Září 2012

Slzy ženy

30. září 2012 v 8:00 | youtube.com video |  Moudra a mezilidské vztahy

Závislost na internetu

29. září 2012 v 8:00 | čtk |  Moudra a mezilidské vztahy

Závislost na internetu působí podobné změny v mozku jako alkohol nebo drogy


Návyk na internet zřejmě vytváří v lidském mozku podobné změny jako závislost na alkoholu nebo kokainu či hašiši. Podařilo se to prokázat díky výzkumu čínských vědců, kteří skenovali mozek lidí diagnostikovaných s psychickou poruchou způsobenou závislostí na internetu. Jak uvedl britský list The Independent, výsledek tohoto výzkumu by mohl pomoci při terapii poruch chování a sociálních problémů lidí, kteří tráví mnoho času u počítače.

Dnes 15:52
Podle odhadů je na internetu závislých až deset procent jeho uživatelů. Většinou jde o účastníky počítačových her. Dokážou se do této aktivity ponořit natolik, že zapomínají po dlouhá období jíst a pít. Dávají této aktivitě přednost před studiem nebo rodinou.
Henrietta Bowdenová Jonesová, která pracuje na jediné britské klinice pro gamblery a lidi závislé na internetu, říká, že jejím pracovištěm prošly osoby, které kvůli internetu přestaly chodit na univerzitní přednášky, nedostudovaly nebo se rozvedly, protože se citově nedokázaly připoutat k ničemu jinému než ke hře. Její pacienti se přiznávají, že tráví hraním internetových her i 14 večerních a nočních hodin vcelku a nedokážou se odpoutat.
Vědci ze šanghajského střediska duševního zdraví podrobili skenerovému vyšetření mozky 17 dospívajících osob s touto závislostí a srovnali je se 16 snímky jejich zdravých vrstevníků. U závislých se v mozkových centrech kontrolujících citové reakce, pozornost, rozhodování a učení objevila bílá vlákna. Podobné změny jsou pozorovány v mozcích lidí závislých na alkoholu nebo kokainu.

Internet může být příčinou i důsledkem

Autoři studie vypracované na základě výzkumu uvedeného v časopise Public Library of Science One upozornili, že nevědí, zda jsou tyto změny příčinou nebo důsledkem internetové závislosti, protože je také možné, že lidé s těmito změnami internetu podlehnou snáz než ostatní.
Existují případy dokládající závažnost problému závislosti na internetu. Dvacetiletá Chris Staniforthová ze Sheffieldu zemřela v důsledku komplikací způsobených krevní sraženinou po 12 hodinách strávených nad internetovou hrou. Její komplikace byly podobné žilní trombóze, jíž jsou ohroženi pasažéři dlouhých letů.
Další případ je z Nového Mexika. Matka malého dítěte tam byla odsouzena k 25 letům vězení, protože kvůli hodinám stráveným hrou na internetu nechala svou dceru hladovět. Colleen Christieová byla natolik zaměstnaná hrou World of Warcraft, že si ani nevšimla, že její dcera umírá hladem. Tříletá holčička, která byla převezena do nemocnice v bezvědomí, vážila pouze deset kilogramů.
Tento týden byla Britka Lucienne Maineyová odsouzena k 16 měsícům vězení za krádež 76 tisíc liber (2,4 miliónu korun), které potřebovala k financování své hráčské vášně. Na internetové bingo se dala, když se jí rozpadlo manželství.
foto:Profimedia

Sen o koních

28. září 2012 v 8:00 | Zili |  Krásy Země

česnek

27. září 2012 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna
ČESNEK
Nejuniverzálnějším lékem se zdá být česnek, který dokáže jako přírodní účinné antibiotikum snadno zatočit s kdejakou chorobou. Česnek bychom měli v období zvýšeného výskytu infekce konzumovat co nejčastěji. Ať už jako speciální česnekovou pochoutku, nebo přidáním do polévek, omáček či salátů. Jeho nepříjemný odér můžeme zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.


Super zdravá česnečka
200 g brambor, 2 lžíce sádla, 12 stroužků česneku, 1 mrkev, 1 petržel, 1/4 celeru, 2 cibule, svazek petrželky, toustový chléb, máslo.
Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky, kořenovou zeleninu očistíme a nakrájíme na tenké proužky a cibule na drobné kousky. V kastrole rozehřejeme sádlo, osmahneme na něm brambory se zeleninou a zalijeme vodou. Vaříme doměkka. Mezitím nakrájíme na kostičky toustový chléb a osmahneme ho na másle. Česnek oloupeme a prolisujeme do hotové polévky. Dobře promícháme, přidáme nasekanou petrželku a osmažené tousty.

Česnekové přírodní antibiotikum-HLAVNĚ NA KAŠEL!!!

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
6 stroužků česneku, 8 lžic cukru, 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY
Česnek nasekáme na drobno a dáme do vody s cukrem. Zamícháme a pomalu vaříme 10 min.Necháme uležet několik hodin a scedíme.Uchováváme v ledničce.To je recept,který používám už léta.Moje děti ho jedí normálně,ani se nešklebí,není to až tak strašná chuť.Velmi rychle zabírá na kašel,nejpozději druhý den zaznamenáte velkou změnu.Malé dcerce 16.měsíční dávám 4ml 3x denně a té starší(10 let) 5ml pokaždé když si vzpomenu,třeba i 6x denně.Je to opravdu zaručený lék na jakýkoliv kašel.Můj bratr si ho udělal i na bolavý zub,(měl zánět) a tvrdí,že mu můj lektvárek pomohl,tak nevím......Není to můj lektvárek,ale vyčetla jsem ho v jedné babské medicínské knize,kde bylo spoustu receptíků s bylinkami. Opravdu zabírá!!!!!!


kočičí svět

26. září 2012 v 10:23 | youtube.com video |  Kočičky

Nádhera naší planety

26. září 2012 v 8:00 | youtube.com video |  Krásy Země

Kdo je Radhugas?

25. září 2012 v 10:33 | www.radhugas.cz |  Esoterika
Kdo je Raghudas?


Raghudas je realizovanou, vysokou duchovní bytostí, žákem Avatára Šrí Swámího Vishwanandy a Mahavatára Babajího. Žije běžným lidským životem a nepovažuje se za učitele, gurua ani mistra, přestože jím ve skutečnosti je. Nepřijímá žádné žáky, spíše se snaží, aby lidé měli snahu a touhu hledat Světlo, Pravdu, tedy živoucí Božství v sobě samých. Na Zemi přišel z duchovní úrovně Bábalóky, světa spojeného s úrovní Stvořitele. Do svého současného fyzického těla se Raghudas vtěloval postupně, nenarodil se. Původní duše tohoto těla s radostí souhlasila s výměnou a odešla do Světla. Došlo k tomu proto, aby Raghudasova vzácná duše neztrácela drahocenný čas procházením obdobím dětství a dospívání. Vtěloval se tedy postupně a ve 24 letech byl proces vtělení dovršen.

Již ve 12 letech, kdy postupně probíhalo inkarnování Raghudase do nynějšího těla, si uvědomil iluzi tohoto světa a svou odlišnost od ostatních lidí. Byl si vědom, že život a tento svět mu již nemají co nabídnout a cítil se nenaplněn. Kladl si otázky smyslu života, existence Boha a velmi usiloval o nalezení Nejvyššího cíle, Pravdy a Poznání. Prožíval různé duchovní stavy, které oslabovaly jeho fyzické tělo a procházel mnohdy nelehkými obdobími. Bojoval s temnými silami na Zemi, které se jej snažily zničit a zastavit tak jeho poslání. Svou silou a s pomocí vyšších Božských sil a milostí se mu podařilo temnotu přemoci. Pobýval v Indii a navštěvoval Avatáry současné doby, kteří ho uvědomovali a probouzeli v Pravdě. Poté k němu přišlo Nejvyšší Světlo, Světlo Paramatmanu, které v pokoře přijal a s ním již zůstává sjednocen.

Raghudas vstupoval a vystupoval svou vlastní silou a vůlí do různých stavů Samadhi. V těchto stavech se mu zastavovalo srdce a dech, neboť zde již není místo pro pohyb. Odcházel z tohoto světa, ale přiměl se vrátit zpět na Zem do fyzického těla, aby dále pokračoval ve své duchovní cestě a pomáhal také všem hledajícím ke Světlu, k Bohu. Raghudas je v přímé duchovní linii se Šri Satya Sai Babou, je také spojen s dynastií Ra a tedy s linií Avatára Rámy. Slovo Ráma vyznačuje jméno nejvyšší osobnosti Božství, znamenající zdroj veškeré blaženosti. Duchovní síly a stavy, které v současnosti Raghudas na Zemi drží, a se kterými přišel na Zemi pracovat, si po svém fyzickém odchodu do Samadhi vezme s sebou. Pokud by je na Zemi zanechal, mohly by být zneužity.

Raghudas je Světlem, inkarnovanou vysokou duchovní bytostí a jeho hlavním posláním je zvýšit vibrační úroveň planety Země. To vede k její transformaci a lidé poté budou schopni vyzařovat vyšší vědomí. Otevírá na Zemi brány k vysokým duchovním dimenzím. Pomáhá nám k seberealizaci, k přímému spojení a pochopení átma - božství, které je v nás. Pracuje se životadárnou šakti, transformující energií, sílou proudící v lidech, bytostech, rostlinách, věcech, ve všem co jest. Celý kosmos - stvoření se skládá z vibrace energie. Světlem tedy upravuje a harmonizuje tok energií, odstraňuje bloky a léčí na všech úrovních lidského těla. Uzdravuje tak nemocné. Občas lidem plní skrze božské Světlo jejich duchovní, ale i světská přání. Pomáhat trpícím lidem považuje za svou přirozenou povinnost. Léčí a pomáhá lidem pouhou svou přítomností. Mnozí z nás jsme se s tímto jevem již nejednou setkali. Je to krásná zkušenost. Přesto považuje tyto projevy božských sil za druhotné a jako hlavní si předsevzal pomáhat lidem k vnitřnímu uvědomění toho, kým ve skutečnosti lidská bytost je, že není tělem, nýbrž nekonečným duchem, Světlem, božskou jiskrou. Toto uvědomění přináší lidské bytosti velké osvobození. Za velký zázrak považuje, když se upřímnou touhou a čistou láskou otevírají lidská srdce. Raghudasovým posláním na Zemi je také mimo jiné měnit lidi a pomáhat jim na cestě k Jednotě a ke Světlu. Je to náročná mise zejména vzhledem k současnému neduchovnímu ateistickému západnímu stylu evropského života, a to není snadný úkol. K Raghudasovi přichází stále více lidí, kteří touží po uvědomění v Pravdě, Lásce, Jednotě a Světlu. Jedním z Raghudasových úkolů je sjednocení a vytvoření vzájemné tolerance, lásky, míru mezi náboženstvími a lidmi. Raghudasovým posláním je také přivést lidi k poznání, že každý v sobě nosí božskou jiskru a že Bůh není jen v nás pouze jako božská jiskra, ale že je všude kolem nás, dokonce my sami jsme v něm. Jsme tedy neustále ponořeni v božské náruči.

Jeden z jasnovidců uviděl a cítil Raghudase v nadsmyslovém vnímaní a popsal ho následovně:

"Jeho Světlo, které přináší na Zemi, má sílu železa, je spalující a nese také aspekty ničení (ega, nevědomosti, temnoty) a aspekty čistého tvoření, tedy transformace. Toto Světlo bylo tak silně žhnoucí, že jsem měl obavy o mé oči, otočil jsem se tedy zády k němu, abych si oči chránil, přesto jsem poté cítil žár toho Světla na mých zádech. Vím ale, že to Světlo je velmi láskyplné."

Jméno Raghudas pochází z dynastie Ra, z rodu Avatára Rámy a nese sebou vibrace této dynastie. Jeho jméno přeložené doslova, znamená ten, který slouží Bohu. Je také zajímavé vyjádření jednoho z nejmenovaných duchovních aspirantů, který se zabývá studiem Raghudase a jeho původu. Napsal o něm následující:

Vezmeme-li Raghudasovo občanské jméno a převedeme jej do "lašon kadoš", svatého jazyka, získáme zajímavou informaci. V lašon kadoš to jméno zní: NTN L MLK. Převedeno do lidské řeči tedy "NaTaNaeL MaLaK", přeloženo pak to znamená "Dal Bůh Posla". K povšimnutí ale je grafická podoba kmenů, kde stojí dvojice kořenů NTN a MLK spojena mostem EL, přičemž E zastupuje Alef, jež je němé, a tedy se nevyslovuje. Celkový číslený vzhled je 3+2+3. Souhrn pak 8. Obsahová hodnota je pak 50+400+50+1+30+40+30+20=621.

Zjevení občanského jména, které značí "Dal Bůh Posla". Toto jméno spatřil před 500 lety prorok Michael de Nostradamus, věnoval mu jeden verš v jedné ze svých Centurií a tento verš říká: "On je zákonný Posel Boží". Podle Raghudasova přítele, Michaela de Nostradama, má Raghudas významný duchovní úkol. V tomto úkolu bude Raghudas podpořen vysokými duchovními bytostmi v České republice i mimo ní ve správný čas.

Michael de Nostradamus vidí v našem věku dva proroky. Pričemž jednoho z nich nazývá legitimním, nebo-li zákonným Poslem Božím. Taková možnost může nastat pouze v případě, že někdo má zákonem stanoveno, že je Posel Boží. To se v naší ateizované společnosti může stát pouze tak, že se někdo přímo jmenuje Posel Boží a je to jeho zákonné jméno. Bohdan Melko je v hebrejštině doslova "NaTaNaeL MaLaK", což značí ,,Dal Bůh Posla".

Síla, Tvrdost, Láskyplnost


Toto jsou hlavní aspekty, se kterými Raghudas přišel pracovat na Zemi.

jesená idylka

25. září 2012 v 8:00 | xx |  Krásy Země



anjelská meditace

24. září 2012 v 8:00 | youtube.com video |  Andělé

O dítěti a stařence

23. září 2012 v 8:00 | Bruno Ferrero -emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy

O dítěti a stařence


Jakési dítě chtělo poznat Boha. A proto jednoho dne uložilo do košíku koláče, zavařeninu a něco k pití a začalo hledat. Cestou uvidělo starou ženu, která seděla na lavičce v parku. Byla sama a pozorovala holuby. Dítě si přisedlo k ní a odkrylo košík. Když se napilo, zdálo se mu, že stařenka má hlad, a tak jí nabídlo jeden ze svých koláčů. Stařenka ho vděčně přijala a usmála se na dítě. Měla moc krásný úsměv. Tak krásný, že jí dítě nabídlo ještě další koláč, aby ten úsměv znovu uvidělo. Dítě bylo nadšené! Zůstalo tu dlouho, jedlo a usmívalo se.

Za soumraku se unavené dítě zvedlo a odcházelo. Ale nejdříve se obrátilo zpátky, popoběhlo ke stařence a objalo ji. Poté, co ji objalo, věnovala mu stařenka nejkrásnější úsměv svého života. Když dítě přišlo domů a otevřelo dveře, byla maminka překvapena jeho šťastnou tváří: "Synku, co jsi dělal, že jsi tak šťastný?" zeptala se. Dítě odpovědělo: "Dnes jsem svačil s Bohem." A dříve, než maminka mohla něco dodat, řeklo: "A víš co? Měl ten nejkrásnější úsměv, jaký jsem kdy viděl!"

Také stařenka dorazila domů zářící štěstím. Jejího syna překvapila pohoda, která se zračila na její tváři, a zeptal se jí: "Maminko, co jsi dneska dělala, že jsi tak šťasná?" Stařenka odpověděla: "Dneska jsem v parku svačila s Bohem." A ještě než syn odpověděl, dodala: "A víš co? Je mnohem mladší, než jsem si myslela!"

Bůh je mladší, než si myslíte a má nádherný úsměv…

Zdroj: pohlazení pro duši - Bruno Ferrero


V holandském tempu

22. září 2012 v 8:00 | youtube.com video |  VIDEA

Česneková vodka

21. září 2012 v 8:00 | ruští léčitelé |  zelená lékárna
Česneková vodka

Když někdo ve starém Rusku dostal chřipku nebo angínu, měl problémy s játry, prostatou, vysokým krevním tlakem nebo rakovinou, pak pil vodku s česnekem a paprikou, někdy ochucenou několika plátky cibule, šel do sauny a odpočíval. Mnozí lidé, mezi nimi i bohatí a slavní, doporučovali přátelům:

"Když to budete pít denně, nikdy nebudete nemocní."

Západní výzkumníci v posledních deseti letech zjistili, že lidské tělo neumí přijmout všech známých 400 léčivých substancí z česneku - absorbuje z nich jen okolo 25-30%. Je-li ovšem česnek vyluhován ve 40% alkoholu, je jich tento extrakt schopný dodat tělu přes 65%. Je potvrzenou skutečností, že česnek je velmi účinný zabiják bakterií, virů i plísní.


Recept na česnekovou vodku

Krok 1: vodka:
Volba vhodné vodky je pro výron efektivního výluhu naprosto klíčová. Vyberte proto "ledovou" vodku (premium), která byla nejméně třikrát destilovaná!

Krok 2: přísady::
• 1 středně velkou palici běžného bílého česneku
• 1 malou 2-3 cm čili papričku (habenero)
• 1 750 ml láhev výběrové vodky
• 1 litrovou zavřovací sklenici s dobře utěsnitelným víčkem
• 1 polévkovou lžíci krystalového cukru (10 g)
• 1 hodinky nebo stopky

Krok 3: příprava:
• Vezměte tuhou palici sněhobílého česneku a rozdělte ji na stroužky. Stroužky neloupejte. Když začnete krájet stroužky na malé kousky, začněte měřit čas. Krájejte či rozsekejte je velmi rychle. Nakrájené stroužky musí zůstat 14 minut na vzduchu, ne o minutu déle. Při 14 minutě shrňte všechny nakrájené kousky včetně slupky do sklenice, v níž už máte nalito 750 ml vodky.
Z důvodů, které nejsou dostatečně jasné, ale dobře známé, dojde po krájení na asi 30 sekund k rapidní tvorbě allicinu, pak tvorba ustane, a zopakuje se znovu v 30. sekundových cyklech po 6 a 1/4 minutě. Během těchto 14 minut se ze stroužků uvolní nejen velké množství allicinu, ale tento allicin se na vzduchu změní v nové, velmi důležité složky. Jedna z těchto složek je rozpustná v tucích, čili působí prostřednictvím lymfatického systému, zatímco další je rozpustná ve vodě a působí tedy prostřednictvím krve. Protože některé rakovinové buňky putují vodou (krví) a jiné v tucích (lymfou), chrání vás tyto složky doslova od hlavy k patě. Tím, že vyčkáte zmíněných 14 minut, získáte velmi mocný super-efekt schopný zahubit veškeré formy patogenů.

• Omyjte čili papričku (habanero) abyste ji zbavili nežádoucích chemických postřiků. Odstraňte všechna semínka. Můžete ji použít celou, nebo rozkrojenou na dva, tři díly.
• Přidejte papričku do láhve k česneku.
• Přidejte do vodky ve sklenici polévkovou lžíci (10 gr) krystalového cukru.
• Uzavřete víčko a sklenici dobře protřepte.
• Uložte sklenici se směsí 4 dny na temné místo při pokojové teplotě 18-20°C a denně ji dvakrát dobře protřepte.
• Po 4 dnech přeceďte výluh kávovým filtrem do normální láhve.
• Výluh můžete uložit jako jakoukoli jinou vodku.

Krok 5: užívání:
Poslední výzkumy přinášejí stále více důkazů, že už lidé žijící tisíce let před námi věděli, že česnek je velmi účinný anti-karcinogen, a to nejen jako prevence, ale také jako lék, který vyléčí.
Začněte pomalu, nespěchejte a užívejte kapky na prázdný žaludek 2x denně (ráno a večer). Napoprvé dejte 2 kapky česnekové vodky do malé sklenice vody a vypijte. Pokračujte v tom 3-5 dnů. Pak každých 3-5 dnů postupně zvyšujte po 2 kapkách až do 16-20 kapek. V případě negativních reakcí snižte počet kapek na přijatelnou úroveň a pokračujte jak dlouho chcete nebo potřebujete.

Při chronických onemocněních a rakovině se česneková vodka připraví stejným způsobem, ale musí se nechat vyluhovat ne méně a ne déle než plných 21 dnů. Tento koncentrovaný extrakt zastaví a rozpustí všechny formy rakovinových nádorů.
Začněte opět pomalu, nespěchejte a užívejte kapky na prázdný žaludek 2x denně (ráno a večer). První den vezměte 2 kapky česnekové vodky ve sklence vody. Pokračujte po 3-4 dny. Pak každý druhý den postupně zvyšujte dávku o 2 kapky až do 16-20 kapek. Pokud je to pro vaše tělo příliš zatěžující, snižte počet kapek na přijatelnou úroveň a pokračujte jak dlouho chcete nebo potřebujete. Obecně vzato, po 4 měsících nebude ve vašem těle žádný tumor ani rakovina.

Jak všichni víme, rakovina má silnou tendenci se kdykoli vrátit, takže je velmi důležité každý třetí měsíc zopakovat následující proces. Po sedm dnů berte na prázdný žaludek skleničku vody s 10-15 kapkami, dva dny vynechte, pokračujte dalších sedm dnů s předchozí dávkou atd. Opakujte tento proces po 34 kalendářních dnů čtyřikrát do roka, přinejmenším dva roky po prvotním vyléčení.


PS: Berete-li tyto kapky, je-li možno, přestaňte brát veškeré medikamenty. Česnek zvyšuje riziko krvácení, pokud berete antikoagulanty, jako je například warfarin (Coumadin), nebo antiplateletní léky, jako clopidogrel (Plavix).



Reakce na fóru www.zdravi-az.cz :

Tento recept znám a jedná se o velmi účinnou metodu, která se dá obecně doporučit, ale není samospasitelná, jako jakákoliv jiná metoda. Vždy je nutné udržet tělo čisté a pokud ve vás budou hnít nestrávené potraviny, tak je vám jakákoliv kůra k ničemu. Jinak česnek v jakékoliv podobě a specielně takto ošetřený, je mocná zbraň na velké množství neduhů.

Asi ano, ale alkohol velice rozproudí krev a dostane to tedy mnohem snadněji do všech periferních částí těla. Já tohoto efektu používám u léčení chřipky u pacientů, kteří snesou dost česneku. Snesitelné množství, až celá hlavička, se s malým množstvím vody rozmixuje na tekutinu silnější než tvrdý alkohol a tato tekutina se vypije, okamžitě se zapije cca 2-3dcl ohřátého, ne svařeného, červeného vína a člověk se jde ihned potit do postele. Je to opravdu tvrdý postup a Rusové ho provádějí místo vína s vodkou, ale funguje poměrně spolehlivě. Pouze u lidí se špatným žlučníkem bych to rozhodně nedoporučoval, to může vyvolat záchvat.


modlitba koně

20. září 2012 v 8:00 | emailová pošta |  Zvířátka

Modlitba koně

Nasyť mne, pane, napoj mne a dej mi čistou, prostornou stáj, když skončena je denní práce.
Mluv se mnou, neboť Tvůj hlas mi nahrazuje otěže. Budeš-li ke mně laskavý, budu Ti sloužit s radostí a najdeš místo v mém srdci.
Netrhej otěžemi, prosím, nesahej po biči, jdem-li kupředu. Dej mi čas, abych pochopil Tvůj záměr. A nebij mne, když Ti nerozumím. Neměj mne za nepozorného, když nesplním Tvou vůli - možná že sedlo, nebo podkovy nejsou v pořádku.
Neuvazuj mne příliš krátce a nestříhej mi ocas, který je mou jedinou zbraní proti mouchám a komárům.
Až poznáš, že se mé dny krátí, až Ti již nebudu moci sloužit, můj milovaný pane, nenech mne, prosím, hladovět a mrznout a neprodávej mne. Buď tak dobrotivý a připrav mi rychlou, milosrdnou smrt a Bůh se Ti odmění zde i na věčnosti.


Skutečný příběh

19. září 2012 v 8:41 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy

Skutočný príbeh 

Bolo to dávno. Viac ako pol storočia nazad. Mala som dvadsať. V jedno jarné ráno som kráčala domov. Plná radosti a nadšenia. Áno, o 9 mesiacov budem držať v rukách svoje prvé dieťa. Darujem život... Plesala som. I môj manžel sa tešil.Nosil nás v náručí...
Až do chvíle, kým predbežné vyšetrenie ukázalo, že niečo nie je v poriadku.
"Potrat nie!" vykríkla som. "Donosím! Darujem život!" - bila som sa o svojeprávo. Martin,
veľvyslanec v cudzej krajine a môj vlastný manžel sa nevzdával:
"Vieš, že si to nemôžeme dovoliť. Mať postihnuté dieťa, to sa nepatrí... Mám vysoké postavenie,
skvelú kariéru. Ak by sme si ho nechali, pokazí nám celý život." Omdlela som. Od strachu, bolesti, od zmätku v ktorom som volala na celé nebo a prosila som o zmilovanie. Boh mlčal a ja som plná zlosti podpísala pri svetle zapadajúceho slnka papier, že dieťa privediem na svet, ale hneď po pôrode
sa ho zrieknem. Neuvidím jeho tvár, odhodím svoje materstvo, odhodím svoje materinské mlieko a dovolím, aby.... život z môjho života bol daný inému.
Ó Bože, ako som ťa prosila o pomoc. Volala som, ale nemala som pri sebe nikoho,iba môjho manžela, ktorý ma ubezpečoval, že som sa rozhodla správne. Aké šťastie v nešťastí, že som nepodpísala potrat. A aká bolesť, keď som sa zriekla života, ktorý som počula plakať. Narodil sa nám chlapec...
A hoci som ho nevidela, moje srdce vedelo, že to nie je naše posledné stretnutie...

Čas plynul. Pokojne. Ako vlny mora. Prilieval nové priateľstvá, úspechy i radovánky. Odliv odplavoval so sebou smútok zo zapredania vlastnej krvi. A takto prešlo desať rokov - šťastných rokov a predsa žobrácky chudobných, áno chudobných na lásku i na plač dieťaťa.
V jednu tmavú noc sa znova ozvala vo mne stará túžba: "Dieťa, dieťa!"- bilo v pravidelnom rytme moje srdce. Strach sa miešal s bolesťou a neistotou.Nasledovali dlhé večery slzavých i tvrdých dialógov na tému "Áno životu, nie smrti." Zvíťazila som.
Na jeseň, keď zapadalo slnko som vychádzala z gynekologickej kliniky so správou,že čakám dieťa.
Šla som po pobreží, pozerala som sa na more a v duchu som volala: " Bože, Ty ktorý vraj vládneš aj nad morom, aj nad hviezdami, požehnaj ma. Daj, aby som bola matkou a aby moje dieťa bolo zdravé." Počul si ma. A my sme do svojej rodiny prijali zdravé modrooké dievčatko: Janku.
Stala sa pre nás všetkým. Bola veľmi múdra. Vychovali sme ju bez problémov, rada sa učila a zdalo sa, že je šťastným dieťaťom svojich - pre kariéru - žijúcich rodičov.
Spomínam, bolo to v tretí rok jej štúdia na gymnáziu. Prichádzala zo školy a v očiach jej žiarilo nezvyčajné svetlo. "Mami,"- povedala a objala ma - "mami, ja chcem byť kresťankou. Dnes som stretla Martina. Vieš, on raz bude farárom, ale on je ku mne taký dobrý. Mami, ak je taký dobrý aj Boh, tak ja inak nemôžem.
Prosím, dovoľ mi, aby som sa mohla dať pokrstiť."
Rozplakala som sa. Spomenula som si, ako ma moji rodičia nútili každú nedeľu
chodiť do kostola a ako som sa na to hnevala. Ako som za každým zlyhaním videla
Teba Bože, starého dedka sediaceho na mraku a hroziaceho sa palicou, čakajúceho na chvíľu, kedy sa potknem. Spomenula som si, ako si ma udrel, veľmi udrel a hoci tomu bolo skoro 30 rokov,
pamätala si všetko do posledných detailov, veď si mi chcel dať postihnuté dieťa. A ja som sa rozhodla, že ti nikdy nedám svoje dieťa, že si ho ochránim sama. A nedala som ho ani pokrstiť.
Svoj jediný poklad, moju milovanú dcéru, som držala v náručí a cítila som, že mi ju chceš vziať. Ešte tuhšie som si ju privinula k sebe a ponorila som sa do svojich myšlienok. "Mami, prečo plačeš?"
- zaznel jej nežný hlas. Chcela som jej povedať, že nechcem, aby sa modlila, že nechcem, aby sa dala pokrstiť, ale z môjho hrdla sa v tej chvíli vydrali slová, ktoré vôbec neboli v mojej mysli: "
To nič, len som si na niečo spomenula. Urob, ako myslíš. A ak chceš, môžeš ku nám niekedy priviesť aj toho Martina."
Čas plynul. Priviedla ho. Stal sa našim rodinným priateľom a známym. Nehovoril o Bohu, ale žiarilo z neho niečo, čo nás spájalo. Veľmi by som sa tešila, keby práve Martin bol našim zaťom a často som si opakovala, že cesta, ktorú si vybral nie je jeho...
Mal niekoľko mesiacov pred vysviackou. Odišiel domov k mame, ktorá ho vychovávala sama. Jeho otec zomrel pri autonehode. Miloval ju a nosil ju vo svojom srdci. Spomínal na chvíle ako sa s ním hrávala, ako sa prechádzali popri mori, ako stavali z piesku hrady a vôbec neboli smutní z toho, že im ich nejaká
vlna zničila. Vraveli si, že ty, Bože, si im dal ruky a oni môžu postaviť nový hrad - ešte krajší a väčší...
Keď sa vrátil od mamy späť do našej farnosti, veľmi sa zmenil. A našej Janke, len tak medzi rečou, raz povedal, že jeho mama nie je jeho mamou, a že on sám je adoptovaný, pretože sa mal narodiť ako postihnutý a jeho rodičia by si nemohli dovoliť vychovávať postihnuté dieťa. Vraj mali pred sebou veľkú kariéru. Keď nám to Janka pri pohári džúsu rozprávala, mňa i môjho manžela prenikol zvláštny
pocit. Stíchli sme. Obaja. A naša dcéra v ten večer zakončila naše spoločné posedenie vetou:
"Mami, oci, idem sa pomodliť za Martina. Mám ho rada ako svojho
brata a veľmi mu prajem, aby skôr ako sa stane kňazom, našiel svojich pravých rodičov."Vstala a odišla. Také ticho, aké nastalo medzi nami som zažila iba raz. Keď som sa dozvedela, že
moje prvé dieťa bude postihnuté. Hlavou mi hýrili myšlienky: "Čo ak sa lekári mýlili? Čo ak sa malý narodil zdravý? Čo ak si to namýšľam? A Martin nie je
našim synom? A ak je, ako to vysvetlíme Janke?"
Manžel zvieral v rukách peňaženku a hľadel na veľký guľatý mesiac. Hoci mal za sebou náročný deň v práci, na spánok ani len nepomyslel. "To nie je možné."-zamrmlal a pozval ma na prechádzku
po brehu mora.
Bože, dobre si pamätám, ako za nami ostávali stopy v piesku, hoci vlny dorážali k našim nohám.
Akoby si nám chcel povedať: "Nič predo mnou nezakryjete, je to márne." Mlčali sme. Držali sme sa za ruky a každý z nás si v sebe ťažkal bremeno minulosti... Vrátili sme sa, no sny v tú noc vôbec neprichádzali.

Janka sa chystala oslavovať svoje 18. - náste narodeniny. Bola šťastná a tešila sa zo všetkých známych i z darov. Len jedno ju zarmútilo. Jej oslava sa konala bez Martina. Povedal, že príde, keď bude sama a prinesie jej dar, o akom sa jej ani nesnívalo. Svoj sľub splnil.
Prešlo niekoľko dní a vstúpil na našu terasu. Všetci traja sme si nastúpili pred dvere. Martin držal v ruke dve kytice a jednu slávnostne zabalenú fľašu alkoholu. V očiach sa mu leskli slzy.
Oprela som sa o manžela. Kŕčovito stláčal kľučku na dverách. Nič netušiaca Janka
sa Martinovi hodila okolo krku a on ju objal. Podal jej kyticu bielych ruží a povedal :
"Janka, nemôžem ti dať viac, ako to, že som a chcem zostať tvojim bratom. Prišiel som, aby som tebe i tvojim rodičom porozprával svoj príbeh..."
Podlomili sa mi kolená. Cítila som, ako ty Bože, odhaľuješ najväčšiu ranu môjho života. Ale vedela som že nemôžem ujsť. A tak som prosila o tvoje milosrdenstvo, ktoré mi malo byť preukázané cez môjho syna. Martin zvieral vo svojej ruke kyticu červených ruží a pozeral sa na more.
"Bože,"- začal - "ďakujem ti za dar života. Ďakujem ti, že si mi dovolil, aby som sa narodil. I keď som nemal byť zdravý, a ja viem, že moja mama sa ma zriekla. Môj Bože, teraz ti ju odovzdávam a ponáram ju do tvojej lásky. Chcem jej povedať, že jej odpúšťam, a že ju veľmi ľúbim. Ďakujem ti za odvahu ktorú si jej dal i za to, že mi darovala život." Obrátil sa ku mne. Podal mi kvety a bez
slova ma objal. Slzy boli tou najvýrečnejšou rečou a nepotrebovali slová.
Môj syn sa však nadýchol a pokračoval: "Môj Bože, keď sa otcovi narodí syn, je
na neho hrdý. Zavolá kamarátov a spolu oslavujú. Môj otec, mal však radšej svoju kariéru ako dieťa. No chcem aby si vedel, že je to chlap a že on nie je vrah.
Súhlasil s tým, aby som sa mohol narodiť. A viem, že je natoľko odvážny, že dnes bude oslavovať so svojim synom. Preto som mu priniesol túto fľašu."
Ešte nikdy som nevidela svojho manžela kľačať a plakať na kolenách. Zvíjal sa v prachu terasy pred svojim synom. A on? Kľakol si k nemu, objal ho a plakali dvaja.
Po desiatich minútach vstali. "Nie!" - ozval sa výkrik mojej dcéry. "Prečo ste mi to nikdy nepovedali? Prečo? Ako ste mohli, ako ste to mohli urobiť?" Ruže,ktoré držala v dlaniach odhodila a rozbehla sa k moru. Utekali sme za ňou.
Chcela som ju objať, ale nedovolila mi to. " Nechajte ma! Nechajte ma, chcem byť sama!"- vzlykala a utekala po pláži.
Ó, Bože, keď som videla ako sa jej silueta odráža v zapadajúcom slnku, zdalo sa mi, že v mojom živote zapadlo to najväčšie šťastie. Ja, úbohá, bezmocná matka
som sa ocitla v pevnom objatí svojho vzlykajúceho manžela. Stáli sme tam ako dve
osamelé palmy pozerajúce sa na vzďaľujúci sa ideál života.

Martin pokojne kráčal za Jankou. On jediný mohol vstúpiť do jej samoty a bolesti. Posadili sa do piesku a mlčky pozerali na odchádzajúci deň. Lúče slnka sa odrážali na morskej hladine a rozprávali trasľavou rečou nádeje. Príde niečo nové. Akoby hovorili to, čo bolo v ten deň povedané v liturgii:
"Odpúšťajte a bude vám odpustené. Proste a bude vám dané. Hľadajte a nájdete, klopte a otvoria vám." Janka plakala a zvierala päste. Viem Bože, mala na to právo. Mala právo
nás nenávidieť, odvrhnúť, veď sme ju klamali celých osemnásť rokov. "Tvoje slzy sú slané ako more. Ono vždy prináša niečo nové a odnáša staré. Dnes ti prinieslo pravdu o tvojom i mojom živote."- povedal Martin: "Ak chceš odídem. Ak chceš,ostanem. Pôjdeme za rodičmi a povieme im, že začneme odznova. Rozhodni sa sama."Ostalo ticho, len vlny spievali svoj ustavične opakujúci sa refrén. "Ostaň."-
precedila pomedzi zuby - "Chcem im odpustiť ako si im odpustil ty."
Vstali, videla som, ako sa ku nám blížia a počula som ako rýchle mi bije moje srdce. Manžel hľadel do zeme. Už sme počuli šelest ich krokov, keď sa ozval
Jankin plačúci hlas: "Dnes som dostala najväčší dar. Pravdu. Mami, ocko, ďakujem
za brata, za to, že ste mu dali život." Bez slov sme kráčali domov.
Čakala nás večera. Skoro po pol storočí sa v našom dome ozývala úprimná modlitbak tebe Bože: Požehnaj nás, i tieto dary, ktoré budeme jesť z tvojej štedrosti..."

Prešlo zopár týždňov a my sme sa plní strachu a bolesti zberali na kňazskú vysviacku svojho syna. Chceli sme sa skryť vzadu v kúte katedrály. Keď sme sa blížili k bráne, vystúpila ku nám žena s tvárou plnou vrások. "Vitajte, nech sa páči. Martin si praje, aby ste sedeli v prvej lavici." Od prekvapenia sme niečo zamrmlali a nechali sme sa viesť. Rovno pred oltár. Úbohá v slzách a v bolesti sa topiaca žena sa poklonila a odišla. No stihla nám podať obálku. Otvorila som ju. Vypadol z nej lístok:
"Milá mamička, ocko, sestrička, žena, ktorá vás priviedla na toto miesto je moja
druhá mama. Ona ma vychovávala a ju si Boh vyvolil, aby ma sprevádzala životom.
Milujem ju, rovnako ako Vás a túžim, aby dnes, keď sa stanem kňazom sedela vedľa vás. Prijmite ju tak, ako ste prijali mňa. Pri mojej prvej svätej omši budem ďakovať Bohu za vás a prosiť ho, aby rozplietol naše cesty svojou láskou a milosrdenstvom
Váš syn Martin"
Bez slova som list podala manželovi a modlila sa, aby som bola schopná pozrieť
sa tej žene: "mame Anne" do tváre. Prichádzala. Poklonila sa pred svätostánkom a posadila sa vedľa mňa. Objala som ju. Premožená tvojou prítomnosťou Bože a istotou, že "nič nie je také skryté, aby sa neprezvedelo", som vzlykajúc povedala : "Prosím, odpustite!" Usmiala sa, dotkla sa môjho líca a pokojne s múdrosťou prežiarenou utrpením života kývla hlavou: "Boh a ja sme vám už dávno odpustili."

Čas plynul. Deti rástli. Janka šla študovať do zahraničia a tam si našla svoju životnú lásku. Ostala na druhej strane mora. Občas zavolá, napíše email, pošle fotky.... Môj vnuk má už dva roky a ešte som
ho nevidela.
Martin ešte niekoľko rokov ostal v našej blízkosti. Navštevoval nás i sobášil v kostole. A bol to veru najvyšší čas. O pár mesiacov na to môj manžel dostal mozgovú príhodu a odišiel do večnosti. Maťko bol pri ňom, vyspovedal ho a povedal mu posledný krát: "Rozhrešujem ťa od všetkých hriechov. Bože, Ty si mu všetko odpustil..."
Ostala som sama. Túžiaca robiť niečo dobré. Pod svoju strechu som prijala "mamu Annu", ženu ktorá sa so mnou delila o môjho syna.
Bože, bola to ona, čo ma učila ako ťa mám milovať, ako sa mám s tebou rozprávať,ale ja som si nevedela odpustiť zlobu môjho hriechu.
Na Veľkú Noc prišiel medzi nás Martin a oznámil nám, že sa začína pripravovať na cestu do Afriky.
Chce sa stať misionárom. Odišiel. Ešte len vtedy som ti Bože,začala vyčítať, že si krutý a trháš moje materinské srdce na kúsky. Anna však mlčala. Držala v rukách ruženec a aj so slzami v očiach vravievala: "Panna Mária, postaraj sa o Maťka, veď pre teba ani Afrika nie je ďaleko."
Rok po Martinovom odchode, ráno na veľkonočnú nedeľu nevyšla zo svojej izbičky.Našla som ju bez života. V pravej ruke zvierala kríž a v ľavej fotku svojho syna.
Ježiš, prišiel si pre ňu, ty, Pán života i smrti, a to vo chvíli, keď vychádzalo slnko. Vzal si si ju a poďakoval si sa za to, že prijala to, čo odhodilo ľudské sebectvo....
Ostala som sama. Každý deň pred západom slnka prichádzam sem na breh mora a volám. Kričím na teba: "Pane zmiluj sa! Kyrie eleison!" Prežívam svoju starobu,čakajúc že ty, Bože mi vrátiš moje deti.
Ak som sa rozhodla prerozprávať tento príbeh, je to len preto, lebo túžim, aby ostatné ľudské stvorenia brali život vážne a aby si raz nemuseli kruto uvedomiť to, čo s istotou viem: "Nič nie je také utajené, aby sa neprezvedelo." A hoci "svoj hriech mám stále pred sebou, viem Pane, že ty si dobrý, milostivý a
láskavý a odpúšťať nám naše neprávosti." Prosím ťa, zmiluj sa nado mnou i nad všetkými ženami, ktoré odhodili "Život."
A hoci o chvíľu zapadne slnko, mám nádej že i zajtra ho uvidím vychádzať.

(z rozprávania maminy žijúcej v zahraničí)

 

Co způsobuje rakovinu?

18. září 2012 v 8:00 | www.osud.cz |  O zdraví a nemoci

Mýtus o rakovině: Co nechtějí, abyste věděli (o překyselení)

Takže nyní chápeme, že rakovina je způsobena málo kyslíkem a vysokou kyselostí v těle, a tak se podívejme, jak můžeme zabránit, abychom přivedli naše tělo do tohoto stavu.
V tomto článku se zaměřím na příčinu rakoviny a přírodní preventivní opatření, jakož i na léčbu rakoviny… Něco, co lékařský průmysl běžně nevysvětluje.
Je v průmyslu známým faktem, že neexistuje ani skutečný test, který by mohl potvrdit rakovinu v těle. Pacient musí projít řadou různých testů a doktor přijde se závěrem založeným na společných výsledcích těchto testů. Setkal jsem se s mnoha lidmi, kteří byli testováni, a bylo jim řečeno, že "mohou" mít rakovinu. Věda stojící za rakovinou je velmi chabá a vágní. Teď neříkám, že rakovina neexistuje, protože určitě ano, jen to, že naše testy a naše lékařské vzdělání nejsou tak inteligentní, jak si mnozí myslí.
V první části jsem vysvětlil, co rakovina je z vědecké úrovně, jak ji prosazuje mnoho institutů zkoumajících rakovinu. Prošel jsem mnoho internetových stránek a dokumentů, kde jsem hledal vysvětlení toho, co rakovina je, a víte co? Všechna vám říkají, že je to selhání v komunikaci a dělení buněk, což má za následek shlukování buněk a utváření hrudek a nádorů, které se mohou stát zhoubnými.
Takže víme co to je, ale jak často je nám říkáno, co rakovinu způsobuje?
No, zde je příčina a jak to funguje:
Příčinu rakoviny objevil dr. Otto Warburg ve 30. letech. Dostal za to Nobelovu cenu. Objevil, že rakovinové buňky vytváří energie anaerobní fermentací /procesem, který fermentuje glukózu a vytváří energii). Rakovinové buňky mohou vzniknout pouze v kyselém málo oxidovaném prostředí. Metabolická acidóza je výraz používaný pro označení nezdravé úrovně kyselosti v těle. Kyselost se měří podle velkého počty kladně nabitých iontů H+, které se párují s molekulami kyslíku a vytváří vodu, a tím snižují úroveň kyslíku v těle.
Zdravé buňky používají kyslík k vytváření energie prostřednictvím dýchání; za nepřítomnosti kyslíku normální buňky umírají. Nicméně některé buňky se na prostředí s málo kyslíkem adaptují a zmutují a začnou vytvářet energii prostřednictvím fermentace (proces nepoužívající kyslík). Tato fermentace vytváří vedlejší produkt kyselinu mléčnou, která dále zvyšuje kyselost v těle, což vytváří prostředí pro prospívání rakovinových buněk.
Rakovina nemůže žít v zásaditém a vysoce okysličeném prostředí. Bohužel většina potravin, které lidé jedí, má malý obsah kyslíku a je vysoce kyselá. Maso silně vytváří kyseliny, obsahuje také fosfor a síru, a při metabolizme tělem se mění na kyseliny fosforečnou a sírovou. Kartonovaná soda je také extrémně kyselá. Stejně tak smažené potraviny, rafinovaný cukr, rafinovaná mouka, zpracované potraviny, alkohol, káva, mléčné výrobky, neorganické ovoce a zelenina pěstovaná s pesticidy a herbicidy, znečištění vzduch, make-up, jisté oleje, opalovací krémy a roztoky, mýdla a kondicionéry, parfémy a kolínské, voda z kohoutku atd., to vše je kyselé, když se to dostane do těla, a hraje to roli při vzniku různých forem rakoviny. Docela dlouhý seznam, co? Takže bychom se možná měli zamyslet nad tím, co používáme a jak tyto věci používáme denně.
Takže nyní chápeme, že rakovina je způsobena málo kyslíkem a vysockou kyselostí v těle, a tak se podívejme, jak můžeme zabránit, abychom přivedli naše do tohoto stavu, a na známé přírodní léčby rakoviny.
Důležité je pochopit, že naše tělo má přirozenou pH rovnováhu. pH (potenciál vodíku) je měřítkem kyselosti nebo zásaditosti roztoku. Měří se v měřítku 0-14 - čím nižší pH, tím kyselejší roztok, čím vyšší pH, tím zásaditější roztok. Když není roztok ani kyselý, ani zásaditý, má pH 7, což je neutrální.
Tělo má poměr mezi kyselinami a zásadami, zvaný pH, což je rovnováha mezi kladně nabitými (kyselinotvornými) a záporně nabitými (zásadotvornými) ionty. Tělo se nepřetržitě snaží udržet rovnováhu pH. Když je tato rovnováha narušena, může dojít k mnoha problémům.
Většina lidí trpících nerovnováhou pH je kyselých. Tento stav nutí tělo půjčovat si minerály - včetně vápníku, sodíku, draslíku a hořčíku - z klíčových orgánů a kostí, aby neutralizovalo kyselinu a bezpečně ji z těla odstranilo. Díky této námaze může tělo trpět závažnými a dlouhými poškozeními v důsledku vysoké kyselosti - což může probíhat bez povšimnutí roky.
Nerovnováha pH je HLAVNÍM klíčovým faktorem při vzniku jakékoliv formy nemoci, nejen rakoviny. Ideální rovnováha je mírně nad neutrální, někde mezi 7,2-7,4. V této rovnováze mají viry a nemoci jen malou šanci přežít, protože imunitní systém těla je zarazí.
"Na bezpočtu názvů nemocí nezáleží. Záleží na tom, že všechny vznikly z jedné hlavní příčiny… příliš mnoho odpadové tkáňové kyseliny v těle!" - Theodore A. Baroody, N.D., D.C., Ph.D.
Obnovení a nastolení rovnováhy v imunitním systému těla lze snadno provést prostřednictvím konzumace a řádného udržování požadovaných vitaminů, minerálů aminokyselin a enzymů. To tělu umožní fungovat efektivně a účinně, jak má.
Poskytuji podrobný seznam kyselino- a zásadotvorných potravin. Můžete ho použít ke sledování toho, co jíte, a k vyrovnání množství kyselinotvorných potravin a zásadotvorných potravin, které konzumujete denně. Můžete také navštívit místního neuropata nebo homeopata, ti vám s tím jistě pomohou.
Můžete si koupit nebo dostat od lékaře lakmusové papírky, abyste si testovali moč a sledovali rovnováhu pH v těle. J to velmi snadné, stačí jen chtít. Myslím, že to stojí za to a doporučuji to všem, kteří skutečně chtějí podniknout preventivní kroky.
Rostlinné potraviny jsou vysoce zásadotvorné a obsahují spoustu kyslíku. Uhlovodíky mají největší koncentraci kyslíkových molekul, oproti ostatním potravinám. Což je důvod, proč je pro vás ovoce tak dobré. Rostlinné proteiny se také tráví bez vytváření vysoce kyselých reziduí. Listová zelenina obsahuje chlorofyl, což je silná alkálie. Veganská dieta se také velmi doporučuje pro optimální zdraví. Můžete si to ověřit v dalších článcích o mýtech "Proteinový mýtus: jezte maso" a "Mléčný mýtus: mléko dělá tělu dobře", pokud chcete zjistit něco dalšího o účincích pojídání masa a mléčných výrobků na tělo, a jak škodlivé mohou opravdu být.
Syrová veganská strava je také vysoce účinná a prospěšná pro tělo. Syrová strava je nejrychleji se šířící dieta na planetě a stále více lidí si začíná být vědomo, jak mocné je jíst živé potraviny, a ne vařené.
Prostě syrové: zvrácení cukrovky za 30 dní je skvělý dokument pro všechny, kteří se zajímají o to, jak změnit svoji stravu, kdy tak zvaně nevyléčitelná nemoc byla vyléčena za pouhých 30 dnů. Tento film se zaměřuje na cukrovku, ale také ukazuje, jak lze vyléčit i další nemoci, včetně rakoviny.
Dalším skvělým dokumentem, který bych doporučil, je "Vidličky a nože". Podrobnosti nadejdete na internetové stránce http://www.forksoverknives.com/. Je to velmi informativní a zábavný dokument, který probírá vědecká fakta, prospěšnost veganské/syrové stravy a poskytuje také osobní historky o úspěchu lidí, kteří vyléčili nemoci rakovina, cukrovka, artróza a osteoporóza jen tím, že změnili jídelníček.
Dalším příkladem léčby je slavný roztok pečící sody, sirupu a vody, který vašemu tělu uštědří zásaditou puklici, tolik potřebnou při léčbě jakéhokoliv stádia rakoviny, dokonce i když je považována za konečnou! Klíčem k tomu je pochopení, že rakovina žije z cukru a nízké úrovně kyslíku. Jak jsem vysvětlil dříve. Takže se smíchá sirup, který má vysoký přirozený obsah, cuku, a soda bikarbona, která á velmi vysokou úroveň kyslíku. Po požití jde rakovina automaticky po cukru a okamžitě je zasažena také sodou, která ji při kontaktu doslova zničí! Je to velmi jednoduché.
Můžete se podívat na internetovou stránku, kde je více podrobností a údajů.
A v neposlední řadě bych vám rád představil (pokud jste o něm ještě neslyšeli) mimořádně statečnou duši známou jako dr. Leonard Coldwell, který je považován za předního světového experta na rakovinu. Poté, co strávil v lékařské profesi řadu let, odešel, aby se věnoval odhalování podvodné a manipulační agendy globální průmyslu zdravotní péče, a říká, čím je rakovina způsobena, o spoustě léčeb a o preventivních opatřeních pro všechny typy nemocí.
Podívejte se na jeho internetovou stránku http://drleonardcoldwell.com/
Tam je rozhovor s dr. Coldwellem s titulkem "Odpovědi na rakovinu - dr. Leonard Coldwell", který byl nahrán 19. září 2011. Uváděl to George Noory, hostitel Coast to Coast AM. Je vysoce informativní a musí ho slyšet lidé, kteří se zajímají o rakovinu a známé léčby.
Takže zde máme jednoduché vysvětlení, čím je rakovina způsobena. Přírodní alternativní preventivní opatření. A známé léčby rakoviny! Tyto věci jsou nezpochybnitelné a existuje spousta informací a důkazů v úspěšných historkách a případových studiích. Je jasné, že náš zdravotnický průmysl, vlády a velké farmaceutické společnosti nemají na mysli náš zájem. Je na nás, abychom se informovali a šířili tyto informace a pravdu co nejvíce. Čím více lidí se probudí a osvojí si to, tím mocnějšími a efektivnějšími můžeme být při prosazování globální změny s cílem poskytnout harmoničtější a poklidnější způsob života. Šiřte to volně. Svět potřebuje vaši pomoc.
Ještě se chci dotknout poslední věci. Existuje vědomá stránka nemoci, kterou zatím mnozí nechápou. O této problematice bude napsán další článek, aby se pravda osvětlila.


Bazalka

17. září 2012 v 11:04 | emailová pošta |  zelená lékárna

Bazalka je jedno z nejúčinnějších přírodních antidepresiv. Možná proto jsou Italové pořád v pohodě...
Žádná středomořská kuchyně se bez ní neobejde. Tato královna mezi bylinkami má velmi aromatickou chuť i vůni. Málokdo ale ví, že bazalka je také léčivá a mimo jiné patří mezi nejúčinnější přírodní antidepresiva. Možná i proto mají Italové nebo Francouzi mnohem lepší náladu, než my Středoevropané. Na zahnání našich zimních depresí je tedy jako stvořená…
Její název pochází z řečtiny: Basileus znamená král a tato bylina je svého jména opravdu hodna. Pochází z Íránu a Indie, ale už ve starověku se rychle rozšířila do Evropy. U mnoha národů byla bazalka posvátná jako symbol ochrany a průvodce zesnulého na druhý břeh. Římané ji zase považovali za kouzelnici lásky…

Všelék, uklidňující žaludek i mysl, výborný repelent

Bazalka má velmi příznivý vliv na náš trávící trakt. Ve středomoří e používá jako čaj pro uklidnění žaludku, při kolikách a katarech. Stimuluje tvorbu žluči, pomůže při trávení těžkých jídel. Pomáhá také při léčení chřipky a nachlazení, kdy usnadňuje odkašlávání.
Silice, které bazalka obsahuje, patří k nejúčinnějším látkám, působícím na naši nervovou soustavu. Éterický olej významně pomáhá odstranit bolesti hlavy, snižuje stres, únavu a tlumí pocity úzkosti. Jde o silné antidepresivum, které umí zlepšit náladu a zažene tak přírodní cestou naše zimní depky.
Šťáva z listů také pomáhá při bodnutí hmyzem. Ten ostatně její aromatickou vůni nesnáší, takže se bazalka hodí i jako repelent, díky kterému se mouchy, vosy a další raději vašemu bytu vyhnou.

Bazalku můžete v bytě pěstovat celý rok. Jak na to?

Na záhoncích se dá v našich podmínkách pěstovat bazalka jen jako jednoletka. Pokud chcete sklízet lístky celý rok, pak ji můžete pěstovat v květináči nebo truhlíku doma třeba na okně. Nesnáší přesazování, proto je vhodné vysít do kvalitní a humózní zeminy přímo její semínka.
Květináč musí mít otvor pro odtok vody. Bazalka je žíznivka, bude tedy potřebovat stálé zalévání a rosení. Pokud má žízeň, dá vám to vědět svěšenými lístky. Ty je nejlépe sklízet v době, kdy nasazuje na květ. Staráte-li se o bylinu dobře, dočkáte sklizně i dvakrát do roka. Listy můžete použít zelené, naložit je do oleje, octu nebo soli nebo se dají usušit. Vhodnější je ale dát je na mražák, uchovají si tak všechny své léčivé látky.



Realita dneška

16. září 2012 v 8:00 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy
Realita dneška

Ryba, jídlo žebráků, se stala lahůdkou. Kvalitní vodu z vodovodu, jsme vyměnili za sladké přesycené břečky.
Rohlíky se scvrkly o polovinu, kyselé mléko se nedá doma vyrobit, protože vznikne jedna smradlavá odporně zapáchající tekutina, kterou neudržíte v ústech.
Všechno, co bylo kdysi opravdu dobré, co mělo svou hodnotu-tradici, jsme vlastně vyměnili za šmejdy v drahém obalu.

Jsou i dobré věci. Jen je jich čím dál méně a je třeba je pořádně hledat. Hledat, přemýšlet, číst nečitelné návody a obsahy, které nemáme šanci vidět, pokud jsme si nepřibalili lupu.
Ulice se nám zaplnily obyvateli z Číny, Taiwanu či Vietnamu. Přes reklamy si nevidíme špičku nosu. Chodníky a přechody jsou plné stojících aut.
Žijeme v pomyslném blahobytu. Máme dva i tři telefony, internet, televizi, domácí kino, DVD, PC a stále nám něco chybí. Zákazy, příkazy, nařízení, poučení, kterým už člověk přestává rozumět a vyznat se v nich, je přímo nemožné. Kamery nás sledují na každém kroku.

Kdekoliv se hneme, jsme pod kontrolou. Všechno je evidované, zaznamenané a všechno pro naši "bezpečnost."
Každá zpráva, každá pošta, každý telefonát, každá platba, každý mail, každý, někdy velmi soukromý pohyb, je pod organizovaným dohledem. Kdykoliv se dá vybrat z archívu jako zbraň, která je připravená na okamžité použití proti nám. Zajímavé je, že i při takovémto špiclování dochází k trestným činům o jakých jsem neměl v minulosti ani potuchy. Drogy, přepady, násilí, vydírání, vraždy se staly běžným průvodním jevem této svobodné doby.
Zbavujeme se vlastní identity, protože souhlasíme se vším, co po nás různé instituce,
jako banky, mobilní operátoři a pod., požadují.

Můžeme vidět oči bezdomovce, který se určitě na ulici nenarodil. Můžeme vidět žebráky, kterým trčí nohy z kontejneru, aby se natáhli za prázdnou láhví, či noblesní hotely pro psy
i s vlastní www stránkou, lékařem a kadeřníkem. Můžeme sledovat složité operace svých psích miláčků přímo na internetu. A pokud se nám náhodou náš drahý psík ztratí, okamžitě
se o něj postarají v útulku i s lékařskou pomocí. Když se však ocitne na ulici člověk, nezakopne o něj ani pes. Stáváme se číslem daňového úřadu či sociální pojišťovny.

Kam se poděly hodnoty, kde je vlastní podstata člověčenstva? Kde je něco víc, než jen strohé konstatování? Hrůza, co se tu událo za těch dvacet roků. Vytratila se láska, porozumění, lidskost, tolerance, teplo rukou, sklon před šedinami.
Neznáme souseda, nevíme jaký plat má vlastní žena či muž. Nesmíme dát na zadek vlastnímu dítěti, pokud nechceme mít problém s úřady. Sledujeme stupidní, nehodnotné televizní stanice, kde seriály bez konce nahrazují kulturní vyžití určité skupině nevědomých
a možná i nevidomých lidí. Ale co ta druhá polovina? Nemá šanci fungovat důstojně, bez toho, aby jí byly podsouvané podobné stupidnosti?

Pokud je toho málo, můžeme shlédnout Superstar, a tam nás pošlou veřejně do řiti
i s posměšným komentářem. Nádhera, a díky, za ten kulturní a hodnotný zážitek, který nám,
za laciný peníz, podsouvají jako duševním mrzákům, některé televize.

Kupujeme cigarety, které nám zakázali kouřit tam, kde se kouřit vždy mohly. Okrádají nás jako malé děti na písečku a z každé prodané krabičky nám jednu-dvě vytáhnou už před prodejem.
K lékaři chodíme s platební kartou, či s peněženkou v ruce, bavíme se jako roboti, když jeden vypráví o životě a druhý hledí do počítače.
Formulky, nacvičené fráze, které nemají s naším skutečným lidským nitrem a přesvědčením nic společného. Letáky, kterými jsou ucpané schránky našich domovů, nás lákají do obchodů. Dobře nás neprosí, abychom nakoupili právě u nich. Když jsme však zaplatili, "u nich", nestačíme se divit, jak musíme kmitat a házet svůj nákup do tašky. Hned je jasné, kdo je tu pánem a kde jejich zdvořilost skončila.

Můžeme říkat svůj názor. Svobodně, demokraticky se /občas/ vyjádřit. No, k čemu to je, když nám to není stejně nic platné.
Žijeme v neustálém stresu a napětí. Nikdo z nás si není jistý zítřkem. Nejsem sám, komu to všechno už začalo vadit.

Někde se stala chyba-velká chyba, které náprava bude trvat dlouho. Onemocněl nám svět
a my, ve snaze uplatnit se, jsme onemocněli s ním! Socializmus nebyl dobrý, ale takováto demokracie, není o nic lepší.
Možná až nástup duševních chorob, depresí, sebevražd, nastartuje proces třídění, který nás položí na kolena, když to už přestaneme zvládat. A co dál?

Mám dost svobody tohoto typu, svobody, která se svobodou nemá nic společného. Svobody, kterou si nedokážeme užívat, protože je víc proti nám, než pro nás. Je tak okleštěná zákony a zároveň otevřená nepravosti, zločinu, podvodům, že její existence mi připadá jako aura. Kdesi je, ale nevidím ji. Je mimo mě.

No a závěrem? Nechybí mi už reklama, která mě v té západní civilizaci tak okouzlila. Nechybí mi ani západ, o kterého ideách jsem tolik toužil, chybí mi jen jedno:
chci ještě potkat člověka-přítele. Chci se ráno probudit a celým srdcem se těšit novému dni. Chci mít kolem sebe upřímné lidi, jak tomu bylo dříve. Chci potkat kamaráda, kterého první otázka nebude směřovat k materiálním věcem, ale bez falše mě poplácá po zádech:
Jak se máš? Jak žiješ? Zajdeme si sednout.? Kamaráda, kterého v polovině debaty nevyruší zvonění mobilu a bude muset odejít. "Víš, tento telefonát byl tak důležitý, že pokud bych ho nevzal, mohlo by mě to stát práci."

Ne! Věřím, že ne! Ale ovládl nás strach a v tom strachu žijeme svoje každodenní životy. To je fakt a skutečná realita tohoto novodobého, pokaženého světa.
Nemluvím o listopadu, ten přijít musel, ale o tom, co všechno sem s listopadem vkĺouzlo. Dalšího pokusu, který přijde, když se to celé nebude dát udržet, se chvála Bohu nedožiju.
Dokdy bude člověk hledat své místo?



houbařské úlovky

15. září 2012 v 8:00 | Izabela Klimová+xx |  ...a rostou houby!



O dechu...

14. září 2012 v 14:45 | Micajová Monika |  Esoterika

Dech je mostem mezi dvěma světy - viditelným a neviditelným.
Ve skutečnosti jsme dechem spojeni s vše pronikající životní energií, kterou je naplněn celý prostor.
.......

Jíme různě zdravá nebo nezdravá jídla. Držíme diety, půsty a počítáme kalorie. Nakupujeme jídlo, platíme za jídlo, nosíme jídlo, vaříme, trávíme, myjeme nádobí, odnášíme odpadky. Velice drahé, namáhavé a složité. A to, celý život, třikrát denně. Věříme tomu, že to nás nejvíce udržuje při životě, dodává energii, dělá zdravé tělo. Je to jeden z důvodů, proč musíme chodit do zaměstnání.
Potřebujeme kuchyně, restaurace, prodejny, talíře, hrnce, příbory.... : )
Vydržíme bez jídla pár týdnů.

Pijeme vodu nebo jiné tekutiny. Je to již trochu jednodušší i levnější. Věříme tomu, že voda nás udržuje při životě....atd..
Potřebujeme sklenice, hrnky, lahve, konvice..
Vydržíme bez vody pár dnů.

Dýcháme, ale ani si to neuvědomujeme. Vzduch je všude a zdarma. Jednoduché a automatické.
Nepotřebujeme k tomu nic.
Bez dechu vydržíme pár minut.

A to, co bývá nejjednodušší a nejobyčejnější obvykle skrývá největší hodnotu a poklad.
Dýchání není zdaleka tak probádané jako třeba strava a nápoje.
Přitom dech je Život, má v sobě tajemství, které nám bylo zatajované.

Celý tento systém přijímání v principu dodává organismu životadárnou energii - pránu. Čím jemnější substance, tím větší poměr prány.
Neříkám, že nemáte jíst a pít, to každý poznáte sám jaká je vaše cesta a kam vás vaše světelné tělo vede. Chci jen upozornit na bohatství, které se skrývá v dýchání prány. Na sílu světla v ní.

Prána nebo-li čchi je kosmická energie, prasíla stvoření. Je všude kolem nás i v nás. Protéká námi jako řeka života. Přijímáme a odevzdáváme nádechem a výdechem. Dech je to první a poslední v životě těla. Hraje největší roli na fyzické, psychické i duševní úrovni člověka. Dech ovládá každou myšlenku, emoci i pohyb. Je nosič informací.

Dokážeme-li být svým vědomím u svého dechu můžeme řídit pránu, kde ji potřebujeme mít. Pracujeme totiž s kosmickou energií, která tvoří, uchovává i mění. Je základním prvkem života a vědomí.
A pokud jsme již vědomí, tak ji můžeme vědomě použít vědomým dýcháním :)
Prána je podřízená mysli - jsme tvůrci.
Můžeme ji nejen cíleně směřovat k zlepšení vitality, zbavování fyzických i emočních jedů, k získání klidu, ale především ke sladění s kosmickou vůlí.
Existuje mnoho technik a metod dýchání. Čím lépe se naučíme pránu přijímat, tím více ji umožníme proudit naším tělem a učinit náš život šťastnějším a plnějším. Dosáhneme tak harmonie s tímto vesmírem, v němž žijeme. Přichází s ní okamžitý pocit duchovního klidu, míru a navýšení vibrací.

Prána je láska božího dechu. Jakmile dosáhneme vnitřní čistoty pravého Já, tak tehdy jsme blíže k absolutnu. Tato životní síla je pro použití k nejvyšší službě celku. Naše myšlenky by již měly být velmi čisté a zjemnělé, protože to, co dýcháme se stává naší realitou. Kam pránu vedeme, to živí. Myšlenky založené na strachu by byly toxické.
Stačí když váš dech bude volný, spontánní a vědomý. Vědomé zacházení s pránou má větší hodnotu. Staňte se rukami kosmu pro tvoření krásného světa.
Dýchejte celým svým bytím. Nejde tu jen o plíce, ale celistvý systém, kterým jste. Přijímáte pátý element, ne jen vzduch. Nadechujte lásku a vydechujte lásku. Prociťte posvátnost okamžiku.

Slaďte dech s dechem kosmu - boha. Do jednoty.
Přijímejte dokonalost a dovolte ať se božství spojí samo se sebou.
Jsme jen nádech a výdech vesmíru.
A okamžik mezi nádechem a výdechem je nejdůležitější. Má moc nás propustit z omezení oddělenosti. Je vstupenkou skrz přítomnost k Vyššímu Já. Je branou do království nebeského. Tak tam se chviličku zastavte a můžete se podívat do nitra - Domů.
Je to jako vylití svatého grálu a jeho naplnění duchem svatým.

Chvíle prázdnoty mezi dechem, okamžik ticha, má stejný tón jako nekonečno.
Je neprojeveným bytím za projeveným světem.

Já jsem životní energie.
Já jsem prána.


Monika Micajová

Romantické..

14. září 2012 v 8:00 | Zili |  Esoterika

Plejády

13. září 2012 v 8:00 | youtube.com |  Esoterika

Origami DNA

12. září 2012 v 8:00 | www.sciencedaily.com |  Biofotonový věk

Takové maličké formy mohou nakonec najíz cestu do celé řady zařízení, od ultra-malých počítačů, přes komponenty nanomedicíny jako hlídky slouží k cíli zničit nenormální buňky nebo doručit na buněčné terapie nebo dokonce na molekulární úrovni.
Technika origami DNA byla představena v roce 2006 počítačovým vědcem Paulem WK Rothemundem z Caltech. Opírá se o montáž vlastností čtyř DNA, které upevní spolu s částí molekuly slavné dvojité šroubovice.
Vědci nyní jsou schopni používat z dvojdimenzionální DNA segmenty a umí sestavit různé elegantní dvou rozměrné tvary (hvězdy, kosodélníky, smajlíky, jednoduchá slova a dokonce i mapy), stejně jako některé základní třídimenzionální struktury. Každá z těchto DNA spoléhá na jednoduchá pravidla.
"Naším cílem je vyvinout konstrukční zásady, které umožní výzkumníkům model
bovolného 3D tvaru s kontrolou nad stupněm zakřivení povrchu. "řekl Liu.
Yan doufá, že další rozšíření rozsahu nanoforem bude možné díky nové technice. Úspěšná konstrukce 3D nanoforem jako koule otevřela dveře k mnoha vzrušujícím možnostem pro technologie, zejména v oblasti biomedicíny. Nanosféry by mohly být zavedeny do živých buněk například za účelem uvolnění jejich obsahu pod vlivem endonukleázy nebo jiných zažívacích komponentů. Další strategie by mohly používat koule jako nanoreaktory - místa, kde by se skupina chemických látek nebo funkčních skupin spojila k urychlení reakce nebo umožnila šanci provádět jiné chemické manipulace.



myšlenka

11. září 2012 v 8:00 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy

Každá myšlenka v lidské mysli vyšle
elektromagnetický pulz ze základny srdce.


Every idea in the human mind sends out an
electromagnetic wave from the base of the heart.

léčivé brambory

10. září 2012 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

LIEČEBNÉ ÚČINKY BRAMBOR:
Je to vynikajúca diétna potravina s vynikajúcou kvalitou bielkoviny.
Čerstvá šťava zo surových zemiakov spolu so šťavou zo surovej kapusty v množstve asi 0,5 l za deň lieči žalúdkové a dvanástnikové vredy, zápaly žalúdka, hemoroidy a prekyslenie organizmu vrátane záhy.
Kaša z čerstvo postrúhaných zemiakov priložená zvonka lieči popáleniny a je aj výbornou pleťovou maskou. Pomáha tiež pri rôznych ekzémoch.
Pôsobia preventívne proti rakovine vírusového pôvodu, ale aj proti iným vírusovým ochoreniam ( takéto látky majú najmä v šupke ).
Ich pravidelná konzumácia pomáha odvodňovať organizmus, znižovať krvný tlak, posilňuje srdce.
Surové pomáhajú liečiť dnu a reumatické ochorenia.
V zemiakoch ( podobne ako v kapuste a mrkve ) sa nachádza určitý druh pektínu, ktorý na seba viaže až 80 % ťažkých kovov a vylučuje ich z tela von.


Modlitba Zora Jandová

9. září 2012 v 8:44 | youtube.com video |  Esoterika