Leden 2014

...asi zlobil

30. ledna 2014 v 8:00 | emailpošta |  Zvířátka

pravda pravdoucí...

28. ledna 2014 v 8:00 | emailpošta |  Mix

ledový sex

26. ledna 2014 v 7:00 | emailová pošta |  Zimní království

moudro

25. ledna 2014 v 7:00 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy

Everything you touch You transform.
Everything you transform Changes You.
And that change is God
Whiting you as yours.

Vše,co měníte,mění i vás samotné.
A tato změna je vyjádřením boha ve vás samotných
jež se prostřednictvím vás projevuje


Poselství na rok 2014

22. ledna 2014 v 18:02 | Srichinmoy |  Esoterika

POSELSTVÍ MISTRA SRI CHINMOYE K ROKU 2014


Moji milovaní, právě jste se ocitli na prahu období,ve kterém vstupujete do realizace svých vyšších cílů, do velkého střetu svého srdce a ega. Energie, které právě postupují Vaší kosmickou bránou, dávají velmi rychle do pohybu děje a události směřující k ještě rychlejšímu pročištění vaší osobní karmy, zároveň ale také karmy jednotlivých národů.

Buďte opatrní, neboť věřte, že na cokoliv pomyslíte, řeknete, nebo uděláte, dáváte tím do pohybu energii, a zároveň prakticky souhlas, aby se to stalo. Každý den stoupá vaše tvořivá síla a schopnost vnímat rady duchovních mistrů a čistých duchovních bytostí, které svým světlem obklopují celou vaši zemi. Je čas se ztišit a ještě více poslouchat svůj vnitřní hlas. Přestaňte se bát. Je stále více duší, které se probouzejí k životu. Země se už stala místem pro ty nejsilnější duše. Ty duše, které nejsou připraveny na přechod k vyšším vibracím a budou tvrdošíjně setrvávat ve svých postojích a ve své duchovní strnulosti, budou postupně odcházet. Proto se neobávejte a vypusťte ze své mysli strach, který je vám podsouvám všemi prostředky, především mediálně a také podprahovým vnímáním. Očista planety země je v plném proudu. Kolo dějin se rychleji a rychleji otáčí a síly, které nepřejí zlatému věku lidstva, slábnou. Přestaňte upínat svůj zrak k negativním událostem kolem sebe. Je čas jít, nesmíš zůstat stát a otáčet se. Nedívej se na ty, kdo zůstali stát za tebou , ale vezmi s sebou ty, kteří dokážou jít.
Není důležité prosadit se, ale sladit a sjednotit energetickou sílu dobra. Nauč se umění odpouštět.Použij ho nejprve sám na sebe.Pak bude snadné odpustit druhým. Nepoměřuj své dny na hodiny, ani na minuty. Dej si svou vlastní časovou míru a každý den se ptej sám sebe, jestli jsi dokázal sám sobě odpustit vše, co ještě tebou není odpuštěno. Dělej to tak dlouho a tak vytrvale, až sám sebe uvidíš, jako dokonalou Boží bytost. Jako schránku Božího světla. To převzácné světlo je ukryto ve tvém srdci. Kdo dokáže rozšířit a otevřít své srdce, prosvětluje tuto zemi. Každý den přemýšlej, koho tvé srdce přijme. Prosvětluj všechny lidi okolo sebe.
Pokud je ve tvé rodině člověk, se kterým nemáš dobré vztahy, věnuj se úkolu odpuštění , dokud alespoň pomyslně neskončí ve tvé náručí, jako nejvýše milující osoba. Neprosazuj svou vlastní pravdu, protože pravda je pouhý úhel pohledu. Co je důležitější? Pravda, nebo láska? Pravda je ve všem, ale láska je VŠE. Buď laskavý,buď vším pochopením, neboť každá lidská bytost je nucena bojovat sama se sebou . Když pomlouváš druhé, v tu chvíli jsi světu odhalil svou vlastní vnitřní slabost. Svět nyní potřebuje sílu. Neplýtvej svou silou na pomluvy a hodnocení druhých. Svět potřebuje lásku, mír, toleranci a víru. Nenajdeš- li mír ve vlastním srdci a uprostřed své rodiny, nenajdeš ho nikde na světě. Oprosti se od jakéhokoliv nelaskavého projevu. Samou přirozeností laskavosti je šířit se. Budeš-li laskavý k druhým, budou dnes laskaví k tobě a zítra k někomu jinému. Moji drazí, využijte působení očistné energie ke znovuzrození vztahů ve vaší rodině. Mír je jako zrcadlo. Je to věrný obraz vyzařování vašich vlastních vztahů, jen v širší úrovni vnímání. Jako když hodíš kámen na vodní hladinu a on vytvoří kruhy, které se šíří a tvoří stejný obraz. Nezáleží na tom, jaký má kámen tvar. Hranatý kámen vytvoří stejné kruhy na vodní hladině, jako kulatý kámen. Nehledejte ve tvoření míru nic složitého. Tvořte mír kolem sebe, házejte kamínky smíření a odpuštění na vodní hladinu vaší rodiny. Nechť se kruhy lásky a smíření šíří na všech vodních hladinách.


Výroky dětí-postřehy!

21. ledna 2014 v 8:00 | emailpošta |  Moudra a mezilidské vztahy1. Strašně jsem se lekl, když maminka onemocněla, protože jsem si myslel, že nám bude vařit tatínek.
2. Na maminky se nemá křičet, protože jsou prospěšné.
3. Když se dva lidi do sebe zamilují a poprvé se políbí, hned se zhroutí a nevstanou aspoň hodinu,
ale možná i dýl.
4. Sestra zase měla na vysvědčení samé jedničky. Vsadím se, že mi to dělá naschvál.
5. Babička je tlustá, protože je plná lásky.
6. Strašně bych si přála ještě bratříčka, Ale máma stále používá tampón...
7. Čím je člověk starší, tím jsou jeho zuby dražší.
8. Holky neumí čůrat ve stoje, protože nevědí co si mají držet.
9. Když babičku bolej zuby, dá je do skleničky.
10. Já už nemám babičku: zasadili jsme ji na hřbitově.
11. Aj maminky se musejí pást, aby jim z prsou teklo mléko?
12. Švýcarské krávy využívají v první řadě na výrobu čokolády.
13. Obyvatelé Sardinie se nazývají sardinky.
14. Aby to bylo dobré, sestřičky v nemocnici musejí být sterilní.
15. Lékaři říkají, že nejhorší jsou smrtelné choroby.
16. Když se mi narodil bratříček, dali ho do akumulátoru.
17. Nejužitečnější zvíře je prase. Každou jeho část můžeme zužitkovat:
přední a zadní část jako maso, kůži na boty, ze srsti kartáčky a jeho
jménem můžeme dokonce i nadávat.
18. Nejsem pokřtěný, ale očkovaný jsem.
19. Nevím kolik je mi roků, protože se to stále mění.
20. V maminčině bříšku je miminko, jenom nevím, jak ho spolkla.
21. Akvárium je vlastně malé moře, ve kterém plavou domácí rybičky.
22. Výživné je plat dětí, když se otec odstěhuje z domu.
23. Každá ryba vyrábí jikry, ruské ryby i kaviár.
24. Krávy nemohou rychle běhat, aby jim z vemena nestříkalo mléko.
25. Muži u nás se můžou oženit jen s jednou ženou. Tomu se říká monotónní.
26. Nechápu, proč se mamka hněvá, že jsem rozbil vázu. Stejně byla stará a
dokonce čínská, kdyby byla aspoň naše ...
27. Poloostrov je taký ostrov, který úplně nedokončili.
28. Babička se odstěhovala na druhý svět. Takže už i já budu mít někoho v cizině.


želé

15. ledna 2014 v 8:00 | emailpošta |  zelená lékárna

co je drzost...

14. ledna 2014 v 8:00 | emailpošta |  Zvířátka
lední medvědí máma

9. ledna 2014 v 8:00 | youtube.com |  Zvířátka

hudba Benedictus

6. ledna 2014 v 8:00 | youtube.com Karl Jenkins |  Moudra a mezilidské vztahy

Poselství roku 2014

5. ledna 2014 v 14:04 | Doreen Virtue |  Esoterika

máj v lednu

4. ledna 2014 v 15:12 | pepaulita |  Zimní království
Je leden 2014 a v Hradci Králové kvetou stromy
jako kdyby byl máj.opravdu rarita.

Bolavé nohy

3. ledna 2014 v 8:00 | Peter Gašparík |  O zdraví a nemoci

Ako pomôcť našim nohám?

3. 9. 2013
Tematika unavených nôh pomerne často zamestnáva každého človeka. V tomto príspevku sa dozviete ako jednoducho, účinne a ľahko, môžeme našim nohám pomôcť. Či dlho v práci sedíte, stojíte, kráčate, alebo ste boli na pešej túre - je tu pomoc. Túto techniku môžete použiť aj keď máte slabé, alebo začínajúce kŕčové žily.

Unavené nohy.
Únavu nôh spôsobuje ochabovanie svalov, medzi ktorými prúdia cievy, žily a tepny. Krv sa v nich hromadí. Vytvára narastajúci tlak na cievy a žily. Telo na túto situáciu využíva cholesterol, ktorý máme všetci v pečeni a slúži ako zásobáreň energie. Aby boli cievy pružnejšie a odolávali stále väčšiemu tlaku krvi, vystlú sa práve cholesterolom. Tým sa telo snaží brániť a cievy odpružiť. No na druhej strane tým dochádza k ich zužovaniu... a to práve už spomínaným cholesterolom. Na jednej strane pomoc, na druhej nie najvhodnejšie riešenie. Výsledkom býva, že kruh sa opakuje. Krv sa hromadí, cievy sa vystielajú cholesterolom, ale zužujú sa. Vplyvom zúženia ciev vzniká ešte väčší tlak na steny a odtiaľto býva už len krok ku kŕčovým žilám. V iných prípadoch tieto okolnosti vyvolávajú aj infarkty, keď krvná zrazenina vytvorená hlavne z cholesterolu upchá dôležité tepny...

Ako tomu predchádzať?
Medzi prevenciu radíme pohyb, masáže, cvičenie, posilňovanie, zdravá strava, dostatočný pitný režim a podobne. No v tomto článku Vám ukážem techniky, ktorými si môžete od bolesti a únavy nôh ľahko pomôcť- okamžite. Prvým spôsobom je indická- vadžra-ásána.

Vadžra-ásána.
Tento tajomný názov je v skutočnosti názvom jogového sedu. Ak si takto sadnete, nahromadená krv z nôh vplyvom váhy Vášho tela, bude opätovne pulzovať z nôh do celého organizmu. Nohy sa veľmi výrazne odľahčia a zrýchli sa Vám metabolizmus. Tento sed je liečivý. Účinne predchádza vzniku kŕčových žíl a zlepšuje pružnosť cievnych stien. Ak máte žalúdočné a črevné ťažkosti- sadnite si do tohto sedu. Gašparík, Peter, Trenčín, Nohy, Pomoc,Veľmi pomáha pri odvádzaní vetrov zhora i zdola a uvoľňuje žalúdočné ťažkosti. Možno sa vám zdá ľahký... V skutočnosti ho však neurobíme všetci, nakoľko má väčšina ľudí skrátené svaly na nohách... Pri pohľade na prvý obrázok, je na ňom poloha vadžra-ásána zobrazená najvyššie položenou červenou postavičkou. Jedná sa teda o normálny sed na kolenách. Samozrejme z tejto pozície, môžete prevádzať aj ďaľšie dve polohy, ktoré sú zobrazené na prvom obrázku.

Odporúčania.
Tento sed treba cvičiť. Niekto si takto sadne ihneď, iný nie. Ak máte s tým problém, spustite sa na kolenách najnižšie ako sa dá. S výdychom sa snažte klesať so zadkom až ku kolenám. Tým si naťahujete svaly na nohách. Ak budete cítiť miernu bolesť, môžete chvíľu pokračovať, no iba krátko, pár sekúnd. Potom sa postavte a začnite opäť.


Sukha-ásána. Turecký - Krajčírsky sed.
Turecký sed pozná každý. Aj táto poloha účinne pomáha vyplavovaniu nahromadenej krvi z nôh. Je prijateľnejšia, no menej účinná v porovnaní s vadžra-ásánou, kde na kolená tlačí váha celého tela. Zatiaľ čo pri tureckom /krajčírskom/ sede sú nohy skrížené pred telom. Gašparík Peter, Masáže, Nohy, Joga, Pomoc, Trenčín,Teda váha zvyšku tela na kolená nepôsobí. Tento sed je zobrazený na druhom obrázku.

Keď som pred rokmi pracoval v jednom závode, museli sme tam stáť. Sedieť sa dalo iba občas. A keďže som mal prácu pri ktorej som stál, nohy ma veľmi boleli. Mal som ich ťažké a nemotorné. Vždy keď som cítil únavu a dalo sa mi, sadol som si na kolená /vadžra-ásána/. Ostatní sa ma pýtali, čo to robím. Keď som im povedal, čo presne, sadli si tak tiež a vzdychali úľavou...

Upozornenie.
Ak máte slabo vystúpené kŕčové žily môžete skúsiť aj vadžru-ásánu, no pozorujte sa a kontrolujte. Pri tomto cviku totiž pôsobí na steny ciev pomerne značný tlak, ktorý by mohol poškodené cievy roztrhnúť. Nestáva sa to často, ale treba o tom napísať. V tomto prípade skúšajte tento cvik iba striedmo, alebo vyskúšajte turecký sed. Pri operovaných, vystúpených a zapálených kŕčových žilách je zakázané sedieť vo vadžra-ásáne! Ak si však sadnete do tureckého sedu /sukha-ásána/ aj tu pozorujte svoje nohy. Nepreceňujte sa.

Ak sedíte v jednej , alebo druhej polohe, vždy dbajte o vystretý, rovný chrbát.

Každý deň...
Ak trpíte bolesťami nôh je nanajvýš výhodné a vhodné sedávať kde len môžete /teda hlavne doma/ v týchto dvoch polohách. Pretože klasické dlhé státie alebo sedenie v práci, prispieva ku mnohým neduhom nôh a ochoreniam cievneho systému. Ak dlho v práci sedíte, alebo stojíte, tak aspoň po príchode domov si sadnite do takejto polohy na desať minút. V tejto polohe môžete sledovať televíziu, čítať knihu, zhovárať sa , alebo meditovať. Klasické odpočívanie so zdvihnutými nohami má podobný, no oveľa nižší liečebný efekt... Ako vidíte bežná stolička je vynálezom modernej doby a vôbec neprispieva ku zdraviu našich nôh. Veď aj všetky prírodné národy sedávali na zemi so skríženými nohami... stále sa máme čo učiť.