Fascinující fakto o našem těle

26. října 2013 v 8:00 | emailpošta Vyšínová Renata |  O zdraví a nemoci

Fascinující fakta o našem těle.Za den se děti smějí minimálně třikrát častěji než jejich rodiče

Věděli jste, že to ve vašem mozku sviští rychlostí formule nebo že máte v těle kosti silnější než železobeton? Seznámíme vás s naprosto fascinujícími fakty o vašem vlastním těle.


DUŠE LÉČÍ TĚLOČím víc zjišťujeme o tom, jak funguje naše tělo, tím víc jsme fascinováni. Našli jsme pro vás 20 překvapujících faktů.

1. Nervové impulzy, které vysílá mozek, se pohybují rychlostí kolem 270 km/h. Informace se v neuronech šíří až rychlostí přes 400 km v hodině.

2. Počet snů odpovídá IQ - čím je vyšší, tím víc snů lidé mají. To, jestli půjde o zlé sny, lze ovlivnit i teplotou v ložnici. Čím chladněji v ní je, tím prý jsou sny méně příjemné. Průměrný sen přitom trvá jen pár vteřin.

3. Mozek zhruba z 80 % tvoří voda, další podstatnou částí je krev. Nejsou v něm receptory bolesti, čili sám o sobě nebolí.

4. Žaludeční kyselina je tak silná, že by rozpustila i žiletku. Kdyby se žaludeční stěny pravidelně neobnovovaly, natrávila by i žaludek. Každý den jí žaludek vytvoří asi 2 litry.

5. Ženám tluče srdce rychleji, rychleji mrkají, mají lepší čich, jejich vlasy bývají až o polovinu tenčí než mužské. Ženské tělo spaluje pomaleji tuk. Ženy se dožívají vyššího věku než muži. Jen pro zajímavost - nejčastější zranění způsobené kosmetikou je poranění oka řasenkou.

Zranění oka řasenkou patří mezi nejčastější v rámci "kosmetických úrazů"

6. Když se usmějete, zapojíte do akce 17 svalů. Když se chcete zamračit, musí jich být přes 40. Při chůzi musíte aktivovat 200 svalů.

7. Nehty nerostou stejně rychle - ty na rukou rostou asi čtyřikrát rychleji než na nohou. Nejrychleji přitom roste nehet na prostředníčku a tato rychlost závisí na délce prstu - čím je prst delší, tím rychleji roste nehet.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama