Proč je voda zázrak?

23. září 2011 v 11:00 | Izabela Klimová |  Pohádky pro děti
teču si až do moře

                         
  PROČ JE VODA ZÁZRAK ?


Venoušek si hrál se sněhem na dvorku a pozoroval,jak mu vločky sněhu tají na ruce.Pak chvilku zápasil se sáňkami,které se nechtěly po mokrém sněhu moc klouzat.Z té námahy se docela unavil a dostal žízeň.Když přiběhl do kuchyně,maminka zrovna četla knížku .Venoušek ji poprosil o pití.Maminka hned ochotně vstala,otočila kohoutkem vodovodu,voda ale netekla.
"Vezmi si proti žízni jablíčko.Neteče nám voda."-řekla znepokojeně.
"Tak si prosím čaj!"-řekl chlapec.
"Venoušku,vždyť víš,že čaj se vaří také z vody! Musím teď zavolat tatínkovi do práce.Asi nám zamrzla voda a budeme potřebovat pomoc.Maminka šla hned k telefonu a volala tatínkovi,co se stalo.Tentokrát je to asi vážné,protože mu nedala k uchu ani Venouška.
Tatínek se po chvíli objevil s jedním pánem a dali se do práce,aby opět mohla téct voda.
"Maminko,když neteče voda,nebudeme se večer umývat?"-ptal se malý zvědavec.
"To nevím,ale doufám,že do té doby voda poteče. Jak vidíš,voda je potřebná všude.Na vaření,na umývání,na mytí podlahy a úklid.Bez vody bych nemohla vyprat Tvoje špinavé šatičky.I v našem těle je voda,která nám umožňuje žít a také aby mohla proudit
krev v žilách.Není to jen pouhý nápoj.Doslova je voda život.Bez vody nemohou žít ani zvířata,protože by uhynula žízní.A v létě zaléváme vodou rostliny na zahradě a kytičky,protože potřebují k životu vodu také.Viděl
si určitě jak se po dešti zazelená travička!A představ si,že i naše miminko v bříšku si plave ve vodě.Musíme si ji vážit.Sklenice čisté vody-to je také život!Je to životodární tekutina a proto ji musíme chránit,aby ji nesvědomití lidé neznečišťovali.Proto se nesmějí v potoce umývat auta,protože by uhynuly rybičky.A také se nesmí vypouštět odpad do řek a moří,abychom na naši zemi mohli žít."-dokončila své vyprávění maminka.
V tom se ve dveřích objevil tatínek a zeptal se :"Už teče?"
Maminka šla k vodovodnímu kohoutku a když ním otočila,začalo to v kohoutku bublat a praskat,ale nakonec se voda roztekla.Maminka se radostně usmála a hned postavila vodu na čaj,aby Venoušek mohl zahnat žízeň.Večer Venoušek vyprávěl svému Macíkovi,co mu maminka vyprávěla o vodě.Zároveň si uvědomil,že k radostnému životu je potřebná i obyčejná voda!
pitna h20
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 replica watch | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 19:34 | Reagovat

Q. Why did the little boy put lipstick on his head?
http://www.thesewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama