Harmonie mgt

31. října 2011 v 21:47 | rozkvet.cz |  Léčba pulzní magnetoterapiíhttp://rozkvet.cz/texty/clovek%20a%20magnetoterapie.htm

RODINNÝ LÉKAŘ NA DOSAH RUKY
aneb NÍZKOFREKVENČNÍ PULSNÍ MAGNETOTERAPIE = ŽIVOT A ZDRAVÍ

Prom.biol. Izabela KLIMOVÁ: ČLOVĚK A MAGNETOTERAPIE
2007, Phoenix č.5, str.36
Člověk je obklopen množstvím různých sil a energií. Některé vnímá vědomě a některé na něho působí, aniž by si to uvědomoval. Jednou z těchto sil je i pulzace magnetického zemského jádra a málokdo ví, že je to jedna z podmínek života na zemi. Všechen život na naší planetě je závislý na pulzaci cyklu změn magnetické činnosti. Magnetické informace se pomocí rezonance přenášejí éterem na veškerou hmotu a na živé organismy. Každý živý tvor je vlastně elektromagnetem a porušením rovnováhy elektromagnetická bilance dochází ke ztížené možnosti mnoha chemikálií adekvátně reagovat v procesech látkové výměny.
Základním stavebním kamenem každého života je buňka. Za jeden jediný den umírá v lidském těle 600 miliard buněk a právě tolik se jich rodí. Činnost každé z nich je řízena elektromagnetickými pulzy a umírající buňka předává rodící se buňce energetickou i genetickou informaci. Poruchy rovnováhy magnetických rytmů vyvolávají četné poruchy jak v oblasti tělesné, tak i v duševní. Pomocí pulzní magnetoterapie lze tyto narušené řídící systémy vyrovnat, a to na úrovni meziatomární, molekulární, buněčné, tkáňové i orgánové. Elektromagnetické pulzy fungují totiž jako regulátor životních pochodů.
Žijeme v civilizované době, máme kolem sebe spoustu vymožeností (mikrovlnky, mobilní telefony, železobetonové konstrukce, atd.) a to vše odstiňuje intenzitu zemských magnetických pulzů. Tento deficit lze nahradit pomocí pulzních magnetoterapeutických přístrojů, které ve skutečnosti simulují zemskou magnetickou pulzaci a z toho důvodu se nedá touto léčebnou metodou předávkovat a nehrozí zde vedlejší účinky. Považuji za důležité uvést,že se zde hovoří o nízkofrekvenční pulzní magnetoterapii. Mnozí znají z lázeňských zařízení a z rehabilitačních center ještě vysokofrekvenční magnetoterapii, která je založena na naprosto odlišném principu a kterou nesmí absolvovat lidé s kardiostimulátorem a ti, kteří mají kov v těle. U pulzní magnetoterapie je sice kardiostimulátor také kontraindikován, ale tuto léčebnou metodu mohou podstoupit lidé po operaci bypassu a odeznělém infarktu a také lidé po totální endoprotéze a s kovy v těle. Přístroje splňují klinické parametry a mohou se používat u všech věkových kategorií (i u kojenců), u zvířat, rostlin, dají se magnetizovat voda i potraviny.
Možnosti využití pulzní magnetoterapie
Magnetizmus je živá energie a je to spouštěč pro tzv. samouzdravovací procesy. Při jeho nedostatku dochází k pocitům extrémní únavy - chronický únavový syndrom je popsán ve skutečnosti jako deficit magnetické pole, kdy člověk není schopen plnohodnotně žít a pracovat, protože vypadává ze svých přirozených cyklů. Bolesti hlavy, snížená imunita, porušení motoriky, poruchy krvetvorby, vznik zhoubných nádorů, deprese, nervové podráždění a porušení prostorové orientace - to vše je z nedostatku pulzních signálů. Pomocí pulzní magnetoterapie lze snížit četnost výskytu chřipek, nachlazení a podobných zdravotních problémů, které jsou dprovázeny pracovní absencí.
Pulzní magnetoterapie se osvědčila u léčby artróz, revmatoidních artritid, dny, osteoporózy, bolestí pohybového aparátu a páteře. Všechny tyto potíže představují zdravotní problém, který trápí populaci opakovaně a častokrát v intenzitě, jež brání v plnění pracovních i běžných povinností. Touto léčebnou metodou lze velice účinně odstranit i bolest na principu zvýšené tvorby endorfinů, což jsou přírodní analgetika. Při pooperačních stavech představuje pulzní magnetoterapie nižší dávkování analgetik a antibiotik, pokles pooperačních komplikací zánětlivého charakteru ,víc než o 50% urychlení hojivých procesů, zlepšení zajizvení ran, a to i u popáleni. V případě sportovních úrazů je stejný efekt se zkrácením doby sportovní absence.
Význam pulzní magnetoterapie je znásoben její širokou škálou použití u diabetiků, astmatiků, alergiků, u lidí s poruchami krevního tlaku, kardiaků, při urologických a prostatických chorobách, při onemocnění žaludku a střev. Při léčbě roztroušené sklerózy, Alzheimerovy nemoci, při Parkinsonově syndromu. Při stavech po mrtvici je účinnost velmi dobrá, protože se zlepší orientace v prostoru, dokonale se prokrví organismus a interval mezi jednotlivými ataky se několikanásobně prodlouží, což znamená, že tyto metody nevedou k tak rychlé individualitě. A zapomenout bychom neměli také na myorelaxační a relaxační účinky.
V čem tkví tajemství úspěchu magnetoterapie
Proč je magnetoterapie účinná v tolika případech?Při této léčebné metodě totiž dochází k regeneraci na buněčné úrovni a k úpravě metabolických pochodů (většina nemocí je vyvolána z důvodů metabolických poruch). Při pravidelné léčbě dochází k detoxikaci organismu a z těla se vylučují i rezidua léků, vody a potravin. Lidské tělo tím,že se zprůchodní buněčné membrány, má daleko vyšší schopnost navázat v těle vitaminy, minerály a stopové prvky z potravin a z doplňků stravy.
Chceme-li žít kvalitní život, je důležité naslouchat svému tělu a zachytit jeho varovné signály při jejich zrodu, dřív, než se projeví v rozsáhlém poškození. A když už nemocní jsme, je důležité poškozování našeho organismu zpomalit a zastavit.
Poznámka: 1.Paní prom.biol. Izabela Klimová je autorkou řady populárně-vědeckých článků, nejen v oboru pulzní magnetoterapie, ale i v oboru zdravé výživy, hubnutí a různých druhů alternativní medicíny. Již za svého působení na 1. lékařské fakultě v Hradci Králové, se zajímala o pulzní magnetoterapii a její účinky na různé druhy onemocnění. Vysoce hodnotí tuto metodu, protože jenom simuluje přírodní pulzní zemský magnetizmus, který je nezbytnou podmínkou veškerého života na Zemi. ( Podílela se také na vývoji přenosných léčebných souprav UltiCare, kterého se účastnilo 80 rehabilitačních pracovišť ČR, včetně lázeňských).
Působila také na soukromé ortopedii v Hradci Králové (Zdravotní středisko AKORD) , kde měla možnost vidět konkrétní dobré výsledky této léčebné metody v řadách pacientů.
Spolupracuje i s řadou významných zahraničních osobností, které propagují metody bioenergetického potenciálu k řešení osobních i globálních problémů.
2. Za posledních 500 let poklesla intenzita magnetického pole Země asi o 50%

LÉČEBNÁ SOUPRAVA ZAJIŠŤUJÍCÍ ZDRAVÍ A NOVOU
KVALITU VAŠEHO ŽIVOTA JE INVESTICE, KTEROU SI
ZASLOUŽÍTE DNES I V BUDOUCNOSTI
PROSPĚJE VŠEM BLÍZKÝM 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama