Prosinec 2011

Černá bižuterie

31. prosince 2011 v 12:01 | Izabela Klimová
čerbi

 Jablonecko  se v knihách historiků a místopisců označoválo, jako kraj skla a bižuterie.
Sklo se v severovýchodních Čechách  vyrábělo již ve 14. století, o čemž svědčí nálezy ze Sklenařic u Vysokého nad Jizerou. V 16. století fungovalo v Jizerských horách několik prosperujících skláren, sklářství se zde rychle rozvíjelo a vznikaly specializované profese brusičů, rytců a malířů, které se zaměřovaly na zušlechťování a zdobení výrobků ze sklářských hutí.
S výrobou bižuterie se začalo mnohem později. Na začátku 18. století se na Turnovsku začala vyrábět skleněná kompozice, která sloužila jako surovina pro imitace drahých kamenů používaných jako součást šperků. Tato výroba se postupně dostávala také na Jablonecko a ve druhé polovině 18. století zde začala dominovat.  Obchod s bižuterními výrobky začal dosahovat nebývalých objemů a Jablonec nad Nisou se stal kolem roku 1900 světovým bižuterním centrem.

Velmi zajímavým a žádaným artiklem v polovině 19.století se v jablonecké bižuterii stala
tzv.černá bižuterie.Stala se převratným odvětvím a její výroba vrcholila v době smrti anglické
královny Viktorie/1901/,kdy se z černých šperků staly smuteční ozdoby.Později se rozšířila i do Francie,Německa ,Itálie a dalších států Evropy a stala se tehdejší světovou módou.O oblíbenosti
černé bižuterie svědčí i skutečnost,že i v době války a těžké hospodářské krize,kdy byl veliký nedostatek potravin,byla po ní vysoká poptávka .Černé šperky,spony,brože,knoflíky,náušnice,
náhrdelníky a náramky ,úspěšně vzdorovaly módním výkyvům a trendům.
Černá bižuterie,  byla specifickým odvětvím jizerskohorské pasířské výroby - kovové bižuterie.
Černá bižuterie v kraji zdomácněla v 60. letech 19. století a jako většina sortimentu z nabídky jablonecké bižuterie měla imitovat šperky z drahých kamenů, v tomto případě gagátu, nazývaného též jet.Tajemství výroby černé bižuterie odhalila pasířka Dita Jiřenová,
Teprve vlna umělé hmoty a plastů v 50.a v 60.letech minulého století ,dokázaly tyto výrobky
potlačit do pozadí a téměř se na ně zapomnělo.
Pomalu upadly v zapomenutí jejich výrobní postupy,technologické zvláštnosti i vzácné staré vzory.
čerbi2

V dobách, kdy bižuterní a sklářský průmysl prožíval zlatou éru svého vývoje, byly vytištěny adresáře, v nichž se uváděly stovky firem a desítky profesí a řemeslných specializací. Dnes jsou to zajímavé a ceněné historické materiály. Vydání adresáře sklářských a bižuterních firem začátku 21. století je pokusem na tuto tradici  navázat.v současné době černá bižuterie zažívá svou renesanci a v posledních letech si našla mnoho příznivců.
Sklářská a bižuterní současnost, se skládá nejen z velkých průmyslových podniků,ale i z malých soukromých firem  s nabídkou  podivuhodně pestrého a bohatého sortimentu ozdobnického zboží. 

Před několika dny jsem byla obdarována svou klientkou právě bižuterií z černého skla a mohu
potvrdit,její lehkost a eleganci.
čerbi3

angels symphony

30. prosince 2011 v 10:12 | youtube.com video |  Andělé

Kdo je vlastně přítel?

30. prosince 2011 v 8:00 | Věra Tauchmanová |  Moudra a mezilidské vztahy

Kdo je vlastně přítel?

Přítel je člověk, který při Tobě vždy stojí,
ten, který Tě obejme, když něco bolí.
Je s Tebou v radosti i v utrpení,
je s Tebou vždy, když se kol Tebe všechno mění.
Za ruku ve víru života Tě drží,
dobré slovo Ti nikdy nedluží.
Nic za to po Tobě nechce
slzu v Tvém oku s něžností setře.
Přítel je přístav, kde svoji loď ukotvíš lehce,
v duchu a v srdci se spojíte měkce.

Co na nachlazení

29. prosince 2011 v 8:00 | emailová pošta |  zelená lékárna

LÍPA:

Působí léčivě na spousty chorob. Lipové listy se dříve vkládaly do úst, aby se zabránilo tvorbě puchýřků, šťáva z nich měla zabránit vypadávání vlasů. Ano, jistý drobný efekt v tomto případě lípa má. My ale víme, že aftů v ústech se daleko lépe zbavíme pomocí borůvek. Listy spařené vodou a smíchané s vínem se přikládaly na končetiny při svalových křečích a na popáleniny (k těmto účelům se listy - jen bez přídavku vína - používají i dnes).
Koupel v odvaru z lipového květu dá kůži jemný zlatavý nádech.
Lipový květ vyvolává pocení a rozpouští hleny. Proto se používá především jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních, jako je nachlazení nebo onemocnění chřipkou. Nejúčinnější je čaj - pojďme se ho naučit připravit...
Na chřipku je nejlepší lipový čaj
Příprava čaje:
1 lžičku lipového květu přelijeme šálkem horké vody a necháme asi 15 minut louhovat. Můžeme osladit medem. Užívá se 3 až 5x denně.
LIPOVÉ BONBONY PROTI KAŠLI
Ingredience:
120 g medu, 100 g krystalového cukru, 2 lžíce velmi silného lipového čaje, šťáva z poloviny citronu.
Postup:
Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly. Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.
Co ještě pomáhá proti nachlazení?
Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.


CIBULE
Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.
Cibulový sirup
Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.
Cibulový čaj
Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

MED
Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.
Řepový med
Z černé řepy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.


KOKTEJLOVY ČAJ PRI CHŘIPCE.
Pro 1 osobu : 650 ml vody, 1,5 lžíce hřebíčku, 20g zázvoru-asi velikosti palce, 2 kousky anýzu, 10g skořice, 1 stroužek česneku, 50g cukru. Příprava: do hrnce nalijte vodu, přidejte všechny suroviny a uvedˇte do varu.Zmírněte ohenˇ a zvolna vařte 20 minut. Sce´dte. čaj je velmi účinný .

CITRÓNY
Během infekce je velmi důležitý přísun dostatečného množství vitaminu C. Nejlepší je, je-li podávám formou zvýšené konzumace citronu, kiwi, pomerančů a kysaného zelí.
Citrónové kloktadlo
Vymačkáme štávu z jednoho středně velkého citronu a kloktá ji. Nakonec polykneme. Opakujeme 2 až 3x denně
Teplá citronáda
Šťávu ze 2 citronu smícháme ve vysoké sklenici s 2 lžícemi třtinového cukru a zalijeme teplou vodou. Přidat můžeme i šťávu z jednoho pomeranče. Pijeme každé ráno před snídaní během celého zimního období.
Citronóvé rozinky
Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout a nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Salusa chanelling

29. prosince 2011 v 7:00 | Salusa |  Esoterika

Salusa, 24. január, 2011

Udalosti naberajú spád a temní už nemajú potrebnú moc na to, aby do nich mohli zasahovať. Začínajú mať pocit, že sú obkľúčení a nemajú sa kam pohnúť. Veľmi radi by "stlačili gombík," ale vedia, že to už nejde a tak sa aspoň útekom snažia vyhnúť úplnej porážke. Vzdanie sa nepovažujú za vhodnú možnosť, ale napokon pochopia, že to jedná cesta von. Nebude im nijak ublížené, keď to urobia, pretože uznávame, že majú rovnaké práva ako každá iná duša. Naučia sa mnoho vecí, kým sa tento cyklus skončí. V skutočnosti sa to týka všetkého okolo vás, pretože normálne neprechádzate takouto skúšobnou periódou bez toho, aby ste sa duchovne rozvíjali. O tom, naši drahí, sú všetky vaše zážitky a vďaka nim sa nakoniec stanete väčšími dušami.


Kedysi ste boli vysoké a mocné duše a prijali ste výzvu, kvôli ktorej ste zostúpili nižšie, aby ste mohli zažiť dualitu. Spravili ste to s vedomím, že sa na vás nikdy nezabudne a bez ohľadu na to, ako veľmi sa vzdialite od Svetla, dostanete pomoc, aby ste sa mohli vrátiť späť. Dôkazy toho sú všade okolo vás, Svetlo sa vracia na Zem. Je to čas, kedy sa spomienka na vaše skutočné ja vracia k vám a pretože toto všetko bolo dopredu dohodnuté, je vám poskytovaná ohromná pomoc. "Hľadajte a nájdete" nikdy nebolo pravdivejšie, než teraz a nikto, kto vážne túži po návrate do Svetla, nemôže neuspieť.
Na koniec cyklu ste boli pripravovaní veľmi dlho a v každej inkarnácii ste si naplánovali svoje zážitky tak, aby podporili vašu evolúciu. Každému z vás bolo umožnené vyvinúť sa na úroveň, ktorú ste si vybrali, pretože nie je žiaden dôvod na to, aby vás niekto tlačil k inému stavu. V otázke duchovného pokroku ste všetci unikátni a máte možnosť prežívať presne to, čo si želáte. Príležitostne si niektorí z vás vybrali inkarnáciu na inej planéte a neskôr ste sa vrátili zas na Zem. Je o vás postarané a ste pod dohľadom, čoho si nemusíte byť nevyhnutne vedomí, ale všetko je to v záujme naplnenia vášho životného plánu. Hoci na Zemi ste nemuseli nájsť uspokojenie, po ktorom ste túžili, dokonca ste mohli mať pocit, že váš život je iba mrhanie času. Verte nám, že to tak nikdy nie je, pretože všetky životy sú pre vás hodnotné, aj keď nerozumiete ich zmyslu. Keď sa potom vrátite do Nebeských krajov zistíte, aký bol váš životný plán a veríme, že zistíte, že ste ho úspešne dokončili. Ak nie, dostanete na to ďalšie príležitosti.
Všetko je pre vás pripravené tak, aby ste boli konfrontovaní s tým, čo si želáte naučiť sa. Niektoré lekcie môžu byť bolestné, ale nediali by sa, ak by neboli nevyhnutné pre vaše pochopenie. Zoberte si napríklad súcit, ktorý prichádza s uvedomením si Jednoty všetkého Života. Ľudia niekedy cítia málo alebo žiaden súcit voči ostatným, ktorí sú odlišní. Oddelenosť bola problémom dlhé veky a zakladala sa na rôznych viditeľných rozdieloch medzi vami. Časom ale zmizne, keď si uvedomíte, že všetky duše sú rovnocenné. Tí, ktorí to dokážu vnímať, by mali pomôcť ostatným, pretože takto sa môže spoločnosť vyvíja ako celok. Doteraz ste sa spájali len veľmi málo, ale nepotrvá dlho a uvidíte dôvody na to, aby ste sa spojili. Napokon všetci mierite ku Vzostupu, aj keď ste sa pre to rozhodli každý sám za seba. Nebude vám chýbať podpora, keď bude jasné, že ste pripravení a vaši Sprievodcovia sa postarajú, aby ste mali vhodné príležitosti na vašej ceste.
Vystierame k vám ruky a robíme všetko k vášmu prospechu a naše úsilie je čoraz viac viditeľné. Tešíme sa na to, že budeme môcť konať otvorene a ten čas už nie je ďaleko. Mnoho práce vykonávame z našich lodí, ktoré sú zatiaľ neviditeľné nie len kvôli našej, ale aj kvôli vašej bezpečnosti. Bolo na nás zaútočené pri mnohých príležitostiach, aj keď musíme povedať, že sa nás to nijak priamo nedotýka. Sme celkom v bezpečí a máme technológie, aké si neviete ani len predstaviť, ale nechceme ich použiť pokým bude nejaká iná možnosť. Normálne sme schopní riešiť veci diplomatickou a pokojnou cestou. Tento prístup je niečo, čo sa ľudia musia naučiť, ale treba povedať, že Vzostúpený Človek zanechá za sebou všetky myšlienky na vojnu a agresiu.
Ako civilizácia máte pred sebou dlhú cestu, kým všetci z vás nakoniec dosiahnu vyššie dimenzie, ktoré boli vašim domovom po dlhú dobu. No dosiahnete ich opäť a žiadny iný výsledok nie je možný. Každá duša sa neustále vyvíja bez ohľadu na to, koľko krát spadla späť, pretože čas nie je faktorom, ktorý by mal súvis s vašou evolúciou. Zážitok, akým je život v dualite, vám dáva mimoriadnu príležitosť pokročiť vo vývoji. Ak máte pocit, že ste uspeli pri zvyšovaní vibrácií, musíme vás pochváliť, pretože vieme, ako tvrdo ste pracovali na tom, aby ste to dosiahli. Keď vzostúpite, ďalší vývoj bude ľahší, ale pomalší a bude šťastným a radostným zážitkom.
Je úžasné byť teraz na Zemi a ak dokážete vidieť pozitívne výsledky, dokážete vidieť aj to, že tento rok bude rokom plným nadšenia. Veľkosť a rozsah zmien vás prenesie k ďalšiemu roku a na jeho konci bude všetko úplne iné, než je teraz. Je len málo vecí, ktoré môžu dopadnúť zle a všetky ťažkosti budú iba krátkodobé. Zem sa môže triasť a burácať, ale my si budeme všímať všetky vplyvy, ktoré by to mohlo mať na prostredie. V skutočnosti budeme veci udržovať v rovnováhe, takže sa nevymknú z rúk. Robíme to už dlhú dobu a zabránili sme mnohým katastrofám na Zemi.
Ja som SaLuSa zo Síria a sme teraz veľmi zaneprázdnení dianím na Zemi. To je časťou dôvodu, prečo vidíte toľko našich lodí na nebi. Je to zárukou, že vaša budúcnosť je s nami v bezpečí.
Ďakujem ti SaLuSa.
Mike Quinsey.
pre stránku vzostup.sk preložila danuša
duši

Psí čich a rakovina

28. prosince 2011 v 7:00 | čtk,bbc |  O zdraví a nemoci
psi

Psí čich odhalí rakovinu tlustého střeva lépe než testy

Psi dokážou z lidského dechu rozpoznat, zda člověk trpí rakovinou tlustého střeva. Prokázali to japonští vědci ve studii, o níž píše časopis Gut s tím, že nemoc odhalí psi i ze stolice. Hlavní postavou studie je osmiletá fenka labradorského retrívra Marine, jíž dali vědci očichat vzorky dechu a stolice 300 osob, z nichž čtvrtina trpěla zmíněnou rakovinou.
Dnes 11:30
V prvním případě dokázala fena zjistit nemocné s 95procentní přesností, ve druhém dokonce s 98procentní přesností. Uměla rozlišit i zhoubné nádory od nezhoubných polypů.
Badatelé uzavřeli, že psi čichem umějí odhalit rakovinu tlustého střeva lépe než testy okultního krvácení do stolice a se stejnými výsledky jako kolonoskopie.
"Rakovina má svůj specifický pach, ale jeho chemické složení je neznámé. Jenom psi na to umějí reagovat," vysvětlil Hideto Sonoda z univerzity na ostrově Kjúšú. Podle něj ale nebude snadné využít zvířecí čich v běžné lékařské praxi.
"Problémem jsou náklady a čas nutný na výcvik. Čichová zdatnost a schopnost soustředění se navíc liší nejen mezi jednotlivými psy, ale i v případě téhož psa v různých dnech," podotkl.
Už dříve vědci zjistili, že psi dokážou odhalit rakovinu kůže, močového měchýře, plic, vaječníku a prsu.
znk, ČTK, BBC, Právo
pes

Transformace 2011-2012

27. prosince 2011 v 11:00 | video |  Esoterika

Co víte o kočkách?

25. prosince 2011 v 7:00 | Izabela Klimová |  Kočičky
stuh

Kočka /Felis/

Víte,že kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké?
Víte,že je kočka již po tisíciletí průvodcem člověka?
Víte,že je rozšířená prakticky na celém světě/kromě Antarktidy/?
Víte,že nejstarší důkazy o soužití kočky s člověkem pochází z doby před 5000 lety?
Víte,že k její domestikaci došlo ve Starém Egyptě v údolí Nilu?Dokumentují to obrazy koček v pyramidách,na stěnách hrobek ,kde se našly i sošky koček,dokonce i kočičí mumie.
Byly uctívány kvůli lovení myší a pro svoji mystickou povahu.
Víte,že v barokní době byly ozdobou královských a šlechtických salónů?
Víte,že v 17.století se do Evropy dostaly první dlouhosrsté perské kočky z provincie Chorasán?
Víte,že ve vrcholném období středověku měly námořníci na svých lodích kočky k lovení myší a krys?
Právě lodní cestou se kočky dostaly do Severní Ameriky,Austrálie,Asie a na Nový Zéland.
Víte,že v Austrálii je kočka vedena jako nejnebezpečnější invazní druh? Přitom do přírody byla nasazena úmyslně,kvůli přemnoženým drobným hlodavcům a králikům.
Víte,že kočky šedé žijí jen v Tibetu a v Číně?
Víte,že bengálské kočky jsou veliká,jako kočka domácí a že žije v jihovýchodní Asii,Mongolsku,
Malajsii,Japonsku,Vietnamu ,v Indočíně?Zde obývá tropické a deštné pralesy.
Víte,že perská kočka je nejstarší čistokrevní plemeno  a chová se od roku 1520 v Arménii a v Iránu?Později v roce 1626 se její chov rozšířil do Turecka,Iráku a pak do Anglie a další Evropy.
Víte,že plemeno siamských koček vzniklo cca v roku 1700 v Thajsku a že se v 19.století dostaly do Evropy?
Víte,že systematický chov koček existuje v Evropě již 150 let?První výstava koček se konala v roce 1871 v Londýně?
Egypťané považovali kočku za posvátnou a jejich bohyně úrody považovala za matku boží všechny kočky. Ve středověku byla jistá bohyně Diana považována za královnu čarodějnic, kočky souvisely s čarodějnictvím a byly považovány za běžného mazlíčka čarodějnic. Dnes se staly kočky jedním z populárních symbolů Halloweenu a černá kočka je často spojována s neštěstím a špatným znamením
koč

Víte,že kočka po svých předcích zdědila vynikající sluch,zrak a tělo že má tělo dokonale
přizpůsobené tělu predátora?
Víte,že pro divoké kočky jsou nejpřirozenějším životním prostředím bukové a dubové lesy?
Víte,že má ostré smysly,dokáže se pohybovat potichu a dokáže vyvinout obrovskou rychlost?
Víte,že k lovu je vyzbrojena ostrými drápy a zuby?
Víte,že dokáže zareagovat v setině vteřiny?

Víte,že její tělěsná teplota je 38-39 stupňů Celsia?
Víte,že tepová frekvence u koček je mezi 110 až 130 tepů za minutu? 
Že má 30-50 nádechů za minutu,a dech je i termoregulačným aparátem?Při dýchání se ochlazuje
krev proudící v cévních stěnách dýchacích cest.Při aktivitě se tato frekvence zvyšuje.
Víte,že krev kočky má v porovnání s lidskou krví,vyšší srážlivost?Krev obsahuje více červených i
bílých krvinek.V případě ohrožení a nutnosti uprchnout ,až 90% krve okysličuje její vnitřní orgány
a krev určená pro okysličení mozku je využita na okysličení svalů.
Víte že mozek koček váží 26-32 g a tvoří 1% z její tělesné hmotnosti?Malý mozek řídí motoriku,čelní lalok řídí pohybový aparát,temenní a týlový lalok rídí smyslové orgány a vyhodnocují z nich
přijaté informace.Za paměť a chování odpovídají spánkové laloky.
kotě


Víte,že kočka je březí 63-68 dní a rodí 3-8 mláďat?
Víte,že kočičí mláďata se rodí hluchá,slepá a osrstěna?Když mají dva týdny a hmotnost cca
200g začínají vidět,čichat a prozkoumávat svoje okolí?
Od třetího týdne se učí pohybovat a objevují se první krůčky,hry,lezení,skákání a plíženi?
Koťata jsou připravena k úplnému odstavení ve věku 10-12 týdnů.kdy již samostatně žerou
a mají vypěstované základní hygienické návyky.
Víte,že ve věku 5 měsíců,se jim vymění mléčné zuby za dospělý chrup?Mléčný chrup má 26 zubů a dospělá kočka má 30 zubů.
Víte,že kočka pohlavně dospívá v 6.až 8.měsíci svého života? Její celkový vývoj končí do jednoho
roku.Kocour bývá většího a kočka menšího vzrůstu.
Víte,že její teritorium zabírá až 50 ha a značkuje si ho trusem a škrábáním?
Víte že se páří koncem zimy v únoru a březnu a na podzim v září?
Víte,že se v divočině dožívají 2-10 let?U domácích koček je někdy dělka života15-20 let?
kota

Víte,že za den prospí 15-20 hodin?
Víte,že dokáží příst velmi dlouho a předou i při nádechu a výdechu?Víte,že kočičí předení vzniká
vibracemi nepravých hlasivek.které jsou uloženy za pravými hlasivkami v hrtanu?
Víte,že předením kočky harmonizují čakry lidského těla?
Víte,že oko kočky má podobnou stavbu,jako oko lidské?Rozdíl je v tom,že má omezený pohyb očí a
její rohovka je více vyklenutá,což jí umožňuje lepší vidět?Na rozdíl od člověka má kočka tzv.třetí
víčko,které zavlhčuje celé oko a nemusí tak  často mrkat.
Víte,že jsou aktivní i za šera?
koč

Víte,že kostra kočky se skládá z páteře,lebky,žeber,hrudní kosti a čtyř končetin?Je tvořena ze
244 kostí,páteř tvoří 7 krčních,7 bederních a l3 hrudních obratlů,kost křížová a 20-26 obratlů
ocasu.Páteř umožňuje ohnutí těla až o 180 stupňů
Spojení pákovité stavby zadních končetin a silných zádových svalů,umožňuje kočce bleskurychlý
start a skok.

Víte,že čich kočky je tvořen ze 200 milióny čichových receptorů,které má na čichové sliznici?
Víte,že ucho kočky se skládá z vnějšího zvukovodu a ucha,středního a vnitřního  ucha?
V uchu má i statokinetický receptor,který dává mozku informace o poloze jejího těla.
Horní hranice zvuků vnímání je od 65 do 75 kHz.
Zde má receptory pro rovnováhu a má větší smysl pro rovnováhu,než člověk.K tomu jí slouží i ocas
Pohyb uší je zajištěn pomocí 27 různých svalů,které jí umožňují uši
různě natáčet a s velkou přesností určit a lokalizovat zdroj zvuku a nemusí ani hýbat hlavou.
Víte,že hmatové receptory u koček jsou nejen v kůži,ale i ve vousech a na tlapkách?Tyto
receptory jsou po stranách hlavy,nad očima,na tvářích a na spodní straně předních nohou.
Víte,že hmatovými chlupy je schopna vnímat i změny atmosferického tlaku?
Víte,že srst chrání kočku nejen před zimou a nepříznivým počasím,ale i proti vlhkosti? V létě
je jejich srst řídká a v zimě velmi hustá.Funkčnost a hebkost,lesk srsti zabezpečují tukové žlázy.
koči


Víte,že kočky jsou silné osobnosti s vlastními potřebami,že jsou oddané,přítulné a společenské,hravé a elegantní?
Víte,že kočky jsou individualisté a samy vymezují hranice jak dlouho v jaké společnosti a jak se chtějí bavit a rozumí  dle intonace hlasu co jim říkáme?
Víte,že mají rády výšky,výhledy z oken,prolézačky,zavěsené hračky?
Víte,že výrazem očí,pohyby ocásku a mňaukání s lidmi komunikují? Víte,že řečí těla se kočky snaží vyjádřit své pocity,jako strach,agresivita,radost,spokojenost,důvěra?Dokážou se naježit,sklopit uši,pokrčí hlavu i nohy...
Vím, že jsou zvířata velice inteligentní a mají na rozdíl od nás šestý smysl.Jsou neskonale klidné a vyrovnané a dokážou nás nakazit svou pohodou.Jsou úžasné vitalizující bytůstky,
které nám koukaj přímo do očí,vysílají blahodárnou energii veliké pomocnice při depresích.
Jsou to léčitelky,vnímavé k našim pocitům a náladám,které dodávají harmonii a klid.Nesmírně obohacují náš život a dokáží v našich domácnostech najít nezdravé zóny a proměnit je v dobré
energie.Kromě toho,přinášejí do našich domovů hravost,cit,klid a učí nás vychutnávat život.
Jsou prostě nádherné Boží bytosti !
číč

violett FLAME

24. prosince 2011 v 8:00 | video youtube |  Esoterika


PRO OČISTU A SVÁTEČNÍ CHVÍLE!
Otče náš video

24. prosince 2011 v 6:30 | Josef Kořenek |  Esoterika

ave maria

24. prosince 2011 v 6:30 | video |  Esoterika

Václav Havel

23. prosince 2011 v 8:00 | wikipedie+ |  Umělci a významné osobnosti
Václav Havel (5. října 1936, Praha - 18. prosince 2011, Hrádeček) byl český dramatik, esejista, kritik komunistického režimu a politik. Byl devátým a posledním prezidentem Československa (1989-1992) a prvním prezidentem České republiky (1993-2003).
Václav Havel působil v 60. letech 20. století v Divadle Na zábradlí, kde jej také proslavily hry Zahradní slavnost (1963) a Vyrozumění (1965). V době kolem Pražského jara se zapojil do politické diskuse a prosazoval zavedení demokratické společnosti. Po násilném potlačení reforem vojenskou invazí států Varšavské smlouvy byl postižen zákazem publikovat a stal se jedním z prominentních disidentů, kritiků tehdejšího normalizačního režimu. Vystupoval na obranu politických vězňů a stal se spoluzakladatelem a jedním z prvních mluvčích občanské iniciativy za dodržování lidských práv Charta 77. To upevnilo jeho mezinárodní prestiž, ale také mu vyneslo celkem asi pět let věznění. V této době vedle dalších divadelních her také napsal vlivné eseje, například Moc bezmocných (1978).Po vypuknutí Sametové revoluce v listopadu 1989 se Václav Havel stal jedním ze spoluzakladatelů protikomunistického hnutí Občanské fórum a jako jeho kandidát byl 29. prosince 1989 zvolen prezidentem Československa. Měl zásadní vliv na směřování země k parlamentní demokracii a zapojení do politických struktur západní civilizace. V roce 1992 se mu však nepodařilo zabránit rozpadu československého státu na dva samostatné státy, Českou republiku a Slovenskou republiku. Od roku 1993 byl po dvě funkční období prezidentem České republiky. Jako prezident vyvedl Československo z Varšavské smlouvy (1. července 1991) a výrazně přispěl ke vstupu nástupnické České republiky do Severoatlantické aliance (NATO) v roce 1999. Havel výrazně prosazoval také přijetí České republiky do Evropské unie, uskutečněné v roce 2004 po jeho odchodu z funkce prezidenta.

Divadelní hry

Havlovy divadelní hry jsou ovlivněny především tradicí absurdního divadla; mimochodem Samuel Beckett, jeden z jejích zakladatelů, uvězněnému Havlovi věnoval v roce 1982 hru Katastrofa. Není to ovšem jediný inspirační zdroj; například k Čechovovi se Havel sám odkazuje ve hře Odcházení (2007) citací motivu z Višňového sadu.
Již první velká Havlova hra, Zahradní slavnost (1963), obsahuje klíčová témata Havlových her, problémy moci, byrokracie a jazyka. Její hrdina Hugo Pludek příslušností k absurdní byrokratické organizaci a přijetím jejího jazyka ztrácí vlastní identitu.
Ve hře Vyrozumění (1965) je hlavním tématem odcizení jazyka. Umělé jazyky ptydepe a chorukor, které mají zpřesnit a usnadnit komunikaci mezi byrokraty, se ve skutečnosti ukazují jako její nepřekonatelná překážka. Byrokratickou aroganci a ničení přirozeného lidského světa kritizuje například hra Asanace (1987).
Některé Havlovy divadelní hry obsahují silný autobiografický prvek. Trojici her Audience, Vernisáž (obě 1975) a Protest (1978), jež jsou asi nejpřístupnější z celého Havlova dramatického díla, spojuje postava disidenta Ferdinanda Vaňka, který pracuje v pivovaru podobně jako v té době sám Havel. Ferdinand Vaněk přitom hraje spíše "roli dramatického principu než postavy" sám toho dělá a říká málo, děj se spíše točí kolem toho, jak na Vaňkův pravdivý postoj k životu reagují druzí, kteří tak mohou demonstrovat svoji zbabělost, pokrytectví a kariérismus. Largo desolato (1984) je studií strachu pronásledovaného disidentského spisovatele o svou identitu. Hlavní postava Odcházení (2007), které Havel napsal po skončení své prezidentské funkce, prožívá situaci po ztrátě politické funkce a hra se dotýká problémů korupce nebo bulvárního tisku.
Po uvedení zfilmované verze Odcházení Havel oznámil, že se chystá napsat poslední divadelní hru Sanatorium.

Eseje, kritika, dopisy a projevy

Václav Havel 14. listopadu 2009 v Praze na konferenci Svoboda a její nepřátelé
Václav Havel začal psát literárně a divadelně kritické i úvahové texty již na počátku 60. let. Obecně známými se jeho projevy a eseje staly v době kolem Pražského jara 1968. Nejvýznamnější část jeho esejistického a epistolárního díla vznikla v dobách normalizace: Dopis Gustávu Husákovi (1975), Moc bezmocných (1978), Dopisy Olze (1983), Slovo o slovu (1989) a mnohé další. Nepřestal však psát esejistickou literaturu ani v době prezidentství, například Letní přemítání (1991).
I když Havel nechtěl být filozof a jeho výklad nepostupoval rigorózní cestou, ve svých textech se dotýkal řady zásadních filozofických témat, jako je svoboda, moc, morálka či transcendence, jakkoliv tak činil spíše eklektickým způsobem, bez snahy o vytvoření samostatné školy či směru. Navazuje na české myslitele, jako Tomáš Garrigue Masaryk, Emanuel Rádl, Josef Šafařík a především Jan Patočka, přes něhož přijal tradici fenomenologické filozofie (Edmund Husserl, Martin Heidegger a další).[58] V rámci tzv. kampademie spolupracoval s filozofy Zdeňkem Neubauerem, Radimem Paloušem a dalšími;[59] jeho "myšlení o světě" bylo ovlivněno i ranými texty Václava Bělohradského (Krize eschatologie neosobnosti, 1982). O kritické zhodnocení Havlovy (politické) filozofie se pokoušel v domácím prostředí zejména filozof Petr Rezek (Filosofie a politika kýče, 1991), ze zahraničních autorů pak např. neokonzervativec Aviezer Tucker (The Philosophy and Politics of Czech Dissidence from Patocka to Havel, 2001).


Václav Havel zemřel v neděli 18. prosince 2011 v 10.15 po dlouhodobých zdravotních problémech. Zemřel ve spánku na oběhové selhání, byla u něj manželka Dagmar a jedna ze sester boromejek, které se o Havla v posledních měsících staraly. V posledních měsících života se veřejného života spíše stranil v důsledku svých dlouhotrvajících zdravotních komplikací. Odpočíval na své chalupě v Hrádečku u Trutnova a jezdil do lázní. Naposledy veřejně vystoupil týden před smrtí, kdy se setkal s dalajlámou u příležitosti jeho návštěvy v Praze.
Na úmrtí Václava Havla zareagovali čeští i světoví politici, ale také běžní lidé. Již v podvečer 18. prosince začali spontánně scházet (např. na Václavském náměstí), aby uctili jeho památku. V 18 hodin se také na popud arcibiskupa Dominika Duky rozezněly zvony po celé České republice. 19. prosince a 20. prosince byla rakev s ostatky vystavena v prostorách Pražské křižovatky, kde se jí poklonily tisíce lidí. Vláda v reakci na úmrtí vyhlásila od 21. prosince třídenní státní smutek.
Tohle je náš příspěvek na kondolenční listině pro časopis Blesk.23.12.2011
  • Izabela Klimová

    Děkuji za Vaši odvahu a moudrost.Jste příkladem zářivé Bytosti,která vše božské dokázala ze sebe vydat v prospěch lidstva.Čest Vaší památce pane prezidente! V úctě se sklání rodina Klimová


Ledové květy

23. prosince 2011 v 8:00 | kepguru.hu |  Zimní království


Zpěv Františka z Assisi

23. prosince 2011 v 6:30 | Fr.z Assisi |  Esoterika

Zpěv sv. Františka z Asisi.
Pochválen buď můj pane, mnou a všemi stvořeními,
A především panem bratrem Sluncem,
Jenž přináší den a jimž nás osvěcuješ,
Krásný je a září velikou se skvěje, Nejvyšší, a Tvoje světlo vyjadřuje.

Pochválen buď můj Pane, skrze setru lunu, skrze hvězdy.
Na nebi stvořils je jasné, jako drahokamy krásné.

Pochválen buď můj pane, skrze vítr,
Skrze vzduch a mraky, jasno a všecka počasí,
Kterými všem stvořeními žíti dáváš.

Pochválen buď můj pane, skrze sestru vodu,
Která je tak užitečná, dobrá, pokorná a čistá.

Pochválen buď můj pane, skrze naši sestru zemi,
Která dává život a jež vládne nade všemi
A rodí plody, trávu a barevné květy.

Pochválen buď můj pane, skrze ty, kdo z Tvé lásky odpouštějí,
A snášejí nemoci a protivenství…ZRNKA POMOCI

22. prosince 2011 v 7:00 | Peter Gašparík |  O zdraví a nemoci
zrnka pomoci
Zrnká Pomoci

-Pokiaľ chcete ráno a počas dňa zostať čulí, skúste zostať v posteli o desať minút dlhšie. Zatvorte oči a predstavte si čo Vás čaká v tento deň a ako všetko zvládate. Trik je v tom, že je potreba čo najpozitívnejšie myslieť a predstavovať si seba takého aký chcete byť. Prvých desať minút po prebudení a desať minút pred spánkom je dôležitý okamih, kedy si naša myseľ spracúva podnety naozaj výrazne. Takže desať minút po prebudení má výrazný vplyv na kvalitu Vášho dňa. Pokiaľ tieto minúty strávite v posteli tichou vďakou za to, čo máte a akí ste, predstavíte si seba ako silnú bytosť v plnom živote, vaše vedomie si to uloží. Stačí ak si budete v mysli ticho opakovať pozitívne slová ako- Som silný a plný energie- Alebo čokoľvek, čo práve potrebujete. Zopakujte si vetu v sebe aspoň 30x a klaďte dôraz na dôležité slová.- Naprklad v tomto prípade je to  slovo Sila a Plní energie. Náhle pocítite ako sa Vaša myseľ plní niečím hrejivým, silným a pokojným. Počas celého dňa bude čerpať z tohto zdroja. To isté platí pre čas pred spánkom. Pred spánkom nepozerajte telku, nečítajte bulvár, noviny, nehádajte sa s nikým. Venujte sa sami sebe a snažte sa zhodnotiť Váš deň. Teda ak tam bola situácia, ktorá Vás zabolela a vy ste na ňu reagovali, pozrite sa ešte raz ako ste na to reagovali a snažte sa nájsť aj iný spôsob. Ak to bolo správne, posilňujte sa v tomto vedení a poďakujte sa zaň. Nabudúce môžete tiež reagovať rovnako a budete vedieť, že to bude správne. Ak to bola situácia, kedy ste sa prejavili menej dopbre, napríklad, ste na niekoho nakričali, snažte sa nájsť príčiny a spôsob prečo sa to tak stalo. Skrátka sumarizujte si Vaše emćie a dianie, pozorujte sa. Pred spánkom sa za všetko poďakujte.  Podstatou tohto cvičenia je pozorovanie sa a samokontrola nad sebou samým. Ak má Vaše auto poruchu, snažíte sa ju nájsť, lebo inak nemôžete jazdiť. Vtedy sumarizujete, čo sa tam mohlo stať. Je škoda, že to tak často nerobíme aj sami so sebou.

roz

-Keď sa
cítite unavení použite nasledujúce techniky. Pomasírujte si čo najviac bradu. Chyťte si ju do prstov a stláčajte, krúžte na nej prstami až do malej bolesti. Na brade sú zakončenia obličiek a pohlavných orgánov. Obličky sú zodpovedné za viac funkcií a jednou z nich je vitalita. Pohlavné orgány sú zase pri sídle energie kundalíny, ktorá je skutočne tým zobrazeným hadom, ktorý drieme v každom z nás. Hovorí sa jej aj hadia sila. Tá je žijúcim motorom našej vitality.
Ďalej je to dýchanie. Podstatu som načrtol v článku Vedomé dýchanie. Dýchanie hlboké a prudké pomáha. Vydýchajte zo seba všetku zlobu, nervozitu, či žiaľ. Veľa napríklad urobí, keď si vyjdete ráno von a tak sa tak rozdýchate, až sa Vám trochu zatočí hlava.
roz

-V prípade, keď vás bolí žalúdok, či trpíte zápchou, sadnite si tak ako je na obrázku. Tento jogový sed je darom z nebies. Niektorí ľudia majú tak stiahnuté šľachy na lýtkach, že ich sedenie takýmto spôsobom bolí. Ale je to skúška pre Vás. Sadnite si presne takto. Celé telo je prepojené a tak na vonkajšej strane nôh v oblasti od chodidla po lýtko sú body žalúdka. A tie práve takýmto sedom zaktivujete tým, že váha tela tlačí na túto oblasť. Tým
začne
žalúdok viac pracovať a vy budete cítiť pohyby,  či zvuky, ktoré môžu vychádzať z hora, alebo z dola... Tento cvik je úžasný pri častom bolení nôh a ak máte
zamestnanie, kde stojíte. Sadnite si takto a  krv, ktorá sa Vám nahromadí v lýtkach týmto spôsobom odtečie do tela. Práve stojaté zamestnania a čas, kedy sa veľa stojí, spôsobujú aj kŕčové žily. Prevenciou voči nim je tento sed. Pocítite pri ňom okamžite úľavu a mali by ste cítiť ako Vám nahromadená krv / v prípade, že ste dlhšie stáli/ odteká preč. Tým sa zmenší napätie v cievach. Vám zmizne únava a bolesť nôh, prekrví sa celé telo. Tento cvik možno vyzerá ako jednoduchý, no to poznáte, až keď to skúsite. Tam uvidíte svoje rezervy. Čo myslíte, prečo Japonci sedia takto pri ich malých stolíkoch a netrápia ich kŕčové žily, alebo iné cievne choroby?

-Cítite sa bezradní? Nájdite si aspoň jednu vec, ktorú máte radi a chyťte ju do rúk. Určite bude krajšia ako keď ste ju videli naposledy.

-Bolia Vás kríže? Povedzte si ako sa prijímate? Bolesti krížov súvisia s neprijatím seba sama a nenájdení opory v sebe samom. Nájdite oporu
v sebe za každej situácie a chvíle, ktorú žijete. Ona tam je! Len ju treba chcieť nájsť. Fyzická príčina je strnulosť a nedostatok pohybu. Cvičte jogu, či Päť Tibeťanov. Alebo si kúpte fit loptu.
Takmer každý cvik v tomto obore je postavený na precvičovaní chrbtice.

-Nechty si strihajte len v piatok po západe Slnka. Alebo v hociktorý deň, keď je Mesiac v znamení Kozorožca. Prestanú sa Vám lámať. Možno neviete, ale nechty súvisia tiež s vnútornými orgánmi a keď sa Vám lámu, či si ich sami
krvavo odlupujete, alebo striháte v nesprávny deň, škodíte sami sebe. Je možné samozrejme robiť výnimky, no oveľa lepšie je držať sa tohto pravidla a do mesiaca máte nechty silné a pevné.

-Bolia Vás oči? Spojte dlane k sebe a rýchlo ich medzi sebou šúchajte. Vytvoríte tým elektrostatický náboj a teplo. Ešte teplé dlane si rýchlo dajte na otvorené oči tak, aby ste pomedzi prsty nevideli žiadne svetlo zvonku. Budete mať teda otvorené oči v tme. Dlane na vašich očiach, a teplo z nich lieči zrak tým, že ho oslobodzuje od napätia a strnulosti oka. Oko nemusí reagovať na podnety zvonku a je v klude. Vaša energia, ktorá je premenená na teplo ide do Vašich očí. Keď teplo vyprchá, opakujte znova. Je dôležité, aby ste mali prsty a dlane tak, aby neprepúšťali žiadne svetlo. Majte oči otvorené a uvidíte ako budete kludní. Táto technika má silný vplyv na
zosúladenie Vašich pocitov.
roz

-Skúste sa každý deň poďakovať sami sebe, že ste. Poďakovať sa tejto dobe, ľudom, ktorých poznáte a Vesmíru za všetko.

-Robte veci postupne. Dokončujte. Nenechávajte nedojedené jedlo na tanieri, začaté práce v polovici. Všetko dokončujte a keď nedokončíte jedno, nezačínajte si nové. To vo Vás znásobuje pocit že nič nerobíte dobre a ste nervózni sami zo seba. Dokončujte po krokoch, postupne a pomaly.

-Urobte každý deň aspoň jednu vec, ktorú si budete pamätať aj týždeň.

-Veci, ktoré sú hodnotné, trvajú dlhšie. Teda ak na niečom pracujete a urobíte to rýchlo bez námahy, väčšinou to rýchlo odozneje a krátko trvá. Je to nestále. Veci, ku ktorým ste sa dobojovali vlastným úsilím a pomaly, rozhodne trvajú dlhšie. Keď idete na vrchol hory a vysadí Vás tam vrtuľník a Vy len vystúpite miesto toho, aby ste sa tam dostali po vlastných aj spotení a unavení, čo má potom pre Vás väčší význam? Ako si užijete ten výhľad?


-Bolesť v hrdle je často spôsobená viaznutím energie. Tú je potreba rozhýbať a správne pochopiť, čo sa nám ten-ktorý moment snaží povedať. Spýtajte sa čo v sebe dusíte, čomu sa snažíte vyhnúť a akým slovám, myšlienkam nedávate v sebe priestor. Niečo chce z Vás von a Vy to dusíte. Uvoľnite to. Najlepšie rečou, alebo prejavením sa. Teda cvičením, vypísaním pocitov zo seba, či umelecko-tvorivou činnosťou. Pri bolesti hrdla
je dobré masírovať palec na nohe. Z bylín pomáha šalvia lekárska a vdychovanie dymu bielej šalvie, ktorá je iná ako lekárska a u nás sa nepestuje. Biela šalvia sa používa na očisťovanie energií príbytku a celej aury. Je aj so santalovým drevom a olibánom, najúčinnejším prostriedkom k vyčisteniu energií. Viac dostupnejšie kadidlá sú napríklad borovicové ihličie, alebo sušená šalvia lekárska. Z tej je priamo na hrdlo vynikajúci silnejší čaj. Cvičenie na blokované hrdlo /teda
spomalenú piatu čakru / je nasledovné. Ľahnite si na zem a uvoľnite sa. Ruky a nohy mierne od tela, hlava uvoľnená.
Teraz sa nadýchnite. S výdychom spúšťajte hlavu najprv do ľavej, potom do pravej strany. Ešte raz... Hlavu máte rovno na zemi. Krk uvoľnený. Nadýchnite sa a s výdychom idete s hlavou vľavo. Vnímate silu svalov a šliach v krku. Dosiahnete ľavú stranu a potom opäť s nádychom idete do východiskovej polohy - hlava rovno. Nádych zastavíte ako náhle vyrovnáte hlavu. Potom opäť s výdychom otočíte hlavou vpravo. Keď budete na pravej strane, tak s nádychom sa vrátite opäť do východiskovej polohy. Dýchanie je dôležité tak si to zopakujeme posledný krát v skratke.

roz
Poloha- Hlava rovno / východisková poloha / nádych
Otočenie krku s výdychom vľavo.
S nádychom sa vraciame do východiskovej polohy.
Nádych vo východiskovej polohe.
Otočenie krku vpravo s výdychom.
S nádychom sa vraciame späť do východiskovej polohy a opakujeme.
Toto cvičenie aktivuje piatu čakru. Rozvibrujte a roztočí energiu v nej. Bolesť začne ustupovať. Ako všade tak aj tu je najdôležitejšie najprv pochopiť príčinu a až potom robiť liečenie.
Vyjadril by som to rovnicou. Pochopenie príčiny plus jej prijatie spolu s pochopením a odovzdaním problému a až potom s jeho následným liečením.
roz

Kdo jsem

21. prosince 2011 v 22:10 | Izabela Klimová |  NĚCO O MNĚ
IZABELA KLIMOVA

doktorka alternativní medicíny

Je autorkou populárně-vědeckých článků nejen v oboru pulzní magnetoterapie,ale i v oboru zdravého životního stylu,esenciální medicíny a psychosomatiky.Již za svého působení na Lékařské fakultě v Hradci Králové,se zajímala o pulzní magnetoterapii a o její účinky na různé druhy onemocnění.V relaxačních studiích využívala kromě této léčebné metody i audiovizuální techniky k mozkové stimulaci pro udržení duševní rovnováhy a vedla individuální i skupinové meditace.Několik let pracovala na soukromé ortopedii v Hradci Králové,kde získávala zkušenosti s touto léčební metodou v řadách pacientů.Vysoce hodnotí pulzní magnetoterapii a to hlavně z toho důvodu,že se jedná pouze o simulaci zemského magnetizmu a ten je nezbytnou podmínkou veškerého života na Zemi.
Spolupracuje s řadou umělců-s etnologem-malířem Václavem Andrlem,utopisticko-surrealistickým malířem Reonem D´Argondia,malířkou Marií Náprstkovou.V galerii Cesty ke světlu u PhDr.Zdeňka Hajného, pravidelně přednáší o léčebních účincích pulzní magnetoterapie.
Mezi spokojené klienty patří i režisér Zdeněk Troška,režisérka Jitka Němcová ,herec Bolek Polívka,nebo česká reprezentace ve standardních tancích-p.Ivo Šimáček,klavírní virtuóz Vladimír Župan,ilustrátor pan Renčín a jiní.Věnuje se i léčbě a poradenství pro vrcholové sportovce a aktivně spolupracuje s Antonínem Panenkou.
Zapojuje se do charitativního programu "Adopce na dálku".Je také průkopnicí světového hnutí "Humanity´s Team",jehož členové pomáhají nastolit na naší planetě novou formu spirituality, v jehož čele je americký spisovatel Neale Donald Walsh.
Od roku 2006 působí v Relaxačním centru v Praze 5,jako odborná poradkyně pro pulzní magnetoterapii,má zde i svou poradnu,kde provozuje samotnou léčbu magnetoterapií.
/Vybráno z publikace :"Tvář magnetoterapie" od autorky Izabely Klimové/


Od roku 2011 je členkou celosvětové organizace alternativní medicíny /MAI/,která sídlí v Colombu na Srí Lance.Pulzní magnetoterapii představila ve své přednášce na celosvětovém kongresu v Praze v dubnu 2011.Na pozvání prezidenta této organizace byla pozvána přednášet na Srílanku na Univerzitu MAI o této léčebné metodě a vedla semináře s mediky tamojší univerzity.

V listopadu 2011 obhájila titul doktorky alternativní medicíny na Celosvětové Univerzitě alternativní medicíny v Colombu na Srí Lance.
Ocenění za práci s pulzní magnetoterapií obdržela i od univerzitního profesora Royal College of integrated medicin v Pakistanu a přednosty kliniky MetLife dr.Abdul Latif Mir-a.A soukromně?
Žiji sama v domku v malé poklidné vesničce v podhůří Krkonoš.. Můj domov je poblíž lesa a sousedí s ústavem sv.Josefa,kde jsou pacienty s roztroušenou sklerózou.. ..Kolem domku je zahrádka,která nabídne vždy místo k odpočinku v přírodě.Do práce chodím až do Prahy a nejenom tam,všude kam mě pozvou a kde potřebují moji pomoc.
Děkuji za všechny životní lekce,kterých se mi dostalo.Životní situace,které mě potkaly,mi po mnoho let nastavovaly zrcadlo a pomáhaly mi na mé cestě sebepřijetí,takové jaká jsem.
Děkuji za nádherné okamžiky mateřství,které naplnilo můj život. Děkuji za krásné okamžiky,které jsem mohla prožít se svými dětmi.Vím,že jsem byla přísnou mámou, ale vše,jak jsem je vychovávala a vše,co jsem udělala,bylo v dané chvíli to,co jsem nejlépe uměla.Obohatily každý svým způsobem,každý svoji osobností ,svoji identitou, můj život.Každou vzpomínku a chvíli s nimi,prosvětluji láskou,kterou k nim budu chovat do konce svých dnů.
Do mého života vstoupily i vnučky,které zazářily jako malé světlušky a které nesmírně miluji.S láskou a bez připoutanosti je přijímám ve svém životě.
A protože v mém srdci se najde místo i pro mnoho dalších lidí,tak jsem v něm přivítala i
indického chlapce-Niteshe a indickou holčičku Jenissu.V rámci projektu Adopce na dálku,bylo umožněno tomuto chlapci,aby získal vzdělání a tak mohl pomoct nejen sobě a své rodině,ale možná i některým lidem z jejich vesnice.Žije ve státě Karnataka a již 11let udržujeme písemný kontakt.Nyní pracuje jako poštovní úředník.Holčička Jenissa lvloni nastoupila do školy ,je velmi bystrá a cílevědomá a jestli budu mít jen zrnko podílu na tom,aby získala vzdělání,děkuji za tuto milost.
Za svého života jsem potkala mnoho zajímavých lidí a mnozí se stali mými přáteli.Na Slovensku mám svou maminku a bratra a krom toho je ještě naživu malá hrstka mých příbuzných,kteří mně provázejí životem.Mám krásné a radostné vzpomínky na společné radovánky a i dnes se s nimi ráda setkávám.Děkuji,že byli a jsou součástí mého života.
Děkuji všem svým pacientům a klientům za důvěru,kterou mi projevili.Získané zkušenosti a jejich životní osudy,jsou cenné dary v podobě prožitků .
VŠEM,které jsem potkala a potkám děkuji,že JSOU se mnou v této době,protože jsou mými pomocníky na mé cestě životem a při procesu mého zrání.
I VÁM milí návštěvníci děkuji,že jste chvilku pobyli v mém světě. Vy všichni patříte do mé rodiny,Vám všem vysílám světlo a lásku,protože všichni jsme JEDEN,všichni jsme v JEDNOTĚ!
Vaše Izabela

Vždyť ty vlastně už všechno máš

21. prosince 2011 v 16:01 | Pepa Nos-píseň |  Moudra a mezilidské vztahy

Hledáš koně a sedíš na něm,
hledáš cestu a jdeš po ní,
hledáš slunko a máš ho nad hlavou,
hledáš lásku a nosíš ji v srdci,
hledáš pravdu a ta je všude kolem tebe,
hledáš Boha a máš ho v sobě...

Všechno,co vidíš,patří tobě,
všechno,co slyšíš,je taky tvoje,
všechno,cos ochutnal,ti zůstane navždy,
všechno,cos potěžkal,ti nikdo nevezme zpět,
všechno,cos procítil,je tvý na věčný časy...

Vždyť ty vlastně už všechno máš.
Vždyť ty vlastně už všechno máš.

Laskavý úsměv od tvojí holky,
dobré slovo od kamaráda,
čerstvý koláče od tvojí mámy,
ňákou tu korunu od tvýho táty,
vánoční dárek...

Jaro a léto od pánaboha,
podzim a zimu od Vivaldiho,
noční oblohu plnou hvězd,
skřivánčí zpěv vysoko na nebi....

Vždyť ty vlastně už všechno máš,
vcždyť ty vlastně už všechno máš.

A ani po smrti na tom nebudeš špatně,
zbavíš se těla a bude ti hej,
podíváš se na Venuši,nebo sousedovi do vkladní knížky,
a ani v pekle to nebude tak strašný,
každá bolest je varováním,že někde je chyba...

Když tě záhrobí přestane bavit,
vrátíš se zpátky sem,tady na Zem,
napravíš chyby.kterých ses dopustil,
budeš moudřejší o další život,
šanci máš,stačí jít vždycky znova...

Vždyť ty vlastně už všechno máš,
vždyť ty vlastně už všechno máš.

/Moc se mi líbí text této písničky a svědčí o citlivé duši jeho autora Pepy Nosa/


angels

20. prosince 2011 v 17:48 | video |  Andělé

Hledání duše

19. prosince 2011 v 7:00 | EDUARD TOMÁŠ |  Esoterika

Hledání duše


V každém člověku je něco , co je vlastním prazákladem jeho života , míru a štěstí. Něco , čeho si člověk ani není vědom. A přesto každý po štěstí touží, ale většina z nás jej hledá jinde, než ono skutečně je. Jako by každý byl majitelem velikého pokladu, a nevěděl o tom. Poklad míru, blaženosti a spokojenosti, pramenící právě z prazákladu veškerého života, z nitra každého z nás.
Někteří jej nazývají království nebeské, jiní átman, tao, nirvána nebo duše. Ale je mnoho těch, kteří se houževnatě brání přijmout skutečnost, že něco takového je. Existují cesty, říká se jim jóga a mystika, které vás k prazákladu vašeho života přivedou. Co je to vlastně jóga? Jóga je široký pojem pro ovládání mysli ale i těla. Např. hatajóga.To jsou tělesná cvičení různých pozic, (ásan) s nutností vydržet v nich nějakou dobu. To je velmi dobré k upevnění zdraví, pro dobrou kondici, . Ale nyní nám půjde spíše o praxi jógové a mystické filozofie a o jejich naplnění splynutím se svým prazákladem.
Stoupencům těchto směrů duchovního poznávání, jde na rozdíl od většiny náboženství, o přímý kontakt s duší člověka. Nezaznělo "stoupencům tohoto směru" ale "těchto směrů" . Říká se , že duchovních cest je tolik kolik je lidí. Každý má svůj temperament , svou víru, pocházíme z různých kultur a národů, proto nemůže existovat jedna univerzální cesta. Každý si vybírá sobě , ten směr, nebo kombinaci směrů jógové praxe, která vyhovuje jeho temperamentu. Proto si uvedeme ty základní, jógové cesty, jako jsou BHAKTIJÓGA,-cesta lásky a sebeodevzdání, DŽŇÁNAJÓGA-cesta duchovní moudrosti, KARMAJÓGA-cesta altruistické činnosti, RÁDŽAJÓGA-cesta královská,ASPARŠAJÓGA-jóga nad protiklady a ÁTMAVIČÁRA-cesta sebedotazování.
O co ve všech těchto a jiných cestách jde?? V indických védách se hovoří o pěti charakteristikách všech jsoucností.(všech věcí) A to bytí, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první ,(sat-čit-ánanda) jsou charakteristikami božskými, neboť jsou součástí tvoření a stvoření. Ty další dvě jsou charakteristikami světa neboli lidské. Jméno a tvar známe dobře, neboť jsou zcela zjevné a viditelné, chápané našimi smysly. Ty první tři, existence vědomí a blaho-neznáme.Ačkoliv jsou přítomné všude, ve všech věcech, zvířatech, lidech v zemi ve vodě i ve vzduchu.Jsou to univerzální charakteristiky, označované ve věcech jako brahma, a v člověku jako átman. A nyní pozor- co zbude z lidí věcí a všeho ostatního, když odmyslíme jejich jména a tvary?? Zbude absolutní bytí, absolutní vědomí a absolutní blaženost.
Tato skutečnost je metafyzickým odůvodněním jógové filozofie, a vyplývají z ní všechny jógové nebo mystické směry. Absolutno neboli Bůh, je všude ve všech věcech projevené právě jako jeho tři první charakteristiky. Pro člověka však je absolutno nejblíže v něm samém, čili v člověku. A to je vlastně odpovědí na otázku, o co ve všech jógových směrech jde. O poznání Absolutna v sobě i ve všech ostatních jsoucnostech, a trvalé ztotožnění se s tímto stavem věčného míru, klidu a blaženosti.
Použity texty Eduarda Tomáše z knihy CESTAMI SEBEPOZNÁNÍ
521
Nebe na zemi

18. prosince 2011 v 8:00 | youtube.com video |  Esoterika

Jak na nemoci

18. prosince 2011 v 8:00 | emailová pošta |  O zdraví a nemoci

Léčebná metoda těžkých a nevyléčitelných nemocí.
Tuto léčebnou metodu jsem se naučil asi před 25 léty. V té době nebyl internet a takové informace se získávaly z překladů. Dostal jsem od známého, který překládal z angliny list papíru na němž byla detailně popsána tato metoda i cesta jak přišla do civilizace, protože toto tajemství bylo skryto v hluboko v ruské tajze. Nevzpomínám si už na jméno toho lékaře, ale údajně to byl primář onkologického institutu v Kyjevě. Tento člověk, se svým týmem prováděl onkologický výzkum v tajze. Popisoval velké problémy než se místní obyvatelé nechali vyšetřit. Žil tam 3 roky. Časem se však dozvěděl tuto léčebnou metodu, která se vyznačuje tím, že je čistě přírodní -bez vedlejších účinků, je dostupná pro každého-finančně nenáročná, působí velice rychle a účinně. Já osobně v té době jsem by mladý a zdravý a ani jsem tomu nevěřil. Zcela určitě bych na vše zapomněl, kdyby se mi nepřih odilo toto: vzpomínám si, že byl pátek večer a začal jsem cítit divnou bolest na tváři. Jdu k zrcadlu vidím na obličeji vřed, v sobotu jsme měli vstupenky na ples. Vzpomněl jsem si na tuto metodu poprvé jsem to vyzkoušel, a když jsem se ráno vzbudil moje tvář byla čistá. Od té doby se léčím pouze touto metodou a bylo se mnou před devíti lety opravdu zle. Měl jsem našedlý kostrbatý nádor, který rostl,byl asi 7cm velký a je pryč.
Tato léčebná metoda léčí:
• Nemoci krve
• Mozkové kmeny
• Nemoci srdce
• Rakovinu
• Lupenku
• Cukrovku
• Záněty i kostnice
• Léčí vše najednou zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak.

Čím více nemocí člověk má, tím intenzivnější by měla léčba být.

Návod Léčba spočívá v převalování nejlépe slunečnicového nebo arašídového panenského nebo 100% oleje v ústech.

Polévkovou lžíci naplníme olejem nemusí být plná - podle velikosti člověka a začneme olej v zavřené puse převalovat tak, aby se převaloval po celé ústní dutině. Převalujeme zvolna. Po chvíli olej zřídne a máte pocit jako byste měli v puse vodu.
Je to bez chuti a bez zápachu, dá se to vydržet. Někdy se stane, že Vám olej v ústech naroste a nemůžete převalovat, potom trochu vyplivněte do záchodu. Za žádnou cenu olej nepolkněte!!! Je tam spoustu škodlivých věcí z vašeho těla
Olej musíte převalovat asi 15-20 minut. Je závislost intenzity převalování na čase. Po tomto čase olej vyplivněte do záchodu a ústa vypláchněte teplou vodou. Po vyplivnutí musí být olej přeměněn v bílou emulzí podobnou mléku, pokud je emulze nažloutlá znamená to, že jste převalovali malou intenzitou nebo kratší čas . Začátky nebudou pro mnohé z vás jednoduché, ale nevzdávejte se po 15 převalování už budete mistři. Převalování provádějte nejméně 3 krát denně. Po první tři dny může, ale také nemusí nastat bolest hlavy, je to reakce na rychlé vyčištění cévek v mozku pokud se objeví během jednoho dne zmizí. Přeji Vám všem hodně trpělivosti a za úspěch ručím


tuto metodu znám, prováděla jsem ji s cedrovým olejem, když jsem dočetla knihy Vladimíra Megreho o Anastázii, olej však byl příliš drahý, ale této metodě skutečně věřím a už opět začínám s olivovým olejem...

Zázračné kyselé zelí
Oblíbené kysané zelí účinně chrání před vznikem rakoviny jater, plic, tlustého střeva a prsu. Věděli jste to? Látky zabraňující nádorovému bujení však neobsahuje zelí jako takové, ozdravné účinky mu dodává až proces kysání. Během něj totiž v zelí vznikají takzvané izotiokyanáty látky, které mají silně protirakovinné účinky.Uchování celých zelných hlávek nasolením už znali staří Římané. Dnešní způsob výroby kysaného zelí údajně převzali ve středověku Slované od Tatarů. Při objevných cestách po světových mořích se dávní mořeplavci chránili požíváním kysaného zelí před obávanými kurdějemi, nemocí vznikající z nedostatku vitaminů.
Obsah vitaminu C je v kysaném zelí dokonce vyšší než v čerstvém, což je důsledek činnosti bakterií mléčného kvašení. Již 200 g kysaného zelí pokryje denní potřebu vitaminu C. Zelí působí také proti depresím a obsah vitamínu B12 je dobrý pro nervovou soustavu. Vysoké množství vitamínu C zvyšuje imunitu a je velice potřebný ke tvorbě hormonů. V kysaném zelí najdeme také draslík, železo, vápník, zinek, hořčík, fluor a enzymy. Kysané zelí rovněž podporuje tvorbu krve a hormonů. Aktivuje imunitní systém v boji proti virům a bakteriím, posiluje organismus proti infekcím. Snižuje také vysoké hodnoty krevního tlaku a zároveň aktivuje funkci střev a vylučování toxických látek. Podporuje i látkovou výměnu a má odvodňující účinek, a proto umožňuje rychlé odstraňování odpadních látek z těla .


CITRUS na vyčištění střev
Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt - citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč , (i citrón) vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Chci jen podotknout, že během několika mč síců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá - doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.
PS. že to funguje poznáte po několika dnech, kdy budete z WC utíkat před vlastním zápachem.


Játra
Každé roční období přísluší některému z našich tělesných orgánů.Příslušná doba je dobou nejvyšší zranitelnosti daného orgánu a zároveň nejvhodnější dobou pro jeho detoxikaci a léčbu.V této době se zároveň nejsnáze projevuje dysfunkce v dané oblasti.
Jaro jako roční období patří játrům a jejich párovému orgánu - žlučníku.
Játra jsou především orgánem detoxikace ale samozřejmě i trávení.Zpracovávají tuky,sacharidy,aminokiseliny,redukují hormony,ukládají vitamíny,odstraňují toxiny a těžké kovy.
Kvalita činnosti a vitality jater má vliv na zdraví a kvalitu zraku,množství a kvalitu krve,na stav nervů,svalů,šlach,kyčelních kloubů,ramen,šíje a krku,výkonnost a vitalitu (proto jarní únava).Jejich dysfunkce se projevuje sklony k alergiím,exémům,bolestem hlavy,sníženou imunitou.Nejčastěji se problém jater a žlučníku a jejich podřízených tělesných partií projevuje v čase 23 až 03 h.
V rovině emocí a povahy se dysfunkce jater projevuje nezvládnutelným hněvem,předpojatostí,žárlivostí,přecitlivělostí na hluk.Zdravá játra dávají schopnost flexibility,zdravého sebeprosazení a schopnosti plánovat.
V období jara se tradičně prováděli různé očistné kůry,rovněž tradice období jara a velikonoc měli svůj smysl.
Pro naši civilizovanou dobu je na místě především osobní zájem každého jednotlivce o péči o kvalitu svého potenciálního zdraví.
Základní bylinky pro jaro jsou:pampeliška,řepík,smil,jablečník,rozmarýna,také ostropestřec,hořec.
Z potravin jsou dobré drůbeží maso,pšenice,pšeničné klíčky,brusinky,mandarinky,ananas,kyselé zelí,zelené jarní výhonky,tvaroh,kyselé mléko,šípkový čaj.
Pozor na alkohol,tučné maso,smetanu,vejce,čokoládu,kávu,chemické látky v potravinách. ID


Masáž

17. prosince 2011 v 7:00 | rady emailové pošty |  O zdraví a nemoci
mas

Jak se správně namasírovat   

Zahřívací kolo
Nejdříve si zahřejte ruce třením, protože teplé dlaně jsou nejdůležitější.
Zahřejete si jimi i vnitřní orgány, nebudete malátná a všecko ve vašem těle bude fungovat tak, jak má.
Ak si prsty a dlaně dobře promasírujete, pomůžete nejen rukám, ale i jiným orgánům svého těla. Dbejte však na to, aby jste masírovaly prsty od končeků směrem ke srdci. Všechny masáže totiž musí směrovať ke srdci. A když se naučíte rozpoznat, které jsou ty správne body, máte vyhráno. Právě takhle se můžete poléčit a ušetřit si cestu k lékaři.

 Na bolest hlavy
Teplé ruce si přiložte na místo, kde vás bolí hlava. Většina žen si stěžuje na bolest hlavy ve spánkové části.
V tomto případě položte celé dlaně, od spánkové kosti směrem k čelu, kde si ruce spojte, ale netlačte.
Pokud vás bolí hlava vzadu za ušima, je to znamení,
že nemáte v pořádku žlučník.
Přiložte si ruce tak, abyste dlaně měli hned za ušima a prsty si spojte na temeni a zatlačte.

Zbavte se stresu i únavy
Teplé dlaně si přiložte na trapéz, tlačte a postupně přecházejte od krku k ramenům.
Hodně žen má problémy s dodržováním pitného režimu, i proto se stres projevuje zejména v krční páteři.
Když pijete málo tekutin, bolí vás právě tento sval.

Proberte se
Zatlačte si prstem místo mezi nosem a horní řasou a masírujte do stran.
Někdy můžete pocítit tlak v hlavě.
Tato minimasáž vás opět probere k životu.

Rychlá detoxikace
Zatlačte si místo u kořene nosu, kde vám začíná obočí.
Potom výše, asi uprostřed a do třetice na konci obočí.
Tyto body jsou spojené s vylučovacím systémem.

Při přejedení
Bod medzi palcem a ukazovákem vám pomůže,
pokud jste se přejedli.
Když si ho zatlačíte a cítíte mírnou bolest,
je to znamení, že není něco v pořádku a měli byste si dopřát oddych od těžkých jídel.
Nezáleží na tom, kterou ruku si budete masírovat.  

Nervozitu u některých lidí zjistíte i tak, že si masírují prsty. Ani oni a snad ani vy , nevíte, že takhle vlastně nevědomky pomáhají svému zdraví. Aj na prstech rukou a na dlaních máme totiž citlivé body, které jsou přímo spojené s jednotlivými orgány našeho těla.
Pomocí masáže přemůžete i bolest hlavy nebo žaludku.
Každý náš prst má své reflexní zóny.
Když je masírujeme nebo jinak stimulujeme, pomůže nám to utlumit najrůznejší bolesti.
Ruka je  mapou orgánů celého našeho těla. 

Prsty masírujte podle potřeby takto:

Palec: Promasírujte si ho, jak cítite únavu, stres nebo vám hrozí výbuch hněvu. 
Ukazovák: Jeho stimulací odstraníte nervozitu, vyčerpaní a rozladěnost. 
Prostředník: Masáž  prostředníku pomůže proti bolestiem hlavy, krku, při poruchách spánku. Pomáhá i při hubnutí.
Prsteník: Ak vás bolí kolena, máte zažívací problémy anebo máte kašel, pomůže právě tento prst. 
Malíček: Masírujte ho, když vás bolí záda, pomůže však také zmírnit bolesti pži menstruaci.

rtru

Výživná koupel na ruce:
Ruce jsou našimi nejzatíženějšími končetinami. Měly bychom se proto o ně  dostatečně starat a občas je i rozmazlovat.
Nejdřív jim dopřejte výživnou koupel a postupujte dle tohoto návodu:
Do teplé vody přidejte citrónovou šťávu a mandlový, případně nimbový olej. Ruce koupejte
deset minut, pa je dobře  osušte a nakrémujte. 
Preventívne si ich  krémujte i během dne hydratačnými krémy na ruce. 

Při reflexní masáži rukou,nohou i uší, vlastně nejde o klasické masírování, ale o zatlačování konkrétních bodů, spojených s jednotlivými orgány našeho těla.
Stláčení reflexních zón jě někdy bolestivé, a právě tato bolestivost signalizuje, že s konkrétním orgánem není něco v pořádku a je potřeba ho masáží  stimulovat.

rtn

Nezapomínejte ani na nohy.
Nevynechejte ani masáž prstů na nohou, plosek mezi prstami a hlavně palce. Tam se také nachádzejí reflexní zóny mozku a nervové soustavy.Postačí desetiminutová masáž denně a zbavíte se nejen bolestí nohou,ale také psychické únavy a nervového vyčerpání.


Masáž má svá pravidla

Místo, které vás bolí, si nejdřív nahřejte.
Samozřejmě, jestli na něj nedosahnete, budete muset o pomoc někoho poprosit.
Poctivým tréninkem to později zvládnete i sama.

No má to svá pravidla:

Bolavá záda

- Nedotýkejte se páteře.
- Masírujte si pouze okolí a dávejte pozor i na obratle
- masírujte se přibližně ve vzdálenosti jednoho prstu. 

- Masírujte se krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. 
- Přiložte si prst na bolavé místo a jemným tlakem masírujte. 
- Masírujte se symetricky, to znamená také druhou stranu, ačkoliv vás nebolí. 
- Pravou stranu si masírujte levou rukou a naopak.

mas
Poselství na prosinec

16. prosince 2011 v 22:09 | emailová pošta |  Esoterika
Archanděla Michaela, prosinec 2011
"BUĎTE SVĚTLEM NA CESTĚ" - Poselství od Archanděla Michaela, prosinec 2011
Uveřejnil(a) Lenka
Neděle, 11 Prosinec 2011 21:1
Přijala Ronna Herman

Milovaní mistři, je životně důležité, abyste si uvědomili, že procházíte obdobím, které nemá v minulosti obdoby. Je to výjimečné období plné milosti. Vám, kteří hledáte Světlo, se nabízí velká příležitost uchopit své Božské dědictví a své mimořádné dary a talenty. Velice zřídka, během přechodu z jednoho dlouhého Věku do druhého, dovolují Kosmické Zákony, aby Bytosti z andělských sfér a duchovních výšin prostoupily závojem a spojily se s vybranými probuzenými členy lidské rasy. Tyto nádherné, vznešené bytosti nebudou jednat proti vaší svobodné vůli, a proto musíte vyjádřit svou ochotu a odhodlání přijít s nimi do styku. Když zaměříte svou pozornost na určitého mistra, anděla nebo Světelnou Bytost, ihned vás vnímají a odpoví vám. Čím silnější, upřímnější a stálejší bude vaše touha, tím více k vám budou vyzařovat svoji energii.

Vaši strážní andělé, duchovní průvodci a učitelé vám budou usilovně napomáhat, abyste byli schopni přijímat vyšší frekvence moudrosti, které jsou v tomto nepřehledném čase transformace důležité. Tyto laskavé Bytosti se snaží získat vaši pozornost tím, že zesilují Světlo ve vašem Centru Síly solar plexu a postupně také ve vašem Svatém Srdci. Celá staletí jste čekali na příležitost vědomě komunikovat s nanebevzatými mistry a s andělskými sférami, a oni na tuto chvíli také trpělivě čekali. Možnost rozmlouvat s Bytostmi Světla je pro vás lidské Bytosti velký skok ve vývoji, neboť vám přináší nové a větší uvědomění a mocnou vnitřní transformaci. S největší pravděpodobností se nejdříve naučíte propojovat a komunikovat se svými osobními průvodci, případně se s vámi záhy spojí váš mistrovský učitel - zvláště v případě, že jste před svou nynější inkarnací svolili ke spolupráci s touto určitou Bytostí.

Mnohým z vás se v této době vyvíjí šestý smysl, tedy intuitivní mysl, díky níž dosáhnete přímého spojení se svou NadDuší a s určitými částmi svých četných Vyšších Já. Je to počáteční krok k vytvoření přímé linky na vaši domovskou základnu, na vaši Boží Přítomnost Já Jsem, na vaše Božské Já. Nehledejte Boha na nebesích nebo kdesi na dalekém, nedostupném místě. Vždyť Esence Stvořitele, Božská Jiskra se nachází ve vašem Svatém Srdci. Mnozí z vás si začínají uvědomovat svůj Božský původ, ale zatím máte stále jen matnou představu o obrovském potenciálu, který získáváte tím, že v sobě nesete Vesmírné Světlo. Je nezbytné, abyste se naladili na stále rostoucí frekvence Světla Stvořitele. Tím se zrychlí proces vzestupu a vy budete moci dosáhnout Vlastního mistrovství a tím začít plnit svůj slib, stát se Světlem na Cestě a ukazovat Cestu ostatním.

Nezapomeňte, přístup máte jen k takovým vibračním úrovním, jakým odpovídá váš Energetický Otisk. Proto je tolik důležité projít procesem očisty, abyste ve svých mentálních a emocionálních tělech mohli dosáhnout vyrovnanějšího a harmonického Stavu Bytí.

Před dávnými věky jste se vy, budoucí Hvězdná Semínka Ukazující Cestu pro vzestup lidstva i Země uvolili, že někdy v daleké budoucnosti budete na planetě Zemi hrát výjimečnou roli. Tato skupina odvážných Duší se inkarnuje do všech ras, barev, kultur i vyznání. Je rozeseta široko i daleko po celé planetě a připravena na předpovězené vesmírné drama, na hromadný vzestup lidstva a Země a současně na všechny průvodní jevy ve hmotě tohoto Pod-Vesmíru.

Vám, kteří jste vystoupili z řady, byla udělena zvláštní výjimka, díky níž jsou vám vyrovnávány mnohé menší energetické nerovnováhy, aby vaše pozemské břemeno nebylo až příliš těžké. To, co zbývá na vás, jsou důležité lekce, které se musíte naučit, abyste se mohli navrátit do vyrovnaného a harmonického vibračního stavu a tím povznést svůj Energetický Otisk neboli Píseň své Duše do střední hladiny čtvrté dimenze a výše.

Opravdu mnoho z vás, Hvězdných Semínek, je na dobré cestě k dosažení Mistrovství, ale příliš velká část této skupiny těch, kdo Ukazují Cestu, stále zůstává v dřímotě nebo v sebezapření. Každý z vás hraje v právě probíhajícím vývojovém procesu důležitou roli. Genetické kódy členů této skupiny nesou ty nejlepší vlastnosti všech předchozích základních ras a zároveň výjimečné kódy paměťových buněk Zlaté Základní Rasy budoucnosti. Je pravda, že postupem času se v rámci této skupiny Duší objevovala veliká nerovnováha. Mnohé Duše nenaslouchaly výzvám svého Duchovního Já a zapomněly na své pozemské poslání. Avšak hluboko v jádru vašeho Svatého Srdce máte každý zakódovanou Buňku Světelného Vědomí. Pokud je aktivována, pomůže vám si rozpomenout na závazek být našimi pozemskými zástupci a na to, že vaším posláním je vynaložit úsilí veškerého svého Bytí a stát se zdatnými spolutvůrci krásy, míru, harmonie a hojnosti v pozemských sférách.

Rádi bychom vám poskytli základní informace, abyste dokázali správně vnímat to, co s vámi sdílíme. Je zásadní, abyste se nevnímali jako lidé jednotného původu. Všichni jste totiž prošli životními zkušenostmi ve všech základních rasách. Je důležité, abyste se nepovyšovali nad ty, kteří kráčejí po cestě až za vámi, sami jste totiž byli v přemnohých inkarnacích jen následovníky, kteří sami cestu nehledali. Všichni jste už měli černou, hnědou, bílou, rudou i žlutou barvu kůže všech základních ras, a také ve své DNA nesete všechny odlišné vlastnosti, ctnosti a atributy každé z těchto ras. To, že jste se v tomto životě narodili do určité rodiny a žijete v určité zemi, mělo přesně daný důvod.

Vy, které s hrdostí nazýváme "Staré Duše", jste rozeseti po celém světě. Je pravda, že v některých oblastech a kulturách žije těchto starých Duší více, ale i tak je tento Předvoj rozeset od těch nejprimitivnějších venkovských oblastí až po kosmopolitní a kulturně rozvinutá velkoměsta. Tyto odvážné Duše nesedí v čele vlády ani nezaplňují titulní stránky v novinách. Žijí na farmách, neboť milují přírodu i zvířata, o která pečují. Mají zcela všední práci v nejrůznějších oblastech lidské činnosti a v klidu plní své každodenní povinnosti. Také jsou na pozicích s velkou zodpovědností a různým způsobem slouží své zemi a svému lidu. Bydlí v palácích i v chatrčích, jsou součástí všech společenských vrstev od nejnižší po nejvyšší. Jsou členy náboženských skupin a uctívají Boha svým vlastním způsobem. Mnozí naslouchají tichému hlasu svého Vyššího Já a stali se Mistry svého Já. Mnoho dalších již nějakou dobu kráčí po své duchovní stezce, ale také je bohužel mnoho zástupců Hvězdných Semínek Ukazujících Cestu, kteří si stále neuvědomují svou Božskou podstatu ani slib, který tak dávno složili.

Vy, kdo jste členy této skupiny, máte ve své DNA zakódovány hlavní vlastnosti, ctnosti a atributy rasy Atlanťanů, tedy vůdců, průkopníků a bojovníků. Hluboko ve vás je zakořeněna touha využívat své mentální schopnosti v souladu s Boží Vůlí a Silou našeho Otce Boha, abyste mohli být silnými spolutvůrci ve hmotné realitě. K tomu jste byli obdařeni nejvyššími vlastnostmi, ctnostmi a schopnostmi naší Matky Boha, které byly dány zejména těm Duším, které přišly na Zemi ve Zlatém Věku Lemurie. Jsou to jemné, pečující, intuitivní, do nitra zaměřené vlastnosti, doplněné velkými uměleckými dovednostmi a touhou po míru, tichosti a rozjímání.

Procítili jste si nádherné a bohaté duchovní dědictví. V minulosti se vám dostalo požehnání mít mezi sebou mnoho vznešených Bytostí Světla, mistry, jejichž krásná učení vám ukázala, jak žít ctnostný život. Nyní je však čas propojit minulost s budoucností. Lidstvo pociťuje hluboce zakořeněnou potřebu vzájemné podpory, inspirace a vedení.

My vám ukážeme nové možnosti a upřímně doufáme, že někteří z vás zdvihnou prapor nad hlavu a budou v nadcházejícím čase duchovními bojovníky v nově vznikající spiritualitě Sebe-uvědomělého lidstva. Rádi bychom vám navrhli, abyste se začali scházet s cílem učit se a vzájemně se podporovat a inspirovat. Podělte se navzájem o své znalosti, o svou moudrost, své vize a zkušenosti. Mezi lidmi na tomto světě vnímáme velký pocit osamělosti a izolace. Nestačí vám jen číst učení, která vám my nebo mistři předáváme, navštěvovat nádherné chrámy a katedrály a oslavovat Boha. Nadešel čas opětovného sjednocení, a je proto třeba, abyste se scházeli a sdíleli svou lásku, moudrost a inspiraci. Je čas společně se učit a navzájem se podporovat. Nechceme po vás, abyste stavěli další obrovské chrámy, neboť v těch bohové budoucnosti sídlit nebudou. Jste spolutvůrci budoucnosti - Božské Jiskry Stvořitele - které jsou vyzývány, aby zaujali své právoplatné místo při vznešeném pochodu vstříc budoucnosti.

Milovaní, je čas nechat odejít veškeré pocity viny, studu a nedokonalosti, které v sobě mnozí z vás nosí již dlouhé věky. Musíte uzdravit bolesti z minulosti, abyste mohli přijmout svou pravou roli v nádherném plánu o budoucnosti planety Země, který se teď rychle začíná uskutečňovat.

Prostřednictvím našich poselství jsme vám dali nástroje, moudrost i vhled, abyste mohli nechat odejít všechny věci ve svém životě, které neslouží vašim nejlepším zájmům a nejvyššímu dobru. Důrazně vás žádáme, abyste si vzali k srdci to, co jsme vám již tolikrát opakovali: "Zasloužíte si veškerou lásku, krásu, radost, mír a hojnost v tomto vesmíru, neboť je to od narození vaše BOŽSKÉ PRÁVO." Musíte se naučit milovat sebe samé, vážit si sebe samých a plně znát svou vlastní hodnotu, než budete schopni skutečně milovat ostatní a plně si jich vážit, a než vám budou ostatní moci vracet lásku a úctu, které si tak bohatě zasloužíte.

Uvědomte si znovu vlastnosti, ctnosti a atributy svého Božského Dědictví, které nyní projevujete navenek. Nevyzařujete příliš mnoho mužské Atlantské energie a nesoustředíte se příliš na zisk a na tvoření? Pamatujte, co jsme vám řekli - je třeba hledat určitý "stav Bytí" nebo "kvalitu života". Můžete dosáhnout velkého bohatství a projevit ve hmotě mnoho nádherných a podivuhodných věcí, ale jestliže je vaše srdeční centrum uzavřené a jestli jste přehlíželi a nerozvíjeli své vlastnosti a ctnosti Lemurie/Bohyně, budete se stále cítit neúplní a velice nespokojení.

Scházejte se ve skupinách dvou, tří, deseti, sta nebo tisíce, není v tom žádný rozdíl. Když se spojíte pro dobro všech, můžeme vám slíbit, že vždy budeme plně s vámi, abychom vás posílili, pomohli vám a vyzařovali spolu s vámi lásku našeho Otce/Matky Boha v největší míře, kterou budete moci pojmout.

Vaším hlavním cílem je nyní navrátit se do původně určeného spektra Světla a stínů, do vibračních vzorců, které tvoří váš osobní svět v realitě třetí/čtvrté dimenze. Tím se pomyslné kyvadlo vašeho vědomí nebude již vychylovat tak daleko mezi pozitivními a negativními frekvencemi, vaše mentální i emocionální podstata se vyrovnají a vy se znovu vrátíte do svého středu. To je důležitý krok k tomu, naučit se žít ve středu vlastního Svatého Srdce a Svaté Mysli. S tím, jak pozvednete své vibrační vzorce, vyšší frekvence Světla postupně rozpustí početné Světelné membrány, které omezují vaše vyšší vědomí. Až k tomuto dojde, budete na nejlepší cestě k vědomému, Duší vedenému životu Mistra.

Procházíte zázračným obdobím, milovaní. Byli jsme s vámi od chvíle, kdy jste se poprvé projevili ve svém odděleném vědomí v tomto vesmíru. A budeme s vámi kráčet dál k jasné nové budoucnosti, spojíme své síly s mocnými mistry Elohim, velkými staviteli forem, v přípravě na naplnění nadcházejícího překrásného nového Věku. Vysílám k vám energii našeho Otce/Matky Boha a obklopujeme vás naší aurou Boží Lásky/Světla. Jsme vámi velmi potěšeni.

JÁ JSEM Archanděl Michael.

MANTRY

16. prosince 2011 v 7:00 | emailová pošta |  Esoterika
delf

Uriel o ,,čarovných" mantrách ako o nástrojoch na duchovný rozvoj


Uriel, 5.5. 2010
Ako už mnohí viete, mantry majú pre ľudí špeciálny význam. Sú to nástroje s mystickým prejavom ľudského správania. Dokážu meniť správanie medzi jednotlivými frekvenciami, tým, že ukotvia vnímanie vo vyššej súbežnej frekvencii, ktorá má na rozdiel od nižšej škály vedomia upokojujúce účinky.
Aká je vyššia súbežná frekvencia?
Taká, v ktorej sa vaše vedomie často nachádza, ale ešte kolíše medzi ostatnými, preto ste raz spokojný a šťastný a inokedy nahnevaný čí nešťastný. Ešte nedokážete byť úplne ukotvený vo vyšších frekvenciách, pretože vaše vnímanie je ovplyvnené vonkajšími činiteľmi, ktoré vo vás vyvolávajú istý druh pocitov a podľa nich sa správate. Mantry toto konanie ovplyvňujú a prinášajú pocit slobody a vnútorného pokoja. Ich počúvaním sa zvyšuje hodnota vášho vnímania a nalaďujú vás a váš mozog na fungovanie vo vyšších frekvenciách. To znamená, že už nie ste vo vysokej miere ovplyvnení pocitmi z okolia, ktoré vo vás vyvolávajú rozpor a tým vedú k nevhodnému správaniu, ako je napríklad hnev a následne krik. Namiesto toho sa môžete zamerať na seba samých a venovať sa svojmu vnútornému rozrastaniu. Mantry aktivujú všetky centrá vnímania a rozširujú vaše vedomie, čo prispieva k vášmu duchovnému rastu aj na frekvenciálnej a vibračnej úrovni. Preto existuje mnoho typov mantier, ktoré majú za úlohu vyvolať jemný druh správania v danej situácii. Napr. keď ste nešťastný, mantra duše vám prinesie pocit radosti, či keď nemáte náladu, melodická Gayatri mantra vás roztancuje, alebo keď si potrebujete odpočinúť, božská Deva Premal vám zabezpečí oddych na viacerých úrovniach. Je neskutočné, že toto všetko máte pod nosom a nevyužívate to. Máte ,,všemohúci" nástroj, ktorým sa môžete nakalibrovať na frekvencie rôznych druhov, či už na meditáciu, odpočinok, radosť či úplnú eufóriu, kedy vo všetkom uvidíte iba to krásne. Ide o to, že mantry vám pomáhajú povzniesť sa na hlbšiu duchovnú úroveň tým, že ukotvia vaše vedomie na sekundárnej úrovni, ktorú ste pripravený dosiahnuť.
chriz