Srpen 2011

Co je Nimba?

1. srpna 2011 v 7:00 | Izabela+emailová pošta |  O zdraví a nemoci
nimba

Objevte sílu nimby.


Nimba - Melia azadirachta

je tropický stále zelený strom původem z Indie , který odpuzuje různé rostlinné škůdce a parazity. Je ceněn kvůli repelentnímu účinku proti komárům a klíšťatům.
Po tisíce let lidé hledají prostředky k upevnění svého zdraví a k vyléčení různých nemocí v přírodě, pomocí léčivých rostlin. Asi žádná jiná rostlina se více nepřiblížila definici všeléku jako nimba.
 Zlepšuje stav při kardiovaskulárních chorobách, snižuje výskyt krevních sraženin, hladinu LDL cholesterolu, vysoký krevní tlak ,upravuje nepravidelnost srdečního rytmu-léčí žaludeční i dvanácterníkové vředy Snižuje koncentraci kyseliny solné v žaludku-Snižuje spotrebu hypoglykemických léků  u diabetiků, kteří nejsou závislí na inzulínu. Nimba napomáhá k rozšiřování cév vede ke zlepšení krevního oběhu v končetinách.Snižuje úzkost, stres, zklidňuje nervovou soustavu, napomáhá k lepšímu kvalitnějšímu spánku, redukuje bolesti hlavy zlepšuje prokrvení cév v hlavě.Zvyšuje obranyschopnost organismu, Působí proti plísním, nežádoucím bakteriím virum,hlavně se používá jako
antiparazitikum,anibaktericidní,antimykotický prostředek.Pomáhá při očistě střev,dýchacích cest,
 močových cest a pomáhá čistit krev.
Nimbový strom je zdrojem celé řady patentovaných (individualizovaných) výtažků pro léčbu rakoviny. Injekce s nimbovým výtažkem, aplikované do okolí tumoru, vedly k jeho výraznému zmenšení již v průběhu několika týdnů. Nimba opakovaně prokázala svou schopnost pomáhat v boji s rakovinou kůže.
Výtažky z Nimby mají velmi silný hojivý efekt i při kožních potížích (akné, exémy,lupénky, rány, popáleniny), protože dokáží restaurovat kůži a podkoží, zabraňují tvorbě jizev. Tento efekt se využívá hlavně v kosmetických přípravcích. Všechny části stromu mají léčivé účinky a z tohoto důvodu výrobky obsahují jak listy a olej, tak i kůru, aby bylo dosaženo maximálních účinků.
avicenna-avicena

Nimbová kosmetika je z ekologicky pěstované nimby. Všechny přípravky jsou založené na přírodní, převažně bylinné bázi. V Indii, kde jsou suchá léta a pálí horké tropické slunce, se stalo tradicí užívat nimbovou kosmetiku. Nimbový olej rychle uleví suché pokožce, protože se do ní snadno vstřebává, pomáhá hojit její poškozené vrstvy a umožňuje udržet její přirozenou rovnováhu. Tyto vlastnosti umožňují nimbě omezit tvorbu vrásek, a to tím, že pomáhají kůži udržovat její pružnost. Nimba dokáže léčit poškození kůže způsobené ultrafialovým zářením, a také dokáže i předcházet předčasnému stárnutí pokožky.Extrakt z nimbových listů má silné čistící,hojivé,
 antibakterialni, antivirové účinky. Je ideálním Vysoce účinným prostředkem pro léčbu oparů, bradavic, plísní, urychluje hojení ran.

  • Nimba ničí bakterie, které způsobují akné, a snižuje s tím spojené záněty.
  • Nimbová voda hubí plísně, které způsobují lupy, a promazává vysušenou pokožku.
  • Výtažky z nimby jsou toxické pro herpes virus (virus způsobující opar) a rychle hojí boláky způsobené tímto virem, tedy opar.
  • Nimba zmírňuje intenzivní svědění při planých neštovicích, snižuje výskyt pupínků a jizev.
  • Nimba odstraňuje během 2 - 3 dnů z pokožky i plíseň, která způsobuje trichofycii (onemocnění, vyvolané plísněmi ze skupiny trichophyton).
  • Výtažek z nimby pomáhá při potírání plísňového onemocnění, kvasinkové infekce, způsobeného Candidou (druhem kvasinkovité plísně), a snižuje stálé svědění, které Candida způsobuje.
  • Prášek i krém z nimby chrání kůži před výskytem plenkové dermatitidy a pomáhá ji léčit.
  • Nimba pomáhá udržet rovnováhu produkce melaninu a snižuje tak výskyt bílých míst na kůži způsobených vitiligem (poruchou pigmentace kůže projevující se bílými skvrnami na kůži).
  • Nimba je výborným podpůrným prostředkem při hojení ran, pomáhá tělu rychle vytvářet kolagenová vlákna, potřebná k uzavírání rány.
  • Nimbové mléko snižuje zarudnutí kůže po slunění a snižuje odlupování vrchních vrstev pokožky.

Psoriáza (lupénka) je velmi devastující kožní onemocnění. Může mít projevy, které jsou vnímány pouze jako nepohodlné, až po projevy velmi devastující. Obvykle se v léčbě této nemoci lokálně používá uhelný dehet nebo kortizon. Produkty z dehtu jsou znečišťující, zapáchající, karcinogenní a mohou být i fototoxické. Kortizon může ztenčovat pokožku a při opakovaném používání je toxický, zvláště pro děti.
Nimba nemá žádný z těchto vedlejších účinků. Lokální aplikace nimby jsou snadné a nenákladné, a jelikož prostředky jsou obvykle na olejové nebo krémové bázi, pomáhají zároveň lubrikovat pokožku. Nimbu je možno nanášet opakovaně po dlouhou dobu bez vedlejších účinků a může nahradit perorální léčiva a injekce. Nimba, prověřená staletími užívání, je snad nejlepší a nejbezpečnější variantou léčby psoriázy.
I ekzémy, které nejsou tak strašné, jako psoriáza, představují pro ty, kteří jimi trpí, velký problém. Nimba je po staletí známa jako jeden z přípravků používaných na ekzém, protože má širokou škálu blahodárných účinků na kůži. Při pokusech byl aplikován výtažek z nimby dvakrát denně po dobu 10 dnů a došlo k vyléčení ekzému. Efekt trval 3 měsíce, po které se ekzém na kůži neobjevil. Při léčbě ekzému dáváme přednost nimbovému oleji, protože je koncentrovanější, ale opakované aplikace jemnějším extraktem z listů nebo kůry dokáží také léčit akutní ekzém.
Na kůži stále působí mnoho nejrůznějších látek a infekčních činitelů. Nimba má na pokožku a její stav blahodárné účinky dané její schopností ničit bakterie, parazity a plísně a zlepšovat imunitní systém.

Při nemocích dutiny ústní jako je například paradentóza jsou mikroorganismy, které se vyskytují v zanícených dásních, rezistentní vůči penicilínu i tetracyklínu, ale nejsou odolné vůči antibakteriální rostlině jako je nimba,
Nimbový olej má také účinky lubrikační, antikoncepční, protivirové a imunostimulační, a proto pomáhá oběma partnerům prožít si bezpečný sex bez obav z otěhotnění a nemoci.

Nimbová kosmetika obsahuje celou řadu přípravků :krémy,masky,oleje,pleťové mléka,vlasové
šampony a kondicionéry,mýdla a zubní pasty .
Tento úžasný strom v sobě skrývá úžasné uzdravující boží síly.

nimba01