grapefruit

18. listopadu 2013 v 8:00 | http://www.freshness.cz |  Plody Země
GRAPEFRUIT
Grep neboli grapefruit byl poprvé objeven na ostrově Barbados v Karibském moři. Odtud byl dovezen na americký kontinent. V Evropě se začaly grapefruity pěstovat teprve v průběhu 20. století. Zdá se to být téměř neuvěřitelné, ale grapefruitový strom rodí až 700 kusů grepů ročně. Grepy rostou na stromě jednotlivě nebo i v hroznech. Aby strom tak velké a těžké plody unesl, jsou jeho větve robustní a velmi silné, podobně jako samotný kmen stromu. Tyto grapefruitové stromy, stále zelené jako pomerančovníky a citroníky, dosahují výšky až 13 metrů.
Grapefruit není pro svou nahořklou chuť mezi lidmi příliš oblíbeným ovocem. Existuje přitom jeho sladší varianta - grep červený. Grapefruit disponuje neuvěřitelným rozsahem léčivých schopností a každý, kdo jej předem odmítá, o mnoho přichází. Plody grapefruitového stromu jsou bohaté na vitamín C, B1 a K. Grapefruit samotný je přímo napěchován blahodárně působícími přírodními flavonoidy. Je také prokazatelně nejhodnotnějším ovocným plodem při odstraňování nebo rozpouštění anorganického vápníku, který se usazuje v kloubních chrupavkách při konzumaci produktů z bílé mouky.
Grapefruity jsou k dostání po celý rok a to zralé a v poměrně konzistentně dobré kvalitě. Samozřejmě jejich cena je nejpříjemnější, když jsou plody v hlavní sezoně. Grapefruity patří k těm druhům ovoce, u kterých barva a barevné skvrny na povrchu nejsou směrodatným znakem zralosti, ačkoliv "narezlé" stopy na povrchu slupky mohou být symbolem sladšího plodu. Grapefruity mají být pevné, s tenkou slupkou a těžké ke své velikosti. Čím hladší slupka, tím tenčí. Vrásčité grepy s hrubou slupkou indikují méně šťavnaté a tím i méně chutné plody.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama