Září 2012

Magic

8. září 2012 v 13:57 | -Ernesto Cortazar |  Víly

Pomoc po mrtvici

8. září 2012 v 10:28 | novinky dnes |  O zdraví a nemoci

Revoluční zařízení umí přečíst mozkové vlny

a převést je na řeč

Vědcům z Bostonu se podařilo s úspěchem vyzkoušet zařízení, které umí převést mozkové vlny na řeč. Dávají tak do budoucna naději lidem, kteří oněměli po mozkové mrtvici, nebo je postihla amyotrofní laterální skleróza (ALS), že budou schopni komunikovat s vnějším světem pomocí syntetického hlasu.

Zařízení bylo podle serveru Discovery News vyzkoušeno na šestadvacetiletém muži, který prodělal mozkovou mrtvici a zůstal kompletně paralyzován, tedy uzamčen ve svém těle, ačkoli jeho další duševní schopnosti zůstaly nedotčeny. Takto postižení pacienti komunikují s okolím jen velice komplikovaně pomocí pohybů očí.
Podobně uvězněn je i mozek jednoho z nejgeniálnějších současných teoretických fyziků Stephena Hawkinga, kterému kvůli ALS dnes trvá několik minut zformulování jednoduché věty a její převedení na řeč s pomocí počítače.
Vědec Stephen Hawkin
FOTO: Francois Lenoir, Reuters
Nové zařízení je založeno na implantování elektrody do hloubky pěti milimetrů v oblasti mozku, centru řeči, kde se formulují slova. Po několika měsících nervové buňky prorostou do elektrody a vysílají detekovatelné signály.
Tato první fáze je poměrně jednoduchá, ale vývoj zařízení, které by dokázalo správně přešíst signály a odfiltrovat hojný šum na pozadí, trval řadu let.
"Všechny neurony neustále něco vysílají, ale existují proměny v četnosti signálů," vysvětlil podstatu vyvíjeného systému vedoucí výzkumného týmu Frank Guenther z Bostonské univerzity.
Elektroda signály zesiluje a převádí na radiové FM vlny, které se bezdrátově přenáší na cívky schované ve vlasech, které slouží jako antény. Poté se musí dekódovat a přévést na řeč, která se ozve z napojeného počítače.
První slova byly vlastně jen zlomky, hlásky, které se však syntetizovaly s rychlostí kolem 50 milisekund, což odpovídá běžné řeči.
pst, Novinky

zraje víno

8. září 2012 v 8:00 | Zili |  Krásy Země

Kačenky

7. září 2012 v 8:00 | xx |  Krásy Země

pyramidy

6. září 2012 v 17:01 | eso |  Vesmír a mandaly

Život...

6. září 2012 v 8:58 | Regina Brett |  Moudra a mezilidské vztahy


Když léky zabíjejí

5. září 2012 v 8:00 O zdraví a nemoci

Odhaleno: Smrtící léky na rakovinu ji zhoršují a rychleji zabíjí pacienty

Zdraví, Výživa, Očkování dnaU těch rakovinných léků, které mnoho výrobců léků protlačuje jako vedle chemoterapie jedinou 'vědeckou' metodu boje proti rakovině, bylo zjištěno, že ve skutečnosti rakovinu zhoršují a pacienty zabíjejí rychleji. Tato zjištění přišla po výzkumech, které o rakovinných lécích provádělo Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostonu. Ač se prodávají trpícím rakovinou jako nadstandard, tak se tyto léky ukazují, že jsou nejenže neúčinné, nýbrž i vysoce nebezpečné.

Něco, co je známé jako inhibitory angiogeneze je tou primární funkcí stojící za mnohými z široce užívaných rakovinných drog, a to bylo v této studii analyzováno. Výzkumníci prověřovali léky jako imatanib (lék na leukémii, přicházející pod značkou Gleevec) a sunitinib (lék na gastrointestinální nádory - s obchodní značkou Sutent), aby zjistili, že tyto léky mohou sice zpočátku zmenšit velikost nádoru, následně však způsobí, že nádory agresivně 'metastázují'. To znamená, že nádory se vrátí zpět mnohem silnější a vyrostou daleko větší, než byly jejich původní rozměry.
Léky na rakovinu vedou k 'metastázujícím' nádorům
V důsledku toho se u pacientů vyvinou život ohrožující nádory, takže častým následkem braní těchto léků je to, pacienty zabijí ještě rychleji.
Když výzkumníci z této studie podali inhibitory angiogeneze myším, tak zpočátku došlo ke 30% poklesu objemu nádoru během 25 dnů. Avšak následně se ztrojnásobily metastáze nádorů do plic. Výzkumníci tato zjištění vydali ve vydání žurnálu Cancer Cell ze 17. ledna, přičemž těmito zjištěními byli šokováni i autoři studie.
"Ať jsme s nádory prováděli jakékoliv manipulace, tak byly nevyhnutelně schopny provést cosi, co zvýšilo počet nádorů, aby se proměnily ve více metastazující, což je tím, co pacienty v posledním dnu nakonec zabilo," říká autor studie Dr. Raghu Kalluri.
Přichází účinnější přírodní alternativy bez vedlejších účinků
Je jasné, že tyto léky na rakovinu jsou téměř neúčinné při její léčbě, dokonce zabíjí i pacienty, kteří by jinak možná přežili. Samozřejmě, že existuje řada přirozených proti-rakovinných substancí, o nichž bylo zjištěno, že jsou účinné při redukci velikosti nádorů a co je u nich nejdůležitější, že bojují proti vzniku rakoviny. Snad nejúžasnější proti-rakovinnou substancí je pro vaše zdraví vysoce kvalitní kurkuma. U kurkumy bylo v nedávných studiích zjištěno, že snižuje nádory o zarážejících 81%. A na rozdíl do léků na rakovinu, kurkuma není zatížena smrtícími vedlejšími účinky.
Je tomu právě naopak, na rozdíl od nich kurkuma přináší prospěšné účinky, které mohou snížit riziko onemocnění a pozitivně ovlivňuje více než 560 zdravotních ukazatelů.
Vitamin D je další esenciální proti-rakovinnou živinou. Je udivující, že vitamin D je při boji s rakovinou daleko účinnější než farmaceutické drogy, a je to při tom téměř bezplatně dostupná živina. Místo abyste si platili nadstandardní příplatky za smrtící rakovinné drogy si může výrazně vylepšit hladinu vitaminu D natáhnutím trochy slunečního svitu do těla. Je důležité, nechat si udělat krevní testy, zda máte vitamin D v rozsahu optimální výše. Ten správný test, co byste měli podstoupit je 25(OH)D, též zvaný 25-hydroxyvitamin D. Optimální rozsah hladiny koncentrace 50-70 ng/ml, přičemž bojujete-li s rakovinou nebo se srdečním onemocněním je to 70-100 ng/ml.
Anthony Gucciardi
NaturalSociety
January 19, 2012

produkce masa

4. září 2012 v 8:00 | starý obrázek |  Mix


Křen

3. září 2012 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

KŘEN
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický účinek. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.
Křen s medem
Křen najemno nastrouháme a 2 lžíce křenu smícháme se lžící medu. Užívat bychom pak měli 3 x denně jednu čajovou lžičku, u dětí dávku raději o něco snížíme. Už za moment po jeho konzumaci pocítíme, že se nám "spouští rýma", snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.
Jablečný křen
3 lžíce strouhaného křenu, 2 nastrouhaná jablka, šťáva z půlky citronu. Vše promícháme a podáváme jako přílohu k vařenému masu
Křenová šlehačka
250 ml smetany ke šlehání, 4 lžíce nastrouhaného křenu
Ušleháme tuhou šlehačku a lehce do ní vmícháme křen. Podává se šunkou jako šunkové rolky nebo s tenkými plátky hovězího uzeného jazyka.


O řízení světa,chipování...

2. září 2012 v 18:57 | Dr.Rauni Leena Luukanen Kilde |  Moudra a mezilidské vztahy

hřiby v Rusku

2. září 2012 v 9:05 | youtube.com video |  ...a rostou houby!
Balíme kufry jedeme do Ruska!To je nádhera a to není z ozářené oblasti!

Aziza Ibragimova

1. září 2012 v 11:00 | x faktor |  VIDEA

zlatá Indie

1. září 2012 v 8:00 | Zili |  Esoterika