Říjen 2013

kočky v akci

31. října 2013 v 8:00 | emailpošta |  Kočičky


Avokádo

28. října 2013 v 8:00 | http://www.freshness.cz |  Plody Země

AVOKÁDO

Nejstarší nalezená semena divokých avokád jsou stará přibližně 7 tisíc let. O pár tisíc let později došlo u těchto rostlin ke kultivaci a nalezené plody avokád staré zhruba 2,5 tisíce let jsou již podobná těm, které známe dnes. První používání avokáda můžeme zaznamenat v roce 291 př. n. l. v Mexiku. Aztékové používali avokádo jako afrodiziakum. Plody divokého avokáda totiž rostou v páru a připomínají mužská varlata. O rozšíření avokáda do světa se pak postarali křesťanští kolonizátoři v 17.století. Zajímavostí je, že avokádové plantáže vyprodukují více jídla, než kterákoliv jiná nám známá plodina na stejné jednotce plochy.
Avokádo je zřejmě tím nejcennějším pramenem organického tuku, který můžeme najít. Uvnitř nalezneme měkkou máslovitou dužninu jemné oříškové chuti a to i přesto, že obsahuje kolem 70% vody. Dalších 20% tvoří zmíněné organické tuky. Dále zde najdeme celou řadu vitamínů, z nichž nejvyšší zastoupení má vitamín E a C. Dle Guinessovy knihy je avokádo nejvýživnější ovoce, které existuje, zdroj velkého množství vitaminů, minerálů a nenasycených mastných kyselin, pro které by mělo být součástí prakticky každého jídelníčku.
Při nákupu avokáda dbáme na to, aby na slupce nebyla žádná příliš měkká místa a hlavně žádné tmavé skvrny. Zralé avokádo je na omak měkké (ale ne příliš kašovité) s jemnou chutí. Vybírejte avokáda s uniformně rozprostřenou barvou. Plody v obchodech jsou velmi často tvrdé (tudíž nezralé). Doporučujeme kupovat v obchodech pouze hezká tvrdá avokáda, která si doma sami uskladníte. Budeme tak mít jistotu, že avokádo nikdo neomačká a samo dobře dozraje. To se při pokojové teplotě stane během několika dnů. Správné zpracování plodu avokáda je následující. Plod nejprve omyjeme, podélně rozkrojíme ostrým nožem a vyjmeme pecku. Lžící vydlabeme dužninu a ihned ji zakapeme citronem či limetkou, aby nezešedla a nezhořkla.PTC

27. října 2013 v 8:00 | tisk.zpráva |  O zdraví a nemoci

Tisková zpráva: Světové prvenství PTC

Pražské protonové centrum jako první na světě léčí otočným ramenem s tužkovým skenováním. Léčbu tak mohla zahájit čtrnáctiletá dívka, byť Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra doposud neschválila její léčbu.
Praha 24. 4. 2013 - Pražské protonové centrum zahájilo léčbu pacientů v ozařovně s otočným ramenem využívající tzv. tužkového skenování nádoru. Tuto technologii používá centrum jako vůbec první na světě. Umožňuje přesné obkreslení nádoru s minimálními dopady na okolní tkáně. Zároveň se v pražském centru rozšiřuje spektrum léčených diagnóz o nádory hlavy a krku, plic, slinivky břišní, a zejména nádorová onemocnění u dětí.
Léčbu tak mohla zahájit čtrnáctiletá dívka s diagnózou mediastina - nádoru mezihrudí. Byť mladá pacientka čeká již déle než měsíc na schválení léčby pojišťovnou ministerstva vnitra, vedení pražského protonového centra se rozhodlo neprodleně zahájit léčbu, aby nedošlo k dramatickému zhoršení šancí na vyléčení. Hlavní lékař MUDr. Jiří Kubeš: "V souladu s lékaři motolského komplexního onkologického centra jsme dospěli k závěru, že v tomto případě nelze otálet a čekat na vyřešení byrokratických záležitostí. Věříme, že mladá pacientka má díky naší unikátní léčebné metodě dobré šance na vyléčení. Bohužel musím konstatovat, že takových případů, kdy zdravotní pojišťovny neúměrně váhají s potvrzením léčby, a to včetně dětských pacientů, registrujeme více."
Již druhá z pěti ozařoven v pražském protonovém centru ode dneška léčí pacienty - jedná se o otáčivou ozařovnu typu Gantry, která dokáže přesně kopírovat pohyb pacienta a nádor ozařovat z více směrů. Ozařovací trysky jsou upevněné na pohyblivé kruhové konstrukci (pro představu o průměru 10 m), která se otáčí kolem těla pacienta. Vedoucí úseku klinické fyziky Mgr. Vladimír Vondráček dodává: "Gantry umožňuje ozařovat pacienty ze všech směrů a dosažitelné jsou tedy všechny anatomické lokalizace ložisek. Pražské protonové centrum je prvním centrem na světě, které ozáří pacienta pomocí techniky skenovaného svazku. Rád bych také vyzdvihl rychlost, s jakou se nám podařilo uvést ozařovnu do provozu. Bylo to zejména plynulé a bezproblémové spolupráci s Oddělením dozimetrie záření Fyzikálního ústavu České akademie věd, Státním ústavem radiační ochrany a v neposlední řadě se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost."
Právě tato ozařovna dnes centru umožňuje kromě nádorů mozku a prostaty léčit také všechny další typy nádorů vhodné k ozařování. U všech těchto diagnóz má protonová léčba prokazatelně vyšší léčebný efekt a výrazně snižuje množství zdravotních komplikací u každého z pacientů - u dětských pacientů omezuje riziko růstových a intelektuálních poruch, u nádorů v oblasti hlavy zachovává kvalitu všech smyslů a mozkových funkcí, u nádorů plic zase chrání zdravou plíci v okolí nádoru. Americká společnost radiační onkologie také oficiálně potvrdila přínos protonové léčby v případě karcinomu prostaty. U nádorů slinivky břišní či jater se však jedná o zcela zásadní průlom, neboť tyto diagnózy se dosud účinně léčit nedaly.


Fascinující fakto o našem těle

26. října 2013 v 8:00 | emailpošta Vyšínová Renata |  O zdraví a nemoci

Fascinující fakta o našem těle.Za den se děti smějí minimálně třikrát častěji než jejich rodiče

Věděli jste, že to ve vašem mozku sviští rychlostí formule nebo že máte v těle kosti silnější než železobeton? Seznámíme vás s naprosto fascinujícími fakty o vašem vlastním těle.


DUŠE LÉČÍ TĚLOČím víc zjišťujeme o tom, jak funguje naše tělo, tím víc jsme fascinováni. Našli jsme pro vás 20 překvapujících faktů.

1. Nervové impulzy, které vysílá mozek, se pohybují rychlostí kolem 270 km/h. Informace se v neuronech šíří až rychlostí přes 400 km v hodině.

2. Počet snů odpovídá IQ - čím je vyšší, tím víc snů lidé mají. To, jestli půjde o zlé sny, lze ovlivnit i teplotou v ložnici. Čím chladněji v ní je, tím prý jsou sny méně příjemné. Průměrný sen přitom trvá jen pár vteřin.

3. Mozek zhruba z 80 % tvoří voda, další podstatnou částí je krev. Nejsou v něm receptory bolesti, čili sám o sobě nebolí.

4. Žaludeční kyselina je tak silná, že by rozpustila i žiletku. Kdyby se žaludeční stěny pravidelně neobnovovaly, natrávila by i žaludek. Každý den jí žaludek vytvoří asi 2 litry.

5. Ženám tluče srdce rychleji, rychleji mrkají, mají lepší čich, jejich vlasy bývají až o polovinu tenčí než mužské. Ženské tělo spaluje pomaleji tuk. Ženy se dožívají vyššího věku než muži. Jen pro zajímavost - nejčastější zranění způsobené kosmetikou je poranění oka řasenkou.

Zranění oka řasenkou patří mezi nejčastější v rámci "kosmetických úrazů"

6. Když se usmějete, zapojíte do akce 17 svalů. Když se chcete zamračit, musí jich být přes 40. Při chůzi musíte aktivovat 200 svalů.

7. Nehty nerostou stejně rychle - ty na rukou rostou asi čtyřikrát rychleji než na nohou. Nejrychleji přitom roste nehet na prostředníčku a tato rychlost závisí na délce prstu - čím je prst delší, tím rychleji roste nehet.


Točník a jezírko

25. října 2013 v 8:00 | emailpošta


Tajemné jezírko na Točníku.
Hrad Točník se každé ráno pomalu a jakoby neochotně probouzí z nostalgického snu.
Převislá, šikmo podseknutá skalní stěna se naklání nad hladinu nevelkého jezírka a vrhá na
něj stín. Nehnutá hladina nabízí zrcadlově převrácený obraz paláce krále Václava IV. a
zvolna nad ní plují šedé obláčky páry. "Je tam něco divného," říká jeden z turistů. A má
pravdu...Jezírko, v minulosti chráněné hustým lesem před přístupem slunečních paprsků, muselo být velmi silným zdrojem negativních energií. Není divu, že se o něm vyprávělo mnoho strašidelných pověstí. V minulých stoletích ho lidé nazývali »Černé jezero« a tvrdili, že je to zlé místo, tajemná past, v níž uvízly duše nevinných lidí, zavražděných králem Václavem.
Roku 1600 senzibilního a přecitlivělého císaře Rudolfa II. Habsburského přepadla hrůza ve chvíli, kdy jeho kočár minul jezírko. V hysterickém záchvatu začal vykřikovat, že na Točníku spát nebude, protože tu straší!Stala se tu ale i celá řada dalších nevysvětlených událostí, v jezírku byla
například nalezena stará kostra neznámé ženy...
Pátrání na dně Také se říkalo, že jezírko je bezedné, protože žádný z pokusů změřit jeho hloubku se nezdařil. Po roce 1880 však provedla nejmenovaná skupina zásadní pokus. Nechali jezírko pomocí hasičské stříkačky zcela vyčerpat. Pátrali po ústí štoly, po nějakém spojení s hradní studní, ale »nenalezli ničeho«. Škoda, že se nezachoval podrobnější popis dna.
Zajímavý je však údaj, že během dvou dnů bylo jezírko opět plné. To svědčí o přítomnosti poměrně silného pramene. Jezírko ale nemá žádný odtok! Pokud by na jeho dně byl pramen, voda by musela neustále přibývat, až by se přelila přes dnešní medvědí výběh dolů ze stráně.
Jenže jezírko už celá staletí udržuje výšku své hladiny v rozmezí několika centimetrů.
Nepřeteče ani nevyschne. Možná má někde skrytý, kamennou sutí zanesený přepad, kde voda trhlinou ve skále opět uniká do hlubin..


slzy ženy

24. října 2013 v 8:00 | emailpošta |  Moudra a mezilidské vztahy

Malý chlapec sa spýtal mamy:
"Prečo plačeš?"
"Pretože som žena," povedala mu.
Nerozumiem!" povedal syn.
Jeho mama ho len objala a povedala:
"A nikdy ani neporozumieš."
Neskôr sa chlapec opýtal svojho otca:
"Prečo sa mi zdá, že mama plače bez dôvodu?"
"Všetky ženy plačú bez dôvodu," bolo všetko, čo mohol otec odpovedať.


Malý chlapec vyrástol a stal sa mužom, avšak stále nerozumejúc, prečo ženy plačú.
Nakoniec zavolal Bohu a keď sa dovolal, spýtal sa:

" Bože, prečo sa ženy rozplačú tak ľahko??"


Boh odpovedal:Keď som urobil ženu, musela byt výnimočná.


Urobil som jej PLECIA dosť silné na to, aby uniesla váhu sveta,


ale natoľko jemné, aby poskytovali pohodlie.

Dal som jej vnútornú SILU , aby vydržala pôrod dieťaťa a odmietnutie ,


kt oré veľa ráz okúsi od svojich detí.Dal som jej TVRDOSŤ , ktorá jej pomôže stále pokračovať,
keď sa všetci ostatní vzdávajú a starať sa o svoju rodinu napriek chorobám a únave, bez sťažovania sa.
Dal som jej CIT milovať svoje deti za všetkých okolností, dokonca aj vtedy, ak ju jej dieťa hlboko ranilo.
Dal som jej ODVAHU prijať svojho manžela napriek jeho chybám
a sformoval som ju z jeho rebra, aby chránila jeho srdce.
Dal som jej MÚDROSŤ , aby vedela, že dobrý manžel nikdy neraní svoju ženu,

ale niekedy skúša jej silu a rozhodnosť stáť vedľa neho bez výhrad.
A nakoniec som jej dal SLZU , ktorú vyroní, ktorá je výlučne jej,
aby ju použila kedykoľvek ju bude potrebovať, aby to zvládla.


Na tú slzu má naozaj právo, nik nevydrží bez slova toľko ako žena!

Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, v postave, ktorú má, ani v spôsobe akým si češe vlasy.

Krása ženy musí byť v jej očiach, pretože tie sú bránou k jej srdcu, miestu, kde sídli láska....dajte si veľký pozor, aby ste nerozplakali ženu, lebo Boh počíta
jej slzy! Žena vyšla z mužovho rebra, nie z jeho nôh, aby bola
pošliapaná, nie z jeho hlavy, aby bola povýšenecká, ale z jeho boku, aby mu bola rovnou...


Z miesta pod ramenom, aby bola chránená, a vedľa srdca, aby bola milovaná...


opreteky...

23. října 2013 v 8:00 | Mgr.Zuzana Benková |  Mgr.Zuzana Benková

S vetrom opreteky
s vetrom opreteky
letia si vločky snehu
a chytajú sa v rýchlosti stromov a tráv
polia a lúky halia do bielej periny
v šere padajúcich vločiek
je vidieť v diaľke medzi oblakmi na malom kúsku presvitajúce slniečko
svojimi lúčmi hladí chladnú zem
aha tu vidno dravca sedieť na strome
a na poli zopár hopkajúcich zajacov
no a tam v diaľke
na krásnych slovenských poliach srnky prechádzajú sa po snehu
obďaleč sa vlní miestami zamrznutá rieka
v jej ramenách posedávajú kačky
kúsok opodiaľ na poli sedí kŕdel bielych labutí
takmer ich nevidno pre farbu pier
nádhera prírody
zázrak stvorenia
súčasť nás
my súčasťou nej.

Zvířátka se milují

22. října 2013 v 8:00 | emailpošta |  Zvířátka

lopuch 2

21. října 2013 v 8:00 | Anton Hornáček |  zelená lékárna

POKRAČOVÁNÍ 2 O LOPUCHU

Prečistenie čriev a vyliečenie z črevnej chrípky:

Nalačno vypijeme ½ - 1 liter minerálnej vody Šaratica na prehnatie.
Za 30 minút nás preženie 1 - 2 krát.
Potom si uvaríme 15 minút čaj z Repíka lekárskeho / Agrimonia eupatoria L /.
Vypijeme 2 - 3 krát 2 dcl čaju, ktorým zastavíme preháňanie.

Rada:
Ucho je zmenšená kostra človeka.
Viac náušníc v uchu ničí kosti.
Nos zase predstavuje žalúdok. Pirsing na nose ničí žalúdok.

Kontakt:

Liečiteľ pán Anton Hornáček lieči aj osobným magnetizmom.
Žiadne poškodenie nenastane. Liečil pani Editu Kotlebovú z Hôrky nad Váhom. Táto žena bola 8 rokov
ochrnutá po mozgovej príhode a mala urobený vývod z močového mechúra.Liečenie osobným magnetizmom
pána Antona Hornáčka trvalo 1,5 hodiny. Po tejto dobe začala hýbať rukami a nohami.
Za 1,5 roka už chodí o barlách a o ďalšie 3 mesiace už chodí na svojich nohách.
Celé telo má plne funkčné a bez vývodu po jednej jedinej liečbe u pána Antona Hornáčka.

Má podané patenty. Testy s jablkom dokázali, že liečiteľ pán Anton Hornáček má najsilnejší osobný magnetizmus v Európe. Je to dokázané vedecky.
Vidí to, čo iný nevidí a cíti to, čo iný necíti.
Trojročné výsledky jeho liečenia sú unikátne v celosvetovom meradle.
Jeho schopnosti si overili uzdravení z mnohých štátov Európy aj USA.
Výsledky liečby uznal aj renomovaný profesor Lekárskej fakulty v Martine /Slovensko/.
Za objav použitia lopúcha chce dosiahnuť udelenie Nobelovej ceny.
Výsledky liečby Antona Hornáčka sa dajú preukázať aj laboratórnym vyšetrením zo 07.04. 2004:

Dg.: C915 Leukémia

Vyšetrenia v sére a plazme:

Vyšetrenie
Povolené hodnoty v mmol/l
Hodnoty pred liečbou v mmol/l
Hodnoty po 2 mesačnej liečbe v mmol/l
Glukóza
3,9 - 6,4
3,73
4,06
Urea
2,78 - 7,62
5,18
3,62
S-Kreatinin
55 - 97
44,19
46,14
Bilirubin celkový
5 - 20
17,33
8,32
AST
0,1 - 0,5
3,41
1,19
ALT
0,1 - 0,6
9,34
2,72
GMT
0,1 - 0,5
16,53
5,93
ALP
0,54 - 1,7
5,92
4,72
Ióny Na-S
135 - 145
139,50
136,79
Ióny K-S
3,5 - 5,5
3,62
3,67
Ióny Cl-S
101 - 110
103,83
102,16
Erytrocity

1 - 2
3 - 5
Leukocity

8 - 10
3 - 5
Hlienové vlákna

ploché
-

Výsledky:
V Slovenskej republike môžu byť maximálne 4 liečitelia percentuálne na počet obyvateľov. Liečiť energiou sa nedá naučiť, to musí mať človek vrodené. Ja som robil testy s jablkom a kontrolné testy. Som jediný človek v Európe, čo ich spravil:

 • 70-ročná dôchodkyňa zo Starej Turej - za mladi mala výtoky, bolesť podbruška, po prechode bolesť podbruška ešte väčšia. Chcela sa obesiť, otráviť liekmi, v takýchto bolestiach žila celý život od svojich 20-ich rokov. Za 15 minút vyliečená.
 • 44-ročná pani zo Starej Turej - po autonehode sa liečila 6 mesiacov, bola operovaná, nepostavila sa bez pomoci rúk. Po jednej hodine, čo som ju liečil, je zdravá.

7-ročný chlapec, Nové Mesto nad Váhom - detská obrna. Nechodí, iba sa plazí.
Po prvej liečbe chlapec stojí na nohách, keď leží na chrbte, zdvihne nohy o 90 ° , voľne bicykluje, ale nechodí. Kázal som dať lopúchy, ale ma neposlúchli. Druhýkrát som ho robiť odmietol. Keby prikladali lopúchy, podľa mňa by chlapec do troch mesiacov chodil. Takto bude chodiť až po roku.
Keď som nezobral peniaze, rodičia sa ľahkovážne stavajú k liečbe.
 • 21-ročná žena z Bratislavy - nevie o svete, ani ako sa volá, nosí plienky, musia ju kŕmiť, liečená profesorom 6 mesiacov, jeden a pol roka vo Švajčiarsku. Na žiadosť starej mamy začali ku mne dochádzať na liečbu, hoci nevlastná matka s týmto liečením nesúhlasila, pretože museli ku mne dochádzať z Bratislavy. Po druhom liečení dievča začalo chodiť, ale keďže ich dochádzanie obťažovalo, prestal som ju liečiť.
 • Dôchodkyňa z Trnavy - diagnóza narušená psychika. Liečená aj na psychiatrii v Pezinku po úmrtí manžela 15 rokov. Jej dvaja synovia ju ku mne doniesli popod pazuchy. Po prvom liečení ide pani odo mňa poklusom. Moja diagnóza - mozgová príhoda.
 • Dôchodkyňa z Galanty, predtým bývala v Bratislave - z cesty ku mne je 30 metrov. Túto trasu s pomocou manžela a priateľky išli viac, ako 10 minút. Keď sa pani posadila, hovorím jej diagnózu - mozgová príhoda a zápaly v celom tele. Jej odpoveď: "Pán Hornáček, ešte ani poriadne nesedím a už trepete hlúposti. Viete, kto som ja? Mám vysokopostavenú dcéru lekárku na internom v Bratislave." Titul, či je primárka, alebo docentka mi nechcela povedať. "Takto som chorá 18 rokov, v nemocniciach som preležala 10 rokov a bola som v tých najlepších fakultných nemocniciach v Prahe, Hradci Králové, Brne, Olomouci, Bratislave, Martine, Banskej Bystrici." Bola aj v Kováčovej, kde liečia takéto stavy. Moja odpoveď: " Pani, vystrite ruku, pozerajte na ruku a okamžite sa vám zápästie zavrie. Pozrite sa na strop a do 20 sekúnd sa vám ruka otvorí." Tak sa aj stalo. Znova jej hovorím: "Pozrite sa na tú ruku, tá sa vám zavrie okamžite, pozrite sa von oknom a do 20 sekúnd sa vám ruka otvorí." Moja diagnóza je správna. Pani zdvihla nohu na posteli o tri centimetre. Po prvom liečení zdvihla nohu o 45°. Kázal som dávať lopúchy a bude zdravá.
 • 43-ročný pán z Gabčíkova - ide ku mne a zo štyroch metrov vidím ekzém a psoriázu. Hovorím mu, že je chorý na pečeň. On mi odpovedá, že je 15-násobný darca krvi a naposledy dával krv pred mesiacom. Že liečitelia, kde bol predtým mu jeho chorobu hovorili po latinsky a ja, keďže latinsky neviem, moja diagnóza nie je dôveryhodná. Keď neviem latinsky, nech mu chorobu poviem po maďarsky. Ja sa pýtam: "Koľko ľudí nakazil ekzémom?"
 • 70 - ročná dôchodkyňa z Piešťan - poslaná z nemocnice domov na umretie. Jej zať tam robí lekára. Za deň vypila 10 ml vody, čo jej striekli striekačkou do úst , takto pila 5 dní. Keď jej dávali vodu, kričala od bolesti a dávali jej ju nasilu. U mňa pila vodu, ešte si aj pýtala.
 • 55-ročný pán z Trenčína - 4-krát operovaná chrbtica, o mesiac mal ísť na piatu operáciu. Po mojom liečení operácia zrušená.
 • 4-ročný chlapec z Bratislavy - nehovorí, iba kričí, mysľou vedľa, rukami bije o stoličku. Keď matka prišla na druhé liečenie, hovorí, aké veľké pokroky spravil jej syn - už sa v kľude naje, pozerá rozprávku, hovorí slová a už spája i vety. U mňa prehovoril tri slová.
 • 57 -ročná dôchodkyňa Nové Mesto nad Váhom - neznesiteľné bolesti chrbtice, nespala 20 rokov, iba drieme. 15 rokov pred operáciou a 5 rokov po operácii. Chrbticu jej operovali v Olomouci, avšak bolesti zostali. U mňa bola raz, za tri a pol roka ju chrbtica nezabolela.
 • 11 - ročné dievčatko z Myjavy - pocikáva sa. Do piatich rokov ju liečili v nemocnici na Myjave, od piatich do jedenástich rokov ju lieči docent v Bratislave - bezvýsledne. Keď som sa jej dotkol podbruška, plakala od bolesti, za 20 minút ide odo mňa zdravá.
 • 37 - ročná pani z Myjavy - 9 mesiacov liečená na vnútornosti, bolí ju pravý bok. Osemkrát externe dochádza k psychiatrovi. Hladkal som jej podbruško asi 31-ročný automechanik, Zemianske Podhradie - tri roky ho bolí noha, lieči ho obvodný lekár, neurológ, ortopéd - neúspešne. Chcú, aby podstúpil liečbu na psychiatrii. Ak odmietne, zoberú mu PN. Liečil som ho 20 minút a pán je zdravý.
 • 47-ročná pani z Popradu - dostala menzes, ale krv jej z tela neodchádzala. Mesiac liečená obvodným lekárom, tri mesiace vo fakultnej nemocnici, poslali ju na umretie domov. Brucho mala ako v deviatom mesiaci tehotenstva. Po mojej liečbe jej odišla krv z maternice v chumáčoch za dva dni a po troch dňoch ju maternica nebolí.
 • 60-ročná dôchodkyňa, Veľký Krtíš - diagnóza astma. Každý rok kúpeľná liečba počas 21 rokov. Napravil som jej chrbticu a pani je po mojom liečení zdravá.
 • 44-ročný lekár, Stará Turá - od detstva chronický zápal nosných dutín. Za tri mesiace zdravý.
 • 38-ročná pani z Ostravy - nepohne ani milimeter s rukou. Išla na poradu Eurotelu do Bratislavy, odtiaľ ju poslali ku mne. V ruke má bolesti, akoby jej ju rezali cirkulárom. Za 16 minút vyliečená. Takéto prípady som mal za týždeň tri a úspešne vyliečené.
 • 39-ročná pani z Myjavy - migréna od detstva, niekoľkokrát za deň presiahne maximum. Liečil som ju hodinu, na prvýkrát zrušených 90 % migrény. Odvtedy migréna iba pri menzese dva dni- 10%.
 • 49 ročná pani, Žiar nad Hronom - silná migréna 33 rokov. Za hodinu je pani zdravá na 100 %, migréna nie je
 • 50 ročná pani zo Žiliny - silná migréna 4 roky. Za hodinu je pani zdravá, migréna nie je.

Keď sme vyliečení po srdcovej a mozgovej príhode, prikladáme lopúch dokiaľ nie je zelený a potom ho prikladáme 10 dní, aby sme odstránili i tie najmenšie zrazeniny krvi a sme 100 % zdraví a môžeme ísť do práce.
 • 54 ročný pán z Trnavy v marci 2004 mu vyoperovali ľadvinu. Do jari 2005 predpokladajú odobrať i druhú ľadvinu, bude iba na dialýze. Zrazená krv mu upchala ľadvinu a prišiel o ňu. Stačilo dať lopúch 1-3 týždne a ľadvinu mohol mať.S-kreatin povolená hodnota mmol/l 55-115, ale má až 160. Toto mu vyliečim S Kreatin (močovinu), ale potrebujem lopúch, aby tento pacient vydržal do jari
 • 20 minút a žena je zdravá.
V roku 1981 som našiel peniaze a doklady.

Zaniesol som ich na políciu v Starej Turej . Peniaze a doklady patrili Milanovcom.

Od pána ing. Ladislava Milana som dostal knihu s venovaním. Jeho dcéra Ľudmila Milanová bola reprezentantka v zjazdovom lyžovaní.

Novinári by mali písať o liečiteľoch fakty, nie podvody a musí vypovedať chorý človek, kde zlyhala medicína. Musí tam byť uvedené chorého meno, vek, bydlisko, fotografia a poprípade titul, aby si okolie mohlo skontrolovať, či sa píše pravda, alebo sa na chorých a nešťastných ľuďoch živia hyeny. Kde nám neukážu chorobu najmodernejšie prístroje ani testy, ja som to vyliečil. Napr. testy nám ukážu 50% ženských chorôb (výtoky), ale druhých 50% nám neukážu nič, hoci ide o závažné ženské choroby. Som schopný odhaliť problémy aj tam, kde testy nič nevykazujú. Ľudia celého sveta - vyskúšajte si lopúchy - tie vám určia chorobu, aj vás vyliečia.

V iných zemepisných šírkach, kde lopúchy nerastú, odskúšajte iný list, ktorý vám pomôže odstrániť chorobu a nesmie mať vedľajšie škodlivé účinky.

Anton Hornáček - THERAPEUT
ulica Kozmonautov 772/55
916 01 Stará Turá
Slovensko
Tel.: 0904 447 826
Tel. zo zahraničia: +421 904 447 826
e-mail: liecitel@post.sk

lopuch

20. října 2013 v 8:00 | Anton Hornáček |  zelená lékárna


NAJSILNEJŠÍ LIEČITEĽ V EURÓPE


Liečim magnetizmom - migrénu, psychiku, chrbticu, bolesti kolien, kĺbov, krížov, lakťov, ženské problémy, výtoky, žlčník, cukrovku, pečeň, cholesterol, obličky, tuky, močovinu.

Vážený pán Hornáček!
Stretla som sa na konferencii s jedným Vašim bývalým pacientom a boli ste mi takto doporučený. Keby som žila na Slovensku, prišla by som k Vám osobne.
Žial pracujem v diplomatických službách v New Yorku.
S pozdravom Dagmar Paulis JUDr.

Použitie lopúchu na diagnostiku a liečenie !!!!!:

Prírodu neoklameš:
Keď si dáte lopúchy podľa návodu,ste zdravý. Už nikomu v živote neodoberú obličky, aby chodil na dialýzu. Každý mesiac Vám tlak stúpne o 10 napr: 140/100 a ďalší mesiac je 150/110, to je zrazená krv a lopúch Vás vylieči do týždňa.

Tak isto vylieči ženské problémy, cystu, zápal. Po operáciách vaječníkov, mávajú ženy bolesti v podbrušku. Vyliečim do 20 minút. Nemáte sexualitu a dostanete osteoporózu, čiže rednutie kostí. O následkoch operácie sa mlčí. Lopúch vylieči žily a cievy.

Operácia chrbtice 2 až 5 krát. Operácia nepomohla, bolesti ostali, potiaže s chrbticou tak isto. Moja diagnóza je zápal sedacieho nervu, zacviknutý nerv, alebo porážka, hlavná vec, že sa operuje aby bola robota.

Túto chrbticu vyliečim na 2krát, to je spolu l-2 hodiny. Lopúchový list umyjem, šúcham o vaničku v dvoch vodách, nechám otiecť a obviažem elastickým obvazom.

Som prvý na svete,čo som vyliečil pečeň a žlčník. Viac sa neoperuje.

Som jediný človek na planéte zem,mojím magnetizmom som vyliečil migrénu a ženské problémy. Liečim na počkanie chrbtice a pohybové ústrojenstvo.

Úžasný vynález v oblasti zdravotníctva objavil liečiteľ pán Anton Hornáček, Stará Turá, Slovensko. Použitie Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / a Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum /. Rastie od mája do októbra.

Pomocou listu lopúchu možno predčasne diagnostikovať choroby a hlavne jeho použitím možno tieto choroby následne v krátkom čase vyliečiť bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a bez akýchkoľvek farmakologických liečiv, prípadne bez nutnosti podrobenia sa operáciám.

Príčiny chorôb:

Väčšina chorôb vzniká z nadmerného potenia. Z potenia vznikajú zápaly a bolesti kĺbov, krížov, lakťov, chrbtice, pohybového ústrojenstva, ženské choroby, u mužov prostata a choroby vnútorností. Zo zápalov vznikajú nádory, rakovina, mozgové a srdcové príhody.
Postihnutie ľudí je podľa spôsobu obliekania.
Ak nenosia tričko alebo tielko, nemá čo piť pot a tým zabrániť vzniku zápalu.

Diagnostika:

Ako diagnostiku je vhodné aspoň raz ročne zabaliť celé telo do listov lopúchu, ktoré obviažeme pevne elastickým obväzom a necháme pôsobiť 4 hodiny, najlepšie na noc.
Listy lopúchu sa prikladajú ich vrchnou stranou k pokožke tela. Po uplynutí času pôsobenia dávame listy postupne dolu a prezrieme ich, či sa náhodou na niektorom z nich nezmenila farba listu, čo bude signalizovať existenciu zápalu.
Ak sa farba listu nezmení je evidentné, že zápal na tom mieste v tele nie je.
Ak sa farba listu zmení na hnedú alebo čiernu, signalizuje to prítomnosť stredného zápalu.
Ak sa farba listu zmení na škoricovú a list lopúchu zostane suchý a drobí sa, ide o silný zápal. Zmena farby na liste lopúchu môže mať podobu škvrny o veľkosti 1 cm, môže ich byť väčší počet, alebo škvrna môže byť aj cez celý list lopúchu.

Liečba:

Na miestach, kde nám zmena farby listu lopúchu signalizovala zápal, pristúpime k liečeniu zápalu prikladaním listov Lopúchu väčšieho / Arctium lappa A. majus / alebo Lopúchu plstnatého / Arctium tomentosum / a ich pevnému stiahnutiu elastickým obväzom. Listy lopúchu prikladáme na postihnuté miesto najlepšie na 24 hodín alebo v čase, keď je možné prikladať listy lopúchu bez obmedzenia napríklad v noci.
Túto procedúru opakujeme až do vtedy, kým farba listu lopúchu zostane nezmenená a zápal je použitím listu lopúchu vyliečený.
Doba liečenia stredného zápalu prikladaním listu lopúchu je 1 - 2 týždne, pri silnom zápale 3 - 4 týždne. Pri liečení zápalu je potrebné čo najviac vyhýbať sa vode, nakoľko voda teplá, vlažná i studená zápal rozširujú. Odporúča sa osprchovať maximálne 2 krát do týždňa 3 - 4 minúty.

Diagnostiku robíme tak, že priložíme list lopúchu v jednosti.

Na liečenie zápalu môžeme priložiť list dvojmo / 2 listy na seba /.

List lopúchu odstráni za 24 hodín 20 - 50 % zápalovej bolesti, za týždeň odstráni zápalovú bolesť úplne.

Vyliečením zápalov si automaticky predĺžime dobu života.

Liečiteľ Anton Hornáček hovorí: "Predpokladám, že listom lopúchu sa dá vyliečiť aj človek z kómy."

Mechanické problémy a bolesti odstráni liečiteľ pri osobnej návšteve osobným magnetizmom. Pooperačné stavy chrbtice s bolesťami po prvej návšteve sú bez bolesti.

Liečba pána Antona Hornáčka zaberá na celý pohybový aparát / lakte, kolená, kĺby, chrbtice, slabosť v rukách a v nohách /.

Do ½ hodiny odstráni bolesti prsníkov, vaječníkov, maternice, bodu sexuality /3 cm pod pupkom /.

Listom lopúchu môžeme liečiť zápal močového mechúra, ženské choroby, maternicu, prsníky, podbruško a pečeň.

Podľa uvedeného postupu sa lopúch prikladá a stiahne elastickým obväzom.

List lopúchu sa prikladá až do času, kým jeho farba nezostane zelená a zápal je vyliečený. Na pošvu prikladáme list lopúchu cez nohavičky.

Listom lopúchu môžeme liečiť mozgové príhody a psychiku.

Ako prevenciu voči týmto chorobám je vhodné, aby si každý na jar urobil kúru pomocou lopúchu, ktorou sa zlepší prekrvenie mozgu a vyrovná sa i krvný tlak.

Na noc si priložíme na čelo a na hlavu list lopúchu a stiahneme ho elastickým obväzom od čela dozadu okolo celej hlavy a ukončíme pod bradou tak, že voľná zostane len tvár. Túto kúru opakujeme 7 - 10 dní. Liečivá sila lopúchu účinkuje cez vlasy aj cez kosť hlavy.

Listom lopúchu môžeme liečiť srdcové príhody.

List lopúchu priložíme na srdce spredu aj na chrbát vo výške srdca a pevne stiahneme elastickým obväzom na 4 hodiny, alebo na noc.

Po mozgovej alebo srdcovej príhode okamžite priložíme list lopúchu, aby sme zabránili smrti. Lopúch pracuje ako pumpa, vytiahne zrazenú krv.

V núdzi je náhrada list kostihoja, v zime list kapusty alebo list kelu.

Vyliečenie retardovaných detí

Deti, čo sa narodia retardované, majú mozog podliaty krvou.

Pri narodení sa podľa dĺžky času bez dýchania v minútach ( 1 - 10 ), nastane stupeň retardácie až smrť. Po 2 týždňoch neprestajného prikladania lopúchu na hlavu krv z podliateho mozgu zmizne a deti sa uzdravujú. Lopúch sa prikladá aj dospelým pri retardácii. Ich stav sa zlepší.

Recepty:

Liečenie Bercových vredov a čiernej nohy

Kostihoj Lekársky
Symphytum officinale L

Lopúch umyjeme pod studenou vodou ako tanier 4 - 5 krát.

Osušíme v chládku, priložíme na nohu 4 - 5 krát za celý deň, vždy nový list lopúchu na dobu 1 mesiac. /Pokiaľ nezostane zelený, aký sme priložili./

Potom začne liečba Kostihojom lekárskym / Symphytum officinale L /.

Na strúhadle postrúhame koreň kostihoja a vzniknutú kašičku priložíme na ranu aj okolo rany.

Zakryjeme mikroténovým sáčkom a stiahneme elastickým obväzom.

Kostihojovú kašičku meníme 2 krát za deň po dobu 3 mesiacov.

Pokožka na nohe nám obledne.

Anton Hornáček - THERAPEUT
ulica Kozmonautov 772/55
916 01 Stará Turá
Slovensko
Tel.: 0904 447 826
Tel. zo zahraničia: +421 904 447 826
e-mail: liecitel@post.sk

duše opouští tělo

19. října 2013 v 18:24 | Korotkov,www. osud.cz |  Esoterika

Ruský fyzik prof. dr. Konstantin Korotkov, PhD., vědec s dlouholetou praxí ve výzkumu, se v současné době zaměřuje na energii živých organismů. Tu lze stručně popsat jako energii elektronů, měřitelnou v elektronvoltech, která se za pomoci v organismu obsažené vody přesunuje po těle. Důležitou roli v této cirkulaci energie hrají pojivové tkáně. Tyto přesuny, kontinuální pohyb energie, byly dobře známy už starým východním kulturám - známe výrazy jako meridiány a čakry. Nyní lze pohyb energie i zdokumentovat za pomoci různých metod, k nimž patří sledování změn tělesné teploty nebo uvolňování fotonů / elektronů organismem. Korotkov nicméně tvrdí, že energetické "cesty" nejsou přímo dané. Sice je průchod energie pravděpodobnější v určitých místech, ale vše závisí na stavu jedince a časovém cyklu, v němž se právě nachází. Lidský organismu podléhá více energetickým cyklům: dennímu, měsíčnímu, ročnímu a 11letému.
Pomocí metody sledování "výstupu" elektronů a fotonů, stimulovaného prostřednictvím elektromagnetického pole, lze měřit energii prakticky čehokoli, počínaje různými výrobky přes vodu, kameny a rostliny až k živočišným tělům včetně toho lidského.
Korotkov například zaznamenal, že značný vliv na energetickou bilanci našeho těla má voda, kterou pijeme. Za "dobrou" vodu označuje pouze vodu z přírodního zdroje (pramene) bez obsahu znečišťujících látek a s vyrovnaným poměrem minerálů. Důležité je též, aby byla voda tzv. strukturovaná. Je-li voda vystavena značnému pohybu, vznikají v ní aktivní radikály. Jejich existence sice trvá extrémně krátkou dobu, ta však dostačuje k tomu, aby na atomech/molekulách minerálů vznikly shluky s krystalickou strukturou. Taková voda je tělem daleko lépe přijímána, neboť naše tělní tekutiny včetně krve jsou také strukturované. Voda z vodovodního řadu by podle Korotkova měla doma projít následujícím procesem: filtrování (mechanické, reverzní osmózu Korotkov výslovně nedoporučuje, protože narušuje strukturu vody), tzn. první krok papír (mechanické nečistoty), druhý krok uhlí, třetí krok tkanina z mikrovláken; pak až by měl nastoupit přístroj, který se postará o vytvoření žádoucích struktur ve vodě. Dobrá voda je pro energizaci těla naprosto zásadní.
Dále se prof. Korotkov zabýval potravinami a seznal, že kvalita amerických (a nejspíš nejen amerických) potravin v obchodních řetězcích je katastrofální. Samozřejmě doporučuje čerstvé potraviny z ověřených zdrojů (nikdy ne GM) a v nouzi, tedy není-li po ruce nic lepšího než supermarket, ovoce a zeleninu aspoň očichat a vyřadit vše, co není vůbec nijak cítit. Čich je podle Korotkova zásadním a velice podceňovaným smyslem, který na rozdíl od zvířat využíváme pouze nepatrně. Má přímý vliv na organismus: ucítíme-li vůni určitého pokrmu, organismus se připraví na trávení určitých látek v něm obsažených. Syntetické vůně tělo jen matou. Čichové vjemy přijímáme nepřetržitě, ale uvědomujeme si jen malé procento z nich. Známé je též provázání čichu s pamětí. Takže pokud dotyčný kus ovoce / zeleniny voní, je v něm "něco ze země", tedy životní energie. I pak se kvalita samozřejmě různí.
Zásadní je též vliv vzduchu, a to konkrétně negativních iontů. Korotkov se odvolává na Čiževského pokusy ze 40. a 50. let, kdy Čiževskij umístil dvě skupiny krys do dvou vzduchotěsných klecí. Do jedné klece byl přiváděn vzduch bez negativních iontů, do druhé vzduch jimi obohacený. Krysy v druhé kleci žily třikrát déle. V Rusku je prý o vlivu negativních iontů docela slušné povědomí. Generátory negativních iontů se používají v některých zdravotnických zařízeních a firmách. Optimální je použít kombinovaný přístroj - tedy zvlhčovač vzduchu spojený s generátorem negativních iontů. Vlhkost vzduchu je pro účinek těchto iontů nezbytná. U tématu vzduchu se prof. Korotkov zmiňuje i o zvláštní vlastnosti borovic. Ty prý dokážou vyrobit nepoměrně více aktivního / nabitého kyslíku než jiné rostliny.
Prof. Korotkov se zabýval také vlivem mobilních telefonů na energetický stav našeho těla. Jeho tým měřil energetické pole dvou skupin dobrovolníků - všichni měli mobil u hlavy, někteří zapnutý, jiní vypnutý. Byl zjištěn významný rozdíl mezi oběma skupinami, ale i mezi konkrétními jednotlivci. 10% sledovaných osob reagovalo na záření z mobilu velmi citlivě. U všech "dopad" 10minutového rozhovoru přetrvával další půlhodinu až hodinu. Korotkov za účelem snížení tohoto efektu doporučuje používat modernější typ přístroje, protože emituje méně záření a používá vyšší, méně škodlivou frekvenci. Každopádně se vyplatí používat handsfree a uchovávat mobil mimo tělo (pro ženy ideálně v kabelce), nebo alespoň mimo důležité orgány. Takže mobil nejen že nepatří k hlavě, ale ani do náprsní kapsy!
Korotkov cestuje po celém světě a měří energetické otisky různých míst, vrcholků hor, rostlin atp. Speciálně se zaměřuje na místa, která bývají označována jako "svatá". Jeho měření potvrzují, že tato místa disponují skutečně specifickými energetickými vzory. Vysokou energii se svým týmem naměřil například v klášterech na dálném severu Ruska. Naproti tomu z Macchu Picchu si vzhledem ke konstantnímu pohybu velkého množství turistů žádné relevantní výsledky neodnesl. Lidské energie, zvlášť pokud je na místě větší množství lidí, představují pro měření významný rušivý faktor.
Korotkovovy pokusy s elektrofotonovým fotoaparátem potvrzují, že pokud se lidé vzájemně setkají s nějakým silným záměrem či citem jako je láska nebo nenávist, silně ovlivňují jeden druhého, aniž by si toho byli vědomi. To dosvědčuje i pokus s "pohledem zezadu", kdy se na sledovanou osobu zezadu vždy díval buďto cizí nebo spřízněný člověk (např. snoubenka / snoubenec). Na energetických změnách sledovaného bylo zřejmé, že "cítí", zda se na něj dívá cizí člověk nebo člověk blízký. Je bez pochyb, že se navzájem na energetické úrovni ovlivňujeme. Negativními emocemi neškodíme jen sami sobě, ale bohužel i ostatním. Naštěstí ten samý zákon platí i pro pozitivní emoce, jimiž se vzájemně "dobíjíme".

Magnetismus

19. října 2013 v 8:00 Léčba pulzní magnetoterapií

Magnetismus-Síla třetího tisíciletí

Magnet?
Všichni to známe ze školních učebnic. Tyčka s vyznačeným severním a jižním
pólem. Když ji překryjete papírem a posypete železnými pilinami, piliny
nádherně opíší magnetické působení a vykreslí na papíře jasné siločáry. Je po záhadě. Nebo ne?
Ve skutečnosti je otázek kolem magnetismu nekonečně.
Jednou z největších záhad je pak otázka, proč se vlastně ještě tohle učí.
Protože jak říká americký univerzitní profesor z Virginia Polytechnic Institute
and State University dr.Bernard H. Beyer již roku 1970,
"dnes je již očividné, že piliny neukazují jaká magnetická pole doopravdy jsou,
ale že ukazují, co dělají malé kousíčky magnetů v magnetickém poli.
Obojí si je asi tak podobné jako Benátská noc a noc v Benátkách."
O co jde?Magnety skrývají kosmické víry.Tak jako u DNA, vesmírných
galaxií, zemské atmosféry nebo tekoucí vody, i u magnetů je totiž základem elegantní víření.
Prokázal to již v 70. letech 20. století tým výzkumníků okolo Howarda Johnsona, vynálezce a absolventa
americké Vanderbilt University, který magnetismus studuje již od roku 1942. Magnetická síla má ve
skutečnosti podobu organicky tvarovaných rotačních vírů a na každé straně tyčového magnetu
jsou ve skutečnosti dva spojené víry, z nichž jeden má vždy kladný a druhý záporný náboj! Vědci
předpokládané dva druhy částic, z nichž mají magnetické proudy sestávat, navíc rotují na obou
pólech magnetu směrem ven! Asi se ptáte: Jestliže je na obou pólech sever i jih a všechny směřují ven,
co potom dělá severní pól pólem severním a co způsobuje, že železné piliny putují od jednoho k druhému?
Experimenty prokazují, že"severním pólem je ten s nejslabším jižním elementem (vírem).
A to znamená, že druhý pól musí být jižní,"jak konstatuje již zmiňovaný Beyer. Johnsonův tým dokázal
vytvořit taková kouzl a, jako je vír ve víru nebo magnetickou bránu, která se stala základem
fungujícího magnetického motoru.Fascinující energieNemnoho lidí ví, že magnet dokáže vypálit jazyk
energie několiksetkrát silnější, než je jeho základní síla, že se shodné póly mohou přitahovat, místo aby
se odpuzovaly, nebo to, že póly produkují nádherné energetické dvojvíry. Magnetická síla je fascinující.
Jak dnes vědci zjišťují, magnetický může být i uhlíkový grafit. Magnetismus může působit i na vodu,
magneticky se chovat umí také jantar,magnetická mohou být celá pohoří a do jisté míry je magnetické všechno.
Víme, že ptáci, hmyz,žraloci, ryby i někteří savci se orientují podle magnetických sil planety. V pokusech
holandského fyzika Andreye Geima z Nijmegen University levitují všechny možné,zdánlivě nemagnetické,
objekty od jahodypřes kapku vody až po živého lučního koníka či kuňkající žábu. Je to možné proto, že i taková
žába má ve skutečnosti magnetické pole s jižním a severním pólem, a stejně tak i člověk. Významnější jsou objevy,
jak přimět magnet zůstat na jednom místě nad jiným magnetem, aniž by musel být držen svrchu. Ale ještě mnohem významnější je vynález již zmiňovaného magnetického revolucionáře Howarda Johnsona. Ten totiž dokázal něco,
čemu se mysl uvězněná ve světě materiální nouze a zplodin z benzínových motorů stále zdráhá uvěřit-
díky objeveným mechanismům magnetu sestavil soběstačný magnetický motor, v němž není kromě jediné části nic pohyblivého!Odkud se bere tajemná síla? Magnetismus je fyzikální jev projevující se působením síly na tělesa. Je ohromnou inspirací pro kvantový skok, jež je dnes lidstvo schopno učinit.Přejdeme do nového věku, ve kterém
budeme věci dělat chytřeji a místo ropy bude vládnout magnet?Pochopíme harmonii mezi dvěma póly a stvoříme
třetí prvek-zázrak?Povzneseme se jako magnety nad sebesamé?Magnetismus vzniká pohybem elektricky nabitých elementárních částic(elektronů) uvnitřatomů. Správně bychom ale měli mluvit o elektromagnetismu,
protože elektřina ani magnetismus bez sebe navzájem neexistují. Každý drát pod proudem je vlastně zároveň magnet.
Jak ale říká americkýdržitel Nobelovy ceny za fyziku Richard Phillips Feynman v reakci na novější výzkumy magnetismu,"není možné doopravdy pochopit magnetické působení materiálů z pohledu klasické fyziky. Takové magnetické efekty jsou zcela kvantově-mechanickým jevem."Chcete dokonalého partnera? Magnet taky!
Všechny částice světa mají jisté magnetické pole a každý elektron bývá spárovaný. Měřitelný magnetismus vzniká právě tím, že některé částice spárované nejsou. Jsou vlastně hladové, touží po partnerovi. To je podstata magnetu. Nepřipomíná nám to něco? Ovšem tak jako u lidských vztahů, i tady platí, že tlačení na zeď vyvolává zrovna takový protitlak, opačné se přitahuje,silnější na sebe nabalí slabší a pronásledovaný utíká, zatímco nežádaný se dovolává pozornosti. A tak magnety zůstávají magnety nadlouho... Potenciálmagnetu můžeme vytušit již při pohledu na
současnou techniku. Přestože jsme teprve v počátcích skutečného využití magnetické síly, již dnes jí vděčíme za televizory, monitory, mozkové skenery, audio a videokazety, diskety, počítačové harddisky, reproduktory, mikrofony, všechny elektromotory, generátory či transformátory a spoustu dalších užitečných věcí včetně prvotního
kompasu, který se objevuje již ve starověké Číně mezi lety 475-221 př.n.l. jako přístroj ve tvaru lžičky
Je vesmír ohromným magnetem?V širším smyslu je magnetismus jakékoli přitahování nebo odpuzování polarit ve
světě."Každá mince má dvě strany" a"všechno zlé je pro něco dobré,"říkají lidová přísloví. Existuje vůbec něco,
co by nemělo svůj protipól nebo samo nemělo dvě stránky? I jen najít magnet o jednom pólu se ukázalo být dosud nemožné. Ať budeme krájet magnet jakkoli dlouho, stále bude mít póly oba. Bez vršku by nebyl spodek, bez levé
strany by nebyla pravá, bez tváře by nebyla záda a je to tak všude. Není celý svět velkým magnetem, v němž
probíhají záhadné schizofrenické procesy mezi sebou samým a sebou samým? Jsme součástí sebepojídajícího vesmíru, jakési kosmické entity která se jako pes honí za svým ocasem, aniž by kdy měla nejmenší šanci se dohonit? Starověcí učenci tomuto principu říkali Uroboros a patřil k základům tajných učení. Je znázorňován jako kosmický had
nebo drak, který je stočen do kruhu tím, že v tlamě drží svůj vlastní ocas a tráví sám sebe. Tento prastarý symbol, dosledovatelný až do starého Egypta a doby kolem roku 1600 př.n.l., se obvykle vysvětluje jako znázornění cyklického opakování a věčného sebezničení a sebeobnovy. Jak ale naznačují některá vyobrazení, na kterých je Uroboros
z poloviny bílý nebo světlý a z poloviny černý nebo tmavý, jde zároveň i o symboliku podobnou čínské monádě
tchaj-ťi známé jako jin-jang a zjevně šlo i o znázornění duality a polarity všech věcí. Jaké krásnější znázornění
magnetu bychom si mohli přát? Zbývá jen otázka, zda starověcí Egypťané znali podstatu magnetu a inspirovali se u něj, nebo jen vyjádřili všeobecně platnou pravdu, která se shodou okolností názorně projevuje v magnetu. V naší krátké paměti uchováváme jako nejstarší výzkumníky magnetů teprve ty z Řecka (filosof Thales), z doby okolo roku 600 př.n.l.Proč je svět složený z polarit? Proč je svět složený z polarit? Na tuto otázku musí odpovědět jedině rodič
duality-jednota,kterou většina kultur v historii nazývala Bůh. Z duality nebo polarity vesmíru je ovšem jen krůček k pochopení,že všechno se skládá z vibrací, protože ty vznikají jedině mezi dvěma póly. Fyzikové to vysvětlují v
tzv. jednotící"teorii superstrun",dnes chápané jako nejpřesnější popishmoty. Taková vibrace neboli pohyb mezi
dvěma póly se ovšem v trojrozměrném prostoru odehrává v podobě víru, jaké americký vynálezce Howard Johnson se svými kolegy u magnetů objevil. Možná pak budeme lépe chápat slova recenzisty časopisu BoardGameGeek
Jeana Luca Romana ohledně magnetické hryPolarity a jejích hracích kamenů:"Je to skoro jakoby byly kameny
propojeny-ale v jiné dimenzi.Manipulací kamenem v mé ruce v této dimenzi, tlačím a navlékám na strunu v jiné dimenzi, čímž způsobím, že stojatý disk (který existuje v obou dimenzích) spadne. Ve skutečnosti jde o interakci
magnetických polí disků, které způsobují, že stojatý disk spadne. Nicméně my je nazýváme poli jen proto,
že postrádáme lepší slovo. Nedovedeme se vlastně dotknout těchto polí, ani je spatřit -můžeme jen pozorovat, jak
způsobují, že předměty s magnetickými vlastnostmi spolu reagují."Hra je velmi jednoduchá, ale pochopení síly,
která za ní stojí, nabízí nekonečné pole k přemýšlení, fantazii a trénování intuice, která vytvoří váš "šestý smysl"pro magnetické vlny...
Dalibor Novák
Kde se dozvíte víc? navštivte například http://www.coolmagnetman.com
Tento článek vám věnuji, můžete ho volně kopírovat a umístit na svých stránkách, pod podmínkou, že nebude upravován a bude na jeho začátku či konci uveden zdrojwww.polarity.cz, v podobě aktivního, klikatelného odkazu ( zkopírujte
si jednoduše toto: < ahref="http://www.polarity.cz">polarity.cz< /a> ).


Tajemný objekt

18. října 2013 v 8:00 | emailpošta


Tajemný objekt

Dívá se směrem k rybníku. Vidí tři oranžová světla velká jako kopací míč.
Světla jsou v jedné vodorovné řadě, vzdálená od sebe asi 1,5metru. Pes zuřivě štěká a vyskakuje na drátěný plot okolo zahrady. Zjevně jej dráždí to, co se děje u rybníka. A právě v tu chvíli se to stalo.Od tří světelných koulí vyšlehl tenký rudý paprsek, prošel skrz drátěný plot a zasáhl Zuzanku. Ta bez hlesu padá k zemi. Paní Urbanová dostává strach,ale chce pejskovi pomoci. Opatrně se
proto přiblíží k plotu a odnáší ho.Domnívá se, že je mrtvý, a pokládá ho na zápraží. Je zoufalá a o další osud oranžových světel se už nezajímá.Až druhý den se sousedů poptává,nikdo nic neví, jenom všichni nevěřícně kroutí hlavou, když říká, že Zuzanku kdosi »postřelil«. Na těle
fenky se přitom nenašla žádná stopa po kulce ani po popálenině.Ráno po celé události se sice Zuzanka nehýbala, ale byla teplá a během dne dokonce pookřála. Byla sice týden jako omámená, ale zásah červeným paprskem přežila. Zvláštní na celé věci bylo,že po nějakou dobu fence vytékala z tlamy a konečníku žlutá voda. Veterináře nenavštívili, protože se báli
posměchu. Za zmínku ještě stojí, že dům stojí na zvláštním místě. Třikrát následkem blesku vyhořel. Událost se nikdy nepodařilo vysvětlit. Může za ni vtipálek, nebo šlo třeba o návštěvníky z vesmíru? Kdoví...

proč trpíme

17. října 2013 v 8:00 | xx |  Esoterika

Proč trpíme - protože jsme nepochopili zákony vesmíru ...

Vše je velice jednoduché a spousty nepříjemností by nám vůbec nepřišlo do života. Nemuseli jsme prožívat své trápení, bolesti,
ubližování od lidí z okolí. Kdyby my jsme se chovaly ke všem a všemu s patřičným uznáním, respektem, citem, soucítěním. Na to je
jednoduchá, prostá, odpověď a rada. " Nedělej lidem to, co nechceš, aby se ti vrátilo a vracelo." Vracelo tak dlouho, dokud nepochopíš
zákony Boží. Lidé k okolí, necítí, jsou bez citu. Proč bych se do toho míchal, proč bych říkal svému nejbližšímu, že takto by se chovat
neměl. Neměl by ubližovat svým blízkým.

Každý cítí, cítíme, všichni máme srdce, duši a vnímáme spoustu věcí i nevyslovených. Prostě to tak je, tak jsme se narodili.

Přihlíží a přihlížíme, mlčíme a třeba někdy i dopřáváme. Vždyť se nic neděje, mne se to netýká, on to v ten jeho čas potřebuje.
Ale vesmír, nebo-li Bůh nám během našeho života dá a dává výchovné lekce.
To vše se stane v lepším případě jen lidem v okolí, ne úplně v mé rodině, mě a nebo v našem příbuzenstvu, které máme rádi.

Pokud člověk, lidská bytost nepochopí, tak Bůh přitvrdí a vše se stává tomu mlčícímu jedinci.
Ach ovej, to to bolí ... najednou člověk procitá, přemýšlí kudy chodí, probouzí se ze spánku.

Tak se všichni miláčkové, boží bytosti nad sebou zamyslete. Jen vy si sedněte do ústraní a ve svých myšlenkách se vracejte do situací,
kdy se toto díky nám - vám - dělo někomu v okolí. Zapřemýšlejte, jak jste se laxně zachovali, pokud jste se vůbec této situace nezúčastnili.

Omluvte se tomu v myšlenkách, že jste tenkrát nechápali, nepochopili a sobě si odpusťte. Pokud vás Bůh postaví do opakované situace
a vaše náprava chce jít opravdu až z hloubi srdce řekněte ještě tam, kde je to možné svůj názor.
Na pochopení a omluvu nikdy není pozdě, dokud člověk žije.

Nejlépe protější strana chápe, když se nestydíte a řeknete pravdivý svůj prožitý výchovný moment ...
Věřte, že takto se váš současný neřešitelný zádrhel - zázrakem ztratí. O to se vesmír - nebo -li Bůh postará ...
Od Archanděla Gabriela

GRANÁTOVÉ JABLKO

16. října 2013 v 8:00 | http://www.freshness.cz |  Plody Země

Název granátové jablko pochází z latinského "mala granata" neboli jablka zrnitá. Původem pochází z malého ostrova Sokotra u pobřeží Somálska, kde byl endemitem. Odtud jej lidé rozšířili přes Írán do celého Středomoří a dnes se pěstuje v tropických a subtropických zemích po celém světě. K nám se dováží hlavně ze Středozemí. Granátové jablko je plod granátovníku (Punica granatum), který se také nazývá marganík granátový. Je to opadavý keř nebo strom dosahující výšky až šesti metrů, který se může dožít i 200 let. Z listů granátovníku se připravuje chutný čaj a protože květy, slupky nezralých plodů, kořeny a kůra obsahují barvivo, barvily se jím v Orientě koberce a látky.
Granátové jablko je velice osvěžující pochoutka se sladkokyselou chutí! Velikosti i váhou připomíná pomeranč, má však podstatně tužší a odolnější kůru. Uvnitř se nacházejí temně rudá semena obalená rosolovitou dužninou a obsahující velké množství chutné šťávy, která je v případě zralého granátu příjemně nasládlá. Tato semínka můžeme použít i jako dekoraci na různé druhy pokrmů. Granátové jablko obsahuje přes 70 % vody, velké množství sodíku, cukrů a vitaminy skupiny B, C a A. Jedlé části jablek mají všeobecně čisticí a chladicí účinek na celý organismus.
Čím je slupka tenčí, tím je obvykle jablko sladčí. Nejlepší způsob konzumace je nakrojit granátové jablko po obvodu slupky tak, abychom se prokrojili pouze slupkou a nikoliv semínky ukrytými uvnitř. Obě poloviny jablka se pak pokusíme opatrně a nad dřezem od sebe rozthrnout. Tím zabráníme porušení semen a rozprostření červené barvy všude kolem, jak by tomu bylo při jejich rozkrojení. Nicméně pokud se granátové jablíčko otevřít tímto způsobem nedaří, sáhneme po noži. Pak nezbývá než popřát dobrou chuť a značnou trpělivost při vyzobávání jednotlivých semínek. Granátové jablko je stvořeno pro klidnou konzumní seanci a vděčné srdce, nikoliv hltání ve spěchu.


Labyrint pod Okoří!

13. října 2013 v 8:00 | emailpošta


Labyrint pod Okoří!
Hrad Okoř je plný tajemství.Bylo to před rokem 1773, když kostelník Tůma z Tuchoměřic spolu s dalšími dvěma muži šel hledat poklad do hradních sklepů na Okoři. Přišli do síně, kde byla veliká záře z kádě pod klenbou, tam hořely zlaťáky a pes věru strašný, černý, s ohnivýma očima a krvavými zuby na té kádi seděl a ani se nehnul. Ve třetí klenbě hořel mocně plamen a v tom plameni duše ruce k nim spínaly a prosily o vysvobození,"píše se v dobových pramenech.
Na co ti tři v podzemí narazili? Původní význam slova »okoř« je ohrazení či spoutání něčeho (dodnes užíváme ve slově »pokoření«). Čeho se tu naši dávní předkové chtěli zmocnit?
Tajemná skála
Hrad Okoř patří k nejmonumentálnějším hradním zříceninám v těsné blízkosti Prahy. Na rozdíl odjiných hradů se schovává; jen vrcholek jeho věže trochu vyčnívá nad úroveň okolního terénu. Přesto stojí na vysokém čedičovém útesu. Tato skála, tyčící se uprostřed hlubokého močálovitého údolí Zákolanského potoka, byla i přes svou mohutnost z okolních plání neviditelná a do poslední
chvíle před poutníkem skrytá.V přízemí hradní věže je zazděna tajemná kaple a vedou odtud podzemníchodby. Vchody do hlubokých sklepů připomínají temné jeskyně, jejichž stěny a stropy už po několika metrech tvoří jen nepravidelně a hrubě otesaná skála.
Dodnes nevíme, kam vedou podzemní chodby. Většina podzemních chodeb byla prozkoumána,
mnoho kilometrů ale zůstává skryto. Co popisuje doslova hororový zážitek tří průzkumníků, zatím tedy nevíme. Někteří badatelé se domnívají, že jev nazývaný černým nebo pekelným psem má určitou elektromagnetickou podstatu a je spřízněn s plazmovými výboji a kulovými blesky. Jak ale vysvětlit další jevy, které nám naši předkové popisují?Prokletý kněz z Kašperka!

11. října 2013 v 8:00 | emailpošta

Prokletý kněz z Kašperka!
Zřícenina Kašperka je ozdobou Kašperských Hor.Údajně je dodnes mezi zdmi ukrytý poklad.
Romantická zřícenina hradu Kašperk,umístěná na kopci uprostřed hlubokých lesů, je přímo prodchnuta atmosférou tajemna. Hrad založil císař a král Karel IV. a původně nesl jméno Karlsburg.I když se často mluví o pokladu, který má být na Kašperku ukryt, je daleko větší záhadou hřbitov pod hradem, konkrétně kostel sv. Mikuláše a hřbitovní kaple sv. Anny. Podle slov Dr. Vladimíra Horpeniaka,historika Muzea Šumavy, se na hřbitově, který je starší než hrad sám, dodnes dějí podivné věci...Mrtvý kněz nalezl pokoje
Asi nejpodivnější je příběh mladíka, který se šel jednoho letního odpoledne do kaple sv. Anny pomodlit. V kapli byl sám a během rozjímání tvrdě usnul. Probudil ho hluk a cinkání zvonku směrem od oltáře. Kolem už byla tma, jen u oltáře hořely svíce. Nikde nebylo ani živáčka, pouze ve svitu kostelních svící se starý kněz připravoval na mši. Náhle ještě rozespalého mladíka oslovil a poprosil ho, zda by mu nepomohl odsloužit mši jako ministrant.Jelikož měl mladík s
ministrantováním zkušenosti, souhlasil, ale všechno mu připadalo nějaké divné.
Atmosféra kolem působila nějak zlověstně, jako by se jednalo o zvlášť barvitý sen. Mladý muž přistoupil zaraženě k oltáři, a když se zblízka zahleděl starému knězi do tváře, málem oněměl strachy. Místo obličeje na něho z kněžského roucha hleděla lebka. Nohy měl rázem jako z olova, nemohl se pořádně hnout z místa.I přes hrůzu v srdci a stažené hrdlo mši statečně dosloužil. Kněz, který byl ve skutečnosti nebožtík,zkoprnělému mladíkovi po mši několikrát poděkoval a zároveň mu i celou hrůznou situaci vysvětlil. Ještě za života si prý jako kněz vzal peníze za mši, kterou nikdy neodsloužil, a proto nemohl dojít pokoje. Sto let
trvalo, než konečně došel klidu.
Rej duchů v kostele
Další dochovaná pověst, vázaná k místnímu kostelu, vypráví o ženě, která si odpoledne zdřímla, a když se probudila, neměla pojem o čase. Domnívala se, že jde do kostela načas, ve skutečnosti však měla několikahodinové zpoždění. Nic jí však nepřipadalo divné, protože když se blížila ke kostelu, slyšela uvnitř varhany a zpěv přítomných.V kostele bylo plno, ale něco tam nehrálo. Až po chvíli si překvapená žena všimla, že přítomné vůbec nezná, a náhle ji pojal šílený strach. S hrůzou zjistila, že mnohé z postav kolem ní, včetně děkana, jsou již dávno mrtvé. Nebožtíky poznávala všude kolem sebe. Bledé tváře se zjevovaly ze všech koutů kostela, když vtom
jí jedna ze zemřelých sousedek pošeptala, ať z kostela co nejrychleji zmizí. A ať ještě před odchodem zanechá na hřbitově svůj kabátek.Žena poslechla, jako ve snách se vytratila z kostela na hřbitov a tam svůj kabátek podle rady mrtvé sousedky odhodila. Druhý den byl její kabátek nalezen na hřbitovní cestě roztrhaný.Středověký hřbitov je stále v provozu Kostel sv. Mikuláše je zhruba z třetího desetiletí čtrnáctého století. Pohřbívalo se tu ale dávno předtím, jak
dokazuje nález hrobu z konce 12. století přímo v areálu kostela. Další hrob je z roku 1347 a je místem odpočinku člena městské rady Mikuláše Hoslera.Podle historických svědectví byl kostel i hřbitov vždy místem podivných událostí, kvůli čemuž byl také zkoumán psychotronicky. Bylo zjištěno, že z kostela vychází zvláštní energie, kterou je stavba doslova nabitá. Záhadami je opředený i přístavek-kostnice s umrlčími prkny.Na nich ležel nebožtík, který byl po nich poté spuštěn do hrobu. K umrlčím prknům se váže několik příběhů.
Například jeden muž našel prkno opřené v lese o kmen stromu a doma ho použil při výrobě postele. Se zlou se však potázal, neboť nebožtíci o sobě dávali každou noc vědět a dotyčný rozhodně klidný spánek neměl.
Podle jiné pověsti zahlédli dva mladí zloději okénkem v umrlčí komoře kostlivce ještě se zbytky tkání, jak hrají kuželky. Hráli s lidskými kostmi a kuželkové koule jim nahrazovaly lidské lebky.
Zázračná soška byla ukradena.Ještě starší než kostel sv. Mikuláše je hřbitovní kaple sv. Anny, která pochází ze začátku čtrnáctého století."V jejím suterénu se dříve ukládaly a třídily staré kosti nebožtíků, objevené v místech nově vykopaných hrobů. Sloužila tedy jako kostnice i pohřební svatyně. Dlouhá léta zde byla i zázračná soška, u které se dála neuvěřitelná uzdravení. Dokonce existovala i kniha zázraků, do které se jednotlivé případy zaznamenávaly.Například navrácení zraku nebo vyléčení nemocných končetin. V roce 1990, v době, kdy se otevřely hranice,
byla soška ukradena," říká doktor Horpeniak, historik Muzea Šumavy. Díky léčebným schopnostem a zázračné sošce chovali lidé kapli v úctě a v minulosti sloužila léta i jako vyhledávané poutní místo.obrázky ze Slovenska

10. října 2013 v 8:00 | tatry |  Krásy Země


strom- žena

8. října 2013 v 8:00 | emailpošta |  Moudrost stromůfaustův dům

2. října 2013 v 8:00 | emailpošta

Záhady podle Aloise Jiráska
Faustův dům, jak jej známe dnes.Málokdo si uvědomí, kolik je v knihách českého klasika Aloise Jiráska,vůči němuž můžeme mít kvůli povinné školní četbě poněkud opovržlivý vztah,
zachyceno a popsáno záhadných jevů.Dočíst se můžete nejen o »černé díře«Faustova domu, ale popisuje také řeku Labe propadající se do sklepů plných zlata, nekromanta-vyvolávače
mrtvých ze slovenských hor nebo záhadného mága-černého doktora z hradu Skály.
Povídka Aloise Jiráska Faustův dům vychází z lidových vyprávění o obávaném domě na jižním okraji Dobytčího trhu (dnes Karlova náměstí) v Praze. O nechvalnou pověst stavby se
zasloužila řada podivných majitelů,kteří dům vlastnili. V rudolfinské době jej obýval například anglický alchymista Edward Kelley.Dům byl patrně postaven na »dračím uzlu«, křižovatce energetických drah, a byl proto obzvlášť vhodný pro magické operace. Kde však Jirásek získal tak podrobný popis domu a jeho zařízení, použitý v povídce?
Autor jako by mezi řádky naznačoval, že v případě podivných jevů uvnitř Faustova domu nešlo o nějaká pohádková kouzla, ale docela prosté využití fyzikálních zákonů.
V jeho výčtu poznáváme různé mechanické a zvukové automaty, hříčky s elektrickou energií, využití
chemických reakcí. Jedinou opravdu zázračnou věcí je stříbrný tolar objevující se každé ráno na misce z černého mramoru.
Hra s časem
Mohlo by jít v tomto případě o miniaturní časovou smyčku? Jestliže ano, pak se zdá být zcela logické, že studentova diletantská snaha o kvalitativní změnu (aby se místo stříbrného tolaru objevoval zlatý dukát)vedla ke zhroucení prostoru.
V »černé díře«, která v podobě kuželovitého víru začala po dobu několika vteřin rotovat nad miskou, bylo okolí rozprášeno na molekuly. Dokonce i část stropu nad oním místem. Vzniklá díra ve stropě, kterou nebylo možno zazdít, protože žádný druh malty se nechtěl vázat se sklovitým povrchem otvoru, se nacházela v arkýři na severozápadním nároží domu.
Dodnes se na místech údajné díry objevují krvavé skvrny, které vzdorují každé snaze po zabílení. Může jít o uvolnění železitých složek z kamenného zdiva vlivem zatékající dešťové vody; ovšem ani toto prozaické vysvětlení nikterak nesnižuje tajemnou atmosféru domu.
Je náhodné, že právě ve Faustově domě sídlí lékárna? Alchymistická tradice domu jako kdyby měnila jen formy, ale nebylo ji možno přerušit..


ve vichru

1. října 2013 v 8:00 | Johana H |  Mix