Leden 2013

Snehová vločka

31. ledna 2013 v 16:07 | Mgr.Zuzana Benková |  Mgr.Zuzana Benková

Snehová vločka

Snehová vločka z neba padá
tichúčko
jedna, druhá, tretia
….piata
zahalia zrazu celú Zem
zem s láskou a snehovou perinou sa prikryje

maličké víly snehové
tancujú spolu po tráve
ľahučko hladkajú celú zem

na zmrznutých vločkách sa slniečko odráža
zábleskov tisíc je vidno do diaľky

dúhové lúče lákajú pohľady
to víly snehové dúhou nám dávajú znamenia
že s nami sú a že nám pomôžu
práce...

31. ledna 2013 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy
Práce je láska,kterou je vidět!


Jak se zbavit parazitů

30. ledna 2013 v 8:00 | www.osud.cz |  O zdraví a nemoci

POMOC!! JAK SE ZBAVIT Parazitů?

Jednoduše : zkuste je zabít ihned do posledního ze dvou důvodů:
1) Žijí ve více stupních, když zabijete dospělé nemusíte zabít všechny vajíčka ve vašem těle. Tito parazité mají velkou schopnost přežití.
2) Uvažujte o parazitech jako o sběračích odpadků. Jejich práce je sníst vaše odpadky(z odpadového jídla). Jestliže je zabijete, vaše odpadky ve vašem těle se budou hromadit do té doby, než zenřete na přílišnou toxicitu!!

Takže hlavní krok je:
VYČISŤETE VAŠE TĚLO, což odstraní jejich zásobárnu potravin. Přestaňte jíst všechno moderní zpracované jídlo!! Vlastně je nejlepší přestat jíst vůbec a konzumovat jeden měsíc jen šťávy spolu s klistýrem a vyčistit všechen sajrajt z vašich útrob. Jakmile to uděláte, parazité nastartují chutě a vy se začnete dožadovat tohoto špatného jídla!!!!!!!!!!!!!! Ale nedejte jim ho!!!! Vyhladovte ty PREVÍTY!!!!!! Buď VY nebo ONI!!!!!! Pak když jste čistí, oni jsou oslabení, nastává čas, kdy máte udeřit vší silou bylinami a vytlouct je, aby opustili vaše tělo. Vy ho musíte vytvořit tak čisté a neposkvrněné, takže oni nemají nic k jídlu a pak se vaše parazity zaplavené tělo pomocí bylin zbaví všech těchto potvůrek!! Můžete být unavení a vypadat jako špageta. Pak také musíte ve fázi dvě udeřit do larev a vajec.
Není to jednoduchá věc a trvá to měsíce a vy pak musíte změnit životní styl.
Neexistuje jedna věc, která zabije všechny parazity. Nejlepší je najet na půst a hladovět a připravit je o dávku potravin a pak udeřit silnou kombinací bylin, která je vypudí všechny. Vytvořil jsem směs bylin, které to dokáží.(pozn. přkl. směs bylin nelze dovézt do Evropy-kvůli novému zákonu o bylinkách).
Dělejte si také mnoho šťáv z okurky které obsahují enzym erepsina, který stravuje proteiny a rozežírá tesemnice...a pamatujte, pijte hodně vody a dělejte hodně klistýrů aby se odplavili.
Parazité jsou všude. Nemůžete se jim vyhnout. Jsou na všech površích a dokonce ve vzduchu. Jedinná obrana je udržet si zásadité vnitřní prostředí a být dobře okysličení se silným imunitním systémem a čistým zažívacím ústrojím. Jestliže je vaše krev kyselá, pěstujete si parazity. Hlen je perfektní živná půda pro parazity a bakterie.

Co způsobuje hlen?? Překyselené tělo.
Co způsobuje překyselené tělo? Zpracovaná a vařená moderní jídla, chleby, sýry, alkohol, mléko, mléčné výrobky, stres a cokoliv, co se přirozeně nenalézá v přírodě. Hlenem si tělo delikátně chrání tkáně které jsou spálené jedami a vaším moderním životním stylem který vaše tělo překyseluje. Teplý lepkavý hlen je perfektní živná půda pro parazity. Takže buďte čistí!!!!"

VYHNĚTE SE MASU? MLÉČNÝM VÝROBKUM, SLADKOSTEM, ODPADOVÝM JÍDLŮM

Je čas, aby jste si uvědomili, co se děje ve vás.
Co neznáte, to vás dožene!!!!
Poučte se o opravdovém zdraví. Léky nejsou odpovědí, protože oni zabijí jak dobré, tak špatné bakterie ve vás a neexistuje lék, který zabije všechny druhy bakterií. Léky jsou toxické jedy....vy potřebuje vzorec z přírody s mnoha druhy bylin které zabijí různé parazity. Jediný způsob je, vyčistit se právě teď a začít respektovat vaše tělo a už ho nikdy nekrmit nepřátelským odpadem a zpracovaným jídlem....jestli nezačnete VY, oni nad vámi vyhrají!!!!!!!!!!
Je to TY nebo ONI!!!!!!"
Vyhladovte je, zabijte je bylinami !!Delší čas zabere zabít starší červy....jako u lidí.Starší mají silnější systém a vydrží více krutého zacházení. Vytrvalost je klíčem a nakonec nic nemůže odolat útoku silných bylin.

MŮŽETE SE ZBAVIT PARAZITŮ JEDNODUCHÝMI VĚCMI Z DOMÁCNOSTI

Nejlepší plán je půst o tekutinách!! Mnoho šťáv ze zeleniny-mrkev, celer, okurka, zázvor, česnek).(8 dní- až 2-3 měsíce).

Ale nezbavíte se všech parazitů. Mnohé z nich jsou malí popeláři čistící odpad uvnitř našich těl. Problém začíná, když jíme mnoho odpadků a oni se díky tomu násobí jako blázni. Když není pro ně nic k jídlu, jdou buď spát nebo opustí vaše tělo. Oni nemají rádi zdravá čistá těla. Zato milují hleny a nezdravou stravu. Jestliže nerespektujete vaše tělo, parazité se vzbudí a začnou " recyklovat" vaše tělo, protože jen zdraví lidé mohou udržet lidský druh. Toto je přírodní ZÁKON!!!!
Stravujte se správně, zůstaňte čistí a žijte dlouho!!!!!!!!!!
Je to skutečně jednoduché. Ti, kdo zbloudí z přírodní cesty zaplatí za to vysokou cenu.

Nekonzumujte nic, co krmí parazity- oslabí se- vyhladoví se a opustí vás sami. Nejezte nic sladkého, žádné pečivo, mléčné výrobky, rýži, těstoviny, obiloviny, nic co je z mouky, maso, nekvalitní tuky atd...Jen syrové přirozené věci.

Všechny druhy parazitů.... potřebujete je vymít klistýrem, když se oslabí.
Manželka mého přítele jedla jen šťávy a vypudila všechny červy a dokonce jejich hnízda!!!!!!!!!!

-
-


Co jíst pro vypuzení parazitů:

Jezte hodně čerstvého ČESNEKU. Česnek může zpomalit a zabít přes 60 druhů hub a dvacet typů bakterií, stejně jako spoustu nejsilnějších virů. Česnek má pověst nejvíce zabíjejícího paraziry a ovládá sekundární plísňové infekce, detoxikuje a jemně stimuluje eliminaci a má antioxidační vlastnosti- chrání před oxidací způsobenou toxiny cizopasníka. Složky, které pomocí česneku zabíjí parazitní kmity jsou allicino a ajoene. Tyto sloučeniny mohou zabíjet "améby", včetně jednobuněčných variant, stejně jako roupy a měchovce.
Allicin není přítomný v česneku v jeho přirozeném stavu. Když je česnek nakrájený nebo poškozený, enzym alliinasa působí na alliin a přetransformuje ho na allicin, činnou složku zabíjející parazity. Proto česnek používejte rozmačkaný nebo z něj vytlačte šťávu.

Hodně OKUREK:
- ty obsahují enzymy které zabíjí tasemnice.

Papaya
- je plná enzymů, jež rozpouštějí protejny.Stejně silné jsou zrnka pepře, semínka papáyy.

Vodní meloun
-(se semínky) semena obsahují silné antiparazitické látky

Hřebíček
-obsahuje eugeno-nejmocnější dezinfekci. Obsahují též karyofylen, který je silným antimikrobiálním činidlem. Tyto složky projdou krevním řečištěm a zabíjejí parazity i jejich larvy a vajíčka. Hřebíček též účinně zabíjí malárii, tuberkulózu, choleru, svrab a jiné parazity, viry, bakterie a houby, včetně kvasinek(candidy). Ničí rovněž všechny druhy tyčinkovitých mikroorganismů, stafylokoků a streptokoků.

Syrová dýňová semínka
- zabíjí vajíčka, obsahují přírodní tuk který je toxický pro vajíčka parazitů.
Curcurbitin v semenech tykví prokázal svou schopnost ochromit červy a vypudit je střevní stěnou. Čínští vědci používali semena tykve proti akutní schistosomóze a zamoření tasemnicemi. Semena dýně obsahují mnoho vzorců proti parazitům, ale jen pár semínek nestačí. Je zapotřebí sníst aspoň půl hrnku a důkladně rozžvýkat. Rozsekejte je v kávomlýnku a přidávejte je do salátů, smoothies, polévek atd....

Muškátový oříšek
-také obsahuje eugenol, silného zabijáka larev a vajec parazitů.

Kurkuma
- silně antirakovinná,protizánětlivá, hojící a vypuzující červy.

Cayenský pepř(paprika)
- ničí houby a parazity. Zvyšuje cirkulaci a zdraví. Zvyšuje účinnost jiných bylin.

Zázvor
- zvyšuje oběh a pomáhá při zažívacích problémech, také dobrý pro uvolnění plynů a při zvedání žaludku, což může být přidružený pocit při odstraňování parazitů.

Další věci, které pomáhají zbavit se parazitů:
-ostré papriky
-cibule
-mnoho zelených jablek(ne kupovaná jablečná šťáva,kde je cukr). Pektin pomáhá odstraňovat červy.
-divoká kořeňená zelenina jako např.zelená hořčice
-fenyklové semínko
-olej z oregana
-extrakt z olivových listů
-extrakt z grapefruitových semínek
-aloe Vera
-koloidní stříbro
-tymián
-Kočičí dráp
-myrha(čechřice vonná)
-hořký meloun je účinný proti roupům

! Půst -při kterém se jí jen syrový ananas po týdnu pomůže s tasemnicí. !

Je dobré při vymýtání červů brát probiotika, jelikož byliny s parazity vytlučou všechno včetně dobrých bakterií. Také jíst více vlákniny, která pomůže vyčistit a odplavit mrtvé parazity.
Myjte své ruce a za nehty každý den.
Konzumujte hodně enzymů obsahující velké množství proteasy, která stravuje proteiny a parazity, bakterie a viry jsou též proteiny. Neberte je jen když máte vředy a jiné krvácení v zažívacím traktu.

Byliny jež opravdu ničí parazity:

Toto jsou byliny z mého antiparazitického vzorce, jež se dá objednat na www.ParasiteFree.net.
Pára by se měli odparazitovat společně, jinak se vzájemně infikují.

Zelené šlupky z ořešáku černého
-ničí různé druhy parazitů. Sušené zelené slupky z Ořešáku černého obsahují tanin, který je organickým jódem stejně jako juglandin. Vyhání různé typy červů, včetně parazitů kteří způsobují podráždění kůže jako druh plísně. Okysličuje krev, což též pomáhá zničit parazity. Je velmi účinný proti tasemnicím, roupům, Candidě bílé a malárii. Redukuje hladinu krevního cukru a pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Graviola Bark
-velmi silné antiparazitikum, někteří lidé viděli v toaletě červy již po jednom dni užití. Zabíjí též efektivně zhoubné buňky u dvanácti druhů rakovin včetně tlustého střeva, prsu,prostaty,plic a slinivky...Je 10.000 krát účinnější než Adriamycin(běžná chemoterapie). Ale bez zabíjení zdravých buněk jak se děje u chemoterapie.

Quassia
-původní strom na Jamajce, používaný proti okrouhloústým červům a jako odhmyzovač. Pomáhá i při zažívacích poruchách,parazitům a vším.

Ořešák
-čistí od parazitů,ořešák popelavý,původem ze severovýchodu USA se používal též jako projímadlo a pro vylučování parazitů. Podporuje zdravou funkci jater. Používá se spíše pro vypuzení než zabití červů.

Pelyněk
-hořká bylina má silnou schopnost usmrtit parazity. Je jednou z nejvíce silných bylin při likvidaci parazitů. Je efektivní proti nematodům(okrouhloústým), měchovcům, bičíkovitým a roupům. Thujone a isothujone je ničí. Též santonin je nápomocen. Pelyněk je druhou nejvíce hořkou bylinou a pomáhá při malárii. Také obsahuje sekviterpen lakton, který funguje podobně jako peroxid, oslabí membrány parazitů a proto je tak efektivní.
Pomáhá také vytvořit žluč, která postupně pomáhá játrům a žlučníku.

Olej z jádra semínek Oregána
-obsahuje berberin, substanci známou pro svojí sílu zničit formy bakterií,virů, hub a parazitů.

Křemelina, infuzoriová hlinka
- vysušuje cizopasníky,prochází přes kůži žijících dospělců (aniž by ublížila lidem) a vysuší cokoliv tekutého(vysušuje je zevnitř). Může být užívána lidmi i dom. zvířaty. Když ji rozprášíte na podlahu, odežene to mravence a štěnice.

Olivové listy
- ovoce oliv bude pokrm a listy lék. Jsou antibakteriální, fungicidní, antivirové, mikrobiální a antiparazitické.

Rebarbora
-pomáhá vypudit parazity, vejce i larvy. Rebarbora není tak návyková jako jiná projímadla a je velmi silná, dokonce už v malém dávkování.

Hřebíček
-obsahuje eugenol, který má největší sílu v rostlinné říši zabít všechny choroboplodné zárodky. Také obsahuje karyofylen, což je silný antimikrobiální činitel. Tyto složky projdou krevním řečištěm a zabíjejí parazity,larvy a vejce. Zabíjí malárii, tuberkulózu, choleru, svrab a jiné parazity, viry, bakterie a houby, včetně kvasinek. Také ničí všechny druhy tyčinkovitých organismů, stafylokoků a streptokoků.

Dýňová semínka
-zabije vejce, obsahuje přírodní tuk který je toxický pro jejich vajíčka. Curcurbitin má schopnost ochromit červy a vypudit je střevní stěnou.

Semínka z červených malin
-rozdrcená jsou jením z nejmocnějších antioxidantů známých jako Ellagitannin(kys. ellagová). Úspěšně léčí rakovinu a ničí parazity. Je antibakteriální, fungicidní, protivirový, snižuje cholesterol a chrání naše DNA. Tento materiál je velmi drahý a je těžké se k němu dostat a má cenu každá molekula.

Aloe Vera
- bylina nesmrtelnosti,obsahuje konešjivé gely které pomáhají dobré peristaltice. Má antobakteriální a fungicidní schopnost. Také ničí bakterie silněji než jakákoliv jiná rostlina.

Papain
-je protein zažívacích enzymů a spolupracuje s bylinami . Bude pomáhat při obnovení vnitřního systému a vytvoří ho nehostinným pro parazity. Je dobré ho brát 30 min před tím, než budete jíst něco, co zabíjí červy.

Kočičí dráp
-je to bylina často užívaná kvůli žaludečním vředům, zánětu žaludku, ekzémům, zimnici a jaterních nemocech. Je dobrý imunitní stimulátor. Oxindol alkaloid posiluje imunitní systém a zlepšuje oběh a snižuje krevní tlak. Léčí rakovinu a HIV s porozuhodným úspěchem.

Kozí roh(jestřabina lékařská?)
-divoký lusk užívaný ve středověku na dýmějový mor. Navozuje pocení k tomu aby upravil horečku a infekce od parazitických červů a uštknutí. Balancuje hladinu krevního cukru, vyrovnává ženské hormony.Působí jak na lidi tak na zvířata.

Česnek
- může zpomalit a zabít přes šedesát druhů hub, dvycet druhů bakterií a také některé z nejsilnějších virů. Zabíjí parazity, kontroluje sekundární plísňové infekce, má antioxidační vlastnosti,chrání před oxidací způsobenou cizopasníky. Činná složka allicino a ajoene ničí parazity. Mohou zničit améby, včetně jednobuněčných variant, stejně jako roupy a měchovce. Je nutné česnek rozmačkat nebo nakrájet.

Africký Cayenn
-tato paprika ničí přikontaktu houbové i formované parazity.

Co dalšího lze dělat:

Vlastní kapsle z Ricinového oleje-nalít olej do forem a dát zmrazit. Brát 3-6 s vodou, podle tělesné váhy. Mražení pomůže kapslím projít kyselinami v žaludku a uvolní se až v tlustém střevě. Zkuste k tomu přidat vysoké dávky Grapefruitového extraktu ze semen.
Na různé parazity zabírají různé věci- proto je potřeba velká rozmanitost.
Také je dobré rozmělnit Hřebíček a přidávat do čaje,salátů a nebo smoothies.

Myšlenka

28. ledna 2013 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy

Dokud člověk žije,ještě si může
otevřít dveře ke štěstí!


Čínská medicína a chřipka

27. ledna 2013 v 20:31 | MUDr. Josef Lucký, |  O zdraví a nemoci
Desatero proti chřipce podle tradiční čínské medicíny

Podle tradiční čínské medicíny nás nadměrný přísun vitamínů před chřipkou neubrání. Přesto svému tělu můžeme na podzim a v zimě zásadně pomoci. Vodítkem je i následující desatero.
"Západní koncept vitamínů nemá k imunitě žádný vztah. V chladných měsících bychom si měli
především chránit oslabenou energii a posilovat vnitřní teplo. Základem je vhodná vyvážená strava a dostatek tepla a odpočinku," říká MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic, jeden z největších odborníků na tradiční čínskou medicínu v Čechách.

1. zaměřte se na povrch těla - nejen na teplé oblečení, ale i péči zevnitř.
Tělo je na podzim a v zimě náchylnější k onemocnění, protože jindy expanzivní energie se ukládá k spánku a regeneruje se. Z toho důvodu je třeba dostat energii na povrch a cíleně vytvářet
energetické brnění.

2. vařte zázvor a vězte, že ty opravdové léčivé účinky se nevypaří
Číňané vypozorovali, že vařený zázvor má lepší zdravotní účinky, než ten syrový, navzdory tomu, že tento proces ničí některé vitamíny. Ideální je zázvorová voda ze sedmi plátků. Bez medu a citrónu!

3. když jste nemocní, na citrón zapomeňte.
Kyselost citrónu energii, kterou chceme dostat na povrch, naopak vtahuje dovnitř. Proto po odeznění hlavních příznaků nemoci třeba kašleme. Myslíme si, že na nás vlezlo zase něco jiného, co bychom měli léčit jinak. Podle Číňanů je to ovšem stále tatáž nemoc a my jsme ji nezvládli.

4. dopřávejte si teplé snídaně.
Více než na nadměrný vitamínový doping bychom se v zimě měli zaměřit na vytváření vnitřního tepla.Základem jsou teplé snídaně ve formě vývarů a kaší, během dne pak lehce kořeněná jídla.

5. nezapomínejte na skořici.
Že skořice zahřívá, je známá věc. Opravdové imuno-stimulační účinky nemá ovšem kůra, která se
běžně prodává, ale pouze větvičky.

5. čerstvé ovoce a zeleninu jezte v zimě jen výjimečně.
Opravdu to s těmi vitamíny není tak horké, jak se říká. Čerstvé ovoce a zelenina ochlazují
organizmus a to je přesně to, co v zimě nepotřebujeme. Způsobují totiž, že se naše cévy dostatečně neprokrvují a takto nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje.

6. nepotlačujte pocení.
Když se tělo potí, znamená to, že se uzdravuje - vytlačuje energii zanesenou škodlivinami
(bakteriemi či viry) na povrch kůže a odtud z organizmu ven. Pokud tento proces potlačíme, aby nám nepřekážel v aktivním životě, koledujeme si o nepříjemné následky v podobě vleklých bronchitid nebo rým.

7. chraňte si celé tělo, nezapomínejte na ruce.
Zatímco v létě do nás podle Číňanů vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to kůže. Stačí tedy málo ponožek nebo vycházka v mrazu bez rukavic a máme nevítanou návštěvu.

8. schlaďte svou mysl.
Čínská medicína upozorňuje, že v chřipkovém období bychom si měli dát pozor na emoční vypětí. To totiž přehřívá náš systém a když do takového terénu vtrhne chlad, exploduje nemoc i při sebemenším impulzu mnohem silněji.

9. moc nepracujte.
Dovolte si více odpočinku. Na podzim se celá příroda připravuje k spánku a i my bychom měli v
aktivitách polevit. Těžko tohle vysvětlíte svému zaměstnavateli, ale pokud to vaše situace aspoň
trochu dovolí, odsuňte náročné povinnosti na jaro.
Chipmunk Lunch

23. ledna 2013 v 8:00 | youtube.com video |  Nádherná Srí Lanka

Elektromagnetizmus

23. ledna 2013 v 8:00 | Vladimír Kubeš,atom.fyzik |  Léčba pulzní magnetoterapií

Závažné působení elmag.polí dle Kubeše

6. července 2012 v 23:26 | Kubeš | Elektrosmog
Elektromagnetické a geostatické pole ihned působí destruktivně na úrovni buněk a struktury živého organismu. Tyto přímé vlivy pozoroval pod mikroskopem u živých tkání profesor Kubeš. Dospěl k závažným zjištěním a v mnohaleté praxi se skutečně ukazuje přímý destruktivní vliv na zdraví, imunitu a vitalitu lidí. Tento vliv vede samozřejmě ve větších dávkách postupně ke smrti. Jedná se také o působení mikrovlnných novodobých polí z mnoha mobilních a datových vysílačů, retranslačních stanic atd.

Rezonance a působení rezonančních polí na lidský organismus, zvířata a přírodu jako celek byl a je dosud málo známý a popsaný jev - možná záměrně. Již před více lety byl dokumentován přímý destruktivní vliv elektro - rezonančního pole na molekulární vazby jednotlivých chemických prvků a jasná souvislost s následnými závažnými onemocněními. Takové objektivní důkazy však nesměly na veřejnost - před zájmy zdravé veřejnosti byly a nadále jsou prosazovány zájmy farmaceutických, telekomunikačních a dalších společností - limity a směrnice se zcela bezohledně zvyšují, následně i množství všech vysílačů, datových pojítek, domů v nebezpečné blízkosti vedení vysokého napětí. Naše imunita a vitalita adekvátně klesají, počet nemocí a negativní psychosomatika narůstá.

Vladimír Kubeš

Český atomový fyzik Vladimír Kubeš byl průkopníkem závažných zjištění a neváhal s nimi oslovovat ve své době (před nemnoha lety) televizi i vládní činitele, televize s ním natočila několik hodin materiálu, ale sestříhaný výsledek a klub Sisyfos prof. Kubeše jen zesměšnil. Díky stálému upozorňování veřejnosti i úřadů čtyřikrát čelil ohrožení života, dokonce byl opakovaně přemlouván, aby za vysoký úplatek zanechal své činnosti. Vladimír Kubeš však neváhal a dokumentoval dále popsané jevy a vytvořil pojmy:

RESENOMIE = Přetvoření klidné geostatické energie v energii resonanční, pomocí vlnového záření, jehož délka je této přeměny schopna.

RESEN = Resonanční Spektrální Energie, kde 1 resen odpovídá resonanční schopnosti 50g čisté mědi při konstantním zesílení.

Na naší zeměkouli se nacházejí Geostatická pole (GP), která vznikají všude tam, kde se tvoří struktury s různou elektrickou vodivostí. Tam, kde je voda z pramenů a nebo i voda, která prosákla z povrchu, nachází se GP, které samo o sobě není lidskému zdraví škodlivé. Nemodulovaná, tj. nerozkmitaná GP jsou často mylně nazývána patogenními zónami. Kdyby jimi byly, lidstvo by vymřelo už před mnoha tisíciletími.

Rozdíly v elektrické vodivosti materiálů Země tvoří GP. Krátké radiomagnetické vlny modulují (rozkmitávají) GP a to s nimi rezonuje. Vzniká tak Rezonanční pole (RP). Země představuje emitor (celkový objem GP je báze) a původní siločáry GP se stanou 60-70 cm širokými kolektory, poškozujícími nejen život, ale i železobetonové mosty a budovy. Frekvence se v polích mísí a vznikají nové (až) smrtelné svazky vlnění, které jsou v kolektorech (klasický polovodič) mnohonásobně zesilovány. Nejméně nebezpečná se jeví amplitudová modulace (AM - střední vlny), následuje frekvenční (FM - velmi krátké vlny), potom impulsní a nejvíce nebezpečná je modulace kódová.

Rezonanční pole jsou nabita podle své velikosti, resp. délky společné hranice a poměru vodivosti své substance. Geostatická pole mohou tvořit jen stometrový ovál, ale mohou být i podložím celých ulic a sídlišť. Na rozdíl od nás, naši předkové sledovali svůj dobytek předtím, než někde postavili svoje obydlí. Zvířata a přírodě neodcizení lidé se vždy vyhýbali místům, kde se pole stýkala.

Rezonanční pole vznikají modulováním, rozkmitáním přírodních GP radiomagnetickými vlnami včetně frekvence 50 Hz z rozvodů elektrického napětí. Vyskytují se jak ve volné přírodě tak v různých budovách. Ve volné přírodě se v nich člověk zpravidla pohybuje, opouští je a proto jejich působení není tak intenzivní jak v našich obydlích, kde se šíří po obvodech elektrické sítě a jejich působení bývá dlouhodobé. Jako příklad je pracoviště, lůžko, místo odkud sledujeme televizi atd.

V souvislosti s vysíláním radiomagnetických vln (mobily, blízkost mobilních a jiných mikrovlnných vysílačů) se GP mění v pole s velkou rezonanční energií. Ta pak prostupuje veškeré struktury, které obsahují molekuly prvků s vysokým atomovým číslem. Taková situace nastane, když do GP vnikají radiomagnetické vlny, které jsou schopny svojí vlnovou délkou rozbouřit, neboli zmodulovat jinak klidné GP. Tak vzniká nebezpečné pole, které nepoškozuje pouze lidstvo, zvířata a rostliny, ale také nejmodernější techniku. Jako takové může být příčinou ztráty orientace velryb, pádů letadel, havárií lodí, výbuchů a požárů různých ovládacích centrál. Při koncentraci elektronů za intenzity 50 resenů dochází často k selhání veškeré navigační a ovládací techniky.

V první fázi se výzkum prof. Kubeše a jeho spolupracovníků týkal lidí na zdraví ohrožených nebo už nemocných. Dlouholetá a podrobná studie dokázala, že 65% všech nemocí je výsledkem dlouhodobého setrvávání oběti v jednom nebo více RP.

Mezi hlavní potíže náleží bolesti hlavy, celková únava, bolesti páteře, hlavně krční, onemocnění kloubů všeho druhu, zhoubné i nezhoubné nádory, mrtvění horních i dolních končetin a mnohdy částí obličeje, omezení soustředění a schopnosti vyjadřování, zrakové potíže, narušení srdečního rytmu až výpadky jednotlivých tepů, dýchací potíže podobající se astmatickým projevům, neplodnost mužů, mozková onemocnění v mnoha variantách následkem vzniku převážně vápníkových novotvarů a trombů.

Různé nemoci převažují podle druhu a složení rezonance. V jedné lokalitě se může vyskytovat zvýšená rakovina kloubů, jinde najdeme astma nebo leukémii atd.

Rezonující pole způsobuje ve všech živých organismech molekulární separaci.

ZDRAVOTNÍ NÁSLEDKY REZONANCE


1. Působením nadměrné rezonance dochází k oslabení až ztrátě imunitního systému, které probíhá v mezibuněčné hmotě. Rezonanční prvky s vyšším atomovým číslem a elektronovou hladinou blokují vstupy buněk pro ochranné látky, včetně očkovacích. Oslabený člověk je vystaven nejen novým super-virům, ale i nemocem již zapomenutým, jako je např. tuberkulosa. Mnohá onemocnění vznikají poškozením Golgyho aparátu v membránových buňkách.

2. Nejčastější jsou onemocnění kloubů a kostí - často mylně označovaných jako revma. Důvodem je, že jakmile se člověk stane aktivním rezonátorem (nachází se v rezonančně modulovaném geostatickém poli), dochází k molekulární separaci látek a stopových prvků. Ty jsou separovány podle své rezonanční schopnosti, atomové váhy a obsazení elektronů v jednotlivých orbitech. Silně rezonující prvky, např. železo nebo zinek vypuzují prvky s menší rezonanční schopností, jako je vápník, sodík, draslík apod., které se ukládají buď přímo na povrchu kloubů, nebo se spolu se solí lymfatickou cestou dostávají do výpotků. Proto v rezonančních polích dochází k mimořádnému pocení, hlavně dolních končetin. Další část uvedených látek se dostane do krevního oběhu a ukládá se v artériích, kde mohou způsobit aortální stenózu až mitrální insuficienci vedoucí k infarktu.

3. Při 80 resenech může dojít k trombóze i u mladší generace. Při 100 resenech jsou častá onemocnění páteře. Určitá směs rezonance moduluje hrudník a následně se rozpadají obratle. Ke strnutí nebo dokonce do dočasnému ochrnutí stačí 6 hodin intenzivního působení.

4. Dočasná arytmie srdce, (lékařská záhada), je následkem setrvávání hlavy v rezonančním poli o 50 resenech. Dojde-li k rezonanci mozku, podle profesora Ingo Wolfa, z univerzity v Minstru, dochází k mozkové bouři podobné epileptickému záchvatu, což doložil rentgenovými snímky. Bolesti hlavy popsané postiženými jako brnění, doprovází neschopnost se soustředit. Profesor dokázal, že 3-minutový hovor pomocí bezdrátového telefonu zanechává na mozkové struktuře po tři dny viditelné změny. Padesát procent výkonu jde do hlavy. Je to náhoda? - frekvence těchto zařízení je shodná s frekvencí mozku a dochází k interakci! Dvanáctiletý chlapec spící s hlavou v kolektoru o 60 resenech onemocněl za 2 roky epilepsií. Za další dva roky následoval mozkový nádor. Velmi zajímavá jsou měření tzv. virového onemocnění šílených krav. Trvale ustájené krávy se snaží dostat se z rezonujících železných ohrad tzv. pána tvorstva a chovají se podobně jako šílené krávy.

5. Modulované železo ztrácí valenci a stává se inertním, takže nepřispívá k tvorbě červených krvinek. Při rezonanci dochází k obsazení orbitů elektrony ve čtvrté a páté periodě. Hypochronická anémie vede k poškození jejich vývojové formy a k bujení nezralého předstupně bílých krvinek. Ty se neřízeně a nadměrně množí a tvoří jen nefunkční elementy. To samé platí pro diabetes, kde se netečným prvkem stává zinek (nezbytný pro tvorbu insulinu). Uvedená možnost ztráty valence platí také pro další prvky, jako jsou kobalt, měď, galium, brom a další. Z toho vyplývá, že dochází k poruchám minerálního metabolismu, takže je ohrožena funkce celého organismu, včetně složitých pochodů řízení a regulace.

6. Adreno-leuko-distrofie (ALD), astma, bronchitida, Hotchinsova nemoc a rakovina plic se vyskytuje mimořádně často v oblastech se silným RP. V místech, která jsou rezonována všemi druhy modulace, převyšuje rakovina kloubů průměr. Sedimentace krve stoupá až na dvojnásobek. Druhy onemocnění se v různých regionech často řídí podle druhu modulace v rezonančních polích. Ve všech případech dochází k blokádě imunitního systému a látkové výměny.

7. Leukémie - měření spektrálním resenometrem indikují, že vzniká tříštěním buněk mikrovlnami.

8. Nejčastější dětská onemocnění: leukémie, epilepsie, alergie, exemy, zástavy dechu či srdce, zrakové poruchy, zhoubné nádory, pomočování, špatný spánek, pocity strachu, psychické potíže mají souvislost s životním prostředím s výskytem rezonančních polí.

9. Těhotné ženy - bylo prokázáno, že při silné rezonanci dochází k lámání chromozómů, následkem bývá mongolismus, nebo jiné genetické poruchy.

Největší tragedií je, že i když člověk dbá na zdravou životosprávu, dává organismu vše potřebné, je to k ničemu. Syntéza buněčného metabolismu a všechny procesy látkové výměny jsou v rezonančním poli utlumeny. Dochází k pocení, k poklesu duševní i tělesné výkonnosti a u dětí navíc zpoždění celkového vývoje.

Rezonance se šíří všemi vodivými materiály jako jsou rozvody ústředního topení, vody a pod. Lze však zamezit jejímu šíření po síťových rozvodech odpojováním těchto vedení, která nemusí být trvale zapnuta: pračka, myčka na nádobí, el. trouba, bojler atd. K tomuto účelu existují automatické odpojovače, které zbytečné šíření resonance, hlavně v noci, spolehlivě hlídají.

Rozhlasové přijímače, televizory, počítače by neměly být nikdy v místech, kde spíme. Vzdálenost od televizní nebo počítačové obrazovky je kritická. Také blízkost noční lampičky a radiobudíku zvláště - vyvarujte se všech elektrických přístrojů, spotřebičů i přívodních kabelů nejlépe alespoň metr od okraje postelí!

Hlavní a naprosto spolehlivou ochranou zůstává indikátor resonance, který opticky i akusticky upozorňuje na místa a polohy, kde je naše tělo nejvíce ohroženo a můžeme se místu vyhnout.

Uvedené informace jsou výsledkem šestiletého intenzivního výzkumu v oblasti geofyziky, biologie, elektroniky a medicíny a jsou pečlivě dokumentovány.

- Vladimír Kubeš -

(Pokud chcete mít jistotu o přítomných Resenech v místě kde spíte, zapátrejte na internetu na téma Biorezonance, Kubeš)

Je senná rýma z alergie?

20. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  O zdraví a nemoci                                    pyl bromélie

 SENNÁ RÝMA 
Přikloňme se teď ke druhé straně slepého střeva, té straně, která leží naproti Bauhinské chlopně
(chlopně mezi tenkým a tlustým střevem). Toto místo je označeno slovem "senná rýma".
Je důležité, že leží naproti přítoku zbytku potravinové kaše z tenkého do tlustého střeva.
Tato kaše obsahuje nestrávené zbytky, které se vyhnuly absorpci živin stěnou tenkého střeva.
Normálně se větší část této masy promění ve stolici a projde 150 centimetry tlustého střeva,
aby byla vyloučena. Jen u málo lidí je však "normální" zbytek potravinové kaše následek správné a
nezávadné, výživy. Lidé však jí jen vzácně správné potraviny, aby zůstali zdravými.
Proto je zde také počátek vývoje senné rýmy Zní pravděpodobně nezvykle připisovat "kapání z nosu,
škrabání v krku" a všechny jiné symptomy senné rýmy, stavu tlustého střeva. To však připadne
nezvyklé jen těm, kteří neviděli zmizet sennou rýmu po několika střevních výplaších.
Já jsem jich viděl tucty! Kdyby byla tato procedura úspěšná v jednom nebo dvou případech,
potom by byly pochybnosti na místě; viděl j sem však, že to neustále a opakovaně pomáhalo.

CO VYVOLÁVÁ TVORBU HLENŮ?


Je to jen následek toho, co jsme tělu dodali. Pyl nezpůsobuje sennou rýmu.
Kdyby tomu tak bylo, potom by musel onemocnět každý, kdo ho vdechne, a my dobře víme,
že tomu tak není. To obtěžující u senné rýmy je velká tvorba hlenů, která ji provází.
Existují dva druhy hlenů. Jeden, který dělá sliznice hladké a kluzké a který tělo potřebuje,
a druhý chorobný, který je následkem požití určitých potravin. Tento hlen je ideální výživnou půdou
pro bakterie. Kravské mléko je nejúrodnějším pramenem tohoto hlenu.
Proto mají kojenci, živeni kravským mlékem, stále kapku u nosu. Proto trpí tolik mladých lidí
pijících kravské mléko nachlazením a zanícenými mandlemi. A nezapomeňme na furunkly,
které nejsou nic jiného než zhnisaný hlen, který se pokusil vyloučit kůží. Tyto problémy ustoupí
vždy, přestane-li postižená osoba pít kravské mléko a podrobí-li se střevním výplachům.
Zbaví-li se někdo svých nemocí pomocí popsané, přírodní metody, ale dále jí a pije to,
co v prvé řadě problémy zavinilo, musí přirozeně počítat s novými problémy.
Přiznejme si, že není jednoduché změnit způsob výživy, když byly během celého života
chuťové pohárky na jazyku zneužívány a pustošeny. Proto je nutná pevná vůle a určitá disciplina.
Bohužel je jen málo lidí duševně tak silných, aby to dokázali. Nebylo by lepší se teď
podrobit disciplině ve výživě, než se připravovat na předčasné stárnutí s potížemi,
které k tomu patří, a to jak kvůli nám samým, tak kvůli našemu okolí? Každý rentgenový
snímek tlustého střeva, který jsem doposud viděl, ukazoval jisté změny na tomto zvláštním
místě.

Kalutara

18. ledna 2013 v 8:00 | youtube.com video |  Nádherná Srí Lanka

Moudro

17. ledna 2013 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy

Láskyplně zacházej a vciť se do svého těla,
v němž žije náš Stvořitel!

písně o lásce

16. ledna 2013 v 14:18 | Scorpions |  VIDEA

jedna moudrost

16. ledna 2013 v 11:12 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy


Kdo má v srdci světlo a lásku,
má všechno,co by si mohl přát!okurky

15. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  Plody Země

Uhorka patrí medzi najkultivovanejšie druhy zeleniny, je v rovnakej
botanickej skupine ako tekvica, cukina, melón, indická uhorka, africká
uhorka, japonská...jej účinky sú nesmierne všestranné a liečivé.
Najdôležitejšia je informácia, že uhorka je najsilnejšia zásaditá
zelenina. Má pH medzi 8-9. To znamená, že jej konzumáciou zabraňujeme
prekysleniu organizmu. Uhorky sú nielen lahodné, ale aj veľmi zdravé .
Výborne pomáhajú pri liečbe kĺbov, kože, väziva, pečene, vlasov,
opuchov, obmedzujú bujnenie rakovinových buniek. Vylisovaná šťava
posilňuje pružnosť vlasov a väzivových tkanív, znižuje ukladanie
kyseliny močovej v tele, takže zlepšuje reumatické problémy. V ysoký
obsah draslíka normalizuje krvný tlak. Dužina uhorky sa skladá z 97%
vody, 2,5% cukru a minerálov. Nezanedbateľné je aj množstvo vitamínov,
predovšetkým C, A, B1 a B2 a celý komplex vitamínov B (riboflavín,
tiamín, vitamín B6 i B3). Cenné sú i bielkoviny, ktoré prečisťujú a
povzbudzujú ľadviny a pôsobia hojivo na pokožku. V ich šťave sa
nachádza množstvo draslíka (najmä v uhorkovej šupke), horčíka,
vápnika, sodíka, fosforu, kremíka(tiež v šupke), síry, vitamínu C, K,
preto by sme pri ich príprave strúhaním nemali vzniknutú šťavu
vylievať. S pár kvapkami citróna a chladenou minerálkou vznikne
osviežujúci, zdravý nápoj. Draslík, chróm a bróm po dporujú správny
vývoj kostí a kĺbovej chrupavky, preto je dobré denne ju dávať
konzumovať aj deťom. Najjednoduchší spôsob je, uhorku odšťaviť a
podávať ju ako zelený džúsik. Ak by ju dieťatko odmietlo, stačí ju
odšťaviť spolu so sladkým jabĺčkom alebo s vodovým melónom. Šťava z
uhoriek podporuje trávenie, takže môže pomôcť aj pri riešení
nechutenstva a slabšie laxatívne uhorky účinky môžu dieťaťu pomôcť pri
návrate k pravidelnej stolici. Ich ďalšou výhodou je, že napriek
nízkej kalorickej hodnote, sú nesmierne energetizujúce. Sú vhodné aj
pre dojčiace matky.

Uhorka a zdravie

- Ak máte žihľavku, ekzém alebo zapálenú kožu, potrite si postihnuté
miesto čerstvou uhorkovou šťavou. Získame ju odšťavením uhorky, alebo
jej rozmixovaním.

- Máte problémy so stolicou? Ak bojujete s častými zápchami a
tráviacimi ťažkosťami, zaraďte do svojho jedálnička pravidelnú
konzumáciu uhorkovej šťavy alebo šalátov zo surovej uhorky.

- Uhorky neobsahujú takmer žiaden tuk. Aj preto ich dietológovia vrelo
odporúčajú pri redukčnej diéte a detoxikácii.

- Podľa japonských štúdií je uhorka významným činiteľom pri liečbe
celého zažívacieho traktu.

- Uhorková šťava 1:1 s cibuľovou šťavou lieči reumatické ochorenia.
Odporúča sa piť denne. (Nechutí bohvieako, ale naozaj pomáha).

- Uhorková šťava s kvapkou jódu pomáha pri problémoch so štítnou
žľazou. Treba ju konzumovať aspoň tri razy do týždňa.

- Nastrúhaná uhorka pridaná do vymixovaného tvarohu s ľanovým olejom a
posypaná mletými ľanovými semienkami pomáha liečiť rakovinu.

- Pravidelnou konzumáciou uhoriek zabránite vzniku zápalov v tele.

- Nedávno vedci zistili, že uhorky obsahujú jedinečné lignany, ktoré
znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení a ochorení ako sú rakovina
prsníka, maternice, vaječníkov a prostaty.

- Uhorková šťava a kvalitný vychladený zelený čaj 1:1, plus pár kociek
ľadu, alebo zmrazená a rozpustená voda vytvoria lahodný energetický
nápoj.


Uhorky pleť prečistia a upokoja prípadné zápaly a opuchy

- Uhorková maska 1. Nakrájané krúžky uhorky pravidelne prikladáme na
pleť: uhorky pleť prečistia a upokoja prípadné zápaly a opuchy.

- Uhorková maska 2. Pomixované uhorky zmiešané s medom a lyžičkou
jogurtu natierame na pleť a necháme pôsobiť cca 20 minút. Potom pleť
opláchneme a ošetríme ružovou vodou a bežným krémom. Okrem predošlého
účinku ešte pribudne hlboká detoxikácia pokožky.

- Uhorková maska 3. Uhorková maska na mastnú pleť: rozmixujte polovicu
uhorky s jedným vaječným bielkom a lyžičkou citrónovej šťavy, dobre
premiešajte a naneste na čistú pokožku. Nechajte pôsobiť 20 minút a
zmyte teplou vodou. Tvár ošetrite bežným spôsobom

Uhorka obsahuje enzýmy a stopové prvky, ktoré zmierňujú opuchy očných
viečok a regulujú obsah vlhkosti v pokožke. Obložte si oči polkruhmi z
uhoriek a nechajte pôsobiť 15 minút.

Uhorka vďaka svojim bieliacim účinkom zjemňuje tmavé škvrny na pokožke
a dokonca aj pehy. Natierajte ich pravidelne uhorkovou šťavou, alebo
prikladajte obklady napustené šťavou.

Výborný čistiaci prostriedok a tonikum na mastnú pleť získate, ak
nakrájate veľkú uhorku na kocky a povaríte ju pätnásť minút v litri
vody. Vývar nezabudnite prepasírovať cez plátno. Uchovávajte v
chladničke, môžete pridať aj pár kvapiek citrónu.

Uhorka bola už v Egypte považovaná za účinný prípravok na udržanie
mladistvej pokožky, hoci vtedy ešte nič netušili o jej liftingových
účinkoch.

Suchej a spálenej pleti dodá vodu. Stačí ju nakrájať a priložiť na
postihnuté miesta.

Po spálení pokožky na letnom slnku ju zmiešajte s jogurtom a natrite
na spálené miesta. Občas vymeňte a potom môžete natrieť chladivým
matovým krémom od liečiteľa Soldána. (www.moravskekvety.cz)

Sťahuje tiež póry a robí ich menej viditeľnými.

Primiešanie uhorkovej šťavy do bežného krému (nesmie sa skladovať,
treba to robiť vždy aktuálne) alebo pleťového mlieka, získate krém,
ktorý pomáha zbavovať pleť drobných vrások a výborne ju zvlhčí.

Kremík a síra v uhorkách podporujú zdravý rast vlasov.

Prírodná kyselina askorbová a kyselina kávová bránia zadržovaniu vody
v pleti, čím zmenšujú alebo odstraňujú opuchy.

Uhorky pomáhajú aj v boji s celulitídou. Najlepšia je kombinácia
konzumácie uhoriek, uhorkovej šťavy a obkladov na miesta postihnuté
celulitídou. Uhorka z týchto miest vytiahne nadbytočnú tekutinu a
spevní kolagén, čím sa koža napraví a spevní.Známa grécka pochúťka Tzatziky

Najznámejšou prípravou uhorky je uhorkový šalát. V každej krajine sú
iné pravidlá na jeho prípravu. V Indii sa uhorka kombinuje s
osviežujúcim jogurtom a podáva sa k jedlám koreneným kari korením a
kurkumou, ktorých chuť zjemňuje. V Škandinávii, ale aj na Kaukaze sa
do šalátu pridáva hustá kyslá smotana a vo Francúzsku osolená
šľahačka. Niektoré rodiny v Bulharsku ju polievajú rozšľahaným
tvarohom zmiešaným s olivovým olejom. Vynikajúca je zmes uhorky s
jogurtom a rozotreným cesnakom - tradičné grécke tzatziky. Uhorka sa
tiež výborne hodí na prípravu predjedál, studených polievok alebo
omáčok. Výborná je aj ako prívarok. Príprava je rovn aká ako pri
tekvicovom prívarku.

Ak uhorky do niektorých pokrmov strúhate, pripravujte ich až tesne
pred podávaním. Ak sa neskonzumujú, treba ich ihneď odložiť do
chladničky. Ak z nich potrebujete odstrániť šťavu, napríklad pri
príprave tzaziky, nikdy ju nevylievajte. Je plná minerálnych látok.

Uhorku môžete pri príprave dochutiť podľa typu osobnosti. Pre ohnivé a
veterné povahy je dobré radšej pridať k uhorkám chladivý jogurt,
tvaroh, a smotanu, či tatarskú omáčku a kôpor, pažítku, cibuľku alebo
rôzne bylinky. Pre pokojnejších zemitých a vodných ľudí môže byť
pridaný cesnak, pálivá paprika, rôzne štipľavé korenia. Samozrejme
záleží aj na ročnom období a aktuálnom stave človeka.

Výborný a osviežujúci je aj šalát bez jogurtu, smotany alebo tvarohu.
Stačí voda, jablčný ocot alebo citrónová šťava, soľ, trocha medu a
obľúbené bylinky ako tymián, mäta, medovka, pár lístkov púpavy.

Ako predjedlo teraz v lete (ale jedávam ich aj v zime) výborne
poslúžia obdĺžniky z uhorky a karotky namáčané do rôznych dressingov a
dipov.

Nezvyčajné, ale chutné sú uhorkové tyčinky (na tyčinky nakrájaná
čerstvá uhorka) preliate karamelom a posypané opraženými mandľami.


Výživný uhorkový džús

- Energetizujúci nápoj. Odšťavíme pár uhoriek, osolíme pridáme štipku
cayenského korenia a pár kociek ľadu.

- Odšťavíme uhorku a červený melón v pomere 1:1, pridáme pár kociek
zamrazenej alebo čerstvej citrónovej šťavy.

- Pomixujeme uhorky s mätou a dolejeme sódou. Ozdobíme limetkou a hnedým cukrom.

- Vynikajúci je aj uhorkový džús doliaty podľa chuti ananásovou
šťavou, môže byť aj tá z kompótu. Samozrejme tá pravá je zdravšia.
Dobre podporuje chudnutie.

- Uhorková šťava sa výborne znáša aj s kokosovým mliekom.

- Rozšľahaný jogurt s postrúhanou uhorkou, soľou, a kôprom doplnený
minerálkou podporuje trávenie.

Pozor, pre niektorých žlčnikárov je každodenná konzumácie uhorky
nevhodná. Uhorka je pre nich ťažko stráviteľná a môže ich prehnať.

Pozor - pri kúpe uhorky zistite najskôr odkiaľ pochádza. Najlepšie je
zo Slovenska, alebo z Čiech a z miesta čo najbližšie k vášmu bydlisku.
Potom musíte vedieť, či je v bio kvalite - čo znamená, že nebola
striekaná mnohými pesticídmi, pretože najlepšie je spracovať uhorku aj
so šupou. V nej sa nachádza najviac kremíka a draslíka. Ak je uhorka
"neznámeho" pôvodu, radšej ju zbavte šupky, pretože umytím sa
pesticídov nezbavíte.

Dobrú chuť a veľa fantázie pri príprave.

Mudr.Jeřábek Jiří CSc.

14. ledna 2013 v 8:00 | orin,sk |  Léčba pulzní magnetoterapií

MUDr. Jiří Jeřábek,CSc
narozen v Chebu, 5. ledna 1950


Vzdělání: Lékařská fakulta hygienická (LFH) UK v Praze
Profesionální dráha:
Institut hygieny a epidemiologie Praha 10
Po promoci nastoupil jako řádný vědecký aspirant na Centrum hygieny práce a nemocí z povolání Institutu hygieny a epidemiologie (IHE). Kandidátskou disertační práci ukončil a obhájil v roce 1979 s tématem Pracovně-lékařská problematika magnetických polí. V témže roce atestoval z hygieny a epidemiologie - atestace I. stupně. Během tohoto období vyvíjel aparáty pro expozice magnetickým polím pro experimentální část své práce.
Ústav klinické fysiologie
Praha 2, Ke Karlovu 4, součást FN Motol, Praha 5


Pracoval jako sekundární lékař a rozvíjel přístroje a metodiky aplikace pulzních magnetických polí. Z této aktivity vyplynuly i patenty na magnetoterapeutická zařízení. Publikované práce posléze sloužily jako podklad pro MZ k povolení magnetoterapie jako léčebné metody.
Od roku 1983 do roku 1985 působil jako koordinátor rezortního výzkumného úkolu MZ o použití pulzních magnetických polí v terapii. Stejně jako dříve publikované práce, výsledky tohoto úkolu posloužily jako podklad pro zavedení magnetoterapie jako oficiální fyziatrické léčebné metody v oblasti rehabiltace a lázeňství.

V letech 1983-1984 spolupracoval při přípravě reprezentačních týmů juda a vzpírání pro mistrovství světa.
Spolupůsobil při výuce fysiologie studentů LFH UK tejména v oblasti kardiologie.
Institut hygieny a epidemiologie Praha 10
Jako vědecký pracovník laboratoř ekotoxikologie s úkolem studia biologické aktivity aktivních forem kyslíku.
Vyvinul novou enzymatickou metodu stanovení katalázy v biologických vzorcích.
Ve spolupráci s Mikrobiologickým ústavem ČSAV vyvinul analytický luminometr pro nespecifické stanovení toxických látek ve vzrocích vody a potravin.
Vyvíjel luminometrickou metodu pro rychlé stanovení citlivosti mikroorganismů na antibiotika, na základě měření koncentrací ATP vzorků.
Zkonstruoval a patentoval analytický luminometr, který byl vyroben v malé sérii pro výše zmíněné účely.
Spolupracoval s Ústavem hematologie a krevní transfúze při transplantaci kostní dřeně na poli stanovení aktivit acetylcholinesterázy a butyrylchlinesterázy.
V rámci nosného programu laboratoře spolupracoval na vývoji programu pro predikci difuse toxických mraků v rámci řešení možných havárií v chemickém průmyslu.
V roce 1992 jmenován ministrem zdravotníctví Dr. Bojarem poradcem ministerstva pro magnetoterapii. Od roku 1994 spolupráce na různých vědeckých projektech, zejména pak v projektu EU COST 244, kde měl zodpovědnost za epidemiologické a klinické studie elektromagnetických polí. Aktivně se zúčastňoval kongresů v Evropě, USA, Kanadě a Argentině.

Navrhl a zajistil výrobu přenosného magnetometru pro účely hygienické služby.
V rámci aktivit na dříve IHE, nyní Státní zdravotní ústav (SZÚ), bylo posuzování nově vyráběných přístrojů pro fyziatrii a kosmetiku. Tyto posudky sloužily jako podklad pro schválení hlavním hygienikem ČR.
Byl předsedou etické komise SZÚ a posuzovatelem projektů Interní grantové agentury MZ ČR.
Byl rovněž externím účitelem biofyziky 3. lékařské fakulty UK Praha a Institutu pro další vzdělávání lékařů a farmaceutů Praha na katedře hygieny práce.
Během tohoto období absolvoval kurzy lékařské statistiky a epidemiologických metod pro neinfekční onemocnění.
V roce 1997 odešel do Argentiny. Zde se věnoval postgraduální výuce fyziatrů v oblasti magnetoterapie, pořádaných firmou Meditea Electrónica Buenos Aires a Texel Rosario (provincie Santa Fé) a rovněž spolupracoval na vývoji magnetoterapeutických přístrojů. Od roku 2005 vyučoval jako externí učitel na Universitě San Martín, Rosario, provincii Santa Fé pro fysiatríi 1. a 2.
Přednášel magnetoterapii, balnelogíi, CO2 terapii a aplikaci dimetylsulfoxidu. Prováděl výzkum možností fyzaitrické léčby fibromyalgie. Na počátku 2008 odešel do Peru, kde pokračoval v léčbě fibromyalgie a proslovil několik přednášek, nejdůležitější na Národním instiututu rehabilitace v Callao
Po návratu z Latinské Ameriky přijat do oddělení fyziologie práce Centra laboratorních činností SZÚ Praha. Spolupracoval na projektu posuzování psychofyzické zátěže strojvedoucích Metra. Věnoval se přednáškové činnosti v rámci Jandova dne myofasciální mediciny, Benova dne, fysiologie práce a školících akcí v rámci SZÚ. V rámci reorganizace SZÚ Praha propuštěn ke dni 31.12.2009.
Spolupracuje se společností 2EL Nový Bydžov na projektech využití pulzních magnetoterapeutických přístrojů. Přednáší na IPVZ pro katedru posudkového lékařství o fibromyalgii, stejně tak jako pro subkatedru pracovního lékařství. Shodné téma i pro České správy sociálního zabezpečení SSZ pro posudkové lékaře v rámci jejich kontinuálního vzdělávání.
Ministerstvem zdravotníctví mu byla přiznána specializovaná způsobilost k výkonu zdravotnického povolání v oboru hygiena a epidemiologie a rovněž bylo vyhověno žádosti o zařazení do specializačního vzdělávání v oboru rehabilitační a fyzikální medicína.

o lásce

13. ledna 2013 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy
Lásku je těžké vysvětlit.
Je obtížné ji analyzovat a nikdy
nemůže být vysvětlena vědou,
protože je darem Boha.


Jak využít citron bez odpadu?

11. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna
Jak můžete využít celý citron bez odpadu?
Jednoduše .. dejte umytý citron do mrazícího boxu lednice.
Jakmile je
citron zmrzlý, celý citrón nastrouhejte (není potřeba
loupat) a posypte jim vaše potraviny. Posypte ho na whisky,
vína, zeleninový salát,zmrzlinu,polévky, nudle, špagety
omáčku, rýži, suši, rybí pokrmy.Všechny potraviny budou mít
nečekaně nádhernou chuť, něco, co jste možná
nikdy předtím neochutnali. S největší pravděpodobností si
jen myslíte,že
citronové šťávy mají mnoho vitaminu C. To už není úplná
pravda. Nyní, když jste se dozvěděli toto citrónové
tajemství, můžete použít citron i
do instantních nudlových poháru. Co je hlavní výhodou
použití celého citronu kromě zabránění jeho plýtvání a
přidávání nové chuti ?No, vidíte, citronové slupky obsahují o
5 až 10 krát více vitamínů než citronová šťáva samotna. A
ano, to je to, co je plýtvání. Ale od této chvíle tento
jednoduchý postup zamrznutí celého citronu pomůže
skonzumovat všechny tyto živiny a ještě mnohem zdravěji. Je také

dobré, že citronové kůry jsou schopny z těla odstranit zdravotně
závadné toxické prvky . Takže dejte citron do mrazáku a pak
každý den ním posypejte svá jídla. Je to klíč k tomu, aby
byly vaše potraviny chutnější
a vy budete žít zdravěji a déle! To je tajemství citronu !
Lepší pozdě než nikdy!
Překvapující výhody citrónu!
Citron (Citrus) je zázračný produkt - zabíjí rakovinné
buňky. Je 10.000 krát silnější než chemoterapie.
Proč o tom nevíte? Protože
laboratoře mají zájem dělat syntetickou verzi, která jim
přinese obrovské zisky.Nyní můžete pomoci příteli v nouzi
tím, že mu dáte vědět, že citronová šťáva je prospěšná v
prevenci onemocnění. Jeho chuť je příjemná a nepřináší
strašlivé účinky chemoterapie. Kolik lidí zbytečně zemře při
tomto přísně střežené tajemství jen proto ,aby nedošlo k ohrožení
multimilionářských velkých společnosti? Jak víte, jsou známý
citronovníky více odrůd citronů a limetek.
Můžete jíst ovoce různými způsoby: můžete jíst řízky, džusy,
přípravené nápoje, sorbety, pečivo, atd. .. Má mnoho ctností, ale
nejzajímavější je efekt, vyvolán u cyst a nádorů. Tato rostlina je
osvědčeným lékem proti
rakovině všech typů. Někteří říkají, že je velmi užitečný
ve všech variantách rakoviny a je považován i jako anti
mikrobiální spektrum proti
bakteriálním infekcím a plísním, účinný proti vnitřním
parazitům a červům, reguluje krevní tlak, který je příliš
vysoký , je antidepresivem, bojuje proti stresu a nervovým
poruchám. Zdroj těchto informací je fascinující:
pochází od jednoho z největších výrobců léků na světě, říká,
že po více
než 20 laboratorních testů od roku 1970, extrakty ukázaly,
že ničí zhoubné buňky ve 12 druzích rakoviny, včetně
rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic a slinivky břišní...

Sloučeniny tohoto stromu ukázaly 10000 krát lepší výsledky
než produkty Adriamycin, drog běžně používných v chemoterapii
na celém světě, což zpomaluje růst nádorových buněk. A co je
ještě více udivující: tento typ léčby s extraktem z citronu
pouze ničí zhoubné rakovinné buňky a nemá vliv na zdravé.


indický oceán Mount Lavinia

11. ledna 2013 v 8:00 | youtube.com video |  Nádherná Srí Lankavýroky Evy Chytilové

10. ledna 2013 v 10:06 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy

Parazité

9. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  O zdraví a nemoci

Parazité vám berou zdraví, energii i mládí ... odčervěte se!

Věděli jste, že jedna třetina vaší únavy není vaše vlastní? To je pravda- to je únava z červů. Tyto věci jedí jako šílení a proto se rychle unaví uvnitř vás a tento toxický materiál rychle vstoupí do vaší krve,lymfy a dokonce do vašeho mozku. Teď víte, proč se cítíte tak lenivý a unavený po celou dobu. Tyto toxiny mají nepříznivý účinek na vaši centrální nervovou soustavu. Jste často rozhození a vznětlivý ?? Vůbec není div proč.
připravila Marie Špačková
Ano, vaření a pečení jídla zabíjí parazity. Ironií je, že vařené jídlo sice neobsahuje parazity ale je jídlem pro NĚ! To, co konzumujete udržuje parazity na živu. Oni také chtějí žít. Názorné ukázky na NastyParasites.com , kde jsou červy jako špagety vytahovány z lidí z převážně čínských nemocnic, kde lidé jedí jen vařenou zeleninu a rýži. Parazité jsou neustále vyživovány ve vašich orgánech a posílají zpět do vašeho systému toxické odpady.

Každý je má. Jsou na dveřních klikách, nákupních vozíkách, dom.zvířatech.....dokonce když si s někým potřesete rukou může do vás převést půl miliónu organismů(nejvíce se uchovávají za nehty).
Většina zdravotních problémů souvisí s cizopasníky!!"

Červy mohou uvolnit až MILION vajíček denně v závislosti na jejich tipu.
Oni jedí vaše jídlo a jedí VÁS! Nepopírejte to dlouho, než bude pro vás příliš pozdě. Okrouhloústí mohou vyprodukovat až 300 000 vajec v jediném dni!! Jíte sushi? Jeden centimetr čtvereční syrového masa obsahuje 10.000 vajíček cizopasníků a larev. Ne všechny parazité jsou velcí červy, mnohé z nich jsou tak malé, že je nemůžete vidět. Tyto věci jsou všude uvnitř nás : v naší krvi, těsně pod naší kůží, v našich orgánech a totálně ucpávají naší zažívací soustavu, takže je těžké pro jídlo a naše fekálie projít skrze střeva.

Jé, a tato sranda začne být ještě zábavnější!!
Věděli jste, že jedna třetina vaší únavy není vaše vlastní? To je pravda- to je únava z červů. Tyto věci jedí jako šílení a proto se rychle unaví uvnitř vás a tento toxický materiál rychle vstoupí do vaší krve,lymfy a dokonce do vašeho mozku. Teď víte, proč se cítíte tak lenivý a unavený po celou dobu. Tyto toxiny mají nepříznivý účinek na vaši centrální nervovou soustavu. Jste často rozhození a vznětlivý ?? Vůbec není div proč.

Ano, červy jsou odporní, ale parazité , kterých byste se měli opravdu obávat jsou améby- jednobuněčné organismy, které se dostanou do vašeho mozku a orgánů.
Věděli jste, že motolice jaterní vede k RAKOVINĚ ? Obvykle ani nevíte, že je máte, dokud jich nemáte tolik, že je těžké potlačit příznaky.

Líbáte nebo dokonce chodíte spát s vašimi dom. mazlíčky?? Svědí vás zadek?? Máte rádi připečené? Jíte nebo jste v minulosti jedli sushi? Máte JE !!
Velmi často nejsou žádné symptomy. Ty mohou být až za několik let.....

ZNAKY, KTERÉ UKAZUJÍ, ŽE MÁTE PARAZITY

-strnulost, pocit vyčerpání po celou dobu (chronická únava)
-deprese, zapomnětlivost, nedostatek zaostření na věc(neschopnost důkladného soustředění), mlhavé myšlení
-silná touha po mastných jídlech a sladkostech, mnoho vypečených,křupavých věcí a pečiva,ovocných džusů a alkoholu
-konzumace více než normálně a přitom pocit hladu
-zažívací problémy a plyny,nadmutá břicha, zácpa nebo průjem
-syndrom dráždivého traktčníku(IBS)
-palčivý pocit v žaludku(pálení žáhy)
-chudokrevnost nebo nedostatek železa-červy způsobují ztrátu krve a tím chudokrevnost a nedostatek železa
-problémy s hubnutím nebo naopak neschopnost nabrat váhu
-bolesti svalů a artritida-stejně jako bolesti v zádech,ramenech a stehnech
-problémy s pletí jako kopřivka,loupání kůže,dermatitida s puchýřky, akné, vředy, boláky, ranky,záněty a otoky
-alergie bez zjevné příčiny
-svědění v uších,nosu a řiti
-časté bakteriální nebo virové infekce
-kvasinkové nákazy, které se vrací zpět
-krvácení dásní
-bolesti hlavy
-nervozita nebo úzkost,podráždění-odpadní látky od parazitů dráždí nervovou soustavu a to má za následek úzkost a nervozitu
-rychlý tep, srdeční bolest
-nespavost, vícenásobná probouzení během noci(zvláště mezi 2-3 hod.)
-skřípání zuby a slintání během spánku, neklid, tmavé kruhy pod očima
-transmandibularní syndrom čelisti(TMJ)
-narušený imunitní systém- parazité snižují imunitní systém(aby byly lépe nerozpoznatelní)
-stálé kašlání a nachlazení
-potravinové alergie, citlivost na potraviny, nesnášenlivost nebo přecitlivělost na znečištění( kouř, chemikálie, parfémy, atd..)
-nechutenství
-sexuální dysfunkce u mužů- menstruační problémy u žen
Co o parazitech říkají Plejáďané (poselství z knih B. Marciniak a další) ?
Zamoření parazity je mnohem větší problém, než si většina lidí uvědomuje.Kombinace sedavého životního stylu a špatné stravy způsobuje, že střeva stagnují a vzniká prostředí příhodné pro parazity.
Parazité vám vysávají energii a mohou být i zdrojem mnoha zdravotních obtíží- kožní vyrážky, chronického svědění a škrábání, trávicích potíží, kloubních problémů, páchnoucího dechu: navíc si dělají hnízda v tumorech.
Parazité jako první dostanou výživu z jídla a váš krevní oběh pak znečišťují svými odpadními materiály.
Tito otravní živočichové prospívají v kyselém prostředí a mají tendenci se v těle aktivovat za úplňku nebo když je nov.
Recepty z bylinných prostředků, jako je hřebíček, pelyněk, slupka ořešáku černého a fenykl, jsou dostupné v obchodech a dají se použít k odstranění parazitů.
Běžné věci lze k jejich odstranění využít také, třeba ricinový olej, fíky, semena tykve, čerstvý česnek nebo kajenský pepř. I zelená slupka vlašských ořechů je známá tím, že parazity a červy zabíjí. Po tisíce let platily vlašské ořechy za výjimečné jídlo, protože mají podobný tvar jako mozek i jako střeva.
Zařazujte tyto potraviny pravidelně do svého jídelníčku a vaše tělo bude silné, parazité v zásaditém prostředí nepřežijí.
Při likvidaci parazitů se také osvědčila některá elektronická zařízení (Zapper apod.).
Když máte parazity, na emocionální úrovni to značí problém vymezení hranic: kdo vás zneužívá, odčerpává energii a jakým záležitostem se vyhýbáte?
Duchovně parazité souvisí s popíráním těla. Pokud svému tělu nedůvěřujete nebo k němu máte odpor, uvolňujete místo různým nefyzickým bytostem, aby mohly vstoupit a obsadit to, co vy nechcete.


NĚKTERÉ DRUHY PARAZITU A CO DĚLAJÍ

Nematodi(okrouhloústé) mohou vyprodukovat 300 000 vajec denně! Milióny lidí jsou jimi nakaženi. Horní abdominální nepoholí, astma, nespavost, zánět slepého střeva, zánět podbřišnice,vyrážky kvůli sekretům nebo odpadním látkám z červů. Způsobují zácpu ve vnitřních ústrojích, krvácení při pronikání střevní stěnou, abscesy v játrech, hemoragický zánět slinivky břišní, nechutenství a nedostatečnou absorbci strávených jídel. Dospělí jsou 15 palců dlouzí.

Měchovec- jeho larvy proniknou kůží. Když měchovci dosáhnou dospělosti, mohou podkopat hostitelovu sílu, vitalitu a celkovou duševní pohodu. Mladí červy použijí své zuby k prokousání se skrz střevní stěnu a živí se vaší krví. Symptomy jsou- nedostatek železa, bolesti břicha, nechutenství, nedostatek bílkovin, suchá kůže a vlasy, podrážděná kůže, otoky, nafouklé břicho, duševní otupělost a nakonec selhání srdce (ano,na měchovce můžete zemřít).

Roupy se nakazí jedno z pěti dětí. Symptomy jsou: svědění a dráždění řiti a pochvy, zažívací poruchy, nespavost, podráždění a nervozita. Červy ženského pohlaví vylézají řitním otvorem ven a kladou 15000 vajec denně. Vajíčka nesená vzduchem mohou přežít kdekoliv až dva dny. Celosvětově je nakaženo více jak 500 miliónů lidí roupy.

Bičíkovití infikují ročně několik set miliónů lidí!! Symptomy: krev ve stolici, bolest v podbřišku, ztráta hmotnosti, hemeroidy, zvedání žaludku a chudokrevnost. Krvácení se vyskytuje, když červy pronikají střevní stěnou a za tím následuje obvykle bakteriální infekce. Jsou dlouzí 1-2 palce.

Améby jsou mikroorganizmy které zamoří tenké a tlusté střevo. Oni uvolňují enzymy které způsobují vředy a abscesy kterými mohou vstoupit do krevního řečiště. Nakonec zasáhnou další orgány jako játra a mozek.

Trichomonas vaginalis jsou patogeny které žijí v pochvě a močové trubici žen a zduřeninách prostaty u mužů. U žen způsobují žlutavé výtoky doprovázené svěděním a pálením.

Tasemnice může být až 35 stop dlouhá a žije deset let uvnitř lidských střev. Některé tasemnice mohou naklást až 1 milión vajec denně.

Motolice, hlísti se nacházejí v moč. měchýři, krvi, játrech, plicích, ledvinách a střevech. Je nakaženo nejméně 300miliónů lidí. Mohou způsobit hrozné nemoci gastrointestinálního traktu, moč. měchýře, jater a zničí krvinky. Velikost je od 1 až 2,5 centimetrů .

Spirochety jsou velmi malé organismy ve tvaru spirály, které se rozmnožují v krvi a lymfatickém systému. Je mnoho druhů-Spirochety, Saprospira, Cristispira, Treponema a mnohé další...Hostiteli a přepravci jsou vši, štěnice, blechy, vodule a letící hmyz, kteří přenáší Spirochety na lidi. Jsou zodpovědné za opakující se horečky, infekční žloutenku, Lymskou nemoc, boláky, vředy, Vincentovu angínu a Wylesovo onemocnění.

TOTO JE JEN NĚKOLIK DRUHU !! JSOU DALŠÍ TISÍCE TYPU PARAZITU. MÁTE PŘINEJMENŠÍM NĚKTERÝ Z NICH, TO VÁM ZARUČUJEME !!

Někteří parazité mají schopnost ošálit tělo aby si myslelo, že jsou jeho normální součástí tkáně nebo orgánu a imunitní systém tohoto vetřelce nevypudí. Tito cizí vetřelci jsou v našich tělech a dělají tyto věci: "Oni mohou nadělat z vašich orgánů ementál!!" Nákaza červy způsobuje perflorace ve střevech, oběhovém systému, plicích, játrech nebo v celém těle.
Olupují vás o vaše životní Vitaminy a minerály a aminokyseliny které potřebují k trávení.
Lidé se stanou chudokrevní a jsou po jídle ospalí. Toxické odpady z parazitů otráví naše těla. Snižují imunitní systém, který vede k další degeneraci, únavě a nemocem. Oni ničí buňky rychleji, než se zregenerují.

Některé podmínky které podporují výskyt parazitní infekce : nadměrný hlen, nerovnováha ve střevní flóře, chronická zácpa a toxické vnitřní prostředí.
Lidé infikovaní červy se mohou cítit nafouklý, unavení nebo hladoví, alergičtí, mají astma,trpí na plyny, mají zažívací poruchy, nejasné myšlení nebo jsou toxičtí. Někteří lidé nemusí trpět symptomy infekce ale parazité milují čokoládu, agáve sirup, křupavé a jiné sladkosti ( to je hlavně informace pro vitariány).

Cokoliv, co máte rádi mají oni také. Cokoliv vy nemáte rádi, oni také to nemají rádi. Takto vás klamou a díky tomu přežívají.

Zbavte se stresu ve vašem životě a pracujte na vašich vztazích atd.. Kyselé tělo ze stresu krmí vaše parazity!!!!!!!!!!

o životě...na zamyšlení

8. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy
Toto napsala 83letá žena své přítelkyni.

Milá Berto, více čtu a méně uklízím. Sedím na zápraží a obdivuji
výhled bez ohledu na plevel, rostoucí na zahrádce. Trávím více
času se svou rodinou a přáteli a méně času prací. Kdykoliv je to
možné, měli bychom životní zážitky vychutnávat, ne je snášet.
Zkouším zachytit tyto okamžiky a uchovat si je. Nic neschraňuji,
používám svůj nejlepší porcelán a sklo při každé příležitosti, na nákup nosím
své nejlepší sako. Neschovávám svůj nejlepší parfém a používám ho pokaždé,
když chci. Slova jako je "někdy" a "jednou" se z mého slovníku vytrácejí.
Pokud existuje něco, co stojí za to vidět, slyšet,nebo dělat, chci to vidět,
slyšet a dělat nyní. Všichni bereme svůj život jako samozřejmost.
Nejsem si jistá, co by dělali lidé, kdyby věděli, že
je nečeká žádný zítřek. Myslím, že by volali svým rodinám a nejbližším přátelům. Možná by volali bývalým přátelům, omluvili se a zavřeli
dveře za minulostí. Ráda bych si myslela,že by šli ven na čínu nebo na
jakékoliv jejich oblíbené jídlo. Jen hádám, že se to nikdy nedozvím.
Je spousta maličkostí, které by mě rozzlobily, kdybych zjistila,že se
můj čas naplnil. Byla bych naštvaná, protože jsem samozřejmě nenapsala
dopisy, které jsem jednou napsat chtěla. Byla bych naštvaná a bylo by
mi líto, že jsem svému manželovi a rodičům neříkala dost často,jak
moc je mám ráda. Snažím se nic neodkládat, nedržet se zpátky a
nevyhýbat se ničemu, co přináší smích a vzrušení do našich životů.
Každé ráno, každá minuta, každé nadechnutí je opravdovým darem od boha.
Pokud obdržíš tento dopis, je to proto, že někomu na Tobě záleží.
Pokud nemáš čas poslat toto poselství dál, mohlo by to být poprvé,
ale ne naposledy co odložíš nějakou maličkost, která by mohla změnit
Tvůj život. Najdi si pár minut a pošli tento e-mail pár lidem kolem sebe,
dej jim vědět, že na ně myslíš. Nevěřím na zázraky, ale spoléhám na ně.
Život možná není takový, jak jsme doufali, ale pokud jsme
tady, měli bychom žít, jak nejlépe umíme.

Tibetský česnekový extrakt

7. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

TIBETSKÝ ČESNEKOVÝ EXTRAKT
V roce 1974 pracovníci UNESCO našli v jednom Tibetském klášteře hliněnou desku s asi 5000 let starým textem na kterém byl návod na tento česnekový extrakt. Již tisíce lidí ho vyzkoušelo a ti kterým to povolil žlučník si ho nemohou vynachválit. Zkuste i vy.
Tibetský česnekový recept.
360g oloupaného a rozmačkaného česneku
300g 90% vinného lihu
Česnek rozmačkáme a vložíme do tmavé láhve a zalijeme lihem. Dobře uzavřeme a uložíme v temnu a chladu po dobu 10-ti dnů. Pak se obsah přecedí přes plátno a zbytek česneku z láhve se ještě důkladně vymačká. Takto získaný extrakt se nalije zpět do láhve a nechá se uležet tři dny v klidu, temnu a chladu.
Užití:
Užívá se v ½ dcl mléka pokojové teploty 3x denně podle tohoto schematu:
Ráno v poledne večer
1. den - 1 kapka 2 kapky 3 kapky
2. den - 4 5 6
3. den - 7 8 9
4. den - 10 11 12
5. den - 13 14 15
6. den - 15 14 13
7. den - 12 11 10
8. den - 9 8 7
9. den - 6 5 4
10. den - 3 2 1
11. den - 25 25 25 kapky
A pak už jen 25 kapek 3x denně každý den, až do vyčerpání poslední kapky což by mělo vydržet asi tři měsíce. Nic se však neděje, když vám extrakt vydrží i o měsíc déle. Záleží to také na obsahu šťávy v samotném česneku v jehož důsledku se zvýší nebo sníží celkový objem extraktu.
Tento Tibetský extrakt prokazatelně léčí tepny, žíly, cévy a vlásečnice, upravuje krevní tlak(vysoký snižuje, nízký zvyšuje) , snižuje nitrooční tlak, upravuje funkci lymfatického systému, snižuje cholesterol, léčí vnitřní záněty, zlepšuje trávení a paměť a podporuje hubnutí. Tyto efekty nastupují už v průběhu léčebné kůry.
Pak je zde ještě jeden prokazatelný efekt, který si snadno ověříte sami, v průběhu roku po ukončení léčebné kůry se vám zvětší rozsah hybnosti kloubů a případné výrůstky na kloubech se celkem nenápadně vytratí. Vzhledem k pomalosti tohoto procesu si toho člověk ani nevšimne, ale při zpětném pohledu si teprve uvědomíte ohromnou léčebnou sílu česneku.
V původním receptu se tvrdí, že omládnete o 15 let. Celá tato procedura by se měla opakovat vždy po 5-ti létech.


Celer

4. ledna 2013 v 8:00 | emailová pošta |  Plody ZeměCeler není jen přírodní afrodiziakum
seriál :: Bylinky v akci
22.11.2006
Již ve starém Egyptě byl celer používán jako koření, ale především jako přírodní afrodiziakum. V lidovém léčitelství je celer chronicky známý pro svůj blahodárný vliv na mužskou potenci.. jeho léčebné účinky ale výrazně přesahují tuto běžnou pověst..

Můžeme se setkat s různými druhy celeru. Jsou to především celer řapíkatý, z kterého se používá nadzemní část rostliny a celer listový a hlíznatý, u kterých můžeme zpracovávat jak listy, tak podzemní část, tzv. bulvu.
Celer, to je zelenina, koření i lék. My, jakožto jeho potenciální konzumenti, se zpravidla dělíme do dvou skupin - jedni ho milují, druzí ho snědí jen z donucení, pokud vůbec. Ale možná, že po přečtení tohoto článku si to i jeho odpůrci rozmyslí a skamarádí se s ním..
Celer jako ochránce před mikroorganismy
Celer obsahuje velké množství éterických olejů, hlavních původců jeho typického aroma. Vysoký obsah těchto éterických látek má svůj smysl pro rostlinu samotnou, slouží totiž jako ochrana před možnými záškodníky, jako jsou plísně, bakterie a jiní vetřelci. Působí jako ochranný štít rostliny, stejně tak ale mohou ochránit i naše tělo, především naše sliznice. Při konzumaci celeru se tyto látky uvolňují při cestě trávicím traktem na všechny jeho sliznice, v ústech, v žaludku, ve střevech.. a působí tu stejně, jako u samotné rostliny - antibakteriálně a antimykoticky - jsou účinnou ochranou a dezinfekcí našeho trávicího traktu. Podobně působí i v jiných částech našeho těla, zabíjejí infekce v ledvinách a močových cestách. V mnohém se tedy působení celeru podobá fenyklu, o kterém jsme hovořili v minulém díle našeho seriálu. Nejinak je tomu i s působením na dýchací cesty při nachlazení.
Celer versus angína, chřipka a nachlazení
Dezinfekční účinky celeru nacházejí své uplatnění i v případě onemocnění dýchacích cest. Celerové silice pomáhají s rozpouštěním hlenu a zároveň dezinfikují sliznice, čímž nám pomohou s jejich čištěním a zároveň zabíjí mikroorganismy. Celer je tedy i strašákem na kašel a rýmu a je vhodným doplňkem léčby nachlazení, užívaný především v syrovém stavu. Nejúčinnější je při léčení nachlazení šťáva z čerstvého celeru, která obsahuje nejen ony éterické dezinfekční látky, ale i velké množství vitaminů a minerálů, které posilují naši imunitu.
Vitaminy a minerály obsažené v celeru
Celer obsahuje mnoho velmi potřebných vitaminů a minerálů. Je považován za významný zdroj vitaminů skupiny B protože obsahuje všechny vitaminy z této skupiny ve vyváženém množství, je zdrojem tzv. B-komplexu. Vitaminy skupiny B jsou velmi důležité např. pro zdravou kůži, nehty a vlasy, správnou funkci jater a střev, ale i pro "silné nervy". Jejich dostatek v těle napomáhá člověku k udržení dobré psychické kondice, celer nám tedy může pomoci i na duši - v boji proti stresu a depresi.
Listy celeru obsahují velké množství vitaminu C, dokonce více, než citron. Dalšími zastoupenými vitaminy jsou např. vitamin A, K a E.
V celeru najdeme i řadu důležitých minerálů, jsou to např. draslík, hořčík, chróm, sodík, vápník, železo, zinek a jód - a to v poměrně vysokých dávkách. I tyto minerály jsou pro naše tělo velice potřebné a v běžné stravě často nepříliš zastoupené.
Celer léčí klouby
Celer působí jak přírodní diuretikum - prostředek, který podporuje tvorbu moči, a tak čistí náš pohybový aparát, rozpouští usazeniny a pomáhá je odplavovat z těla. Je proto velkým pomocníkem při léčbě nemocí pohybového aparátu, jako jsou revmatismus, dna a artritida. Především pravidelné užívání syrového celeru nebo celerové šťávy by mělo zmírnit problémy spojené s těmito nepříjemnými neduhy a ulevit našim kloubům.
Další významná působení celeru na naše tělo
Látky obsažené v celeru snižují hladinu krevního cukru, neměl by tedy chybět na talíři všech diabetiků. I lidé trpící vysokým tlakem by ho měli zařadit jako pravidelnou součást svého jídelníčku, protože přirozenou cestou snižuje krevní tlak. Působí také jako stimulant produkce žluče, čímž napomáhá trávení. I pro žaludek je velkým pomocníkem, pomáhá ho chránit před žaludečními vředy a dokonce urychluje jejich léčení.
Celer v kuchyni
Celer má v kuchyni opravdu mnohostranné využití. Používá se buď jako koření, a to především čerstvá či sušená nadzemní část rostliny, řapíky a listy, někdy dokonce i semena. Dodává nezaměnitelnou chuť pokrmům, jako jsou polévky (např. naše stará známá bramboračka), omáčky, dresingy, marinády na pečení masa apod. Široké využití má i celerová bulva. Tu můžeme konzumovat syrovou, například v salátech a pomazánkách, ale i tepelně opracovanou. Tepelná úprava může celer chuťově zpříjemnit pro ty z nás, kdo jeho chuti příliš neholdují, přesto by ho rádi konzumovali kvůli jeho blahodárným účinkům na naše tělo. Můžeme ho vařit v polévkách, dusit s jinou zeleninou, péct s masem, smažit obalovaný v těstíčku..
.. pravdou však zůstává, že syrový má pro naše tělo největší význam, jeho léčivé látky jsou zachovány v plné hodnotě. Komu celer "nejede", jeho typické aroma se dá zmírnit v salátech například přidáním strouhané mrkve, i čerstvá celerová šťáva chutná lépe po přimíchání mrkvové šťávy a pár kapek citronu.


Rady

3. ledna 2013 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy

Nedávejte druhým větší moc,
než dáváte sobě!

Nedávejte rozumu větší moc,než lásce!

Já sám jsem svůj vůdce,
já umožňuji to,kde jsem!

V novém roce

3. ledna 2013 v 8:00 Mix