O bramborách

1. března 2012 v 6:30 | emailová pošta |  Plody Země

Co bychom měli vědět o bramborách.

Brambor a rajče patří k lilkovitým rostlinám, které jsou vesměs jedovaté ( viz např. rulík, blín atd.) Obě rostliny pocházejí původně z Peru, do Evropy se dostaly přes Španělsko po objevení Ameriky. První brambor zasadil botanik Clusius v r. 1588. Pěstování brambor se rychle rozšířilo a postupně tato populární potravina vytlačila až 40 druhů tradičních zelenin. ( viz Marie Úlehlová Tilschová, Lidová strava česká)
S historií rychle rozšířeného pěstování brambor je spojena tendence brzdící duchovní rozvoj lidstva ve srovnání s rozvojem intelektu a s tím spojeného jednostranného materialistického myšlení.
Pokud jde o výživu, je brambor dodnes považován za hlavního dodavatele důležité součásti potravinových substancí- uhlovodanů ( sacharidů). Ovšemrůstem při srovnání s obilninou, je obsah této substance nepoměrně menší :
uhlovodan bílkovina tuk voda
brambor 18 % 1,5 % 0,1 % 80 %
pšenice 75% 10,0 % 1,0 % 10 %
Také zažívání bramborového uhlovodanu neprobíhá tak hladce jako u jiných rostlinných substancí. Zatímco uhlovodany z obilovin podporují činnost nervového systému, tyto uhlovodany zatěžují při trávení mozek.
Není určitě náhodou, že od okamžiku, kdy se brambory staly populární potravinou, je tvůrčí myšlení v Evropě na ústupu. "Není tomu jenom tak, že jednostranná bramborová strava uvádí zažívací proces do chodu v mozku, ale že také pod jejím vlivem se lidé nerodí pro život dostatečně silní. Trvá-li toto poškozování po celé generace, jak tomu dnes už je, bude na čase, aby se na to upozornilo, nemají-li se objevit vážné degenerační projevy. …Zdraví sociálních poměrů bude záviset na tom, zda se podaří omezit pěstování brambor na míru prospěšnou pro zdraví současné populace." V dějinách se stává, že když některá kulturní rostlina splnila svůj úkol, zaniká. Také brambor spěje ke svému konci, degeneruje.
Pro všechny tyto důvody je třeba dávat pozor zejména na výživu dětí, aby nebyla kvůli bramborům příliš jednostranná. Přemíra brambor ve stravě u nich může způsobit roztržitost, zapomnětlivost, ospalost a jiné nepříznivé duševní projevy.
Jako brambor na poli, tak v zahrádce vytlačuje ostatní zeleniny rajče. Není sice jedovaté, ale svým růstem odpovídá charakteru lilkovitých rostlin. Odborníci ve výživě upozorňují, že bující síly rajčete připomínají drama nádorového bujení a proto by se nemělo dávat lidem s dispozicí k rakovině. Obecně bude užitečné si vytvořit k populárnímu rajčeti určitý odstup.
Zpracovala Miluše Kubíčková podle knihy Rudolfa Hauschky "Člověk a výživa - pozemská a kosmická strava".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 replica patek philippe ladies calatrava watches | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:06 | Reagovat

I completely agree with the above comment,.
http://www.latewatches.com/rolex-prince.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama