Oční potíže a magnetoterapie

27. února 2012 v 8:00 | Klimová Izabela +Mgr.Pavel Beneš |  Léčba pulzní magnetoterapií


V poslední době mě oslovuje mnoho klientů,že mají oční potíže.Týče se to nejen
starší generace,ale i mladých lidí, dokonce velmi malých dětí.Za hlavní problém
považuji umělé osvětlení,dlouhé hodiny u televizní nebo počítačové obrazovky a
v nemalé míře i stravovací návyky,kdy chybí v jídelníčku zelenina a ovoce,
které blahodárně působí na zrak.Již mnoho let provozuji pulzní magnetoterapii
i na oční potíže s velmi uspokojivými výsledky.Jednak se zlepšuje vid,ostrost,
zlepšená rozlišovací schopnost barevných odstínů ,šeroslepost a
šedý a zelený zákal.I po operacích očí se znatelně zlepšuje zrak při aplikacích
pulzní magnetoterapií.Optimalizuje se mezioční tlak a,oči nejsou tak vysušené,
ale se tvoří komorová tekutina a nejsou časté oční záněty.Při dlohodobém používání se
dokonce sníží dioptrie.Zde uvádím i zkušenost
jednoho z lékařů.

Magnetoterapie a oční problematika

Mgr. Pavel Beneš
Oční optik - optometrista a lektor očních techniků
Brno, 24. 1. 2002

Zrak je naším nejdůležitějším smyslem - zprostředkovává nám více než 80 % veškerých informací z našeho okolí. Oko, jakožto vysoce diferencovaný orgán, je nesrovnatelně zranitelnější než ostatní orgány. A stejně jako všechny ostatní, i tento párový orgán prochází během života změnami, které je možno do jisté míry ovlivnit.
Nejčastější potíže
Nejčastější oční obtíže, které nás provázejí životem: pocit -tlaku, -palčivosti, -nepohodlí, -cizích tělísek pod víčky,.. …bolesti hlavy s častým šířením do okolí šíje a ramen. Řada očních obtíží se také objevuje jen při zhoršení (i dočasném) celkového zdravotního stavu. Výskyt refrakčních vad - tedy krátkozrakost (myopie) a dalekozrakost (hypermetropie) jsou nejčastější a na jejich výskyt má značný vliv i dědičnost. Po 40tém roce života však začíná nastupovat presbyopie, což je stav způsobený ztrátou elasticity čočkových hmot a nedostatečnou funkcí závěsného aparátu čočky. (Jde o fyziologický proces kdy dotyčný řeší tuto vzniklou situaci zpravidla tím, že si pořídí brýle na čtení.)
Vliv magnetoterapie
Aplikací magnetoterapie je možno mnohé z výše jmenovaných stavů příznivě ovlivnit, a to zejména ve vedení nervových vzruchů. Výraznějšího efektu dosáhneme také působením na okohybné svaly, kde by mohla být magnetoterapie významně chápána jako součást léčebného plánu kupříkladu i při léčbě šilhání. Také určitá progrese čočkových hmot a nástup šedého zákalu je možné účinně oddálit. V případě zevních zánětlivých onemocnění lze počítat s vysokou účinností léčby společně s medikací ordinovanou lékařem. Tato neinvazivní metoda může nejen celkově zlepšit zrakové funkce, ale zajistit nám i dostatečnou zrakovou pohodu.
Vliv magnetických polí v oftalmologii je principielně prokázán již delší dobu, a to zákonitě díky lepšímu prokrvení orgánu, regeneraci buněk, zvýšením citlivosti světločivých elementů (tyčinky a čípky na sítnici).
Jistý předpoklad je i při léčbě glaukomu - zeleného zákalu, kdy dochází k zlepšení tvorby a mikrocirkulace nitrooční tekutiny. Nejlepších výsledků při aplikaci v oblasti očí je dosahováno, netrpí -li pacient extrémní hypertenzí. Zde je vždy lepší, dosáhne-li se předem úpravy tlaku.
V dnešní moderní době, kdy většina lidí (z praxe vím, že i starších !!) stráví nemálo času u počítače, se u nich setkávám s bolestmi očí a nepříjemnými řezavými pocity. Pomocí magnetoterapie lze od těchto obtíží odpomoci.
Závěr:
Po předchozí konzultaci s oftalmologem, mohu použití nízkofrekvenčního pulzního magnetoterapeutického přístroje vřele doporučit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama