiež - nikto ho nevie oceniť. Pre svet je veľkou hádankou.

Takže čo sa skrýva v tomto pšeničnom zrne? Ak zoberieme bulharské písmeno "ž" (Ж), ktorým začína slovo, tak úplne zodpovedá pšeničnému zrnu - dolu dve nožičky, korene, hore dve vetvičky. Keď ho zasejeme, ukáže nám, kam sa máme uberať. Pšeničné zrno nám hovorí, že sa máme snažiť prísť k Tomu, od koho sme vzišli - k Bohu; aby sme sa uberali k Bohu, musíme sa rozvetviť, nechať narásť konáre, získať jedlo pre svet, to jest "pomáhať a obetovať sa pre svojich blížnych, ako to robím Ja". Preto hovorí Kristus na jednom mieste: "Ja som živý chlieb, ktorý som zostúpil z Neba". A z čoho vzniká chlieb? Z pšeničného zrna. Súčasní ľudia hovoria, že ich život je nešťastný, všetci sú nespokojní - aj cári aj kňazi; ak začnete od najvyššieho po najnižšieho, stále niečo chcú, a keď dostanú, opäť sú nespokojní a zasa chcú. Ale spýtajte sa ich, prečo sú nespokojní. Hľadajú niečo viac. No vráťme sa k histórii pšeničného zrna. Keď ho zasejú do zeme, čo by ste povedali, keby ste boli na jeho mieste? Poviete: "Je s nami koniec, náš život sa vytratil, zhnil!" No v pšeničnom zrne je viacej viery, ako je v nás. Keď je pochované v pôde, hnije a rozloží sa, avšak ihneď rozumie jazyku slnka a keď sa zjavia jeho prvé lúče, povie si: "Ja nezomriem, ožijem a prinesiem plody pre druhých", zrodí sa v ňom energia a začne sa uberať k slnku. Zaväzuje sa, dozrieva. No ľudia ho nenechajú na pokoji: zoberú kosák a skosia ho.
Jeho utrpenia sa tu nekončia: keď ho zožnú, zviažu ho do snopov, potom bodajú vidlami, hodia na auto, zanesú do humna, a položia jedno cez druhé na kopy veľké ako pohoria. Potom prejdú po ňom kone a mláťačky. Čo by ste si pomysleli vy, keby ste boli na jeho mieste? Týmto procesom prechádza aj ľudský život. Spýtate sa: "Prečo musíme prejsť celým týmto procesom? - Človek si musí zobrať ponaučenie z tohto príkladu s pšeničným zrnom. Mláťačka a kopytá koňa prejdú po pšeničnom zrne, omlátia ho a uložia do sýpky. No jeho muky ani tu nekončia; preosievajú ho, zlé zrná padajú dolu, pekné zostávajú hore, vysypú ho do vriec a hajde do mlyna medzi dva ťažké kamene, aby ho rozdrvili a úplne rozomleli. Ak by ste boli na mieste pšeničného zrna, čo by ste povedali? "Aj to bol život a svet, ktorý stvoril Boh." No pšeničné zrno má veľkú trpezlivosť; hovorí: "Vy ešte len uvidíte, aká je moja história". Vyberú ho z mlyna, donesú domov, no opäť ho nenechajú na pokoji; vezme teraz žena do rúk sito, preoseje ho, jedno vyhodí, druhé vysype do vandla, vloží kvások a zamiesi na chlieb. Keby ste vy boli na mieste pšeničného zrna, povedali by ste: "Naše utrpenia sa už skončili". Nie! Keď cesto nakysne, hajde do pece a keď ho stadiaľ vyberú, vidíme pekné bochníky. Keby ste boli na mieste pšeničného zrna, povedali by ste: "Konečne, naše utrpenia sa skončili!" No krátko nato začnú odlamovať z týchto pecňov a jesť. Pšeničné zrno sa dostane týmto spôsobom do žalúdka, vytvoria sa šťavy, ktoré vojdú do nášho rozumu, a čo sa stane? V našom mozgu sa vytvoria veľké myšlienky, v našom srdci - nové želania. Pšeničné zrno nosí odev, ktorý si obliekajú naše city, vlieva sa do pier spisovateľov a básnikov, vlieva sa do sláčika huslistu. Hľa, toto dáva pšeničné zrno. A keby nebolo pšeničné zrno prešlo týmto procesom rozvoja, nikdy by sme nemohli vidieť tieto pekné veci v prírode. Prečo? Pretože pšeničné zrno nám dáva silu pozerať sa a vidieť. Preto hovorí Kristus: "Ja som živý chlieb".


fialky

10. dubna 2015 v 7:00 | izabela |  Květiny
Blowin in the Wind

9. dubna 2015 v 7:00 | Bob Dylan |  VIDEA


zajíčkové

7. dubna 2015 v 7:00

velikonoční

6. dubna 2015 v 7:00 | emailová pošta
Otče můj...

5. dubna 2015 v 7:00 | youtube |  VIDEA

esoterické...

4. dubna 2015 v 7:00 | Iris Lenochová |  Esoterika

jak pije pes

3. dubna 2015 v 7:00 | youtube |  Zvířátka


smích s nadsázkou

1. dubna 2015 v 7:48 Moudra a mezilidské vztahy


Moudra:
----------
Čínské moudro: Pes, který štěká, je nedovařený.

Eskymácká moudrost: Nikdy nejez žlutý sníh.

Francouz říká: "V poslední době u nás zdražily kurvy."
Čech: "Jako u nás. Ty kurvy zdražily všechno."

Lidstvo odjakživa zajímají dvě zásadní otázky:
1) Kdo vymyslel práci?
2) Jak to, že ho ostatní nezabili?

Horoskop na zítřek:
Všichni Vás budou chválit, nosit na rukou a zahrnovat květinami.
P.S. Pohřeb už je takový...

A tady je ta slíbená základní otázka:
"Existuje život po svatbě?"

... a jeden proti lidskosti:
"Manželka celou noc nepřišla domů, asi má milence."
"Prosím vás, to hned nesmíte myslet na nejhorší,
třeba ji jen přejelo auto."

Moudrost na závěr:
Pokud si chcete celý den udržet dobrou náladu,
musíte obejmout alespoň osm lidí.
Nebo alespoň jednomu dát přes držku.
PRÁCE NENÍ PINĎOUR ,
POSTOJÍ V pohoděI DVA DNY .........

vtípky

1. dubna 2015 v 7:00 | emailová pošta |  Mix