Akáša

26. prosince 2012 v 12:00 | xx |  Esoterika
Akaša, akašická kronika, akašické záznamy
Slovo akaša se obvykle překládá jako "éter", nebo "duch". Akašu (akašickou kroniku, akašické záznamy) si můžeme představit jako kolektivní knihovnu života, kde jsou zaznamenány všechny činy a zkušenosti všech lidí všech dob (a nejen lidí).

Co je akašická kronika?

Akašickou kroniku můžeme chápat jako souhrn všech minulých, přítomných a budoucích činů, myšlenek i všech zkušeností všech živých bytostí. Akašická kronika ovšem není pouze obrovskou úložnou informací, ale má nepřetržitý vliv na náš každodenní život, neboť nás neustále ovlivňuje. Akašická kronika je společná pro všechny živé bytosti a veškerou existenci.
Akašickou kroniku si můžeme představit například jako film, který je neustále nahráván a současně žit. V minulosti jsme si nahráli svůj vlastní děj filmu (jako osoba, jako národ, jako celý svět), a nyní si tento film pouštíme (žijeme ho). Potkávají nás takové situace, které odpovídají tomu, jak jsme se v minulosti chovali, jak jsme mysleli, mluvili, jednali. Naopak našim současným chováním natáčíme další film, který si budeme jednou v budoucnosti přehrávat jako svůj současný život.
Čas je pro nás velkou neznámou, ale z hlediska akaši je vše na jednom místě (minulost, přítomnost, budoucnost). Získáme-li tedy přístup do akášické kroniky, získáme přístup ke všem informacím světa (z minulosti, přítomnosti i budoucnosti).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama