Leden 2012

Moudro pro dnešek

7. ledna 2012 v 6:30 | xx |  Moudra a mezilidské vztahy


Staňte se turistou nebo hostem svého vlastního života.
Hned zjistíte a oceníte věci,které se zdáli být
běžné a samozřejmé.


Úvod do transformace

6. ledna 2012 v 6:30 | petrcrha |  Esoterika


Příští události

5. ledna 2012 v 8:00 | youtube.com video |  Esoterika

Tomáš Garique Masaryk

5. ledna 2012 v 6:30 | x |  Moudra a mezilidské vztahy

TOMÁŠ GARIGUE MASARYK

-myslitel, filozof, sociolog, politik, státník, profesor na univerzitě , ČSR prezident


Narodil se 7.3.1850 v Hodoníně v chudé rodině. Jeho otec sloužil jako pánský kočí. Mladý Tomáš se nejprve učil kovářem. Později, na přání své matky, navštěvoval gymnázium v Brně. Roku 1872 složil maturitu. Po ukončení studia na universitě ve Vídni odjel na cesty (Itálie a Německo). Rok strávil na univerzitě v Lipsku, kde se roku 1877 seznámil s Američankou Charlotte Garriguovou, s níž se v roce 1878 oženil, v letech 1878 - 1882 působil jako docent na universitě ve Vídni.

Roku 1881 vydal svou habilitační práci Sebevražda jako masový sociální jev současnosti, která měla velký ohlas. Roku 1882 se stal mimořádným profesorem na Karlově Universitě v Praze. Zpočátku se věnoval zejména filosofii, v následujících letech rozvíjel neuvěřitelně rozsáhlou činnost jako redaktor, spisovatel a politik. Roku 1883 se podílel na založení vědeckého časopisu Athenaeum, v letech 1893-1894 byl redaktorem časopisu Naše doba.

Svým rozhledem a kritickými postoji se vymykal z provinciálního českého prostředí. Energicky vystupoval proti českému antisemitismu a nacionalismu, proti falešným národním mýtům, konflikty měl i s katolickou církví, přestože byl hluboce věřící člověk. V oblasti sociální a politické si vždy kladl otázku, čím může malý český národ prospět Evropě a světu, a snažil se vytvořit moderní českou politickou koncepci. V 90.letech vydal Masaryk spoustu spisů (,,Naše nynější krize", roku 1895; Jan Hus, roku 1895). Postupně se stával známým a oblíbeným vědcem a politikem.

Od roku 1907 byl poslancem ve vídeňském parlamentu a aktivně usiloval o modernizaci rakouského mocnářství. Získal si velkou autoritu a bylo mu nabídnuto ministerské křeslo. Někdy koncem roku 1910 však dospěl k závěru, že Rakousko je nereformovatelné. Základní zlom znamenala 1. světová válka 1914-1918. Domníval se, že Češi a Slováci by měli vytvořit vlastní stát a odjel do tehdy znepřátelených zemí Británie, Ruska a U.S.A, aby získal pro svoji myšlenku podporu. Po rozsáhlé propagandistické kampani vydal ve Washingtonu dne 18.10.1918 Deklaraci nezávislosti Československa. O deset dní později se samostatný československý stát stal skutečností a Masaryk byl 14.listopadu roku 1918 zvolen prvním prezidentem nového státu (znovu zvolen v letech 1920, 1927, 1934). Staral se o povznesení života chudých lidí. Nabádal občany, aby žili ve vzájemné shodě. Dbal o náboženskou snášenlivost. Byl skromný a kritický také sám k sobě. Lidé si ho vážili a měli ho rádi.

Vystupoval jako rozhodný stoupenec Společnosti národů, podporoval rozvoj přátelských vztahů k Francii, ale i k Německu a Rakousku. Po 1. světové válce dokončil vzpomínkovou práci Světová revoluce, vznikly 3 svazky Čapkových Hovorů s T.G.M. Zdravotní potíže a pracovní zaneprázdnění mu znemožnili dokončit třetí svazek díla Rusko a Evropa.

Masaryk byl nejen mimořádně vzdělaný, ale i velmi čestný člověk. Vždy se snažil hájit pravdu a nemlčet k nespravedlivosti. Roku 1935 ze zdravotních důvodů na úřad prezidenta rezignoval a zbytek života strávil na zámku v Lánech u Prahy, kde také 14. září 1937 zemřel.Hlavní životní kréda:-prosazoval lidskost-důležitost vzdělání-každodenní práce-vycházel z odkazu české reformace.Zázvor

3. ledna 2012 v 6:30 | Izabela Klimová |  zelená lékárna

Původ zázvoru není dodnes přesně znám. Uvádí se, že byl pěstován na jihu Číny a odtud se dostal do Indie. V Číně a Indii je používán již přes tři tisíciletí a je používán jako druhá nejčastější potravinářská přísada až dodnes. Díky mořeplavcům se dostal do zemí u Středozemního moře.V Anglii se stal nejoblíbenějším zámořským kořením již na počátku středověku.
V Čechách jsou první zmínky o používání zázvoru asi kolem 13. století. Zázvor se zde používal nejen sušený, ale i naložený v cukru.
Zázvor se pěstuje převážně v tropických oblastech. Jeho nejužívanější částí je rozvětvený, dužnatý oddenek, který je buďto čerstvý, drcený anebo sušený a slouží například jako koření nebo dochucovadlo. Dále se z něj připravuje například čaj (který je vhodný proti chřipce nebo nachlazení, ale i jako prevence před chřipkou a nachlazením), lisuje se z něj olej, získává vonná silice nebo dokonce i zázvorové pivo. Zázvor lze i nakládat.
Co umí zázvor?
Zázvor je velice dobrým pomocníkem při různých nevolnostech (třeba v těhotenství), při potlačení rakoviny, pomáhá proti bolestem hlavy, infekcím horních dýchacích cest, při průjmových onemocněních. Mezi jeho velké výhody patří to, že při užívání je velice dobře snášen a rizika jsou tudíž Užíváte-li léky proti překyselení žaludku léky na snížení krvácení, léky na srdce, nebo pokud trpíte diabetickými problémy, tak se pro jistotu poraďte se svým lékařem.
Do litru vroucí vody přidejte lžičku nastrouhaného zázvoru (lze i více-s množstvím stoupá léčivý účinek), kousek skořice a tři hřebíčky a pět minut vařte.Pak vyndejte koření a nechejte mírně vychladnout. Podle chuti přidejte med a citron.
Při žaludečních potížích vynechejte skořici a hřebíček, zázvoru naopak dejte až polévkovou lžíci. Zalijte ho horkou vodou a po čtvrt hodině sceďte. Pijte teplé po doušcích.

Dezinfikuje, likviduje záněty a horečku,tlumí nevolnosti, zažívací obtíže, bolesti hlavy a nervozitu.
Pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, nemocem jater a údajně také proti rakovině vaječníků a slinivky.
Žvýkání čerstvého zázvoru tiší bolest zubů
Zázvorové koupele a čaj pomáhají při chřipce, nachlazení i alergiích.

Rozhodnutie

2. ledna 2012 v 8:00 | Amia a Féva |  EsoterikaTeraz je najvyšší čas na rozhodnutie.

Ja si vyberám 5D. Život v láske. Spojenie so všetkým, čo je. Komunikáciu s inými úrovňami bytia.

Život na novej Zemi. Život v srdci.

Toto je moje rozhonutie. Toto je moja nová cesta. Žiadam o pomoc, Lásku a vedenie mojich pomocníkov - Anjelov Svetla.

Odovzdávam všetko, čo patrí do 3D a mi bráni v daľšom vývoji, vo vzostupe.
Odovzdávam všetky moje strachy a obavy, ktoré ma pútajú, moje závislosti na ľudoch, veciach a aktivitách, moje zlozvyky, všetok hnev, ktorú v sebe nesiem, agresivitu, nedôveru, bezcitnosť, ľahostajnosť, neistotu, uzavretosť, racionalizmus...všetok beznádej, všetky moje vnútorné blokády, ktoré som si vytvoril alebo prijal za svoje a ktoré mi bránia vidieť vyššiu realitu, odovzdávam všetky pocity viny, hanby, poníženosti a menejcennosti, ktoré som kedy mal, odovzdávam všetky moje ochranné systémy, ktorými automaticky reagujem, ked sa moje ego cíti byť v ohrození, odovzdávam do Svetla pocit oddelenosti od ľudí a od všetkého čo je, odovzdávam strach zo sklamania a ublíženia, nedôverčivosť voči ľudom a Vesmíru, odovzdávam pocit, že tým všetkým idem sám, že všetko si musím získať sám, že nikto mi s ničím nepomôže, a keby aj áno, potom by sláva z víťazstva nebola celá moja, odovzdávam presvedčenie, že všetko musím zvládnuť sám, že moje problémy nikoho nezaujímajú, že ľudia sú ku mne milí, len ak niečo odo mňa chcú...

odovzdávam a liečim všetky moje sklamania, ktoré ma potvrdzovali v mojich presvedčeniach, dobrovoľne sa vzdávam panciera, ktorý mám na srdci, potreby všetko analyzovať a presne zadefinovať...odovzdávam pocit stratenosti, pocit, že na mňa ľudia zabudli, že ak budem len pozorovateľom, tak sa vyhnem zraneneniam, odovzdávam strach z toho, že nikdy nebudem dosť dobrý, milovaný, vážený...

Odovzdávam všetky tieto strachy, predsvedčenia a programy. Splnili svoj účel, už ich nepotrebujem. Rozpúšťam ich Svetlom a Láskou, sú preč a ja som konečne voľný. Vybral som si novú cestu, na ktorej tieto programy nepotrebujem, iba skúsenosti z nich.

Domov

2. ledna 2012 v 6:30 | Hana Hájková |  Esoterika

DOMOV

Vejdi tam,odkud jsi nikdy neodešel,
vejdi tam,odkud přicházíš.
Můžeš teď překročit práh svého domova
a tiše se ponořit tam,kde světlo promlouvá.

Naslouchej pečlivě hlasu z té záře,
abys pak rozpoznal své dávné tváře.
Není tu v ranním rozjímání,nic,co by bolelo,
jen krása nesmírná zavelí k povelu.

Vejdi-s odvahou vejdi sem do toho prostoru,
kde čeká tě objetí,jež vznese tě nahoru.
Světlo ti otevře jak jarní květinu,
srdce tvé zahřeje,jak slunce květ leknínu.

Nenajdeš ve světe místečka k zahřátí,
dokud se srdce tvé ke světlu nevrátí.
To je ten okamžik,který jsi zapomněl,
opětným shledáním téměř jsi oněměl.

V mysli se rozbřesklo a přišlo svítání,
ticho se probouzí v ranním rozjímání.
Ten klid a mír dál v tobě zůstává,
duše tvá chrání tě na cestě,jež nastává.

Až půjdeš kamkoliv,svůj domov pocítíš...

Rok 2012

1. ledna 2012 v 11:26 | Arin-http://eldhwen.wordpress.com |  Esoterika


Rok 2012 : Všetko čo ste ako duše zaznamenali a nebolo vám to príjemné odhoďte. Duša nemusí stále lipnúť na veciach ktoré zažila. Vyčistite svoje vnútro tým, že sa poďakujete všetkému čo vás postretlo a svojej duši vložíte dôveru v to, čo vám budúci rok privolá. Bude to správne. Nedržte sa vzorov, ktoré sú možno vhodné pre iné duše. Pre vás sú správne iné veci. Tohto sa držte.

Rok 2012 je rokom uvoľňovania energií, ktoré sme si ako neznalé duše na seba viazali. Pričasté lipnutie na entitách (duch, minulosť, rôzne príšery, bytosti či už hrôzostrašné, a či krásne) nás mali učiť, mnoho krát oslabiť, len pre to, aby ste videli a spoznali, čo je pre vás dobré a čo nie. Entity a ich vnímanie je skúška, na to nezabúdajte. Vaša duša nie je dlžná žiť v entitách a ani si ich privolávať.
Nezabúdajte, že rok 2012 bol ľuďmi a aj dušami a vzácnymi energiami aktivovaný ako prelomový rok k poznaniu vlastného poslania. Je dané, že sa zvýši nárast duší, ktoré sa spoznajú. Je dané, že sa zvýši vnímanie u ľudí, ktorý svoju dušu spoja so životom. (ľudské telo- mechanizmus života- DNA- podvedomie)
Je dané, že tento rok sa bude zem čistiť od energií, ktoré zanechali kultúry počas svojho pôsobenia na určitých častiach zeme. Očistná voda sa bude prelievať, aby si zem oddýchla.
Nárast energií z vesmíru sa bude dotýkať nás všetkých. Tento rok, je rokom uvedomenia a rastu. Nevnímaví ostanú nevedomí. Budú sa snažiť vnášať do našich duší oslabenie. Oslabenie cez pochybnosti, cez vyvolávanie strachu, neistoty, budú vnášané vzory falošných túžob medzi nás. Umelo vyvolané sny a dôkazy.
Rok 2012 je rokov kde nás opustí veľa duchovných vodcov. Je to znak toho, že život a duše tu na zemi, boli už dostatočne dlho učené. Nezúfajte a neprivolávajte ich k sebe ak k tomu príde. Tým že držíme učiteľov, dávame dôkaz vesmíru, že sme slabí a ešte nepotrební pre zaradenie do vesmírneho spojenia. Na tejto zemi je už dostatočne veľa zrelých duší, ktoré potrebujú aby boli vypočuté. Vypočujte ich. Aj keď nemajú nóbl oblečenie. Je veľa duší, ktoré vás pozorujú.
Ľudstvo má v roku 2012 pochopiť že je schopné vnímať jeden druhého. Nespoliehať sa len bohov a entity z minulosti tým, že ich neustále privoláva, zabraňuje si tak svojmu vývoju a rastu.
Pričasté vnáranie do minulosti a minulých životov dáva signál vesmíru, že sme stratení. Minulé životy nie sú o vývoji, sú o tom, že nevieme kam smerujeme a že hľadáme neustále iné presvedčenie, ktoré nie je v súlade zo životom, ktorý žijeme. Preto sa zem búri.
Nehľadajte odpovede v minulých životoch, vaša duša nemá čo prečisťovať, je čistá v momente ako prejde vrstvu tejto galaxie. A narodí sa. Tým, že tak ľudstvo koná, koná v prospech tých čo nechcú aby sa tu pokoj a harmónia usadila. Ten kto chce prežiť "teraz" svoj minulý život, je duša nestála a plná pochybností. Žite život nanovo, tak ako je vám dané. Staré zahoďte a nové k sebe pustite.
V roku 2012 sa rozmohne silná vlna manipulácie. Tým, že sa zvýši vnímavosť ľudí zvýši sa aj vnímavosť informácií a energií, ktoré na seba vzájomne vysielame. Mnohí si budú myslieť, že majú veľa duchov na sebe, ale to bude len klam a brána pre mnohé manipulácie. Len aby ste boli oslabený.
Duchovné enetity- informácie našich predkov k nám budú prúdiť a prídu nárazovo, v rôznych časových a miestnych úrovniach. Nezľaknite sa. Nie je to o strachu a o neprajnosti (tá pramení z vnútorného presvedčenia tých, ktorí vám o nich budú vravieť- takto spoznáte ich vlastné túžby a sny a ich malosť, často schovanú za krásny marketing) Tieto informácie majú byť o výuke. Aby sa duše rozpamätali. A aby sa eliminovali tí, čo nás vo vývoji brzdia.
Ak budete cítiť energie okolo seba a zaznamenáte strach je to o tom, že sa k vám blíži nová vlna informácií, ktoré máte vnímať. Ten kto ostane pri prízemnom zobrazení (duch a negativita) ostane bez informácií, ktoré len prídu. A tak bude zastavený vo vývoji. Ostane na úrovni v ktorej je.
Každej energii poďakujte, že vás postretla a vnímajte svoje fyzické telo, ktoré je súčasťou duše. To vám pomôže. A mnohému naučí.
Rok 2012 je o správnom pochopení energií vôkol nás a o správnom pochopení energií z vesmíru. Nezdržiavajte sa s entitami z minulosti. Tie sú brzdou.
Mnohé vzácne energie už opustili túto zem, je na čase aby sme vesmíru ukázali, že životy tu na zemi sú vhodne pripravené a vedia vysielať a mať to čo vesmír potrebuje, aby nezanikol. Ale aby sa rozvíjal, tak ako životy v ňom.
PF 2012
"Tu Teraz: ARIN JASNOVIDKA" (život tisícich mien)

Novoročenka od cezmínky

1. ledna 2012 v 10:56 | Cezmín |  Cezmín


O lidech víš, že jsou sobečtí, přesto je miluj.
- Když máš snahu šířit dobro, lidé Tě stejně budou podezřívat, že jde jen o Tvé osobní zájmy. Přesto dělej dobré věci.
- Když máš úspěch a nevíš, kdo je Tvůj přítel a kdo nepřítel, přesto vytrvej.
- Možná, že to, co konáš, bude již zítra zapomenuto, přesto dělej dobré věci.
- Poctivost a upřímnost Tě činí zranitelným, přesto o ně usiluj. - To, co Tě stálo léta práce, může být přes noc zničeno, přesto pokračuj.
- Lidé často potřebují pomoc, tvá pomoc se však může obrátit proti tobě, přesto lidem pomáhej.
- Snažíš se dávat to nejlepší, co máš a možná ses dočkal zrady. Přesto dávej světu to nejlepší, co máš.
Nakonec poznáš, že všechno bylo vlastně jen mezi Tebou a Bohem a ne mezi Tebou a lidmi.
S přáním hojnosti Božího požehnání Vám přeji do roku 2012 vše nejlepší.
Cezmín

Aramejský otčenáš

1. ledna 2012 v 6:30 | xx |  Esoterika

Aramejský otčenáš
Ty, jenž zrozuješ! Otče - Matko Kosmu,
soustřeď v nás své Světlo - ať je k užitku.
Svou vládu jednoty stvoř teď.
Tvá jediná touha pak s naší působí,
jak ve všem Světle, tak i ve všech formách.
Dopřej nám náš denní chléb i vhled - tolik,
kolik potřebujeme každý den.
Uvolni lana chyb, která nás svazují,
jakož i my pouštíme z rukou vlákna,
jimiž držíme viny ostatních.
Nedej, aby nás oklamal povrch věcí,
ale osvoboď nás od toho, co nás zdržuje.
Z Tebe se rodí vůle vševládnoucí,
život a síla k činu, píseň, která vše odívá do krásy
a obnovuje se od věků do věků.
Vpravdě - díla těchto výroků nechť jsou půdou,
ze které vyrůstají všechny mé činy.
Amen.


Má Země

1. ledna 2012 v 6:30 Moudrost stromů

" ... Má Země,pomoz....."
A v největších hlubinách Země se něco pohne... Sytá hluboká vůně náhle zesílí se silou, která až ochromuje. Bezedný pád a pak náhle teplo. Nehybné zhroucené tělo zakrývají návěje listí a vířící jehličí. Země objímá. Hojí. Tmelí rány pryskyřicí, tmelí rány hlínou, tmelí rány podzemními prameny a kořeny stromů obrůstají jizvy. A tichý tlumený hlas na hranici slyšitelnosti, který snad ani hlasem není. "Přišla jsem, dítě... Dcero.."
Země tiší pláč. Objímá. Konejší. Země se usmívá. Země se směje. "Ach, má milá. Má hloupá..... Lidé jsou jako chmýří ve větru, dcerko. Na chvíli, jen na chvíli jsou tady a pak dřív než se nadechneš, jsou pryč...Lidé pominou, jejich bolesti, jejich radosti... vše pomine....A přece ..Nic z toho není ztraceno...Oni odcházejí.... A přece zůstanou, protože já zůstanu. Já zůstávám... Nakonec se vrátí. Dřív nebo později. Vrátí se ke mě. Všichni se nakonec vrátí, dítě..."
A Země se směje. Směje se hlasem Bohyně. Hlasem řek a hlasem stromů. Směje se ve zpěvu větru...Směje se štěkotem lišky a milostným vábením jelenů. A směje se hlasem lidí... Těch, kteří už odešli a těch, kteří teprve přijdou...