Říjen 2011

Harmonie mgt

31. října 2011 v 21:47 | rozkvet.cz |  Léčba pulzní magnetoterapiíhttp://rozkvet.cz/texty/clovek%20a%20magnetoterapie.htm

RODINNÝ LÉKAŘ NA DOSAH RUKY
aneb NÍZKOFREKVENČNÍ PULSNÍ MAGNETOTERAPIE = ŽIVOT A ZDRAVÍ

Zázračný len

29. října 2011 v 7:00 | 7/8 magazín WM |  O zdraví a nemoci

len

Zázračný len - návrat ke zdraví a pohodě

Jeden z nejdůležitějších a dalekosáhlých medicínských objevů dvacátého století udělala v roce 1951 německá biochemička Dr. Johanna Budwig, patřící mezi přední evropské autority v oblasti tuků a výživy. Tato drobná vitální žena byla sedmkrát nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci "vyšších nezadatelných zájmů" farmaceutického lobby nikdy nedostala. Využívala svou metodu k úspěšné léčbě pacientů s mezními případy rakoviny a lidí postižených vážnými srdečními chorobami, artritidou a dalšími onemocněními, poté, když je konvenční lékařská věda označila za beznadějné případy. Použité metody přitom jsou tak jednoduché, že je může s dobrými výsledky použít kterákoliv žena v domácnosti, bez jakéhokoli odborného zaškolení. Ve skutečnosti se lidé s vážnými chorobami k úžasu konvenčních lékařů vyléčí sami. Nicméně, navzdory zdánlivé prostotě zmíněných objevů, Dr. Budwig odhalila nejen hluboké souvislosti přispívající k harmonické činnosti lidského těla, ale i úzký vztah člověka k samotnému kosmu.
Dr. Budwig pečlivě studovala vzorky krve svých pacientů a hledala nějakou souvztažnost mezi její kvalitou u nemocných a zdravých lidí. Po prostudování tisíců krevních vzorků objevila rozdíl, spočívající v tom, že zdraví lidé mají v krvi vyšší obsah tuků řady Omega-3 než nemocní. Omega-3 patří mezi základní mastné kyseliny, EFA, nezbytné pro správnou činnost organizmu. Začala hledat nejlepší cestu jak získat tuky Omega-3, které by se vhodně rozpouštěly v lidském organizmu, až nakonec po mnoha experimentech zjistila, že nejbohatším zdrojem tuků typu Omega-3 jsou droboučká semínka lnu. Avšak pouze lněný olej chráněný před teplem a oxidací, vyvolanou kyslíkem a světlem, se ukázal jako dostatečně neporušený, aby skutečně prospíval lidskému zdraví. Nesprávně získávané a skladované oleje rychle zažluknou, a pak lidskému zdraví naopak škodí. Po dalším výzkumu Dr. Budwig dospěla k otřesnému závěru, že příčinou obrovské většiny současných chronických onemocnění je nesprávný způsob hromadného zpracovávání potravin a olejů a jejich mizerná výživná hodnota, stejně tak jako celosvětové užívání nebezpečných pesticidů, které kontaminují potravu a eliminují elektrony, které jsou v ní obsaženy.
Na základě těchto pozorování začala Dr. Budwig léčit své pacienty podáváním stravy, již tvoří kombinace vysoce kvalitního lněného oleje bohatého na tuky Omega-3 a tvarohu nebo jogurtu, obsahujícího velmi kvalitní bílkovinu. Důvod k míšení oleje s proteiny spočívá v tom, že jejich kombinace s olejem umožňuje rozpouštění tuku ve vodě, takže je tělem absorbován rychleji. Takto upravený může prostoupit i do nejmenších kapilár, rozpustit jakýkoli nevhodný tuk a pročistit žíly a tepny. To mimo jiné posiluje srdce, likviduje tumory a léčí artritidu. Zní to možná poněkud přehnaně, ale je to opravdu funkční.
Dr. Budwig často pracovala s na smrt nemocnými pacienty, z nichž některým, podle názoru konvenčních odborníků, zbývaly už jen hodiny života. Podávala jim směs oleje a proteinu a organické potraviny. Kůru provázelo cvičení, pobyt na čerstvém vzduchu. K vyléčení "beznadějných případů" využívala léčivé moci Slunce. Zlepšení se často dostavilo už během několika dnů.
Cituji z jedné z jejích knih: "Nezřídka vezmu velmi nemocného rakovinového pacienta z nemocnice, kde říkají, že mu zbývá už jen několik málo dnů nebo možná jen pár hodin života, a většinou mám velmi dobré výsledky. Úplně první, co mi tito pacienti a jejich rodinní příslušníci říkávají je, že v nemocnici již nemohli močit nebo produkovat stolici. Trpěli kašlem, aniž by byli schopni vykašlat hlen. Prostě všechno bylo zablokováno. Velmi je povzbudilo, když všechny tyto symptomy náhle zmizely. Dosáhli jsme toho pomocí povrchově aktivních tuků s nadbytkem elektronů, které uvedly do chodu reaktivaci životně důležitých funkcí, takže se pacienti bezprostředně poté začali cítit mnohem lépe. Je zajímavé položit si otázku, jak je tato nenadálá změna vůbec možná. Má to co dělat s reakčním modelem a charakteristickou činností elektronů, k nimž se dostaneme později. V posledních dvou letech jsem se tomu velmi věnovala. Jeden zastánce mé práce žijící v Paříži mi napsal, jak je úžasné, že jsem vypátrala, že původním rodištěm elektronů v semínkovém oleji je Slunce. V tom jsou ty spojitosti!"
Léčby Dr. Budwig jsou výborně zdokumentované a skvěle obstály při zkoušce opozičním konvenčním lékařským establishmentem. Mnoho vynikajících lékařů a odborníků na výživu dnes kráčí v jejích šlépějích. Také já jsem si velmi oblíbil její přístup, protože není jen brilantní vědec a výzkumník, ale také vysoce oduševnělý idealista, přistupující k věci i z filozofického a duchovního hlediska.
Mezi významné aspekty díla Dr. Budwig patří objev či spíše znovuobjevení úzkého vztahu lidského těla k Slunci. Při správné rovnováze tuků a proteinů má tělo magnetické pole, doslova přitahující fotony obsažené ve slunečních paprscích a umožňuje tak vstup léčivým silám Slunce. Vyzkoušel jsem metodu Dr. Budwig pro všeobecné vylepšení zdraví sám na sobě a byl jsem ohromen. Za méně než tři dny, přesně jak to říká, jsem cítil neuvěřitelné zlepšení v tak mnohých oblastech, že by jeho popis na tomto místě byl příliš dlouhý. Pak jsem to doporučil několika známým a ti, kteří to vzali vážně, udělali podobné zkušenosti jako já. Všichni jsme získali pocit zvýšené všeobecné pohody, lehkosti, přílivu energie a zlepšení krevního oběhu. Venku jsem pociťoval léčivou moc slunce, které laskalo mou pokožku úplně jinak než dosud. Mimo to jsem se po každém dalším týdnu či čtrnácti dnech cítil stále lépe. Staré bolesti odcházely, má pleť se zlepšila a by jsem schopen dělat svou práci mnohem lépe.
Jedna známá se přitom cítila tak dobře, že to začala dávat svým dětem a říkala, že ihned uviděla změny na jejich pleti. Zatímco mluvila, pozoroval jsem, že i její vlastní pleť měla víc barvy a byla jakoby zářící. A to asi jen dva dny poté, kdy začala brát olejovo - proteinovou kombinaci.
MUDr. Robert Willner, Ph.D. (autor knihy "The Cancer Solution")

lní sem

Olej ze lněných semínek a tvaroh
Směs předepisovaná Dr. J. Budwig jako dieta při rakovině, artritidě, roztroušené skleróze, lupénce, ekzémech, trudovitosti, ...
Mnohokrát na Nobelovu cenu navržená lékařka říká, že tato základní výživná kombinace skutečně zajistí prevenci a pomáhá tělu vyléčit rakovinu.
Směs Dr. Budwig
Do mixéru dejte: 1 hrnek tvarohu (obsahujícího přes 10% tuku), 2 - 5 polévkových lžic oleje ze lněného semínka, 1 - 3 polévkové lžíce čerstvě rozemletých lněných semínek (například v mlýnku na kávu), dostatek vody, aby to bylo jemné a špetku kayenského pepře. (Lze dochutit troškou česneku, červeného pepře, šampaňským vínem)
Vše umixujte na velmi jemnou pastu a jezte denně.
Poznámka
Praxe i výzkum ukazují, že efektivnější je základní poměr 1:3 (ne 1:4). Objem tuku v tvarohu má být nad 10%. Používá-li se nízkotučný tvaroh, léčivý efekt se snižuje. Při léčení je vhodné začít první týden či 10 dnů s poměrem 1:1, a pak další týden nebo 10 dnů 1:2 a po stejné době dávku ustálit na 1:3. Od počátku užívání buďte co nejvíce na sluníčku, ne nutně na přímém, ale spíš pod stromem. Z praxe totiž vyplývá, že vlnová délka slunečního světla pronikajícího listy zbarvenými chlorofylem léčení urychluje. (Koumáci už vymysleli "zelené" lampy, které mají víceméně stejnou vlnovou délku jako sluneční světlo po průchodu listím, a toto světlo samo o sobě lidem dost pomáhá, i když vyléčení zatím nezajistí.) Poměr 1:1, 1:2 a 1:3 se doporučuje proto, že za posledních 50 let se značně změnila strava. Dnes pojídáme spoustu svinstva - na způsob margarínu (hydrodenated a transfatty acids)- které je ve všem, včetně zmrzliny a nápojů atd. Takže je třeba nejdříve potlačit nečistoty nasbírané v těle a trochu srovnat rovnováhu, proto je zprvu třeba použít spoustu omega-3. Vtip je totiž v tom, že omega-3 jsou klíčem k využití dalších mastných kyselin v těle. Bez omega-3 jsou ostatní mastné kyseliny k ničemu. Ze závěrů posledních výzkumů olejů a mastnot zřetelně vyplývá, že k životu potřebný poměr mastných kyselin v nás je 1:1.
Lněný olej nabízený za nekřesťanské peníze v želatinových tobolkách není k ničemu. Je ho málo a navíc - tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže spíše škodí než léčí.
Dieta s lněným olejem u onkologických pacientů
Dietu s olejem ze lněných semen původně sestavila Dr. J. Budwig již v roce 1951 a v roce 1990 ji znovu přezkoumal MUDr. Dan C. Roehm, FACP (onkolog a bývalý kardiolog), který ve své zprávě napsal: "Tato sestava představuje daleko nejúspěšnější protirakovinovou dietu na světě."
Budwig tvrdí, že její dieta poskytuje obojí - prevenci i léčbu. Říká, že nedostatek linolových kyselin (běžný při našem způsobu stravování) je odpovědný za produkci oxidáze, která indukuje růst rakovinových nádorů a je příčinou mnoha dalších chronických onemocnění. Prospěšné fermenty jsou ničeny teplem nebo přehřátím zničenými tuky v potravě, nitráty užívanými ke konzervování masa, atd.
Teorie říká, že využití kyslíku v organismu může být stimulováno proteinovou směsí obsahující síru, která umožňuje rozpouštění tuků ve vodě. Je obsažena v sýru, ořechu, cibulovité a pórkovité zelenině (pórku, pažitce, cibuli a česneku), ale zejména v tvarohu.
Fermenty buněčného dýchání jsou těsně spjaté s vysoce nenasycenými mastnými kyselinami, které jsou tedy nezbytné k řádnému okysličování. Základní předpoklad je užívání nerafinovaných, za studena lisovaných olejů s vysokým obsahem linolové kyseliny, například ze lněného semene, slunečnice, sóji, máku, vlašského ořechu a obilí. Tyto oleje by měly být konzumovány společně s potravinami obsahujícími vhodné proteiny, jinak mají opačný účinek a způsobí více zla než užitku.
Nejlepší kombinací je tvaroh a lněný olej a lněné semeno (musí být čerstvě rozemleté). Uhlohydráty obsahují přírodní cukr, a proto jsou například datle, fíky, hrušky, jablka a hrozny do této diety rovněž zahrnuty. Prospěšný je také nerafinovaný přírodní med. Většina přípravků obsahujících syntetický vitamín A nestojí za nic, protože v nich jsou produkty oxidace, ale karoten, provitamín A (z mrkve), je velmi dobře stravitelný. Blahodárně působí i vitamín B z podmáslí, jogurtu a přírodního kvasu.
Člověk potřebuje denně asi 120 g tvarohu, dobře smíšeného s 40 g lněného oleje a 30 gramy mléka v mixéru nebo šlehači. Směs lze osladit medem nebo jinou přírodní příchutí. Může se přidat i čerstvé ovoce. Každé ráno by měly být vypity 2 plné lžíce čerstvě rozemletého lněného oleje ve vlažném podmáslí či jogurtu.
Uvedená dieta je indikována pro všechny druhy chronických onemocnění, obzvláště při srdečních onemocněních (koronální trombózy), poruchách žlučníku, cukrovce, artritidě a zhoubném nádoru. Zlepší se i oslabený sluch a zrak. Je to ideální výživa pro děti a mladistvé. Navrhuje se doplnit tuto dietu o fermenty kyseliny mléčné (4).

len loej

Obecná pravidla stravování při velmi závažných onemocněních dle Dr. Budwig
Pacient první den nepožívá žádnou jinou potravu než 250 ml lněného oleje s medem a čerstvě lisované ovocné šťávy (nepřislazovat!). V případě velmi nemocného člověka může být první den namísto džusu přidáno šampaňské, smísené se lněným olejem a medem. Šampaňské je snadno absorbovatelné a má zde důležitou roli.
 • Cukr je absolutně zakázaný. K oslazení jiných čerstvě lisovaných šťáv může být přidána šťáva z hroznů.
 • Mezi další "zakázané patří - veškeré živočišné tuky, všechny salátové omáčky (včetně v obchodech prodávaných majonéz), veškeré druhy čerstvého masa (může obsahovat chemikálie a hormony), máslo, umělé jedlé tuky, konzervované maso a uzeniny (konzervační prostředky blokují látkovou výměnu vyvolávanou lněným olejem)
 • Z čerstvě lisovaných zeleninových šťáv jsou vhodné - mrkev, celer, jablko a červená řepa.
 • Třikrát denně teplý čaj je nezbytný! Vhodná je máta peprná, šípkový nebo hroznový čaj; sladit podle přání medem. Je dobré vypít jeden hrnek černého čaje před polednem.
Denní jídelníček
Před snídaní vypijte sklenici kyselého mléka nebo šťávy z kyselého zelí.
 • Snídaně - cerálie (z běžných obilnin) polité 2 polévkovými lžícemi (30 ml) lněného oleje a medu. Čerstvé ovoce podle ročního období - bobule, třešně, meruňky, broskev, nastrouhaná jablka. Obměňujte příchuť ode dne ke dni. Jezte jakékoliv ořechy, mimo arašídů! Pijte bylinné čaje dle chuti nebo černý čaj. Jedna 120 g porce SPREAD (viz návod níže). Je dobré jíst ji jen tak, jako pudink nebo přidávat do dalších denních jídel.
 • Dopolední svačina (v 10 hodin) - vypijte sklenici čerstvé mrkvové šťávy nebo jablečného, celerového moštu nebo šťávy z červené řepy smíšené z jablečným moštem.
 • Oběd - syrový salát s majonézou z jogurtu a lněného oleje (viz návod níže). K tomu zeleninové saláty; jezte nastrouhanou řepu, mrkve, kedlubny, ředkvičky, kyselé zelí nebo květák. Pro chuť lze přidat posyp z jemně nastrouhaného křenu, nadrobno nakrájenou pažitku nebo petržel. Vařená jídla - může být podávána v páře vařená zelenina, brambory, nebo zrniny jako rýže, pohanka nebo proso. K tomu přidávejte buď SPREAD nebo MAYO - pro chuť a zvýšení dávky lněného oleje. Také směs SPREAD s brambory je obzvlášť zdravé jídlo. Přidávejte kmín, pažitku, petržel nebo jiné byliny.
 • Desert - směs čerstvého ovoce jiného než bylo k snídani se SPREAD, tentokrát namísto medu použijte citronový krém, vanilku nebo vhodné bobule (angrešt, rybíz).
 • Svačina (v 16 hodin) - vypijte malou sklenku vína (bez impregnačních prostředků) nebo šampaňského nebo čerstvou ovocnou šťávu smíchanou s 1 - 2 polévkovými lžícemi v medu zalitých lněných semen.
 • Večeře - (nejdříve v 18 hodin) Připravte teplé jídlo z pohanky, ovesné nebo sojové koláče. Krupice z pohanky je úplně nejlepší a může být i v zeleninové polévce, nebo v tuhé formě jako koláč s bylinnou omáčkou. Sladkým omáčkám a polévkám lze vždy dodat mnohem víc léčivé síly přidáním SPREAD (jeho příprava níže v textu). K doslazení může být použit pouze čistý přírodní med nebo hroznová šťáva. Žádný bílý ani hnědý cukr! Požívány mohou být pouze čerstvě lisované šťávy, NE ředěné džusy z obchodu(konzervační prostředky jsou nebezpečné)! Všechno musí být naprosto přírodního charakteru.

len

Jak připravovat "SPREAD"
Do mixéru nebo šlehače dejte 250 ml lněného oleje, přidejte 450 g 10% tvarohu a 4 polévkové lžíce (60 ml) medu. Mixujte a přidávejte jen tolik nízkotučného mléka nebo vody, aby se obsah dokonale smísil dohromady. Pět minut přípravy do pudinkové hutnosti má za následek, že necítíte žádnou chuť oleje (a na nádobě mixéru by neměl být viditelný žádný mastný prstenec až ji budete vyplachovat). Alternativně můžete použít jogurt náhradou za tvaroh, v poměru 30 g jogurtu na jednu polévkovou lžíci (15 ml) lněného oleje a medu. Všechno smíchejte jak je výše uvedeno.
Poznámka: Tato směs se lněným olejem nevyvolává průjem, a to dokonce ani ve velkých množstvích. Olej totiž chemicky reaguje se (sirnatými) proteiny tvarohu, jogurtu apod.
Jak si připravit "MAYO" (majonézu):
Smíchejte dohromady 2 polévkové lžíce (30 ml) lněného oleje, 2 polévkové lžíce (30 ml) mléka a 2 polévkové lžíce (30 ml) jogurtu. Pak přidejte 2 polévkové lžíce (30 ml) citrónové šťávy (nebo jablečného octa) a 1 kávovou lžičku (2,5g) hořčice a dodejte nějaké byliny například majoránku nebo kopr. Potom přidejte 2 nebo 3 plátky nejlépe doma naložené zeleniny (při koupi ve specializované prodejně dejte pozor na konzervační prostředky! - prostudujte etiketu!) a špetku bylinných solí.
(Tato majonéza s větším množstvím hořčice a několika rozmixovanými banány je velmi pikantní!)
Závěrečné poznámky Dr. Roehma - "Přál bych si, aby všichni moji pacienti měli doktorát z biochemie a kvantové fyziky, aby si uvědomili s jak svrchovanou odborností byla tato dieta připravena. To je zázrak." Přísada šampaňského umožňující snadné vstřebávání dokáže postavit opět na nohy i někoho, kdo je téměř na smrtelné posteli. Klystýr proti zácpě z 250 ml lněného oleje je další cestou jak získat výbornou životní podporu dodánímna elektrony bohatého oleje do těla. Může být aplikován také na pokožku pro transdermální vstřebání.
Budete muset stále držet tuto dietu po dobrých 5 let, a pak váš nádor možná úplně zmizí. U lidí, kteří porušili pravidla, jak píše Dr. Budwig (jedli například konzervované maso (salámy), cukrovinky atd.) se občas projevilo rapidní zhoršení a už nemohli být zachráněni, když se vrátili zpět ke svým radovánkám (bon-bon v tomto případě znamená pá-pá!).
V roce 1967 řekla Dr. Budwig při rozhovoru v jihoněmeckém rozhlase následující větu, povzbuzující její možné budoucí pacienty po neúspěšných operacích a ozařovacích "terapiích": "Dokonce i v těchto případech je možné za několik málo měsíců navrátit zdraví, po pravdě řečeno asi v 90% případů."
"Nikdy to nebylo popíráno, ale tyto znalosti potřebovaly hodně dlouho, než se dostaly na druhou stranu oceánu. Rakovinová léčba může být prostinká a velmi úspěšná, jakmile jednou víte, jak na to. Zájmy rakovinového průmyslu však vyžadují, abyste to nevěděli. Může někdo z vás, jenž trpí touto chorobou (včetně vaší rodiny a přátel) odpustit ničemům, kteří tuto prostou informaci udržovali mimo váš dosah po tak dlouhou dobu? (podepsán) MUDr. Dan C. Roehm, FACP
Několik důležitých poznámek
Lněný olej se rychle zkazí za přístupu kyslíku, tepla a světla. Proto se používá v malířství. Žluklý olej je zdraví škodlivý, a proto musí být pečlivě vyrobený olej balený pod dusíkem v neprůsvitných nádobách a chlazený po dobu než se spotřebuje. Musí se užívat tak čerstvý, jak jen je to možné a stabilizovat proteinem (SPREAD, atd.) ihned po otevření láhve.
Lze také použít lněná semena, která musí být rozdrcena v mixéru nebo rozemleta v mlýnku na kávu. Potřebujete třikrát větší množství semen, abyste získali ekvivalentní množství oleje. Semena jsou vysoce kalorická, takže někdo může snadno přibýt na váze. Semena mají rovněž vysoký obsah rozpustné vlákniny, takže společně s kapalinou mají sklon vytvořit tuhnoucí "rosol". Čerstvě rozdrcená semena přidaná do muesli a ihned konzumovaná mají vynikající chuť.
Ed McCabe ("Oxygen Terapies", str. 85,) píše o funkcích základních mastných kyselin: Červené krvinky odevzdávají v plicích kysličník uhličitý a nabírají kyslík. Pak jsou přepravovány v krevním oběhu k buňkám a vypustí nesený kyslík do plazmy. Takto uvolněný kyslík je k buňkám "přitahován rezonancí" pí-elektronové" oxidace, podporované právě mastnými kyselinami. Jinak si kyslík cestu do buňky nenajde. Na elektrony bohaté mastné kyseliny mají rozhodující roli mezi "dýchacími enzymy", a to je základem buněčné oxidace.
"Nejezte nic hydrogenovaného jako umělé jedlé tuky, nebo fritované potraviny protože narušují proces okysličování. Vyvarujte se produktů, jimž se říká "hydrogenované".
"Měli bychom jíst stravu bohatou na základní, uměle nenasycené mastné kyseliny, podporující okysličení. Vyskytují se v přírodním karotenu, šafránu a v oleji ze lněných semínek."
Některé tuky jsou zázračně zdravé, jiné ne!
Každá buňka v našem těle potřebuje tuky pro různé účely. Například buněčná membrána se skládá z tuků a jisté tuky jsou proto životně důležité pro buněčné funkce. Známe "prospěšné" a "škodlivé" druhy tuků.
Nasycené tuky, jako margarín, jsou považovány za zdraví škodlivé, protože mohou zvednout hladinu cholesterolu a tím i riziko onemocnění srdce, mozkové mrtvice, rakoviny a cukrovky. Avšak jisté druhy tuků, známé jako esenciální mastné kyseliny, se chovají úplně jinak a mohou vyvolat opačný efekt. Mastné kyseliny, jak naznačuje jejich jméno, jsou naši přátelé. A v případě lněného oleje jde o přímo zázračný posilovač zdraví.
Co je v lněném oleji?
 • Mastné kyseliny OMEGA - 3 - lněná semena a lněný olej (vyráběný lisováním za studena) jsou vůbec nejbohatším rostlinným zdrojem mastných kyselin typu omega-3, nejzdravějšího druhu tuku, který můžeme jíst. Mastné kyseliny omega-3 jsou éterické oleje, jež naše tělo potřebuje pro správnou funkci. Opakem jsou mastné kyseliny typu omega-6. Nicméně, naše strava jich obsahuje přespříliš.
Nejlepší poměr těchto tuků ve stravě je 4:1 neboli čtyřikrát více omega-3 než omega-6. Západní jídelníček však obsahuje mnoho omega-6 a velmi málo omega-3. Vědecké a lékařské společenství odhaduje, že například Američané konzumují až pětinásobek mastných kyselin typu omega-6. Jinými slovy, Američané konzumují stravu v poměru 20:1 v neprospěch mastných kyselin omega-3. To je jeden z důvodů, proč trpí tolika chronickými poruchami, souvisejícími s vysoce tučnou stravou.
 • Lignany - len je rovněž nejbohatším zdrojem rostlinných chemikálií s antivirovými, fungicidními, baktericidními a protirakovinovými vlastnostmi, jimž se říká lignany. Lněné semínko obsahuje 100-násobné množství lignanů než jakákoliv jiná rostlinná potrava. Jenže při lisování je z něj zhruba 98% lignanů odstraněno. Někteří výrobci vracejí lignany zpět do oleje, ale mnozí ne. Kontrolujte etikety - nejzdravější je užívání oleje, do něhož byly lignany opět vráceny.
 • Vláknina - lněná semena jsou rovněž výborným zdrojem potravinových vláknin. Vlákniny jsou důležité pro správnou činnost střev. Studie zjistily, že strava bohatá na vlákniny pomáhá snížit riziko karcinomu tlustého střeva i četných jiných onemocnění.
len olej 2


Působení lnu:
 • Kardiovaskulární choroby - nfarkty a mozkové mrtvice jsou v západním světě častou příčinou úmrtí. Strava, kouření a nedostatek pohybu představují známé rizikové faktory. Bylo zjištěno, že mastné kyseliny omega-3 ve lnu snižují riziko infarktů a mozkových mrtvic hned několika způsoby. Len snižuje krevní tlak, rozšiřuje krevní cesty a zlepšuje jejich elastičnost a průchodnost krevního toku. Len kromě toho snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů, zvyšuje množství prospěšného druhu cholesterolu (HDL), zatímco hladina škodlivého druhu cholesterolu(LDL) klesá, a napomáhá prevenci aktivace krevních destiček, což jinak může vést k arterioskleróze čili blokování arterií. Len rovněž pomáhá předcházet arytmiím nebo nepravidelnému srdečnímu tepu.
 • Protizánětlivé působení - mastné kyseliny omega-3 mají také známé protizánětlivé účinky. Redukují rozsah působení a pomáhají zlepšit podmínky při zánětlivých onemocněních pokožky, například při lupénce. Upravují i zánětlivé nemoci střev jako Crohnovu chorobu a ulcerativní kolitidu.
 • Revma - četné studie shodně potvrzují, že len u pacientů s revmatickou artritidou redukuje křehkost, otoky a neohebnost kloubů. Mnoho pacientů trpících artritidou užíváním lněného oleje dokázalo redukovat nebo zcela opustit nesteroidní protizánětové léčby, které mohou mít řadu vedlejších účinků. Studie publikovaná v Journal of Biological Chemistry v roce 2000 ukazuje, že omega-3 mastné kyseliny, které se vyskytují ve lnu, umí snižovat hladinu enzymů v kloubech, které mohou zničit chrupavku, čímž jsou redukovány faktory, které mohou vyvolat záněty a může také pomáhat řídit geny, které mají souvislost s buňkami, z nichž je formována chrupavka.
 • Rakovina tlustého střeva, prsu a pokožky - mastné kyseliny omega-3 i lignany mají protirakovinové účinky. V laboratořích byly objeveny zvířecí mastné kyseliny omega-3 zmenšující počet a velikost tumorů. Jiné studie ukázaly, že vysoká spotřeba mastných kyselin typu omega-3 a lignanů je spojená s významně nižším výskytem rakoviny tlustého střeva, prsu a pokožky.Lillian Thompsonová na University of Toronto zkoumala ženy s čerstvě určenou diagnózou rakoviny prsu. Tyto ženy pak denně dostávaly k jídlu rozemletá lněná semena. Mezi diagnózou a operací uběhly v průměru asi tři týdny. Když byl nakonec při operaci tumor odstraněn, bylo zjištěno, že se výrazně zmenšil. Součást ochrany před rakovinou prsu se řídí myšlenkou, že len je schopen upravit hladinu estrogenu. Nepřekvapuje, že u žen užívajících len, byla zjištěna větší pravidelnost menstruačního cyklu.
 • Energetická rovnováha - lidé užívající len nezřídka pociťují zvýšenou energii a vitalitu. Výsledky výzkumu podporující tuto skutečnost předkládají dobré vysvětlení. Mastné kyseliny omega-3 mají vliv na interpretaci genů řídících metabolizmus mastných kyselin a glukózy, což přímo souvisí s produkcí energie.
 • Další působení - pomáhá omezit odmítnutí transplantovaných orgánů, pomáhá při cukrovce typu 2 a upravuje několik onemocnění ledvin, včetně lupus nephritis. Zlepšuje symptomy u pacientů s roztroušenou sklerózou, předchází maskulární degeneraci (běžné příčině slepoty v pokročilém věku) a může vám také pomoci zhubnout.

Len - jak a kolik ho užívat?
Běžně doporučovaná dávka oleje z lněných semínek je 1-2 polévkové lžíce denně. Můžete užívat olej přímo, přidávat ho do džusů i do salátů. Nezahřívejte ho, protože teplo ničí jeho hojivé vlastnosti. Doporučuje se jen koupě čerstvého, za studena lisovaného čistého potravinářského oleje. Musí se skladovat chlazený.
Lněná semena nemohou být strávena vcelku. Musíte je napřed rozdrtit. Rozemelte je v malém mlýnku na kávu a pak posypávejte jemným práškem zeleninu, přidávejte ho do čerstvě vylisovaných šťáv a džusů nebo pečte v chlebu a vdolečcích. Doporučují se dvě až tři polévkové lžíce lněných semen denně. Pamatujte, lignany jsou při zpracování oleje odstraněny, ale některé společnosti je přidávají zpět. Nezapomeňte kontrolovat etiketu. Chcete-li využít všech hojivých sil lnu, jezte obojí, semeno i olej.
Jídlo je lék
Staré řecké přísloví říká: "Nechť jídlo je vaším lékem a léky vaší potravou." Je málo jídel, o nichž by to platilo více než o maličkém, ale suverénně úžasném pozoruhodně mnohonásobně talentovaném a velkolepém lněném semínku.
Dobré jídlo je vhodnou prevencí, protože správná jídla jsou opravdu léčivá. Lněné semínko je dokonalý příklad toho, kolik léčivých sil lze nalézt v prosté stravě, kterou jíte každý den.
Pro lékaře je těžké vymyslet lepší léčivé jídlo než len, a to je důvod, proč ho jídám pravidelně, a proč ho jako lékař vřele doporučuji svým pacientům, přátelům a rodině. Jím rozemletá semena a užívám vysoce kvalitní lněný olej. Prastará lněná semena jsou moderní superstrava. Výživná, dobře prozkoumaná, laciná, snadno připravitelná a má fenomenální zdravotní účinky.
Lněné semeno a olej jsou dokonalý příklad toho, že prosté věci mají nezřídka obrovský dopad na zdraví.
Omega - 3 reguluje mnoho velmi důležitých tělesných funkcí. Zde jsou některé klíčové oblasti působení:
 • kontrola tlaku v krevních cestách, kloubech, očích
 • kontrola a upravování zánětů a otoků (jsou silně protizánětlivé)
 • zprostředkování produkce hormonů a steroidů a následně řízení hormonů k cílovým buňkám
 • zprostředkování imunní odezvy (a autoimunity)
 • úprava nervových přenosů ovlivňujících náladu, poruchy emocí a pozornosti (ADD/ADHD, deprese, mentální - choroby, nutkavé stavy a tak dále)
 • regulace tělesných sekretů (může ovlivnit plodnost a potěšení ze sexu)
 • rozšiřuje nebo zužuje krevní cesty
 • regulace hladkých svalů a autonomních reflexů
 • tvoří podstatnou primární část buněčné membrány
 • udržují pružnost a pevnost buněčné membrány
 • řídí vtok a výtok substancí do a z buněk
 • tvarují strukturu pleti a vlasů
 • regulace rychlosti, s níž se dělí buňky (mitóza)
 • jsou nepostradatelné pro dopravu kyslíku od červených krvinek do tělesné tkáně
 • regulují funkci ledvin a rovnováhu tělesných tekutin
 • jsou velmi důležité pro udržování mobility nasycených tuků v krevním řečišti a zamezují krevním buňkám v tvorbě shluků, tvořících arteriosklerotický povlak a krevní sraženiny
 • plní úlohu primárního zdroje energie pro svaly.

zdroj 7/8 číslo WM magazínu vyšlo 6.prosince 2001

len pole


28.říjen 2011

28. října 2011 v 11:56 | emailová pošta |  Esoterika
28.10.2011 - Konec cyklů Mayského kalendáře: Nový začátek
Dne 28.10.2011 podle Mayského kalendáře vrcholí všechny vývojové cykly a spojují se v jediném bodě, další cykly již pravděpodobně nebudou následovat. Znamená to, že historie planety Země datována minimálně 100.000 let zpátky, ale spíše na miliony let, se blíží vyvrcholení - blížíme se konci dosavadního vývoje a nástupu nového běhu dějin.
V tento posvátný den se může stát cokoliv a záleží ve velké míře na nás, co v ten den uskutečníme. Tento den je vhodný pro započetí velkých plánů. Tvůrčí potenciál dosahuje vrcholu.
Vzpomeňme si v tento den, na všechnu lidskou zkušenost od pravěku až podnes a vše, čím jsme si prošli, a zamysleme se nad tím, kde jsme dnes a kam bychom chtěli, abychom dospěli. Vzpomeňme si na to, že před započetím tohoto vesmírného cyklu byli lidé na úrovni bohů a planeta byla panenským rájem, předtím, než jsme se rozhodli podstoupit tuto zkušenost. Mějme prosím na paměti tuto vzpomínku.
Uvědomme si, že již před tisíci lety byl dávným indiánům znám Velký plán určený pro lidstvo a byl znám i jeho konec a výsledek. Byly známy všechny fáze a cykly plánu a byly uchovány v podobě kalendáře. Mayové viděli, že plán byl dokončen 28.10.2011 v našem počítání času a že ke konečné změně došlo v prosinci následujícího roku, kdy začala nová éra.
Viděli, že lidstvo se přes všechny obtíže a překážky nakonec sjednotilo a překonalo své vzájemné rozdíly, zvítězila sounáležitost nad strachem. Lidé si uvědomili, že jsou bratři a tvoří jeden celek. Pochopili, že rozdíly mezi nimi - chudí - bohatí, černoši - běloši, muži - ženy, jsou uměle vytvořené, aby byli lidé rozdělení a nejednotní v myšlení. Aby místo spolupráce proti sobě bojovali. S velkou radostí pozorovali, že tehdy nastal na planetě Zemi zázrak.
To, co viděli, zapsali do bájí a legend a vytesali do kamene.
Věnujme, prosím, ve svatých týdnech před a po vrcholovém datu 28.10. své myšlenky kontemplaci nad stavem světa a čím chceme, aby se stal. Dokážeme se sjednotit, jak bylo předpovídáno, tím, že si budeme přát lepší svět?
Jestli jste se rozhodli, aby byl vývoj zakončen šťastným koncem, učiňte v sobě záměr, že je to vaše přání, a držte ho v sobě. Zapalte 28.10. svíčku na počest této velké milosti, že se blíží konec nevědomosti a Velké prozření je blízko. Tak jako svíčka vyšle plamen světla, i na Zemi se rozsvítí velké světlo a povede obyvatelstvo k Novému věku.
Oslavujme tyto dny, kdy končí minulost, a začíná se rodit Nový svět. Zatím jen v našich myslích a srdcích, jako touha po něčem lepším, která však časem bude nabývat jasnější podoby.Polidštění boha

28. října 2011 v 10:32 | Kryon chanelling |  Esoterika


 
Proč chcete polidšťovat Boha? Jak jsem naznačil už před chvílí, odsunuli jste Boha, udělali jste z něj muže,
nasadili jste mu vousy a obdařili jej hlubokým hlasem. Přidělili jste mu významné společenské postavení a
hovoříte s ním, modlíte se k němu a stavíte jeho sochy, abyste Jej polidštili. Bůh je uvnitř Vás!
Největší energie stvořitele Země sídlí v každé jednotlivé Lidské Bytosti, v samém jejím středu.
Každý jednotlivý kousek DNA jich má 100 bilionů. Existuje vědomí a dokonce i komunikace mezi molekulami DNA,
o čemž věda zatím ještě ani neví. Bůh je ve vás! Tak proč jej vytrháváte a stavíte budovy, abyste jej tam uložili?

Dovolte mi otázku: Řekněme, že nastal čas, abyste hovořili s jedním z orgánů vašeho těla, a úkolem dne bude promluvit si
s vašimi ledvinami. Sestrojíte potom obrovskou ledvinu a budete se k ní modlit? Ach jak moc 3D jste!
Chápete, co říkám? Proč byste to dělali, když je uvnitř vašeho těla?
Protože nevnímáte Boha jako přicházejícího z vašeho nitra.

Tisíce let náboženství vytvořila tisíce "pravidel" jak si "získat přízeň Boha".
Co když tomu ale tak vůbec není? Dovolte mi, abych se vás na něco zeptal: Jestliže chcete mluvit
s vaší vlastní buněčnou strukturou, jaký je k tomu potřebný protokol? Jestliže jste to vy s vámi, jak začnete?
Měli byste se pěkně obléknout, kleknout si, připravit se? Vymyslíte něco, nějaký rámcový plán, tak,
aby to lépe fungovalo? Nebo jednoduše vstoupíte do své mysli, hovoříte k tomu, co jste vy sami, a rozluštíte to?
Chápete, co myslím? Lidé nikdy nepomýšlejí na Boha v sobě. Místo toho chtějí Boha oddělovat.

Je to opravdu tak,jak nám toto sděluje Kryon.Proto je načase změnit své postoje a hledat v sobě věčný zdroj života.

Sovičky nad vodou

28. října 2011 v 8:00 | gify |  Sovičky
V podzimní náladě

27. října 2011 v 8:00 | xx
O bručounech

27. října 2011 v 7:00 | Izabela Klimová |  Moudra a mezilidské vztahy
help

Procházela jsem ulicemi města a kromě toho,že bylo inverzní a pochmurné počasí,tak i tváře
lidí vyzařovali šedost,špatnou náladu,mrzutost a zachmuřené obličeje.
Tohle se stáva často,hlavně v období listopadových dušiček,lednových mrazů a únorové předjarní
únavy.Někdo se snaží s tím bojovat víc,někdo méně,ale důležité je,že většina z nás se
příchodem jarního sluníčka z této ponuré nálady dostane.

Tragédií však je,když se tyto nálady a stavy,stanou trvalou devízou.Pak o těchto lidech
mluvíme jako o bručounech.
V souvislosti se slůvkem bručoun,asi spoustě lidem vyvstane z mysle postava Anděla na horách,
nebo Dovolená s Andělem.Sice na filmovém plátnu tato postavička vzbuzuje úsměv,ale v reálním
životě,je člověk-bručoun v mezilidských vztazích velmi problematický.
na hor

Jaký je člověk bručoun?

Lidé-bručouni,jsou stále zamračeni,stále nespokojení s každým a se vším, a neustále hudrají.
Normální člověk má vedle bručouna stále pocit provinění,jakoby za vše,co se bručounovi nelíbí,
mohl on.Osoby,které jsou vystaveny dlouhodobě přítomnosti těchto lidí,je nemají v lásce,protože
vnášejí nepohodu.Mnozí dlouho,někteří i velmi dlouho, snáší jejich hudrání,ale dříve nebo
později,tito oběti vybuchnou a samozřejmě,že bručouna pojmenují nehezkými slovy,dokonce
je mohou i fyzicky napadnout.
Večné nespokojence  zpravidla nikdo nemá rád.Proč? Jednak proto,že obviňují své okolí za
to,že oni nenašli své životní poslání,ani místo ve společenských   a mezilidských vztazích.Další
příčinou,je fakt,že okoli cítí,že bručouni nemají rádi ani ženu,ani muže,ani boha,ani čerta-nic.
Mají rádi jen sami sebe!A pokud nezačnou mít rádi v životě aspoň něco,tak jsou zatrpklí,
rozzlobení a plni negativní energie.Někdy je to pro negativně smýšlejícího bručouna velmi
obtížné,protože cítí jak je neoblíbený.Začíná se zamýšlet a jeho prbní krůček je, že většinou se začíná učit milovat například svoji profesi,nebo má svoji oblíbenou
zálibu,nebo oblíbené místo,kam se vraci,nebo koníčka,kterému se věnuje. Později to už
nejsou jenom věci,které umí mít rád,ale pomalounku zušlechťuje svoji duši láskou k umění,anebo
pořídí si nějaké zvířátko.Tímhle způsobem se učí milovat a pomalu pracuje na svém evolučním vývoji.
Jakmile začne mít něco,nebo někoho rád,může v něm teprve začít proudit světelná energie
lásky.Na počátku,třeba jenom malinkatá láska ,rozsvítí plamen jeho vnitřních hodnot a stává se
pohonnou směsí pro cestu jeho duše.Láska je totiž prostředkem proti mdlému,šedému a
mrzutému žití.I ten bručoun touží po lásce,ale ještě  ji v sobě neobjevil.

Proto je dobré,když se nebudeme zbytečně trápit a rozčilovat,když nějakého bručouna
potkáme. Uvědomme si,že je také na své cestě a že ještě nedošel až tam,kde jsme nyní
my.Je to důvod poděkovat vesmíru,že jsme touto etapou již prošly a zároveň připomenutím,
abychom měly soucit s těmi,kteří právě tuto svoji lekci v životě prožívají.Když nedáme průchod
hněvu,ale zkusíme s nimi soucítit,nebudou cítit náš protitlak a usnadníme situaci jemu i sobě.
Každý člověk- i ten bručoun,chce lásku a pochopení,ale zatím to ještě neví dát najevo a neví
ani tento cit přijímat.Nemá to snadné a protože my tu lásku v sobě i v něm vnímáme,bychom
měli bručounovi pomoct tím,že ho nebudeme odsuzovat a vyšleme mu energii světla a lásky.
Ta rozpustí každou negativitu.Když v sobě najdeme sílu takhle učinit,dostaneme odměnu v
podobě spokojenosti,pocitu nápomoci a pocitu vlastní duchovní hodnoty.

Milovat sebe,druhého a Boha je nejen vznešené,ale i velmi příjemné a časem se to stane
i velmi lehké.Žijeme v době transformace,která se týká nejen těch,kteří jsou více uvědomělí,ale
i těch,kteří se usilují dostat tam,kde jsme donedávna byli  my.Proto nehodnoťme,nesuďme,
i nad námi jsou tací,co jsou výše.Ale ať jsme na kterémkoliv schůdku,láska nás spojí v jeden
úžasný celek! Vše má svůj hlubší smysl.Důvěřujme vesmíru,že všechno dělá pro naše vyšší dobro.
pyramida

Vzdáleni od přírody

26. října 2011 v 9:38 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy

V betonu měst od přírody notně vzdáleni...
...já,ty,kočka,pes.
Degenerujeme všichni a co zbývá nám dnes?
Pouze závist,intriky a lpění.
panel

Co možná nevíte o bryndze?

25. října 2011 v 6:30 | Stppacherová,PRAVDA |  O zdraví a nemoci


Bryndza je biele zlato,
lekári ju ospevujú.

Liptovská bryndza dnes repce, robí vraj haluškám čepce. A hoci belostné, krásne, nik o
nej nepíše básne... Spomínate si na tú pesničku z detskej televíznej relácie Zlatá brána?
Dnes si už bryndza nemôže sťažovať, že by o nej odborníci na výživu nebásnili!Považujú ju totiž za bombu plnú probiotík, ktorá znižuje cholesterol, cukor v krvi,
zápalové parametre, dokonca krvný tlak! A prirovnávajú ju k bielemu zlatu! Ale..
Bryndza je slovenský mikrobiálny fenomén, unikátny patent prírody, prírodná konzerva,
ktorá zachováva všetky pôvodné zložky ovčieho mlieka. Proces zrenia na salaši a v
bryndziarni spôsobí, že sa v nej doslova premnožia ,,priateľské" baktérie mliečneho
kvasenia, tzv. probiotiká, ktorých blahodarné účinky na ľudský organizmus čoraz
častejšie ospevujú vedci i lekári. V jednom grame bryndze sa nachádza asi jedna miliarda
týchto prospešných mikroorganizmov z viac ako dvadsiatich druhov. Ak si uvedomíme, že
probiotický jogurt či nápoj obsahuje len jeden-dva druhy živých mliečnych baktérií, niet o
čom diskutovať. Pravidelná konzumácia bryndze dokázateľne znižuje hladinu škodlivého
cholesterolu, a to aj napriek tomu, že má vysoký podiel tuku v sušine (45-48 percent).
Má pozitívne účinky pri prevencii rakoviny hrubého čreva, zažívacích problémoch,
alergických ochoreniach, rednutí kostí, cukrovke, zvyšuje imunitu a znižuje dokonca
krvný tlak. Tak!

Aké druhy bryndze poznáme
- podľa spôsobu spracovania
tradičná salašnícka bryndza - vyrobená zo surového nepasterizovaného mlieka.
Probiotická bomba, ktorá v jednom grame obsahuje miliardu viac ako dvadsiatich druhov
mliečnych baktérií. Vyrovná sa elixíru dlhovekosti - kaukazskému kefíru.
bryndza vyrobená z pasterizovaného mlieka - obsahuje jeden alebo niekoľko málo
druhov mliečnych baktérií, ktoré sa musia pridať do tepelne ošetreného
(pasterizovaného) mlieka z originálneho zákvasu.
termizovaná bryndza - mŕtvy produkt bez probiotických vlastností. Neobsahuje živé
mliečne baktérie ani ostatné mikroorganizmy, pretože tie zahynuli počas technologického
procesu pri vysokej teplote. Najlepšie by bolo volať ju bryndzová nátierka. Tepelne sa
ošetrí až hotový výrobok tesne pred zabalením.


- podľa ročného obdobia
zimná bryndza - okrem nasoleného ovčieho syra zo zásob v dubových sudoch obsahuje v
určitom pomere aj kravský syr. Podľa potravinového kódexu by však každá bryndza mala
obsahovať minimálne 50 percent ovčieho syra.
letná bryndza - bryndza z ovčieho syra v sezóne, keď sa ovce pasú na lúkach a sú
dojené. Prvá takáto lahodná bryndza sa obyčajne objavuje v máji, preto dostala
prívlastok ,,májová".
Vedeli ste?
Správna tradičná bryndza nie je úplne jemná a hladká ako maslo. Obsahuje drobné
zrniečka ovčieho syra. Práve táto zrnitosť je typickou vlastnosťou a zvláštnosťou bryndze.
Bianka Stuppacherová, PRAVDA
13. mája 2007 12:11


Pečuj o svůj chrám

24. října 2011 v 7:00 | xx |  Esoterika
Pečujte o své tělo.
Přemýšlejte o něm,
jako o podivuhodném domě,
ve kterém nějakou dobu žijete.
Svůj dům by jste určitě milovali
a starali se o něj.
krásný večer


výrok

23. října 2011 v 7:00 | Buddha |  Moudra a mezilidské vztahy

Když se budete snažit porozumět
celému vesmíru,nepochopíte nic.
Když se pokusíte porozumět sami sobě,
pochopíte celý vesmír.
světy

Víte co je Colostrum?

22. října 2011 v 8:00 | Izabela Klimová |  O zdraví a nemoci
koj

Co je Colostrum?
Je to mlezivo  první hodiny po porodu.Látky v něm obsažené,se přizpůsobovaly celá
tisíciletí aktuálním životním podmínkám a rozhodovaly o přežití novo narozených jedinců.
O tomto životodárním nápoji,byly nalezeny záznamy z archeologických nálezů ve starověkém
Egyptě,kde se Colostrum uchovávalo ve zlatých nádobách pro faraony,duchovní a vládce.
Byl považován za dar boha slunce Ra a  za posvátný nápoj.

Několik tisíc let staré záznamy  a nástěnné fresky z Mezopotámie ,Číny a Indie,vypovídají,že už
v té době lidstvo znalo ohromné účinky Colostra.Existují i různé mýty a příběhy o zázračných
účincích Colostra,a některé zdroje uvádí,že z tohoto důvodu se kráva stala  i posvátným
zvířetem v Indii.

Mateřské mlezivo (latinsky Colostrum) produkuje mléčná žláza savců v prvních hodinách po porodu.
Je to první napití,které rozhoduje,jestli právě narozený jedinec bude životaschopný,anebo ne.
V rámci evolučního procesu,který trval několik milionů let,se v těle matky tvořily látky,které
zabezpečovaly imunitní ochranu .Zde se jedná o nespecifickou imunitu,která v případě ohrožení,
zasahuje okamžitě.Ale známe také imunitní funkce,které působí specificky,dlouhodobě a pomaleji.
Tady pak nejde o hlídkující ochrannou četu,ale o soubor vytrénovaných detektivů,kteří zneškodňují
vetřelce a jsou schopny vše zaznamenat o  cizorodém pachateli.
Imunitní systém disponuje imunitní pamětí a při opakující se atace,dochází k efektivnější a rychlejší
reakci proti cizorodým látkám.Mají také za úkol rozpoznat užitečné bakterie /např.ve střevní floře/ od patogenních a odvádět nemocné a odumřelé buňky z organizmu.Specifická imunita se dělí na
buněčnou,kterou zastupují T-lymfocyty a humorální,která zabezpečuje protilátky vyprodukované
na základě záznamů B-lymfocytů.Imunitní systém má  za úkol chránit organizmus nejen před
mikroby a viry.Předmětem ochrany se stávají i rakovinné buňky a narušené informace v buněčných genech,tzv.mutace,takže nás chrání i před nádorovým onemocněním.

Základní funkcí Colostra je kromě výživy, vybavit imunologicky bezbranné mládě pasivní imunitou ,která mu poskytuje ochranu proti mikrobům,virům a dalším infekčním patogenům.Vysoká koncentrace řady imunoglobulínů, růstových a imunoregulačních faktoryů,zajišťují ochranu před infekcí, řídí správnou funkci a vyzrávání aktivní imunity a  růstové regulátory řídí buněčnou a látkovou regeneraci.

Zde bych mohla uvést příklad, kravičky,která se pase na pastvinách a požírá množství rostlin a
bylin a vytváří si v těle vysoký podíl imunoglobulinů,které budou po porodu obsaženy v mateřském mlezivu.A protože nově narozené telátko,v porovnání s novo narozeným dítětem,je mnohem méně
připraveno pro život,je v hovězím colostru 40 x více imunitních informací.Tento poznatek je důležitý z toho hlediska,že člověk může využít pro svoji potřebu tyto imunoglobulínové bomby,hlavně u alergických a imunosuprimovaných osob.Je to dokonalý živočiššní produkt.
Colostrum má optimální hladiny jednotlivých imunoglobulinů,např.IgA -je zde snížený obsah,
protože právě IgA má velkou náchylnost na rozvoj alergií.
IgE je u alergiků vysoké a Colostrum obsahuje IgE binding faktor,který IgE neutralizuje a ničí
např.i klostrídie.
V Colostru je IgF-růstový faktor,podobný inzulínu,je syntetizován v játrech a zvyšuje citlivost tkání
a zlepšuje využití produkovaného inzulínu a beta-buněk.
Při dlouhodobém zánětu,traumatu,užívání léků,může dojít ke zvýšené permeabilite/propustnosti
defenzivní bariéry střevní sliznice/,která může vést k rozvoji Crohnovy nemoci,nebo ulcerózní
kolitídě,revmatoidní artritídě v kloubech atd.Pomocí Colostra se sníží propustnost střeva a tlumí
se zánětlivé procesy.
Lactoferin-je nejvýznamnější antibakteriální a antivirová bílkovina a v krevním séru váže Fe
/železo/,odebírá totiž bakteriím železo a brání jim v množení.Železo se pak předává červeným
krvinkám a Lactoferin se dále může vázat přímo na buněčnou membránu.Účinně tím působí
proti EB viru,HIV,Cytomegaloviru.Obsahuje protizánětlivou molekulu,která zabraňuje dráždění
očí,před rakovinou děložního čípku,chronického únavového syndromu,při léčbě mozkových
poranění a příhod.
V Colostru je přítomen i Interleukin /IL 10/,který vyvolává tlumící účinky vůči choroboplodným
zárodkům.Interferony se tvoří pomocí bílých krvinek,jsou odolné vůči kyselinám a vysokým teplotám,chrání před infekcemi a brzdí růst nádorových buněk.
Jsou zde přítomny i cytokininy-bílkoviny s obsahem glukózy,které mají na starosti
tělesné regulační systémy.Colostrum obsahuje množství nejdůležitějších vitaminů,minerálních
látek,stopových prvků,26 aminokyselin,enzymy-Colostrum jediný obsahuje tzv.enzym
nesmrtelnosti= telomerázu,který stále vyrábí nové konce chromozomů,které DNA při replikaci
ztrácí,z tohoto důvodu zpomaluje proces stárnutí.
Součástí Colostra jsou i polypeptidy /PRP/ ,bohaté na prolin,který reguluje zvýšenou aktivitu
nebo pasivitu imunitního systému,tím,že zklidňuje přehnané reakce.Tento účinek se nejvýrazněji
projevuje u autoimunitních onemocnění,roztroušené sklerózy,atd.


krav

Proč je Colostrum účinné pro lidský organismus?
·          obsahuje všechny imunoglobuliny /IgG/ve  velmi vysoké koncentraci (specifické účinné látky,        které napadají a ničí bakterie, viry, plísně a parazity)
·          růstové faktory Colostra ovlivňují růst a obnovu buněk a tkání, podporují dozrávání leukocytů, zabezpečují organismu energii a vytrvalost, zlepšují a urychlují hojení
·          imunitní regulátory, které spouštějí a harmonizují imunitní reakci těla, hlídají správnou funkci imunitního systému a komunikaci buněk celého těla.Mají  silně pozitivní účinek u autoimunitních onemocnění a alergií a nelze ho synteticky vyrobit.
·          Colostrum obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy26 volných aminokyselin,
polypeptidy a další zdraví prospěšné látky.

Proč  v dnešní době užívat Colostrum?
Zdraví není stálý stav,ale dynamická forma rovnováhy,která podléhá vnitřním a vnějším vlivům.
Denně jsme vystaveni styku ze zhoršujícím se životním prostředím/smog,rezidua z léků,vody,
potravin,odpadné splodiny,toxiny.../
Také zhoršující se životní podmínky,hluk,spěch,přepracovanost,nespavost,.stresové faktory,atd.
to vše se podepisuje na naše imunitě.
Klesá odolnost lidí proti banálním i závažným nemocem,stále častější je rezistence na antibiotika,
 zvyšuje se počet alergií, autoimunitních onemocnění i dalších nemocí, které jsou způsobeny poruchami imunity, objevují se nemoci, které jsou způsobeny donedávna neznámými viry a bakteriemi /chlamýdie/, zvyšují se negativní vedlejší účinky klasické léčby.

Kde Colostrum pomáhá?
·          infekční onemocnění (akutní průjmy, záněty močových cest, angíny, záněty středního ucha, záněty průdušek), včetně bakteriálních infekcí rezistentních na antibiotika
·          virová onemocnění (virózy, chřipky, mononukleózy, žloutenky, virové zápaly mozkových blan, opary, afty, EB-virus)
·          střevní problémy (chronické průjmy po chemoterapii a ozařování, poopakovaném a častém užívání antibiotik)
·          kvasinková a plísňová onemocnění
·          autoimunitní onemocnění a alergie (revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc, roztroušená skleróza, lupénka, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, astma bronchiale, atopický ekzém, alergické záněty vedlejších dutin) - dlouhodobé pozitivní zkušenosti u dětí a dospělých
·          zhoubná nádorová onemocnění - zlepšení výkonnosti imunitního systému
·          diabetes prvního i druhého typu a zlepšuje využití glukózy
·          kardiovaskulární onemocnění (regenerace srdečního svalu a tvorba nových cév)
·          léčba vysokého krevního tlaku (prevence infarktu)
·          hojení ran (vředové choroby, zranění, chirurgické operace, spáleniny, záněty)
·          sport a fyzicky náročná práce (regenerace a nárůst svalové hmoty), zvyšuje fyzickou výkonnost
·          zlepšuje projevy chronického únavového syndromu,zpomalují se projevy Parkinsonismu,
pomáhá při Alzheimerové nemoci,autizme,,u lehké mozkové dysfunkce,stavech po iktu,
·          potlačuje záněty trávicího ústrojí, které vznikají jako důsledek častého používání léků proti bolesti a zánětům
Colostrum je převratný doplněk stravy, který má mimořádnou účinnost na naše zdraví.
mko

Colostrum a magnetoterapie

Mnoho mých klientů,kteří navštíví relaxační centrum,má mnoho  z uvedených zdravotních
problémů,takže kromě aplikace pulzní magnetoterapie,jim doporučuji užívat i produkt Colostrum.
Jednak z důvodů,které jsem uvedla o tomto daru z Boží lékárny. A druhým důvodem je,
že mi tato léčební metoda velmi dobře komunikuje s přípravkem Colostrum.Proč tomu tak je?
Jednoduše řečeno:Colostrum působí z buněčné úrovně.Pulzní magnetoterapie působí také z buněčné úrovně,kdy se vylaďuje elektromagnetická bilance v buňkách.Jakmile je tato bilance
zharmonizována na optimální hodnotu,otevřou se buněčné membrány,které do té doby
zadržovaly rezidua a odpadní látky z našeho těla.V tom okamžiku ,kdy je vyčištěné buněčné
řečiště,se zvýší tzv.vazební kapacita našeho organizmu vůči všem látkám obsaženým v
Colostru a využitelnost pro nás se několikanásobně zvýší /až na 90%/.To má za následek,že
účinky Colostra jsou daleko výraznější a v kombinaci s pulzní magnetoterapií se urychlují
regenerační a uzdravovací procesy.Mám s tím letité pozitivní zkušenosti.

Protože ve své klientele mám i vrcholové sportovcxe a lidé,kteří sportují pro zachování svého
zdraví a pro radost,mohu říct,že při užívání Colostra,se zvyšuje jejich výkonnost,dochází ke svalovému nárůstu,zvyšuje se počet tréninkových jednotek,odbourává se rychle kyselina mléčná ze svalové hmoty,má příznivý vliv na tělesnou stavbu a na bolesti svalů a kloubů.

Colostrum mohu doporučit i pro naše zvířecí kamarády.I ony jsou vystaveny nepřízni životných
podmínek,také churaví a zde se Colostrum osvědčilo,jako výdatný prostředek pro zlepšení
zdravotního stavu zvířete a i při samotné léčbě různých veterinárních i infekčních onemocnněních.
 Na závěr mohu jenom prohlásit,že Colostrum je DAR Z BOŽÍ LÉKÁRNY!
mlk

Krásné záběry

21. října 2011 v 8:00 | xx
krásné
kr2
kr3
kr4
kr5
kr6
kr7
kr8
kr9
kr10
kr11
kr12
kr14
kr13
kr15
kr16
kr17
kr19
kr18
kr20
kr21
kr22
kr23
kr24
kr25
kr26
kr27
kr28
kr29
kr30
kr31
kr32
kr33
kr34
kr35
kr36
kr37
kr38
kr40

Co dokáže orgonit

21. října 2011 v 6:30 | www.vegaorgonity.cz |  O zdraví a nemoci

Co dokáže orgonit
Neutralizuje negativní působení elektromagnetického záření vysílačů a veškeré elektronik.
Technické záření zejména v oblasti mikrovln, skalárních a swekrytých polí působí disharmonicky a destruktivně na strukturu buněk všeho živého. Orgonit dokáže transformovat negativní energie na akceptovatelné tím, že je harmonizuje. Účinkuje intenzivně a s překvapivě širokým dosahem.

Eliminuje působení geopatogenních zón na nejnižší možnou hranic
Nemůžeme říci, jak mnozí tvrdí, že orgonit ruší geopatogenní zóny. To bychom museli nejdříve zrušit jejich zdroj v geologickém podloží, což není možné. Orgonit však působení zón efektivně transformuje. Nerozptýlí pole patogenní zóny jako takové, spíše ho transformuje a harmonizuje, takže původně disharmonicky působící rozdílné vlnové délky se stanou minulostí, pokud umístíme orgonit do prostoru. Nejúčinnější je položit jej do negativního ohniska křížení několika zón. Orgonit ohnisko doširoka rozptýlí, rozředí, takže v místě původního ohniska již po několika minutách nenaměříme téměř žádné negativní působení. Zjistíme pouze velmi zanedbatelnou hodnotu intenzity původního negativního pole.

Čistí vodu, rybníky, řeky, studny a vodu podzemí
V této oblasti zkušenosti prozatím sbíráme, avšak informace ze zahraničních zdrojů jednoznačně potvrzují již několikaleté úspěchy s využitím orgonitů do domácí studny, zahradních nádrží i bazénů. Podle našich měření orgonit neovlivňuje působení pole podzemních toků, které působí negativně vedle ostatních geopatogenních a technických zón; pouze ho harmonizuje a eliminuje jeho negativní působení.


V kombinaci více orgonitů blízko sebe se účinek umocňuje
Orgonit přitahuje energie ze svého okolí včetně těch již očištěných "kolegou sousedem" druhým orgonitem. Tím pádem je pozvedne ještě o třídu výše. Takto navýšené je zase odráží do okolí. V rámci akčního rádiusu si je zase přitáhne sousední orgonit a opět je o něco pozvedne. Tak dokola probíhá rezonance mezi dvěma a více orgonity. Jejich účinek v prostoru se vzájmně umocňuje přímou úměrou.

Je silným zdrojem záporných iontů
Dnes je v našem životním prostředí stále méně záporných iontů. Je otázkou, zda je to způsobeno negativními dopady současné společnosti na životní prostředí. Okolí je stále více přeplňováno kladnými ionty, což můžeme pociťovat v podobě těžkého vzduchu jako ve skleníku nejen v parném létě, kdy se člověk dříve zadýchává atd. Opakem je příjemný pocit ve svěžím parku u fontány, u horského potoka nebo po bouřce, kdy je ovzduší plné záporných iontů. Mimo jiné, také orgonit produkuje tyto záporné ionty. Citelné změny jsme pozorovali při větším množství orgonitů v místnosti.

Čištění a ochrana potravin v ledničkách
Lednička působí kovovými stěnami jako faradayova klec, v níž se násobí elektromagnetická pole od motoru kompresoru a další elektroniky instalované pro chod lednice. Orgonit umístěný k potravinám toto prostředí čistí od vznikajícího elektrosmogu, neutralizuje negativní pole, a tak potraviny v uzavřeném prostoru čistí a vitalizuje. Podporuje udržení jejich nutriční hodnoty a svěžesti.

Orgonit podporuje a regeneruje nejen lidský organizmus
Zdraví je otázkou správné funkce buněk živého organismu. Disharmonické energie, elektrosmog i patogenní zóny narušují správnou funkci buněk. Buňka vynakládá více námahy na udržení rovnováhy pro svoji správnou činnost, čímž se více zanáší odpadními sloučeninami a nemá tolik sil je vylučovat. Je oslabována, postupně dochází k její nemoci a pozvolna umírá. Pokud je živý organismus člověka, zvířete i rostlinné vegetace nadále vystavován takové trvalé disharmonické zátěži, degeneruje a pozvolna chřadne a umírá. Přiložený orgonit nepřetržitě a efektivně harmonizuje všechna přítomná pole; negativní pole neutralizuje a přitahuje množství živé prány. Očištěnou ji pak vrací a odráží do okolního prostoru. Tím se pobyt v blízkosti třeba i jediného orgonitu stává podobně léčivým jako pobyt a hluboké dýchání ve voňavém lese či na louce prosáklé čistou životní pránou a slunečním zářením. Tělo i celý buněčný systém pocítí úlevu a jeho potenciál regenerace jako by se probudil. Ihned dochází k samoléčbě, obnově, celkové úlevě těla, často i překvapivě od různých dlouholetých bolestí.

Transformuje destruktivní energie; čistí, vitalizuje a nabíjí tělo a okolí živou energií
Orgonit bychom mohli nazvat jednoduše laicky jako "pračku energií". Přitahuje a neutralizuje negativní energie. Všechen disharmonický negativní charakter transformuje na léčivou a živou zdravou pránu. Do domů se doporučuje orgonity rozmístit do rohů místností; preferujeme ložnice nebo místa s nejhorší kumulací patogenních zón, aby je neutralizoval. Tělo včetně aury je v blízkosti orgonitu vitalizováno a nabíjeno zdravou léčivou pránou. Transformace a čištění probíhá i na psychosomatické úrovni. Psychické a jiné zátěže, nánosy a bloky jsou rozpouštěny, protože přestávají být živeny na své nízkovibrační úrovni.

Čistí prostory od negativních nízkých astrálních a jiných entit a forem
Čekárny, vlaková nádraží, hostince, zákoutí temných uliček starých domů a sklepů, staré štoly hloubené zajatci, blázince, veřejné domy, dopravní prostředky - tam všude je zvýšený výskyt negativních myšlenkových, astrálních a jiných forem, kde mnohdy dochází k nepříjemným pocitům nebo projevům. Jsou to těžké psychosomatické nízké energie a formy, které orgonit svým účinkem odpuzuje. Nižší a disharmonické formy, energie, entity nemohou v blízkosti orgonitu dlouho odolávat.
Orgonit působí i na rostliny, které rostou rychleji a do větších výšek, rozměrů, plodnosti a zdraví
Díky orgonitu se rostliny mnohem lépe brání proti napadení hmyzem, plísněmi, viry. Orgonit rozptyluje případné přítomné destruktivní patogenní a technická pole, díky kterým byly rostliny oslabovány. Díky tomu rostliny po umístění orgonitů do jejich blízkosti poměrně rychle reagují větším vzrůstem a kvalitou plodů. Vegetace často dosáhne až dvojnásobné kvality. Proto je ideální umístit několik orgonitů do své zahrádky, sadu, skleníku či studny.

Ruší psychopatogenní zóny a pole, podpoří vztahy a rodinu
V přítomnosti orgonitu se projevuje změna v náladách lidí. Nastává větší uvolnění a radostnější nálada; harmonizace. Orgonit všeobecně zlepšuje a uklidňuje atmosféru doma i v dalších sociálních prostorách všeho druhu. Princip fungování je stejný jako v uvedených předchozích bodech: orgonit neutralizuje negativní charakter původních otisků polí ze starých událostí, mnohaletých nánosů konfliktů, lokálních tragédií, starých pohřebišť, ale i nízkých a destruktivních vyzařování některých lidí v současnosti. V kanceláři podporuje otevřenost, kladné jednání ve smyslu tolerance a dobrých mezilidských vztahů. Prohlubuje intenzitu a hloubku vztahu k bližním; společné sdílení prožitků a emocí. Všemu kladnému vytváří jakoby stabilnější základnu a odrazový můstek plný živého a zářivého potenciálu.

Podporuje meditace, rozjímání, různé terapie
Pročištěná atmosféra a přítomné energie jiskřivé zdravé prány působí blahodárně na somatických i ostatních úrovních. Proto i myšlenkové pochody jsou v kladném a konstruktivním smyslu podporovány. Rozdíl je brzy znatelný s umístěním orgonitu do blízkosti masérského či jiného lůžka, kde se provádí léčivé terapie, práce s energiemi nebo myslí.


Mayský výklad roku 2012

20. října 2011 v 7:00 | emailová pošta |  Esoterika
transf

 Výkladů Majského kalendáře už bylo lidstvu nabídnuto mnoho. Díky astrologickým
 výpočtům z něj vycházejícím, je nám dokonce známo datum 21.12.2012, kterým
 tento kalendář končí. To přimělo lidstvo k tomu, že se vyrojila spousta spekulací, co
 onen "konec" vlastně znamená, co že se to vlastně stane.
Většinou jsou to dohady o "konci světa" a mezi lidmi se pomalu šíří panika a
 strach. Sami potomci Majů se všem těmto dohadům spíše usmívají a tvrdí, že
 lidé stále nepochopili podstatu, kterou jim kalendář vlastně sděluje.
 Ráda bych se s Vámi podělila o nové informace, které mi připadají v rámci
 transformace zásadní a které ke mně v poslední době přicházejí. Podle toho, co
 jsem měla možnost z různých materiálů nastudovat, se velmi  přibližují
 tomu, co se dnešní potomci Májů snaží lidem naznačit.

 Začněme v Mexiku, kolébce Májů, ve starobylém zaniklém městě Teotihuacán.
 Dodnes je možné navštívit tam stavbu, která je známa jako Pyramida slunce. Je
 pětistupňová a z pohledu zepředu je k ní přístup po mnoha a mnoha dlouhých schodištích.
 Pokud se tam zajedete podívat se šikovným průvodcem, jistě vás upozorní na
 jednu "zajímavost". Vyšplháte-li se po těch mnoha schodech na vrchol pyramidy a
 ohlédnete se zpět, optický klam způsobí, že všechna ta schodiště a schody,
 najednou jako mávnutím kouzelného proutku zmizí.
 A onen šikovný průvodce jistě poznamená něco o zručnosti tehdejších stavitelů
 a jak jim to pěkně vyšlo. Je to skutečně náhoda? Nebo se tím snažili staří
 Majové na něco upozornit, něco naznačit?

 Podívejme se na onen slavný Majský kalendář:
 Pokusme si představit, že by nebyl placatý, ale vypadal by jako patrový
 narozeninový dort. Jeho střední kružnice by byla nejvýše a postupně by se po
 jednotlivých kruzích snižoval. Nepřipomínal by nápadně tvar pětistupňové pyramidy?
 Proč ale je tedy placatý? A proč má právě pět ohraničených kruhů?
Podle dostupných zdrojů se tvrdí, že v rámci transformace bychom se měli dožít
 toho, že díky zvyšujícím se vibracím se lidstvo, či dokonce celá Země, přesune
 z rozměru 3D do rozměru 5D.
li

 Abychom pochopili, co tyto rozměry vlastně znamenají a jak je máme chápat,
 podívejme se na Majský kalendář trošku jinak:
 Jeho střední kružnice vystihuje dokonale rozměr 1D: V tomto rozměru člověk
 identifikuje sám sebe. Dal by se také nazvat: "Já jsem". Je to naše prvotní
 identita. Myslím, že se nám Majové snažili dost výrazně a také vtipně naznačit,
 kudy vede cesta…ne náhodou ve středním kruhu kalendáře najdeme velice podrobně
 vykreslený obličej s otevřenou pusou a vyplazeným jazykem, jakoby chtěli
 naznačit: "Dovnitř se dívej!" Zkrátka v rozměru 1D si člověk uvědomuje pouze
 sám sebe a své bytí.

 Druhá kružnice a vše, co je uvnitř ní, označuje již rozměr 2D: Naše Já vymezuje
 samo sebe v prostoru. Aby "Já" mohlo samo sebe někam zařadit, je třeba vytvořit
 okolní svět a jeho podmínky. Vně druhé kružnice tedy nalézáme tento vytvořený
 svět: V první řadě čtyři živly. Tak, jak vnímáme v západním světě základ naší
 existence. Z nich je stvořené vše, co v našich podmínkách známe a vnímáme.
 Majové ovšem nezapomněli ani na východní vnímání světa. Najdete tam tedy i
 onu druhou možnost, pěti živlů. A samozřejmě zde objevujeme i polaritní vnímání
 našeho světa, vyjádřené dvěma zrcadlově obrácenými symboly. To zde nemůže
 chybět, neboť člověk projektující si v této úrovni podmínky života, vnímá tak,
 že existuje dobro a zlo, černá a bílá, nahoře a dole, uvnitř a ven, ženský a
mužský princip.

 Obsahem třetí kružnice je rozměr, který důvěrně známe. 3D: Ten vzniká v
 okamžiku, kdy člověka s vyprojektovanou identifikací se v jistém prostoru,
 (takže člověka nějak působícího na své okolí), začne zpětně samo jeho
 vyprojektované okolí vnímat a reagovat na něj. Proto v této třetí kružnici
nacházíme řadu symbolů v kruhu. Tedy mnoho dalších bytostí, naprosto
 různorodých, ale zařaditelných do jakéhosi "zvěrokruhu", které na toho, jenž si
 je vyprojektoval, začínají zpětně reagovat. Zde prozatím končí naše momentální
 vnímání, neboť to je prostor, který chápeme, protože se v něm právě vyskytujeme.
 Zde funguje také čas, jak jej známe. V úsečce minulost- přítomnost- budoucnost.
 Není zde tedy zatím příliš snadné pochopit, že vše, co se nám děje, vše, co na
 nás působí, je jen reakce na naši původní projekci. Na to, co naše prapůvodní
 Já vyslalo. Protože díky vnímání času v tom
  to prostoru, se vše, co vyprojektujeme, projeví až po určité době. Prozatím
 tomu s oblibou říkáme boží mlýny. Kdo je ovšem ten Bůh?...
li
 Všimněte si, že i vnímání Boha jako tvůrce všeho živého i neživého se v rámci
 jednotlivých rozměrů výrazně liší. V rozměru, kdy bytost vnímá pouze v 1D je
 soustředěna pouze na sebe. Vnímá pouze sebe, své Já, svou vlastní existenci.
 Nemůžeme tady vycházet ze žádných mýtů nebo bájí, neboť pokud někdo vnímá pouze
 sebe, nemá potřebu cokoli zaznamenávat ani sdělovat. Není pro koho. Ono vnímání
 si můžeme představit asi tak, že nic, co se děje okolo nás, není důležité, neboť
 to prostě nevnímáme, i kdyby to tam přítomno bylo. Takže pro nás to neexistuje.
 Podobně, jako když nad slepým člověkem vyjde duha. Duha na nebi prokazatelně je,
 ale pro slepého prostě neexistuje. Neboť ji není schopen svými smysly jakkoli
 vnímat. Snad by se to vzdáleně dalo přirovnat k autistickému člověku. Vnímá pouze sebe
 a to, na co jeho Já zaměří pozornost. A stejně tak, ať se okolo něj děje cokoli, on je  soustředěn pouze na sebe a své momentální potřeby. Pro bytost v 1D není třeba žádných vysvětlení, jak se má chovat, jak co vnímat, nepotřebuje nic, co
 prožívá, vysvětlovat, nepotřebuje Boha. Pro něj existuje pouze jeho vlastní Já.
 To je celý jeho svět. Přestože si to zatím neuvědomuje, již je mu dána jedna
 velice důležitá a zásadní vlastnost, která ještě nikdy nikomu dána nebyla. A tou
 je svobodná vůle. Pro to, co se bude dít dál, je tato vlastnost ale velice důležitá.
 Ve 2D už se ovšem situace mění. Objevil se okolo něj jistý vymezený prostor,
 který již skýtá nové zkušenosti. A člověk se začíná ptát, kde se vzal onen
 prostor, kde se vzal on sám. A zda jsou nějaká pravidla, jak s oním prostorem
 zacházet a proč. Zde již je možné čerpat z mýtů a bájí. V těch nejstarších
 kulturách nacházíme mnoho Bohů. Tito Bohové se ovšem o člověka příliš nestarají.
 Není pro ně dostatečným partnerem pro diskuzi. Oni sami rozhodují, kdy a co
 na Zemi sešlou a od člověka požadují pouze patřičnou úctu. Ovšem nikdy s nimi
 nevyjednávají, nic víc od něj nečekají. Sem tam obyčejného pozemšťana prostě
 "využijí", například na rozšíření svého genetického potenciálu mezi obyčejné
 lidi, neboť i to může mít značný vliv, na jeho duchovní posun a pochopení.
 Jediné informace, které člověk od nich dostává, jsou dlouhé ságy a nespočet
 příběhů o životě Bohů samotných.
  Jakoby chtěli, aby lidé pochopili: Takhle to na světě chodí. Na vlastním
 příkladu ti ukážeme, co můžeš od života čekat. Jak to dopadá, když se v jisté
 situaci zachováš jistým způsobem. S takovými příklady se setkáváme například
 ve starém Egyptě. Zde stojí také za zmínku úvaha o tom, že egyptské kresby, které
 dodnes nalézáme, jsou všechny malovány pouze v rozměru 2D. Přesto, že podle
 dosažené kultury se nezdá, že by egyptský lid měl malou představivost…otázka je,
 co a v jakém rozměru byl běžný egyptský lid skutečně schopen vnímat.

 Teprve s rozměrem 3D přichází na řadu Bůh, který dává pravidla, určuje člověku
 co je správné a co ne. Neboť teprve nyní si člověk začíná uvědomovat, že okolí
 jej ovlivňuje, že okolí na něj reaguje podle toho, jak se zachová on sám. Člověk
 si začíná uvědomovat dar svobodné vůle a začíná jej zneužívat pro své potřeby,
 protože s ním neumí zacházet. A teprve zde přichází na řadu i jistá diskuze s
 Bohem, na kterou Bůh zdá se, přistupuje: Pokud, člověče, dodržíš Bohem dané
 zákony, slíbím ti věčný a blažený život. Ale budu tě stále zkoušet. A Boží mlýny
 si tě vždy najdou. Jakýkoli tvůj čin bude po určitém čase po zásluze odměněn.
 A tvá víra v tyto zákony, bude stále podrobována zkouškám…Jen já znám příčinu
 toho všeho, na tobě je věřit, že dobře vím, co dělám.

 Nyní ovšem nastává okamžik, kdy lidstvo se má posunout opět o další stupeň výše.
 Všechny ezoterní zdroje uvádějí, že svět by měl vstoupit do rozměru 5D. Kam
 nám ovšem zmizelo 4D? 
li
 Podíváme-li se opět na Majský kalendář, zjistíme, že rozměr 4D tam opravdu je,
 ovšem jako jediný není označeno pouze jednou kružnicí, ale hned třemi plasticky
 stále hlouběji umístěnými kružnicemi, než ty předešlé…jako bychom s každou z
 nich sestupovali stále níže. Přitom z každé z nich vedou jakési "mosty" neboli
 brány do poslední kružnice, která vyjadřuje rozměr 5D. Co nám to tedy naznačuje?
 Není snad třeba vůbec do rozměru 4D vstupovat, vedou-li do něj ze 3D do 5D
 ony brány?

 Rozměr 4D je čas. Ovšem čas v přítomném okamžiku. Ono nezachytitelné "teď".
 Které ovšem pro vstup do 5D je nutno zachytit. Snad nám k lepšímu pochopení
 pomůže vysvětlení, jaký je rozdíl vnímání bytosti ve 3D a v 5D: Celý ten rozdíl
 je totiž právě ve vnímání času. Jak se člověk duchovně vyvíjí, je schopen si
 uvědomovat stále více. Ten, který byl "dobrým žákem" onoho Boha ze 3D, již
 pochopil, že cokoli vyšle, jakoukoli myšlenku nebo čin, ona se mu za nějaký čas
 v jisté podobě vrátí. Vždy má ale tentýž náboj, který on sám před časem vyslal.
 Což známe jako zákon příčiny a následku. Tedy zákon karmický. Inteligentnímu
 žáku tak musí dříve nebo později dojít, že tedy ten, kdo tvoří vše, co
 prožíváme, není Bůh, ale on sám. A že pokud to tak je, tak i čas samotný, je jen
 jeho vlastní projekcí. On sám si jej pro svou momentální potřebu stvořil. Aby mu
 poskytl možnost, pochopit celý tento princip.
 Celá tato cesta byla nesmírně důležitá, neboť v jakékoli předchozí úrovni
 vnímání by nedokázal přijmout onu zodpovědnost za vše stvořené. Nyní nastává
 čas, kdy tuto zodpovědnost, rozhodne-li se k tomu, člověk sám již přijmout může.
 Dochází tedy k zásadnímu obratu. Člověku dochází, že žádný Bůh není. Že za vše,
 co si doteď tvořil, nese zodpovědnost jen on sám. Že i všechny ony předchozí
 Bohy si tvořil on sám svou vlastní myšlenkou, aby si tak vytvořil pocit, že
 zodpovědnost má někdo jiný. Dnes již unese ono uvědomění, že on sám je onen Bůh.
 Že ve skutečnosti neexistuje nic vnějšího, co by jej mohlo ovlivnit. Neboť on
 sám je původcem všeho vnějšího. On sám si vyprojektoval to vše, co je okolo něj.
Prostředí, další bytosti, i jejich reakce na něj samého. A v neposlední řadě i
 dosavadní vnímání času. Už pochopil, že to, co tvoří, je myšlenka. Jeho
 vlastní myšlenka. A že myšlenkou jde tedy ovlivnit i vnímání času.

 5D je prostor vědomě vyprojektovaný duchovně zralou bytostí, která pochopila
 všechny dosavadní lekce z minulých rozměrů. Je to rozměr, kam se ona bytost,
 v případě pochopení, vědomě přesune. V tomto rozměru neexistuje čas tak, jak jej
 známe ze 3D. Neexistuje tam žádná prodleva mezi vysláním myšlenky a jejím
 uskutečněním. Neboť díky uvědomění si svých možností, si tam daná bytost tvoří
 cokoli chce v přítomném okamžiku. A ono se to v tomtéž okamžiku uskuteční.
 Může si tam v jediném okamžiku projektovat svět podle svých představ, potřeb a přání.
 Včetně prostředí, druhých lidí, i jejich reakcí na něj samotného. To vše ve
 stále přítomném okamžiku teď a tady. Pro člověka vnímajícího prozatím ve 3D,je
velice těžké, snad i nemožné si to byť jen představit.
 Pokusme se to přirovnat k meditaci: Pokud jste v meditaci schopni vizualizace,
 můžete si ve své představě stvořit naprosto cokoli a nechat to na sebe působit.
 Můžete vnímat naprosto nové tvary a rozměry, které z naší dimenze neznáte. A to
 celé si tvoříte pouze svým chtěním, pouze svými pocity. Také by se to dalo
 přirovnat ke snu: Jistě jste zažili, že se vám v noci něco zdá, připadá vám to
 samozřejmé a logické a ráno zjistíte, že z našeho pohledu to vůbec logické
 nebylo, že jste třeba létali i bez křídel a přesto jste vše vnímali, jako by to
 byla skutečnost. Také jistě ze snů znáte, že se vám v krátké době mezi dvěma
 ranními zazvoněními budíku, odehraje sen, jehož děj ale jakoby trval třeba
 týden, měsíc, nebo rok. Tak jste to ve snu vnímali. Přestože zde na zemi mohlo
 uběhnout maximálně pět minut.
li

 Pokud tedy celá transformace je o tom, přesunout se z dimenze 3D do 5D, jak
 se tedy dostat přes ono 4D?
 Existuje k němu klíč: Úroveň vašeho vědomí v přítomnosti.
 Prozatím jen málo lidí je schopno udržet své vědomí alespoň na chvíli čistě v
 přítomném okamžiku. I když máme chvíli čas sami na sebe, jako bychom tu nebyli.
 Stále se v myšlenkách zabýváme minulostí nebo budoucností. Kdy naposledy jste
 byli skutečně v přítomnosti? Pouze teď a tady a radovali se z toho, co je
 právě nyní, v tuhle vteřinu?
 Pokud přítomný okamžik budeme schopni zachytit, budeme-li schopni sami sebe si
 plně uvědomit teď a tady, je možné pak i své vědomí přesunout kamkoli si budeme přát.
 Přesunout vědomí není nic těžkého. Však vy jej stále přesouváte do minulosti
 nebo budoucnosti! Vědomě zde, jste jen málokdy.

 Jak ovšem trefit do 5D? Vraťme se opět k Majskému kalendáři: Již jsem se zmínila
 o několika branách vycházejících z jednotlivých kružnic. Najdeme tam tedy v
 první řadě nejvýraznější 4 brány přímé: Těmi projdou bytosti, které onen princip
 sami včas pochopí, budou schopny tedy bez pomoci kdykoli projít sami. Ovšem
 úkolem většiny těchto bytostí bude, pomoci převést ty, kteří toho sami a bez
 pomoci, schopni nebudou.

 O jednu kružnici v rozměru 4D níže, je možné nalézt 4 brány nepřímé: tudy
 budou schopni projít ti, kterým někdo vysvětlí, jak. Poté to dokáží sami.
 A v nejnižší 4D kružnici, nacházíme 8 bran zprostředkovaných: Tyto brány jsou v
 Majském kalendáři znázorněny symbolem královské koruny. Neboť tímto prostorem
 budou vyšší bytosti (proto ona korunka), převádět ty, kteří to sami nezvládnou.
 Zde bude největší provoz. Proto je také dvojnásobný počet těchto bran.

 V dnešní době začíná objevovat své poslání mnoho těch, jejichž úkolem je být v
 daný okamžik převaděčem. Vnímají, jako by se na ně najednou silně zvyšoval tlak
 "shora". Jejich vyšší pomocníci a průvodci jim posílají mnoho informací, nebo je
 zdánlivě "iracionálně" posílají tam, kde tyto informace dostávají. Všimla jsem
 si, že mají v tuto chvíli velice podobné zkušenosti: Ač většinou jsou v
 meditacích zběhlí a dříve jim nedělalo problém se z meditace z jakékoli úrovně
 vracet, dělá jim cesta zpátky najednou stále větší problém. Je běžné, že se jim
 i nečekaně přihodí, že je cosi jakoby "vystřelí" do nějaké velice vysoké
 vibrační úrovně a oni se pak třeba i několik dní marně snaží opět spolehlivě
 uzemnit a vrátit se zpátky do této naší současné úrovně. I to pro ně může být
 motivace, aby pátrali po informacích. Mají také z celého takového výletu obvykle
 všichni stejné pocity: Je to tam nádherné a v podstatě by se jim ani zpět vracet
 nechtělo, ale cítí, že ještě se vrátit prostě musí, že ještě není čas. Že ještě
 tady vše není hotovo. Snaží se tedy silou vůle dostat zpět dolů, ovšem je to
 velice těžké, neboť v rovině, ve které se ocitají, jakoby byli součástí všeho.
 Oni jsou vše a vše je jimi. A je jen velice složité najednou v tomto vnímání,
 najít jakýkoli záchytný bod, díky kterému by se dalo orientovat a nasměrovat se
 zpět dolů. Pokud nyní procházíte podobnými zkušenostmi a v této části povídání
 jste se "našli", pro vás především je určen následující odstavec. Ovšem i vám
 ostatním se jisté informace z něj jistě budou v pravou chvíli hodit:
li
 Pro vás, milí převaděči, mám několik důležitých informací:
 V první řadě se nebraňte ničemu, co k vám v tuto dobu přichází. Máte příjem
 "shora", jaký jste nikdy neměli a skrze něj Vám bude přicházet ještě mnoho
 informací. Čím dříve a ochotněji přijmete tento svůj určený úkol při
 transformaci, tím méně to bude pro vás bolestivé a nepříjemné. Ostatně…sami jste
 si ho vybrali, tak si nestěžujte. :-) To, co se vám v tuhle chvíli děje, může na
 první pohled vypadat nepříjemně a spoustě z vás se ani dolů třeba nechce, ale
 vězte, že tam, kam teď nahoru chodíte zatím jen nahlížet, je v tuto chvíli ještě
 stále "nezařízený domeček". Ještě nenastal čas, abyste se tam definitivně
 nastěhovali. Jistě. Vnímáte již tu nádheru. Však tam stojí úplně nový dům, který
 je absolutně podle vašich představ. Ale zatím je to jen hrubá stavba. Teprve se
 maluje a bydlet se tam natrvalo ještě nedá. Ale už teď vnímáte jeho energii i
 to, jak krásně se v něm
  cítíte. A to, že ho navštěvujete už nyní, má velice dobrý důvod. Jste ti, kdo
 potřebují dokonale znát cestu do nového domova. A to tam i zpátky. Protože právě
 na vás bude záležet, kolik bytostí se tam bude mít šanci také přestěhovat. A
 v rozhodujícím okamžiku nebude čas na to, hledat správnou cestu tam nebo zpátky.
 Vy jí budete muset "zkušebně" absolvovat ještě mnohokrát, abyste získali
 naprostou jistotu. Protože ony brány budou z pohledu 3D otevřeny pouze po nějaký
 čas. A v tomto čase vy budete muset mnohokrát proběhnout tam a zpět a převést
 tisíce a tisíce bytostí, které budou navíc zmatené a plné strachu a úzkosti z
 neznáma. A jenom z vás budou čerpat potřebný klid a tak důležitou rovnováhu.
 Vy budete ti, kteří je budou muset uklidnit. Protože rozměr 5D má onu vlastnost,
 že první myšlenka, kterou tam člověk vyšle, okamžitě tvoří. A tak se může stát,
 že převedete-li vystrašeného
  člověka ve stresu, jeho první myšlenka bude plná strachu. Strach má ovšem
 podstatně nižší vibrace, než úroveň 5D, do které má vejít. A v tom okamžiku
 to může i právě převedeného člověka okamžitě "vykopnout" zpátky do 3D.
 Takže buďte připraveni částečně i na sisifoskou práci. Ovšem pokud budete sami
 v rovnováze, pohodě a naprosto klidní a plní lásky, můžete si mnoho práce ušetřit.

 Vím, jak složité mohou být v této době návraty shora dolů a jak se s tím
 potýkáte. Proto mám pro vás jednu informaci, která by vám mohla být užitečná:
 Víte dobře, že cesta zdola nahoru vede směrem do světla. Nazveme ji tedy
 světelnou branou. Uvědomte si, že jdeme z nižších vibrací do vyšších. Takže se
 s každým přiblížením k bráně zvyšuje pocit lásky a světla. Až nakonec jako bychom
 se po průchodu sami stali tím světlem. Ovšem cesta zpět se špatně hledá.
 Protože světelná brána jakoby zmizí v nás samotných. Přešli jsme totiž právě z roviny,
 kde existuje polarita do úrovně, kde se polarity spojily v jednotu. Budete-li
 tedy hledat cestu zpátky, nehledejte světlo a světelný průchod. Projdete-li
 zdola nahoru, bude to brána světlená a bílá, ovšem pokud se ohlédnete, bude
 tatáž brána temná a černá. A chcete-li bez potíží zpět dolů, je třeba nesoudit
 a nehodnotit. Tma není zlá a není špatná.
   Je to jen nepřítomnost světla. To, co vás nepouští zpátky je to, že stále
 nechcete tuto myšlenku přijmout. Protože z pohledu shora máte pocit, že jdete z
 lepšího do horšího. Neboť posuzujete. Jakmile přijmete i onu černou stranu, jako
 důležitou součást rozměru 3D, nebude pak problém se zaměřit na cokoli v této
 rovině, například nějaký hmotný předmět, a velice rychle se vrátit bez
 jakýchkoli nepříjemných pocitů. No a poslední velice důležitá informace: I když
 už teď vnímáte, jak nádherné věci nás čekají tam v tom novém "Doma", uvědomte
 si, že budete mezi posledními, kdo branou projde. Neboť do poslední chvíle vás
 zde bude třeba. A věřte, nebude to lehká doba. Vaše víra bude v tom čase
 podrobena veliké zkoušce.

 Je zřejmé, že ani Majští tvůrci kalendáře nebyli schopni v době jeho vzniku
 přesně a konkrétně znázornit, co vlastně představuje rozměr 5D. Ale již vnímali,
 že se může podle potřeby rozpínat…je složen z jakoby přes sebe přeložených
dílků, které v sobě tuto možnost dalšího rozpínání, obsahují. Ale můžete si sami
 všimnout i v celém kalendáři, že čím více od středu, tím méně je konkrétní, jako
 by směrem od středu ven, přecházel z jednotlivostí stále více k celku, k chápání
 širších souvislostí ze stále většího a většího nadhledu.
 Navíc je třeba si uvědomit, že tím, že celá pyramida se stala v podobě Majského
 kalendáře plackou, také najednou ukazuje, že i když se ocitneme v rozměru 5D,
 tedy v té nejkrajnější kružnici, stále obsahujeme i všechny ostatní rozměry.
 Neboť zůstávají uvnitř. Stále jsou tedy v nás přítomny. Ostatní rozměry tedy
 nezmizí, jen naše vědomí v přítomnosti se přesunulo o jeden rozměr dál. Pro vaši
 představu, jak je to s tím vědomím: Přirovnala bych to třeba k tomu, když jdete
 do regrese. V ten okamžik vnímáte, jako byste svým vědomím byli přítomni v
 naprosto jiném životě. Tam něco prožijete, a pokud se vám tam například podaří
 dokonce pochopit to, co se vám stalo, prožít to tam i s emocemi a zbavit tak se
 nějakého traumatu, které jste si dodnes odtamtud táhli, zmizí ten problém i ve
 všech následujících životech po životě, kde jste si trauma způsobili. Takže
 si tak dokonce můžete ovlivnit i svou
  budoucnost, protože ani v dalších životech se už tohle trauma opakovat nebude.
 Neboť je jednou pro vždy vyřešeno. Je tedy možné z vyšší úrovně vědomí, ovlivnit
 i ony nižší úrovně. Přestože naše vědomí přítomnosti se již fakticky vyskytuje jinde.
li

 Všimněte si na Majském kalendáři ještě jedné zajímavosti: V jeho docela
 spodní části můžeme vnímat dvě na sebe hledící hlavy jakýchsi čertů či ďáblů.
 Představují tu černou stranu nebo temnotu, chcete-li. A dokonce částečně
 zakrývají některé z průchodů do 5D. Což má jistě také svůj význam. Naopak v
 nejhořejší části kalendáře pak najdeme znak jakéhosi lotosového květu, který
 představuje opak. Tedy bílou barvu, světlo. Umístění těchto dvou polarit v
 kalendáři vyjadřuje také jejich směr: Nahoře a dole. A všimněte si, že z rozměru
 3D do 5D, vedou oba směry! Směr nahoru i směr dolů! Takže naše vnímání černého
 nebo chcete-li temného tak, jako něčeho špatného, co by mělo zmizet, je chybné.
 Právě tyhle dvě strany dávají celému obrazu rovnováhu. Jedna bez druhé by
 nemohla samostatně existovat. A jako potvrzení, se k dovršení všeho obě tyhle
 polarity scházejí v jediné, a to té pos
  lední kružnici, tedy v rozměru 5D. Až tam nakonec stojí v naprostém souladu
 v jednotě, aniž by si jakkoli konkurovaly, posuzovaly jedna druhou, nebo si
 překážely. Tam je teprve možné vnímat obě strany současně jako harmonickou
 součást všeobsahujícího člověka.

 Tolik k Majskému kalendáři. Možná si ale tohle celé stále nedovedete představit
 v praxi. Je už jasné, co nám tím Majové chtěli sdělit, ale co se tedy v tom
 roce 2012 konkrétně odehraje? Je třeba se něčeho bát? Budou katastrofy, budeme
 muset trpět, jak slyšíme ze všech stran? A co když to nezvládnu? Co když to
 nedokážu vysvětlit svým dětem?

 Co se tedy stane v roce 2012?Stane se to, co nikdo nečeká: Nestane se vůbec nic.
 Tedy alespoň pro vnímání běžného člověka, který zde, v rovině 3D zůstane. Dál
 zde bude žít stejný život, dál zde bude mít všechno, co k němu potřebuje, dál
 zde budou přítomni i všichni lidé, které zná a má rád. Neboť jeho projekce
 světa a života, jaké je v tuto chvíli schopen, se nezmění.

 Pouze ti, kteří dojdou k tomu, že v rovině 3D už nasbírali všechny potřebné
 zkušenosti, přesunou své vědomí do nového světa. A ten si budou projektovat
 podle svých představ. A to okamžitě. Pokud tam budou potřebovat pro své
 štěstí například i své děti, jejich projekce je tam zkrátka dodá. Budou tam.

 Ti, kteří zůstanou svým vědomím nadále ve 3D, budou si zde dále projektovat i
 své okolí, tedy třeba i ty, jejichž hlavní vědomí už bude dávno v 5D. Takže
 pro všechny, kdo tu zůstanou, se z jejich pohledu nezmění vůbec nic.

 To skutečně podstatné a důležité se totiž odehrává právě nyní. Rok od roku,
 týden od týdne pořád víc vnímáme, jako by se to, co označujeme jako
 "negativní", začalo rozpínat. Jakoby den ode dne přibývalo katastrof a lidského neštěstí a
 zla a stále se to stupňovalo. Tento pocit je správný. A to, co se děje, má
 svůj důvod. Je totiž třeba, aby v co nejkartší době co nejvíce bytostí pochopilo,
 že mohou odejít jinam. Jak jinak jim dát najevo, že ta možnost je? Lidé si
 začnou všímat světla, až když je pohltí tma. To je přirozená lidská vlastnost. Ona
 tma je jim dávána proto, aby měli motivaci a důvod přesunout se tam, kde již díky
 své úrovni vědomí být mohou. Stačí jen si to uvědomit a použít klíč. Přítomný
 okamžik. Tvé vnímání přítomnosti tady a teď rozhoduje, kde jsi doma. Jen na
 tobě je, kam své vědomí umístíš.
 Z pohledu 3D bude tento proces procházení branami, probíhat ovšem pouze omezenou
dobu. Podle mých informací by to mělo probíhat zhruba od konce léta roku 2011
 a brány se definitivně uzavřou asi rok a půl poté. Ovšem největší šance k
bezproblémovému odchodu bude do onoho 21.12.2012.
 Ono datum se stane význačným pouze tím, že oproti očekávání, se neodehraje
 vůbec nic. Buďte připraveni na to, co se bude dít: Jak se bude tohle datum, blížit,
 bude se stále více k němu upínat vědomí všech lidí na Zemi. Bude se zvyšovat
 nervozita, strach, a panika mezi lidmi poroste. Povalí se katastrofické
 předpovědi ze všech stran. Lidem budou nabízeny všemožné falešné možnosti
 záchrany a různí samozvaní "spasitelé a proroci" se budou pokoušet lidstvo nějak
 obrátit na svou stranu. Tím, že strach a "negativní" nálady se z lidí budou
 šířit do okolí, také fyzické projevy Země jako planety, ještě budou gradovat.
 Přijdou ještě různé katastrofy a nepříjemné události, ale ty budou jen dočasné,
 aby to umožnilo co nejvíce lidem přesun do nového světa. Celé to vnímám jako
 bolesti při porodu, které se s každým porodním "stahem" stupňují. A pak najednou
 přijde okamžik, kdy nastane skutečně
  všemi tak očekávaný den: 21.12.2012…..a nic se nestane. A v tu chvíli nastane
 zkouška ze všech nejtěžší pro všechny, kdo mají všechny předpoklady pro to, do
 nového světa odejít, ale jejich vědomí se ještě z nějakého důvodu nepřesunulo.
 Ať už to budou ti, kteří zde ještě mají nutnou práci, jako převaděči a další
 pracovníci světla, anebo ti, kteří ještě stále váhali. Protože ihned následující
 den se zvedne obrovská vlna úlevy ale také zároveň zklamání a také výsměchu.
 Duchovně smýšlející lidé budou mít pocit "zrady", jejich víra bude podrobena
 obrovské zkoušce, protože bude mnoho těch, kteří budou říkat: A čemu budete
 věřit teď? Kde máte ten svůj konec světa?
 Kde je ten váš nový duchovní svět plný lásky? Žádná změna k lepším nenastala!
Celou dobu jste si jen něco namlouvali! Bude poukazováno na všechny ty mistry,
  kteří zde po léta ukazovali lidem cestu lásky a světla a budou nazýváni
  podvodníky. Budou muset čelit i tomu, že se proti nim budou obracet jejich
  vlastní žáci. Mnoho lidí docela ztratí svou víru a smysl svého života. A tím si
  definitivně uzavřou možnost do nového světa vstoupit. Branami už budou procházet
  jen ti nejsilnější, ti, kteří jsou prosti ega, kteří tomuhle všemu dokáží čelit
  a neztratí svou víru. A to vše, co se bude dít, budou schopni v rovnováze a s
  láskou a pokorou přijímat. Jen pomalu budou pak odeznívat všechny ty rány,které
  budou způsobeny. Planeta Země v rozměru 3D bude ještě chvíli všechny ty proběhlé
  emoce vstřebávat a ještě chvíli budou probíhat i na ní změny v podobě dalších
  vln katastrof a neštěstí. Jen lidé,
  kteří zde svým vědomím zůstanou, si nejspíš již neuvědomí, že to vše způsobili
  sami nábojem svých myšlenek a vyslaných strachů.
  Zatím však v rozměru 5D již mnoho bytostí, užívajících si vědomí přítomnosti,
  stvoří zcela novou Zemi, kde budou bytosti milující a tvořící v lásce a radosti.
  O tom ovšem nikdo z rozměru 3D nebude mít ani tušení...

li

Podzimní snění

18. října 2011 v 8:00 | Marie Konny |  VIDEA
http://www.youtube.com/watch?v=jMH8SI_2YTc&feature=player_embedded

Laskavost

17. října 2011 v 7:00 | Dejvá Li-emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy
srdce

Poselství od světelného průvodce Dejvá Li dne 10.1.2011


Moji milovaní,

Prosím vás, učte se tento rok, který právě započal, laskavosti!

Učte se být laskaví
sami k sobě, přestaňte si ubližovat strachem, obavami, kritičností, obviňováním a sebeobviňováním, závistí, hněvem a nenávistí.
Buďte laskaví ke svému tělu: pečujte o něj s láskou, tak jako matka pečuje o tělo svého miminka.
Syťte své tělo pokrmy, které mu prospívají v míře, která mu prospívá. Umožňujte svému tělu dostatek pohybu, přirozeného, radostného. Tančete, točte se, houpejte se, třepte se, hopsejte, jen tak pro sebe,buďte i v pohybu svobodní a spontánní. Oblékejte své tělo do příjemných materiálů a barev. Barev se nebojte! Odhoďte konvence a oblékejte to, co se vám líbí, v čem se cítíte hezky.
Omývejte své tělo, smývejte ze sebe únavu a stres. Uvědomujte si životodárnou energii vody když ji pijete, když se jí omýváte.
Dovolte si dělat ty činnosti, které vás těší, jen tak pro radost, ne pro výsledek a pro hodnocení ostatních.
Říkejte to co potřebujete říci, odvážně a otevřeně. Naslouchejte opravdu druhým, dávejte jim prostor k tomu, aby se i oni vyjadřovali otevřeně.
Pečujte o svoji mysl. Vyprazdňujte ji každý den od zbytečných nánosů: co jsem nestihl, co jsem zkazil, kdo mi ukřivdil, co musím, co nemám….
Naplňujte svoji mysl světlem. Naplňujte svoji mysl hezkými myšlenkami: za co mohu děkovat, koho jsem potěšil, kdo mě potěšil, co se mi podařilo, co jsem dokázal….
Je tolik možností jak být laskavý k sobě, k ostatním. Stačí laskavost pustit do svého života, udělat jí tam místo. S laskavostí přichází příjemné pocity, příjemné situace, příjemné prožívání každodenního života.
Laskavost a laskání mají velmi blízko k sobě. Laskání
je projev láskyplné intimity k sobě a k druhým.
Buďte laskaví k přírodě, ke všem tvorům, ke všem rostlinám, k zemi, ke vzduchu, který dýcháte!
Buďte laskaví a budete zdraví, úspěšní a šťastní!

S láskou Dejvá Li
ochranná krídla

Rafael Nadal a magnetoterapie

16. října 2011 v 16:07 Léčba pulzní magnetoterapií
Rafael Nadal na French Open 2011

RAFAEL NADAL, hlavní lečbou před wimbledonem je magnetoterapie

Rafael nadal na webových stránkách www.nadalnews.com uvedl, že pro léčbu zdravotních potíží se zánětem šlach obou čtyřhlavých svalů a edémem kosti před nadcházejícím Wimbledonem používá kromě podpůrných léků především magnetoterapii v kombinaci s léčbou teplem a postupnou zátěží obou čtyřhlavých svalů." K tréninku se chci postupně vrátit již po 48-hodinách léčby" jak Rafa na stránkách uvádí."
Originál článku: www.nadalnews.comRafael Nadal na French Open 2011

Přezdívka Rafa, antukový král
Země ESP Španělsko
Bydliště Manacor, Mallorca, Španělsko
Datum narození 3. června 1986 (25 let)
Místo narození Manacor, Mallorca, ESP Španělsko
Výška 185 cm
Váha 85 kg
Profesionál od 2001
Ukončení kariéry aktivní
Hraje levou rukou
obouručný bekhend
Tenisová raketa Babolat
Výdělek 33 755 902 USD
(3. v historickém žebříčku)
Dvouhra
Bilance 460 - 98
Tituly 42
Nejvyšší umístění 1. místo (18. srpen 2008)
Grand Slam - nejlepší výsledky
Australian Open vítěz (2009)
French Open vítěz (2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011)
Wimbledon vítěz (2008, 2010)
US Open vítěz (2010)
Velké turnaje
ATP World Finals finále (2010)
Olympijské hry Gold medal.svg zlato (2008)
Čtyřhra
Bilance 81 - 52
Tituly 6
Nejvyšší umístění 26. místo (8. srpen 2005)
Grand Slam čtyřhra - nejlepší výsledky
Australian Open 3. kolo (2004, 2005)
Wimbledon 2. kolo (2005)
US Open semifinále (2004)
Infobox byl naposledy aktualizován: 4. květen, 2010.

Přehled medailí
Rafael Nadal
Rafael Nadal
zlato
dvouhra mužů
Rafael "Rafa" Nadal (* 3. června 1986, Manacor, Španělsko) je současný profesionální španělský tenista, jeden z nejlepších antukářů historie tenisu, olympijský vítěz, šestinásobný vítěz French Open v mužské dvouhře, dvojnásobný šampión Wimbledonu, držitel titulu na Australian Open 2009 a US Open 2010, rekordman v počtu vyhraných turnajů série Masters (18 titulů) a k červnu 2010 světová tenisová jednička. Pro své úspěchy na antuce je přezdíván "antukový král" (The King of Clay).[1][2]
Výhrou na US Open 2010 se stal po Laverovi, Agassim a Federerovi čtvrtým hráčem v otevřené éře tenisu a celkově sedmým v historii, kterému se podařilo zkompletovat všechny čtyři grandslamové turnaje ve dvouhře. Spolu s Andre Agaasim je držitelem tzv. Golden Slamu, všech čtyř grandslamových titulů a olympijského zlata.

www.wikipedie

Přírody nezkrotný ducha

15. října 2011 v 9:34 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy

Prostor,země,voda,oheň,vzduch,
z prvků kruhu se člověk snaží vytratit.
Přírody síla a nezkrotný duch
jeho moc a pýchu však v harmonii umí obrátit.
jako malované

O švestkách

15. října 2011 v 8:00 | emailová pošta |  Plody Země

Švestky - přírodní prostředek proti rakovině

Švestka je v Rusku oblíbený strom. Ale většina našich hospodyněk vaří z jejích plodů zavařeninu, a netuší, že se jim do rukou dostal všelék na všechny nemoci. Ne nadarmo ji Korejci považují za posvátnou rostlinu. Švestky blahodárně působí na látkovou výměnu, a mimo to obsahuje bioaktivní látky ničící rakovinové buňky.

Dnes existuje více než 2000 druhů švestek.

Ve středním pásmu Ruska jsou nejrozšířenější takové druhy, jako "Vengerka" (a její oválné protáhlé plody s výrazně sladkou dužninou, které jsou obvykle surovinou pro povidla). "Ryngle" má šťavnaté plody kulovitého tvaru, nejčastěji zelené nebo žluté barvy, a slíva, nakyslé chuti, ze které se vaří švestková marmeláda nebo kompot.

Jaké má švestka základní užitečné vlastnosti? Především obsahuje rutin, který zpevňuje naše vlásečnice. Při tepelném zpracování se nepoškozuje, a proto je švestková marmeláda nebo džem pro krevní cévy stejně prospěšná, jako čerstvé plody.

Draslík odvádí z organismu nadbytek soli. A velké množství minerálů má výrazný vliv na stav kardiovaskulárního systému, jater a ledvin. Proto jsou švestky odedávna doporučovány při onemocněních souvisejících s látkovou výměnou.

Švestky se používají i pro zažívání a zvýšení apetitu. Je dobře známo, že fungují jako lehké projímadlo. Pouze musí být bobule zralé, jinak může dojít k opačnému účinku! Obzvláště je třeba se zmínit o sušených švestkách. Ty obsahují pektin, látku, která pomáhá tvorbě hormonů "dobré nálady" - endorfinů, a pomáhá nám bojovat se stresem a depresí. Pravidelná konzumace sušených švestek zlepšuje paměť a zvyšuje mužskou potenci. Sušené švestky dobře čistí střeva.

A nedávno Journal of Agriculture and Food Chemistry uvedl, že extrakt kyseliny fenolové, uvolněné ze švestek, je schopen zpomalit šíření některých rakovinových nádorů.

Paradoxní je to, že kyselina fenolová je jed a ve větší koncentraci je zdraví nebezpečná. Nicméně testy ukázaly, že extrakt působí pouze na nemocné buňky a zdravé nezasahuje. Možná, že tento objev pomůže v boji s jedním z nejrozšířenějších druhů onkologických nemocí - nádorem mléčné žlázy.

Jaká dobrá a prospěšná jídla je možné ze švestek připravit? Mimo již zmíněných zavařenin a kompotů, které každá hospodyně vaří podle svého, je to švestková tinktura. Dnes je možné najít v obchodech švestkové víno, vyrobené podle zvláštního receptu z japonských švestek ume (mimochodem, v čerstvém stavu velmi kyselých, tvrdých a zcela nepoživatelných). Toto víno bylo velmi ceněné ve staré Číně, kde ho dokonce používali jako úplatek, aby člověk dostal prestižní funkci. Dobré drahé švestkové víno je staré několik set let, protože švestka špatně kvasí. Dnes se do něj přidává nejčastěji cukr. Získá se sladký dezertní nápoj, jehož odležení netrvá více než rok. Ten si můžeme koupit v obchodě za dostupnou cenu. Ale značně užitečnější je, jak sami chápete, nápoj bez cukru.

V Anglii je národním jídlem švestkový puding. Existuje spousta receptů jeho přípravy pro všechny chutě a peněženky. K nutným přísadám patří sušené švestky, hovězí lůj, vejce, ořechy, koňak nebo sherry. Alkohol umožňuje prodloužit trvanlivost. Tradičně se puding nezapékal, ale vařil, zabalený do lněné látky, a před podáním ho polévali horkou sladkou omáčkou a zapalovali.

Bohužel dnes se i v Anglii stal švestkový puding exotikou, protože ho považují za celkem vysokokalorické jídlo.
Alternativou pudingu se může stát švestková pěna. Připravuje se následovně. 1 kg švestek, 750 g cukru, trocha mleté skořice, jeden sušený hřebíček, 1 polévková lžíce citronové šťávy, 1 polévková lžíce koňaku, 1 balíček vanilkového cukru. Švestky se omyjí a odstraní se pecky. Přibližně 600 g švestek se rozmixuje na pyré. Zbytek se rozkrájí na půlky. A pyré a rozpůlené švestky se smíchají s ostatními ingrediencemi. Výsledná hmota se vyklopí do keramické nádoby, zakryje poklicí a dá se do studené trouby.

Pěna se peče při teplotě 200 stupňů asi 3-4 hodiny a občas se zamíchá. Pokud hmota silně zhoustne, je možné přidat trochu horké vody. (Zlaté švestkové knedlíky - p.p.)

Dobrou chuť!


La magnetoterapia pulsatil /espaňol/

14. října 2011 v 13:42 | Izabela Klimová+překlad Amantini |  Léčba pulzní magnetoterapií
LA MAGNETOTERAPIA PULSÁTIL - una esperanza efectiva para quitar los dolores
 
El uso de la magnetoterapia pulsátil en los tratamientos médicos es multifuncional existiendo por un lado un riesgo muy bajo de los efectos secundarios y por el otro lado una aplicación fácil. Sin embargo, tengo que subrayar desde un principio que estoy hablando de una magnetoterapia pulsátil de baja frecuencia.  Prevenir enfermedades tendría que ser un hecho muy importante para cada uno de nosotros. No obstante, le proporcionamos muy poco tiempo y cuidado a nuestro cuerpo y todavía menos estamos escuchando las seňales de advertencia que el cuerpo nos envía con bastante insistencia.
 
La mayoría de nosotros suele cuidar con esmero nuestros coches, las casas de fin de semana, a nuestros queridos animalitos domésticos y hasta le dedicamos bastante tiempo a nuestros hobbies.
 
Prevenir enfermedades tendría que ser un hecho muy importante para cada uno de nosotros. Sin embargo, consideramos que todo es más importante que nuestra salud pensando que lograremos engaňar nuestro propio cuerpo. Pero éste junta las informaciones evidenciando también el modo como lo manejamos. Cuando ya haya pasado bastante tiempo sin que cambiemos y continuando el desorden impartido por nosotros mismos, de repente viene una enfermedad.
No reaccionamos ante las seňales de advertencia pensando que nosotros somos una excepción y que nada nos puede pasar.
Nuestra eficiencia intelectual y física suele ser mucho menor de la que correspondería a nuestra edad.
Estamos envejeciendo y viniéndonos a menos mucho más rápidamente de lo necesario.
?Y eso realmente no nos importa? ?Cuándo empezaremos a hacer algo? ?Quizás maňana, dentro de un mes o dentro de un aňo?
!Lo mejor es empezar ahora mismo!
Precisamente la magnetoterapia pulsátil es uno de los métodos que ayudan a convertir estos procesos en más lentos, ya que durante la acción de la misma las células se regeneran. La vulneración del equilibrio electromagnético significa el debilitamiento de los mecanismos biológicos.
A consecuencia de los inventos técnicos de nuestra civilización (como los hornos microondas, la televisión, las construcciones de cemento armado, etc.) se ha debilitado ahora la intensidad de la pulsación del núcleo terrestre y las células de nuestro cuerpo resuenan en unas frecuencias más bajas que las fisiológicamente dadas, produciéndose así toda una serie de alteraciones metabólicas. Ese déficit se puede equilibrar precisamente mediante la magnetoterapia pulsátil, reflejándose en nuestro organismo mediante la mejor transitividad de las membranas celulares que hasta ahora retenían los residuos de los medicamentos, del agua, de los alimentos y del aire. El cuerpo se detoxica aumentando su capacidad de fijar las vitaminas, minerales y oligoelementos. Se refuerza también por vía natural el sistema imunitario eliminándose así paulatinamente nuestros problemas de salud. Se equilibran los procesos biológicos y bioquímicos en el cuerpo. Sin embargo, la magnetoterapia pulsátil tiene todavía más efectos curativos que la regeneración de las células. Durante el tratamiento se produce también la vasodilatación, se estabiliza la presión sanguínea y se optimaliza la densidad de la sangre. 
Quisiera también mencionar otra propiedad muy importante de este método curativo: su efecto analgésico al aumentar la creación de las endorfinas probablemente en consecuencia de la pulsación magnética. Se puede aprovechar esta propiedad especialmente a favor de las personas que a razón de distintas enfermedades internas no pueden someterse a una intervención quirúrgica. Se trata no solamente de los dolores artróticos, sino también de los dolores de cabeza, de muelas, del estómago - prácticamente podemos nombrar cualquier dolor que reacciona a este tipo de tratamiento.
Otra propiedad positiva del método en cuestión es su efecto antiinflamatorio y la aceleración de los procesos curativos.
Esto es muy conveniente precisamente en los tiempos modernos, cuando muchos niňos y adultos sufren de alergias y se vuelven resistentes contra los antibióticos. Aplicando la magnetoterapia pulsátil, los procesos postoperatorios (incluyendo las endoprótesis totales - sin importar la presencia de placas metálicas ubicadas en el cuerpo) transcurren sin complicaciones, reduciéndose también las dosis de los antibióticos a analgéticos recetados.
Una propiedad excelente es también el efecto anti-edémico al limpiarse perfectamente el sistema linfático y regulándose la actividad de los riňones.
El tratamiento se muestra muy conveniente también para las personas después del infarto del miocardio o después de la colocación del bypass.
En los acelerados tiempos contemporáneos se evidencia también el aumento de los matrimonios estériles y la aparición de las disfunciones sexuales. También en esos casos la magnetoterapia se muestra muy efectiva. Se producen efectos miorelajantes y relajantes en general, lo que naturalmentes ayuda a una tranquilización de todo el organismo.
Se han obtenido muy buenos resultados también en los tratamientos de las enfermedades de Alzheimer, de Parkinson, los estados post-apopléjicos o de esclerosis múltiple. Lo que pasa es que se logra un perfecto riego sanguíneo de todo el organismo hasta la periferia, se mejora la orientación en el espacio de la persona y su radio de acción de la movilidad. Se prolonga el intervalo entre los ataques de la enfermedad desacelerando así en proceso que lleva a la invalidez.
Me gustaría también mencionar en este lugar a la diabetes. En el caso que la persona haya conservado la actividad del páncreas aunque en forma parcial, aplicando este método se puede regular el nivel del azúcar en la sangre y en casos más graves se pueden atenuar los desfavorables efectos secundarios de esta enfermedad.
Se han alcanzado también resultados excelentes en el tratamiento de la osteoporosis.
Los tratamientos no están limitados por la edad, no se pueden sobredosificar y tampoco cuentan con efectos secundarios.
                        Klimová Isabel
 
Isabel Klimová, bióloga, consultante especializada para la magnetoterapia pulsátil

O Americe,ropní skvrně...

13. října 2011 v 11:04 | horoskopnamiru.cz-věštkyně |  Esoterika


Největší hrozby pro lidstvo ? Amerika !

Vložil Sybila, 28. Červenec 2010 - 14:44
Americká vlajkaTohle jsou hrozby budoucnosti, ale bohužel již nyní vypukli!
 • Rok 2012
 • Přepólování
 • Doba ledová
 • Mayský kalendář
 • Mexický záliv a únik ropy
 • Nemesis sestra Slunce, zničí lidstvo?
Tento článek je hlavně zaměřený na lidstvo, které nedoufá, že přijde někdy v životě změna. Ale ptáme se proč, proč lidé nevěří a nedělají opatření, aby přežili? I Bible praví, že život přeje připraveným.

Rok 2012 ještě k němu zbývá mnoho dní, ale můžete pozorovat změny, které se dějí. Nebudu vypisovat zemětřesení, povodně, tornáda, ale začněme od neštěstí v Mexickém zálivu.

Amerika a její tajemství, katastrofy, neštěstí, bohužel se přikláním k názoru vědců, že tento velký kontinent nás balamutí. Do éteru se pouští zprávy, které jsou kontrolované a mnozí z vás obyčejných lidí, co si svůj život a štěstí v něm vydřeli ani netuší, co se k nám žene.

Potvrzená fakta

20. dubna 2010 společnosti British Petroleum , jen BP, když ropná plošina Deepwater Horizon vybuchla se změnil život nejenom Americe, ale i celému světu a ještě se změní.

Amerika - neboli společnost BP věděla, že přijde výbuch i vylévání ropy do moře 10 dní předem a přeci nic neudělali než jen to, že BP, která vlastní ropnou plošinu 8 dní před katastrofou koupila společnost Boots & Coots na čištění moře od ropy. Proč asi? Vše je ve financích, peníze a akcie točí světem a bohužel i Amerikou. Můžeme se přiklánět tomu, že pustit ropu do moře byl i záměr několika lidí. Jak se zbavit miliónových úvěrů a dluhů. Bohužel nyní je kryje celá Amerika, včetně prezidenta Obamy.

Otrava, toxiny, nemoci, které zabíjí vše živé v moři, ale i lidé, blíží se k nám!

Toto je pravda. Amerika používá na odstranění ropy vysoce toxické chemikálie, které zakázala i Evropa na používání kvůli jedům obsaženým. Používají Corexit 9500 a Corexit 9527A, které jsou tak toxické, že zabijí či zničí vše živé. Bohužel Golfský proud, který u nás ovlivňuje počasí je zažene směrem k nám. Přinese nejenom změny v počasí, protože ropa a toxiny ženou Golfský proud 4x rychleji, ale přinese nám to otravu v mořích a oceánech. Asi jste se tento rok naposled vykoupali v nezávadné vodě a pojedli mořské ryby a plody moře. Příští rok bude pro přímořské Evropské státy tragedií. Je to Golfský proud, který udržuje Británii a části Evropy teplejšími než by byly ve svých zeměpisných šířkách jinak, ale bude to fungovat také jako oceánský přepravníkový pás, který bude šířit ropu z Mexického zálivu napříč Atlantikem a s ní i smrtící toxiny.

Věštba Baby Vangy

Vzpomeňte si na věštbu baby Vangy, která tvrdila, že přímořské státy a Evropa budou v roce 2016 takřka bez lidí, jelikož tu bude hladomor, nemoci apod. bohužel katastrofa v Mexickém zálivu to jen potvrzuje. Na rybolovu je mnoho lidí závislých a je to jediné co mají či měli a bohužel již nyní to mnozí ztratili.

Ruští vědci potvrzují své apokalyptické hodnocení na používání milionů galonů chemického dispergátoru známého jako Corexit 9500 firmou BP, který je pumpován přímo do úniku u hlavy studny, míli pod vodami Mexického zálivu a má to podle této zprávy zakrýt před americkou veřejností, ale i celým světem, celkový a tragický rozsah tohoto úniku, který je nyní odhadován na více než 2,9 milionů galonů denně.

Amerika používá tyto toxiny na odstranění ropy a také proto, že Corexit způsobuje, že ropa se vsakuje pod povrch, což dává falešný dojem kolik ropy je ve vodě. Zase nás balamutí, abychom nevěděli a satelitní snímky neukázali kolik z oceánu a moří je již znečištěno.

To také může znamenat, že pokud je moře vyčištěné od toxinu Corexit a voda na pohled čistá, nemusí to být tak pod vodou. Na povrchu nic a dole ropa a ještě k tomu smrtící corexit.

Společnost BP uvedla, že s ropou uniká obrovské množství metanu a spolu s velkým množstvím smrtelně jedovatého sirovodíku, benzenu a metylen-chloridu. To má potenciál pro spuštění hromadných evakuací. Lidé musejí nedobrovolně opustit své obydlí a to navždy, protože s ropou jde ruku v ruce i toxický Corexit. Pokud vznikne bouře, přímořské vlny, či Tsunami a vrhne toxické moře na pobřeží, budou otráveny tisíce mil pobřeží směrem i do vnitrozemí. To je Apokalypsa.

Dovedete si představit, že moře a oceány jsou Domovem kytovců, tuleňů, savců, ryb a nejen toho. Plankton, který umírá v toxinech, ryby které ho pojídají a které se budou servírovat Evropanům na stůl s toxinami v mase. Jsou to lidé, kteří se zničí ještě sami, než přijde rok 2012, to má přijít obrod lidstva a zůstanou jen vyvolení, ti kteří se zamyslí nad důsledky lidského činění, kteří ctí přírodu a její zákony. Jak mohlo lidstvo kvůli špinavým penězům tak poškodit přírodu a celou Zemi? Zamyslete se sami nad sebou, příroda nás učí, že člověk musí začít u sebe. Co ještě přijde a kam až touha po luxusu zaženou lidé, věřím tomu, že nad samými kraj propasti z které bude jen těžký únik.

Brali jsme si z nitra Země její ropu, jak řekl jeden věštec, krev Země /tj.ropa/ zalije moře, to co jsme vyhloubili a vytěžili si Země zase vezme. A měl pravdu, v Zemi je nyní již tak ohromný kráter, jako Mount Everest a čím více ropa vytéká, tím více se kráter zvětšuje. Propadne se nakonec Amerika do nitra Země? Zničí je nemoci? Bohužel ano a nejenom ji.

Jak těžce se změní naše životy, to poznáte i se změnou přírody počasí v nadcházejících měsících. Život přeje připraveným!

Začněte u sebe a začněte již dnes. Vaše věštkyně.

Barva stravy,světlo a zdraví.

12. října 2011 v 14:47 | Izabela Klimová |  Biofotonový věk
fd

Světlo je důležitou živinou pro živé organizmy a oči jsou vstupní branou,kterou proudí energie.
Sluneční světlo ovlivňuje endokrinní a nervový systém a např.ovlivňuje i proudění krve v očích.
Bylo zjištěno,že celkový objem krve,pumpované srddcem,cirkuluje každé 2 hodiny i očima.
Zrovna tak jak je potřebná správná pohonní hmota pro motory,tak i lidské tělo může správně vyváženými fungovat jen se správnými komponenty.
Abychom přijaté komponenty mohly správně využít,musí v našem organizmu proběhnout
 mnoho chemických reakcí.Ve škole nás učily,že rostliny jsou fotosyntetické,ale dnes víme,
že i lidský organizmus je fotosyntetický.Povrch kůže totiž obsahuje buňky solární energie,
které mají úzkou souvislost s Langerhansovými buňkami ve slinivce,které pomáhají při produkci DNA,proteinů a uhlohydrátů a jsou místem fotosyntézy v lidském těle.

Světlo přijímáme ve skutečnosti i stravou.Dalo by se říci,že potrava je světlo v pevné formě.
Každá potrava,hlavně ovoce a zelenina má charakteristickou barvu.A každá barva působí odlišně na naše životní fumkce.Barva jídla je jako podpis,do kterého příroda zakódovala informace a naše
tělo ho musí rozšifrovat,aby využilo jeho obsah. Dr.Cousens,který se danou problematikou zabývá
již spoustu let,doporučuje tzv.duhovou stravu,složenou z celého živého spektra potravin.
Navrhuje ráno stravu složenou z červeného,oranžového a žlutého zabarvení,například žluté
banány,červené jablka,oranžový pomeranč...V poledne by jsme měly konzumovat jídla žlutého,
zeleného a modrého zabarvení ,například mrkev,papriky,zelí,zelené saláty,špenát,kukuřici,rýži,
těstoviny,brambory.Večer,potraviny indigo modrá,fialová a zlaté,například červená řepa,čočka,
fazole,lilek,květák,tofu,zlaté zrní,atd.Všimněme si,že barvy potravin jsou sladěné s celodenní
činností ,barvami celého dne a barvami našich čaker.Takéto stravovací návyky nás
harmonizují s našimi čakrami,denními cykly a celkově s vesmírným řádem,čili jejich účinky se
promítnou nejen ve fyzické rovině,podobě zdraví,ale i na duchovní rovině.
Když změníme náš životní styl,stravovací návyky,stav myšlení,změní se i chemie našeho těla.
oz2

Všichni vyzařujeme kromě určité vibrace i světlo tzv.biofotony,které se vyskytují také v celé
škále elektromagnetického spektra.Všechny tyto energie/ světlo,jídlo,pocity,vůně,zvuk,biologické
pochody/ jsou v neustálém pohybu.Zde vidíme,jak důležité je složení  a barevnost potravy.
Když máme nezdravé životní návyky,nemohou volně proudit tyto energie/ je nám těžko,bolí nás
hlava,žaludek,jsme nervózní,unavení apod./Podobně je to i s našimi emocemi /při strachu se nám
stáhne žaludek,při nebezpečí se rozbuší srdce,nebo stuhnou svaly,zadržíme dech atd./
a ucpou se  energetické dráhy.Dlouhodobé nezdravé návyky, stres,traumatické prožitky,únava,
způsobí,že námi neproudí životní síly,dostavují se varovní signály,bolest a vyústí to v nemoci.
Stav mysli určuje vytváření určitých schémat,které ovlivňují naše zdraví.Léčba barvami nám pomáhá nastolit vyvážené vibrační rytmy v organizmu.
Nastane tím rovnováha,která zabrání mikrobům a jiným patogenům jejich přemnožení v našem
organizmu,pro které nevybudujeme fyzické prostředí,které je vyživuje.
Jsou to nové vzorce,které nás v nastávající době transformace a biofotonového věku,posouvají do vyšších vibračních úrovní.
Velkým pomocníkem na naší cestě k uzdravení je i homeopatie,kde léčení začíná v nejhlubších
úrovních našeho bytí.Jsou to rostliny,které v sobě obsahují světelné informace,kterými dokážou
odblokovat ty aspekty života,ke kterým nejsme vnímaví a jsou většinou pravou příčinou našeho
emočního rigoru mortis.Je to nejpřirozenější způsob,jak přivést informaci z podvědomí na
úroveň vědomí a čím jemnější je homeopatikum,tím je účinnější.Vzájemná symbióza homeopatie
a využití přirozeného světelného spektra,nám umožní proniknout k traumatům uložených hluboko
v podvědomí a pomůže nám obnovit rovnováhu ve všech úrovních našeho bytí.Navozením těchto
požadavků,se člověku dostává odměna v podobě pevného fyzického i duševního zdraví.

slunce
Světlo je nadpozemská,přirozená síla,je podstatou všeho života na Zemi.I lékařská věda se v
blízké budoucnosti bude ubírat směrem ke světelné terapii.Ve skutečnosti biofotonový věk už
začal,protože chemoterapii nahrazuje fotodynamická a biorezonanční léčba,skalpely nahrazují
lasery,místo podávaní léků,se aplikuje fototerapie.Tyto změny přinesou pro nás i pro celou
naši Zemi velkou očistu.Skutečným lékem budoucnosti je vědomé spojení mysli s tělem a duchem
a nové technologie budou promlouvat přímo k jádru organizmu,takže vlastní vnitřní moudrost
bude základem uzdravení.Vzbudí se ty části nás samotných,které dosud spaly a poskytnou nám nástroje,které uzdraví nejen naše těla a duši,ale celou Zemi,Vesmír-...Jednotu.

zlatý obraz

Citát Matky Terezy

11. října 2011 v 8:00 | Matka Tereza |  Moudra a mezilidské vztahy
per
Jsem malá tužka
v ruce píšícího Boha,
který posílá milostný dopis
tomuto světu!

matte