O prezidentu Obamovi

10. listopadu 2013 v 8:00 |  Barack Obama

Prezident Barack Obama: 25 věcí, které jste o něm nevěděli

Dnes se své funkce ujal v pořadí 44. prezident Spojených států - Barack Hussein Obama II. Kde se Barack Obama narodil, jak vyrůstal a jaké má ve svém funkčním období záměry jsou věci, které probraly média skrz na skrz, zde si však můžete přečíst 25 faktů o novém americkém prezidentovi, které vás možná překvapí:
 1. Barack Obama navštěvoval školu Punahou School na Havaji a při basketbalu měl přezdívku "O'Bomber".
 2. Za své dvě knížky "Dreams From My Father" a "The Audacity of Hope" získal dvě ceny Grammy.
 3. Jméno Barackovy matky je Stanley Ann Dunham, neboť Obamův dědeček si přál syna.
 4. Barackův otec a matky se seznámily na hodinách ruštiny na University of Hawaii - bylo jim 18 let a Barackův otec byl student z Keni se stipendiem.
 5. Barackův otec byl v dětství pastýřem hus, byl členem kmene Luo a pochází z malé vesnice v Keni.
 6. V dětství, které strávil v Indonésii běžně jedl hadí maso a pražené kobylky. Nevlastní otec Lolo Soetoro mu jako domácího mazlíčka dal malou opičku, kterou Barack pojmenoval "Tata".
 7. Když žil Barack v Indonésii, matka ho budila již ve 4 hodiny ráno, aby se před odchodem do školy mohl tři hodiny učit angličtinu.
 8. Barackova babička pracovala v průběhu Druhé světové války v továrně Boeing Co., která vyráběla letadla.
 9. Během studií práv na Harvardu se přihlásil jako model na nafocení kalendáře - komisí, kterou tvořily jen a jen ženy, byl však odmítnut.
 10. Svoji ženu Michelle potkal v právnické firmě v Chicagu, kde jedno léto pracoval jako poradce. Michelle Obama vystudovala stejně jako její muž univerzitu v Harvardu.
 11. Během jedné z prvních schůzek s Michelle spolu zašli na zmrzlinu do podniku Baskin-Robins v Chicagu, kde jako mladý Barack prodával zmrzlinu.
 12. Oblíbenými filmy Baracka Obamy jsou Casablanca, série Kmotr, Lawrence z Arábie a Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem.
 13. Během jeho propagačních akcí v Chicagu ho někteří kvůli jeho mladému věku nazývali "baby-face".¨
 14. Jako svůj nejhorší zlozvyk uvádí neustálé kontrolování svého telefonu Blackberry.
 15. Barack maturoval z latiny, z francouzštiny však dostal jen čtyřku.
 16. Jeho největší cenností je fotografie havajského pobřeží Oahu's South Shore, kde je rozptýlen popel jeho matky.
 17. Barack je poměrně dobrým hráčem pokeru - během studií práv dokonce s dalšími spolužáky hráli každý týden a pojmenovali se "The Committee" (Komise).
 18. Nejoblíbenějšími hudebními představiteli Baracka Obamy jsou Bob Dylan, Sheryl Crow, Yo-Yo Ma, Bruce Springsteen, Jay-Z a jazzové legendy Miles Davis, John Coltrane a Charlie Parker. Jednou z jeho nejoblíbenějších písniček pak je "Maggie's Farm" od Boba Dylana.
 19. Mezi Barackovi talismany patří malá soška Panny Marie s Ježíškem a přívěšek vojáka z Iráku.
 20. Svoji kandidaturu na prezidenta Barack Obama ohlásil ve staré budově Capitolu ve Springfieldu, kde pronesl svůj slavný projev Abraham Lincoln.
 21. Stěny kanceláře Baracka Obamy byly vyzdobeny originálním programem z března 1963, kdy pronesl svůj legendární projev "I have a dream" Martin Luther King Jr.
 22. Barack Obama vlastní sadu rudých boxerských rukavic, které podepsal Muhammad Ali.
 23. Pracovní stůl Baracka Obamy zdobí ruka držící vejce, která je vyřezaná ze dřeva, a která je keňským symbolem pro křehkost života.
 24. Svým dcerám Malii (v době voleb prezidenta 10 let) a Sashe (7 let) slíbil psa - a to v případě, že vyhraje, i když prezidentské volby prohraje.
 25. Barack Obama nerad nakupuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama