Březen 2011

Proč nebrečela...

31. března 2011 v 7:00 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy
151

U stolu proti sobě seděli jsme Já a moje milá.
Proč její oči zadrželyslzy ledový
a mě rty omluvu,se nikdo nedoví.
Snad nerozvážná pýcha ta slova zmrazila.

Oba šli jsme tedy svoji cestou,
já tam a ona jinam.
Proč nebrečela a já nemluvil,
nerozumím,jen vzpomínám.

Srdíčka z přírody

29. března 2011 v 7:00 | országalbum.hu |  Květiny
srdíčka

Jarní vánek

29. března 2011 v 6:30 | glimboo.com |  Mix

Velká cholesterolová lež

28. března 2011 v 7:00 | MUDr.Dwight Lundell |  O zdraví a nemoci
hrnek


Velká cholesterolová lež
Jako kardiochirurg jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.
My lékaři jsme se mýlili

My lékaři se vším naším vzděláním, znalostmi a autoritou si často vybudujeme dost velké ego, které nám pak ztěžuje přiznat, že jsme se mýlili. Takže tady to je. Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.
Mnoho let jsem praktikoval s dalšími prominentními chirurgy, označovanými za "tvůrce veřejného mínění". Bombardováni vědeckou literaturou, neustále na seminářích, jsme my, coby tvůrci veřejného mínění, trvali na tom, že onemocnění srdce je prostě důsledkem zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.
Jedinou přijatelnou léčbou bylo předepisování léků na snižování krevního cholesterolu a diety s velmi nízkým obsahem tuků. Pochopitelně jsme trvali na tom, že taková dieta sníží hladinu cholesterolu a výskyt onemocnění srdce. Odchýlit se od těchto doporučení bylo považováno za kacířství a mohlo vést až k žalobě.
Nefunguje to!
Tato doporučení již nejsou vědecky ani morálně obhajitelná. Už před lety bylo zjištěno, že skutečným důvodem onemocnění srdce jsou záněty stěn tepen, a toto zjištění vede pomalu ke změně způsobů, jakým budou onemocnění srdce a další chronické nemoci léčeny.
Dlouhodobě praktikovaná zavedená dietetická doporučení vyvolala epidemii obezity a cukrovky, jejichž následky úmrtností, lidským utrpením a ekonomickými dopady porážejí veškeré morové epidemie v historii.
Ačkoliv 25% lidí bere drahé statiny, a i když jsme snížili množství tuku v potravě, zemře tento rok na onemocnění srdce více Američanů, než kdykoliv dříve.
Statistiky American Heart Association ukazují, že 75 miliónů Američanů trpí onemocněním srdce, 20 miliónů má cukrovku a 57 miliónů je jí ohroženo. Tyto nemoci postihují stále větší počet stále mladších lidí.
Jednoduše řečeno, bez zánětů v těle není možné, aby se cholesterol usazoval na stěnách tepen a způsoboval onemocnění srdce a mrtvice. Bez zánětů by se pohyboval volně tělem, jak to příroda zamýšlela. Jsou to záněty, kvůli nimž se cholesterol usazuje.
Zánět není nic komplikovaného - je to jednoduše přirozená obrana těla před nepřáteli, jako jsou bakterie, toxiny nebo viry. Zánět je ve své funkci ochrany těla před těmito bakteriálními a virovými vetřelci dokonalý. Pokud ovšem tělo neustále vystavujeme zraněním toxiny nebo potravou, k jejímuž příjmu není uzpůsobeno, dojde k něčemu, čemu se říká chronický zánět. Chronický zánět je přesně tak škodlivý, jako je akutní zánět prospěšný.
Který rozumný člověk by se vědomě vystavoval potravinám a jiným látkám, o nichž ví, že mu poškozují tělo? Dobře, možná kuřáci, ale ti se k tomu alespoň rozhodují dobrovolně.
My ostatní jsme se jednoduše drželi doporučené stravy, obsahující nízké množství tuků a vysoké množství polynenasycených olejů a sacharidů, aniž bychom tušili, že si tím permanentně poškozujeme tepny. Toto opakované poškozování vede ke vzniku chronických zánětů směřujících k onemocnění srdce, mrtvicím, cukrovce a obezitě. Ještě jednou to zopakuji. Nízkotučná dieta, kterou nám po léta doporučovala zdravotní věda, způsobuje poranění a záněty tepen.
Co je největším viníkem chronických zánětů? Odpověď je jednoduchá: je to přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový, které se nachází v mnoha zpracovaných potravinách.
Představte si na chvíli, že si drsným kartáčem opakovaně přejíždíte přes kůži, dokud nezčervená a takřka nezačne krvácet. Řekněme, že to budete dělat několikrát denně po dobu pěti let. Pokud dokážete snášet bolestivé kartáčování, budete mít nakonec na kůži krvácející, oteklou infikovanou oblast, jejíž stav se bude s každým dalším kartáčováním zhoršovat. To je dobrý způsob, jak si představit proces zánětu, který vám možná právě teď probíhá v těle.

Nezáleží na tom, kde k zánětu dojde, jestli uvnitř nebo na povrchu vašeho těla, jde vždy o totéž. Nahlédl jsem do tisíců a tisíců tepen. Nemocná tepna vypadá, jakoby někdo vzal kartáč a opakovaně rozdíral její stěny. Potraviny, které jíme, několikrát denně vytvářejí drobná poranění, na něž tělo opakovaně odpovídá tvorbou zánětů.
Ačkoliv máme rádi sladkou koblihu, tělo na ní odpovídá poplachem, jakoby dorazil nepřítel vyhlašující válku. Potraviny plné cukru a jednoduchých sacharidů nebo zpracované s oleji omega-6, aby vydržely déle v regálech supermarketů, jsou již dlouho základem naší stravy. A tyto potraviny pomalu otráví každého.
Jak vede snězení obyčejné koblihy k tvorbě zánětu a onemocnění?
Představte si, že si na klávesnici vylijete sladký sirup a získáte představu o tom, co se stane s vašimi buňkami. Když sníme jednoduchý sacharid, jako cukr, hladina cukru v krvi rychle vzroste. V odpověď začne slinivka vylučovat inzulín, aby přesunul cukr do buněk, kde bude uskladněn jako zásoba energie. Pokud jsou buňky plné a další glukózu nepotřebují, nepřijmou ji.
Jakmile plné buňky extra glukózu odmítají, hladina cukru v krvi vzroste, což vede k další produkci inzulínu, a cukr je proměněn na tuk a uskladněn v tukových tkáních.
Co má toto všechno společného se záněty? Hladina cukru v krvi je udržována ve velmi úzkém rozsahu. Nadbytečné molekuly cukru se totiž navazují na různé bílkoviny, které pak poškozují stěny tepen. Opakovaná poškození vedou k tvorbě zánětů. Když si několikrát denně zvednete hladinu cukru v krvi, je to totéž, jako byste rozdírali citlivou vystýlku svých tepen kartáčem.
I když to nevidíte, buďte si jisti, že k tomu dochází. Během pětadvaceti let jsem viděl více než 5000 pacientů, a všichni měli jedno společné - záněty v tepnách.
Vraťme se ke koblize. Tato nevinně vypadající dobrota obsahuje nejen cukr, ale byla upečena v jednom z mnoha omega-6 olejů, například v sójovém. Brambůrky a hranolky se smaží v sójovém oleji. Polotovary jsou vyráběny s omega-6 oleji, aby se prodloužila jejich životnost v supermarketech. Ačkoliv omega-6 oleje patří mezi esenciální - jsou součástí každé buněčné stěny, která kontroluje výměnu látek mezi vnitřkem buňky a okolím - musí být konzumovány ve správném poměru k olejům omega-3.
Pokud se tato rovnováha posune ve prospěch přílišné konzumace olejů omega-6, produkují buněčné membrány blokovací chemikálie, tzv. cytokiny, které přímo způsobují záněty. Dnešní strava obsahuje extrémní nepoměr těchto olejů. Tato nerovnováha se pohybuje mezi 15:1 až do 30:1 ve prospěch omega-6. To znamená obrovské množství cytokinů vyvolávajících záněty. Optimální zdravý poměr by měl být 3:1.
Aby to bylo ještě horší, nadbytečná váha, kterou sebou díky těmto potravinám nosíte, vede k tvorbě přeplněných tukových buněk produkujících velké množství pro-zánětlivých chemikálií, které poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi dále zhoršují. Proces, který začal koblihou, se promění v začarovaný kruh, který vede k onemocnění srdce, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a nakonec Alzheimerově nemoci.
http://www.wmmagazin.cz/UserFiles/Image/wm_magazin/wm_102-103/cholestreolova_lez3.jpg
Nelze utéct před skutečností, že čím více konzumujeme připravených a zpracovaných potravin, tím více si každodenně přidáváme k zánětům. Metabolizmus lidského těla není navržen k zpracování potravin plných cukrů a olejů omega-6.
Existuje pouze jediný způsob, jakým záněty odstranit, a tím je návrat k potravinám bližším přírodnímu stavu. K budování svaloviny potřebujete více bílkovin. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový a zpracované potraviny, které je obsahují. Jedna lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 miligramu omega-6. Sójový ho obsahuje 6,940 mg. Používejte místo nich olivový olej nebo máslo z mléka krav živených trávou.
Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Zapomeňte na "vědecká fakta", která vám tak dlouho vtloukali do hlavy. Ve skutečnosti neexistují vůbec žádná vědecká fakta, podle nichž nasycené rostlinné tuky způsobují onemocnění srdce. Vědecká fakta, podle nichž nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou také velmi slabá. A protože dnes už víme, že cholesterol není příčinou onemocnění srdce, jsou obavy ze saturovaných tuků ještě absurdnější.
"Cholesterolová teorie" přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku "potravin", které nyní způsobují epidemii zánětů. Doporučením, aby se lidé vyhýbali saturovaných tukům a upřednostňovali potraviny s vysokým obsahem olejů omega-6, udělala medicína obrovskou chybu. Dnes tu máme epidemii zánětů tepen, vedoucí k onemocněním srdce a napomáhající dalším tichým zabijákům.
Co můžete udělat? Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička a vyhněte se těm, které vaše matka nosila či nosí z regálů supermarketu plných polotovarů. Eliminací zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin z nezpracovaných potravin můžete napravit poškození tepen způsobené dnešní typickou stravou.

a

Dáreček

27. března 2011 v 6:30 | Cezmín

vtipné

26. března 2011 v 19:22 | emailová pošta |  Mix

Příslib jara

26. března 2011 v 7:00 | xx |  Květiny
příslib jara

Lady Diana 2

25. března 2011 v 7:00 | xx


Sametová paterčata

23. března 2011 v 7:00 | emailová pošta |  Kočičky
paterčata

V jarním vánku

22. března 2011 v 10:02 | glimboo.com |  Květiny

Mluvíme s kočičkami

21. března 2011 v 14:35 | Izabela Klimová |  Esoterika

Miluji kočičky.Doma mám dvě nádherné kočičí bytosti,kocourka Uhlíčka a kočičku Stázičku.Když se vrátím domů mě čekají,
jako dvě malé děti.A když na ně promluvím,není to o tupém zírání,ale o intenzívném opětování pohledů,o pozornosti,
kterou mi věnují,o projevu laskavosti otíráním se o mé ruce,nohy a o nádherném předení.
Pokaždé,když mi některá kočička skočí na klín,mám pocit,že mě chápou a přesně vědí,jak jsem na tom s náladou.
I když asi nerozumí každému slovu,přináší naše vzájemná komunikace silný emocionální pouto.Někde jsem četla,že
pokud člověk se svou kočkou mluví,z toku a intonace řeči,získává přibližně stejné informace,jaké dostává miminko,
když na něj mluví matka,mazlí se s ním a láskyplně se usmívá.Mluvení s kočkou prohlubuje vztah a emocionální
blízkost s člověkem.Někdy se náš monolog může změnit v dialog s kočičkou,když nám svým mňaukáním odpovídá.
Náš hlas přenáší lásku a znamená verbální hlazení,které má pro kočku velký význam.Posiluje to pocit,že je milována
a že je v bezpečí.Moje kočičky jsou mé drahé bytosti,kterým se svěřuji se svými radostmi i bolestmi a vím,že to chápou.
Je úžasné vědět,že jsme obklopeni krásnými bytostmi,které nás chápou a sdílejí s námi naše životní osudy.Bez nich
by bylo zde velmi smutno.Za sebe rozhodně mohu říct,že kočky můj život velmi obohacují a obšťastňují.
Patří jim za to moje velké Mňau!O Ježíši + poselství

21. března 2011 v 8:29 | Asher Quinn-píseň |  EsoterikaStředa, 09 Březen 2011 21:38
Mí drazí a nejmilovanější bratři a sestry, já jsem Mistr Ježíš a přicházím k vám s mimořádnou moudrostí, kterou doufám vstřebáte, přijmete a uznáte jako pravdu. Sdílím s vámi tu nejhlubší radost a potěšení z možnosti být nyní s vámi v tak nádherném propojení.
Spojení s energií Tvůrce, zejména když je to v propojení s ostatními, je to největší z požehnání a umožňuje fantastický růst. My všichni máme moc rozšiřovat společně světlo Stvořitele tak velkolepě, že světlo bude vše, co vidíme, dýcháme, slyšíme a cítíme. Pokud vidíme a chápeme Stvořitele v sobě samých a uznáme ho v druhých, pak držíme zrcadla jeden druhému k porozumění velikosti Stvořitele. My v podstatě odrážíme světlo Stvořitele tam a zpět, ven do atmosféry, umožňujíce mu vybudovat tu nejnádhernější enegii. Každý člověk jedná jako zrcadlo a vyzařuje světlo Stvořitele tak plně a mocně. Dokonce i když se soustředíte do sebe sama, odrážíte světlo, protože ono se přirozeně šíří z pravdy, kterou obsahujete. Já zde stojím jako zrcadlo pro vás, dívejte se nebo se hluboce prociťujte do mé energie a uvidíte se tak krásnými, čistými a milujícími. Vždy vidím sebe a mou pravdu v těch, se kterými pracuji na Zemi, neboť pátrám po přítomnosti Stvořitele a vždy ho nacházím v každém z vás. My všichni jsme Stvořitel na Zemi, a tak můžeme působit jako odrazy světla.
V této době hovoří mnoho channellingů o lásce a strachu, vysvětlují, jak musí být láska aktivována a stupňována, zatímco strach musí být vymýcen a rozpuštěn a utrpení ať je energií minulosti. Když mluvíme o lásce a strachu, musíme pamatovat, že jednoduše mluvíme o energiích. Vizualizací lásky a strachu jako energií umožňujeme uvědomit si, že tyto energie mají moc, ale tato moc je aktivována námi, my řídíme tyto energie, dáváme energiím smysl a funkci v našich realitách. Nechat sestoupit energii lásky z duše Stvořitele do svého bytí je povznášející, transformační a slastné, když přijmete energii lásky a pak ji použijete jako nástroj, sílu či moc, můžete dosáhnout tak mnoho s touto energií lásky: stane se léčivou, moudrou, poučnou a propojující. Pokud požádáme o přijetí energie strachu, má to opačný efekt na naše těla a rámec mysli, dostaneme se do negativního, nízkého a složitého způsobu života. Možná jste si všimli, že když jsem řekl, že když "požádáte" o přijetí strachu, mohlo to vypadat jako chybný překlad, ale je to pravda. Vždy žádáte o prožitek strachu, nikdy vám to není vnuceno a vy vždy přivoláváte energii strachu a přijímáte ji, protože žádný jiný člověk než vy nemůže způsobit, abyste cítili strach. Dokonce když už máte v sobě energii strachu a ta vám snižuje vibrace, vy ji stále vnímáte jako sílu, kterou můžete zformovat jakýmkoli požadovaným způsobem, ale obvykle si s ní způsobíte více vlastní bolesti.
Popravdě, láska a strach jsou stejné energie s rozdílnými záměry, pokud je budete vnímat tímto způsobem, pochopíte, jak může být strach lehce transformován na lásku. To je proces, který právě probíhá na Zemi. Každý, kdo si nese v srdci touhu být pánem svého života, žít ve světě lásky a spojit se v jedno se Stvořitelem, právě přijímá proces či výzvu k proměně veškerého strachu na lásku. Utrpení ve všech svých formách je nyní chápáno jako stará energie minulosti, která již nemá význam a nevede k lidskému nebo duchovnímu způsobu života. Je důležité zaznamenávat kanály (channels), které mluví o strachu a lásce a které se budou množit tak, aby lidem připomněly svou úlohu pomoci, nabídnout vedení a inspiraci. Jakmile si začnete všímat, že svět mluví více o lásce než o strachu, uvědomíte si, že Éra Lásky je zde.
Mé dnešní poselství pro vás je, abyste změnili pohled na strach, utrpení, bolest a zlozvyky. Dívejte se na ně jako na energie. Pak je vnímejte jako energie, které mohou být transformovány na lásku. A konečně, pohlížejte na ně jako na energie, které můžeme nechat být nebo jako předmět, který můžeme odložit a snadno na něj zapomenout. Představte si, že strach, negace, bolest a utrpení všech druhů jsou jako jablko! Mohl bych popsat energii jako nůž nebo špinavý hadr, ale to ještě přidává na negativitě strachu. Představit si strach jako jablko nebo jiný druh ovoce, znamená uvědomit si, že strach vás neohrožuje ani nezraňuje, je to prostě dar.
Jste přirozeně pozitivní, milující a slastně radostné bytosti světla. Existovat jako láska je jediný skutečně známý způsob jak žít a dýchat, protože každá část vaší bytosti byla stvořena z lásky. Dokonce i člověk se skutečně temnou a negativní energií byl stvořen z lásky, a přestože je láska jeho přirozenou energií a způsobem života, on to pouze zapomněl a odvrátil svou mysl.
Slova, která nyní použiji, je důležité zaznamenat a pochopit, zdůrazním je, abyste porozuměli, co tím chci říci.
Prosím pamatujte si, že člověk nesoucí strach, je člověk, který je od přírody milující, ale odvrátil svou mysl nebo prostě zapomněl na svůj střed, na svou pravdu.
My velmi málo myslíme na negativní lidi nesoucí tento strach nebo odvrácené tímto strachem, ale je to tak a to je důvod, proč musíme všem nabídnout svůj soucit a lásku. Žít se strachem znamená být ztracený či zmatený. Cesta lásky je tak silná, a přesto můžeme být lehce odvráceni od lásky cizími děsivými myšlenkami či reakcemi.
Když na sebe pohlédnete jako na přirozeně milujícího člověka, pochodeň světla, pak si uvědomíte, že jste na sebe vzali strachy, negativitu, emocionální bolest a zvyky, které způsobují utrpení. Přijali jste je a nyní je nesete. Uvědoměním si sami sebe jako čistou bytost lásky jste poté kráčeli po cestě, uviděli jste jablko a utrhli ho. Zmocnili jste se toho jablka, stalo se vaším majetkem. To jablko je pozitivním znázorněním negativity.
Když už jste si jednou to jablko vzali, stalo se pro vás velmi důležitým, téměř jako byste to jablko milovali.
Máte ho tam, kde na něj vidíte, dáváte pozor, abyste to jablko měli na vědomí, že mu věnujete pozornost a čas. Vaše mysl je na jablko soustředěná a odvrací se od milující přírody, která je vaší bytostí. To jablko se nikdy nestane vaší součástí, pouze ho pevně držíte, obracíte k němu často svou pozornost, abyste mu dodávali energii a péči. Každá negace, kterou zažíváte ve své realitě, přidává jablku na velikosti a síle, až si začnete sami sebe představovat ne jako lidskou bytost, ale jako jablko kráčející po Zemi. Teď vím, že to zní humorně, když by se vaše fyzické tělo mělo transformovat do jablka, ale vlastně to do jisté míry legrační je, protože na sebe bereme negativitu a když je to naše pravda a nosíme ji s hrdostí, stane se naší novou identitou.
My jako jablko - to bude vše, co uvidíme a čemu budeme rozumět a začneme žít falešný život nechápajíce svou pravdu nebo lásku, kterou jsme. Je důležité rozumět a pamatovat si, že vy nesete to jablko, jablko nenese vás. Vy máte moc a můžete to jablko upustit, kdykoli si budete přát, můžete ho jednoduše nechat odkutálet bez jakékoli bolesti či starosti. Samozřejmě si můžete děkovat a žehnat sobě i jablku za lekci a pochopení, které vám bylo dáno.
Když začnete tímto způsobem analyzovat strach a utrpení, uvědomíte si, jak bezmocný strach je, jste to jen vy, kdo dává strachu moc, vy otevíráte ty dveře a vítáte ho s otevřenou náručí povzbuzujíce ho, aby se s vámi cítil pohodlně. Jako bytost čistého světla nemusíte otevírat dveře strachu a můžete pouze nechat odejít všechen strach a bolest z minulosti. Váš život nebude lepší lpěním na bolesti ani trestáním těch, kdo mohli být zapleteni do vytváření vašeho strachu či bolesti. Nyní je čas nechat bolest navždy odejít a stát se svobodnými, existovat jako rostoucí a nekonečné bytosti světla.
Samozřejmě můžete sedět v meditaci a žádat o odchod všechny nepotřebné negativity a strachy z vaší minulosti a přítomnosti, ale je důležité uvědomovat si opouštění strachu a bolesti během vašeho každodenního života. Nedovolte si sbírat jablka, která vás mohou lákat. Není to v tom, že byste byli lákáni negativitou, ale že jste přijali zvyk negativitu shromažďovat. Prosím, zaměřte se na to slovo, vy v podstatě sbíráte negativitu, ale umíte ji transformovat a shromažďovat lásku Tvořitele a sdílet ji se všemi jako mohutnou pochodeň světla.
Takže když se přistihnete při negativním myšlení, připomínání si negativních vzpomínek ve své mysli, přejímání cizího strachu nebo když se začínáte bát, zastavte se, párkrát se zhluboka nadechněte, uvědomte si a pozorujte, co se děje a představte si to jako jablko a pusťte ho nebo hoďte pryč. Pak odvraťte svou mysl nebo se vraťte zpět do svého středu s láskyplnými myšlenkami či mantrami.
Pokud toto zvládnete, začnete transformovat strach na lásku a obrátíte svou pozornost pryč od strachu k láskyplné přítomnosti vašeho bytí. To je význam toho, když říkáte, pamatuj, kdo jsi, objev svou pravdu, buď pochodní lásky, poznej v sobě přítomnost Stvořitele.
Rád bych vám poděkoval za čas a vytvoření si prostoru pro mě ve vaší enegii a životě ke sdílení mých myšlenek, velice si vás vážím a ctím.
Jako vždy s láskou, mí milovaní bratři a sestry.
Já jsem Mistr Ježíš
Přijaté Natalií Glasson -28/02/11
© Natalie Glasson, http://www.omna.org/Home.html

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky, do češtiny přeložila Lenka D. (www.transformace.info). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.I tohle je ON

21. března 2011 v 7:00 | emailová pošta
jo
jo
on
on
on
oooooon
on
on
ooon
oon
oonnn
on
on
on
oo
on
oonnn
oon
oon
oooooon
o
oo
oo
oon
on

Mandala soucit

19. března 2011 v 10:50 | xx |  Esoterika
Mandala SOUCIT

modlitba za Japonsko

18. března 2011 v 20:23 | Paulo Coelho- emailová pošta |  Esoterika

Milí přátelé,
posílám inspirativní modlitbu Paula Coelha. Možná si myslíme, že není nic co můžeme v tuto chvíli udělat, abychom pomohli Japoncům a Matce Zemi. Možná ale můžeme udělat víc, než si myslíme... Nepodléhejme strachu, udržujme naději a posílejme do těchto míst lásku.


Pane, ochraňuj naši planetu, protože tady žijeme a přebýváme s našimi každodenními tragédiemi.
Ať každý den budujeme nanovo s tím, že vydáme to nejlepší, co v sobě máme.

Dej nám odvahu potom, co pochybujeme,
abychom dokázali znovu vybudovat, co jsme zničili,
abychom dokázali získali zpět, co jsme ztratili,
abychom dokázali přijmout, co bylo navždy ztraceno.

Kéž bys nám dal odvahu dívat se přímo vpřed, ať se nikdy neohlížíme zpět a nedovolíme, aby naši duši něco odradilo.
Pane, dej nám Nadšení, protože Nadšení nás znovu ujistí, že vše je možné, pokud jsme maximálne oddaní tomu, co děláme.
Pane, ať Zem nadále mění semínka v pšenici, ať nadále proměňujeme pšenici v chléb. Nenechávej nás samotné.
Měj s námi slitování, Pane. Protože si často myslíme, že jsme oblečení, i když jsme nazí. Nezapomínej ve svém milosrdenství na naše přátele v Japonsku, kteří nás teď učí významu slov Odvaha, Rekonstrukce, Solidarita a Nadšení.

Amen
( Paulo Coelho )


20000. návštěvník

18. března 2011 v 10:00 | Izabela Klimová |  Mix


Pojďme s tím něco dělat

18. března 2011 v 7:00 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy
pojďte se nazobat

Proč lidé nevyužívají moudrost minulosti?
Vždyť žilo by se jim mnohem lépe i v dnešním čase.
Pojďme s tím něco dělat i pro ty v budoucnosti,
ať povýší se a nedělají naše chyby zase.

Dlaň pro tebe

16. března 2011 v 7:00 | xx
přítel
dpt
dpt
dpt
dpt
dpt
dpt
dpt

dpt
dpt

Proč takhle žiji?

13. března 2011 v 7:00 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy

Proč sám,opuštěný žiji v tuto chvíli,
spíše nuzně mimo všechny lidi?
"O návštěvy těch už nestojím,neb zbyly
mi pouze hvězdy a luna,přátelé moji milí."

vesm

Poselství

12. března 2011 v 7:00 | poselství Carlos Barrios |  Esoterika
indian

Carlos Barrios: The World Will Not End in 2012 (Svět v roce 2012 neskončí)

Carlos Barrios je mayský kněz, duchovní průvodce, antropolog a historik.

****
Z jeho pochopení mayské tradice a kalendáře nebude datum uvedené v kalendáři zimního slunovratu v roce 2012 znamenat konec světa. Mnoho lidí psalo o Mayském kalendáři jako o senzaci, ale nevím. Ti, kteří vědí, jsou původní, Starší, kterým jsou svěřeny k zachování naše tradice.

"Lidstvo bude pokračovat dál," tvrdí, "ale jinak. Struktura materiálů se změní. Z tohoto budeme mít nové příležitosti pro více lidí. Žijeme v nejdůležitější éře mayského kalendáře a proroctví. Všechny proroctví o světě a všechno tradované poznání se sbíhají. Již není čas na hry. Duchovním ideálem této doby jsou činy. Mnoho mocných a ušlechtilých duší se zrodilo do této doby, se spoustou energie. To je pravda o obou stranách - o straně Světla i straně tmy.

Volání po jednotě.

Na setkání v Santa Fé popisoval pan Barrios události, které se staly na dosud posledním obřadu mayského Nového roku v Guatemale. Řekl, že jeden z vážených Starších, který žije po celý rok sám v horské jeskyni, přišel do Chichicastenango, aby promluvil k lidem.

Jeho poselství bylo prosté a přímé. Vyzval k tomu, aby lidské bytosti společně podporovaly Světlo a Život na planetě. Dnes jde každý člověk i skupina svou vlastní cestou. Řekl, že je tu naděje, že pokud se lidé světla budou ochotni setkat a do jisté míry se i sjednotí.

"Žijeme ve světě dvojice polarit. Je zde den a noc, muž a žena, pozitivní a negativní. Světlo i tma se vzájemně potřebují, doplňují a jsou v rovnováze. Temná lidská strana však získala převahu, je velice silná a je zcela zřejmé, co chce. Tito lidé mají svou vizi, zřetelně se drží svých cílů a své hierarchie hodnot. Snaží se mnoha způsoby o to, abychom se v roce 2012 nemohli spojit s energiemi Pátého světa."

"Všichni na straně světla si myslí, že jsou ti důležitější, a že jejich vlastní nebo skupinové chápání pravdy je pravé. Rozmanité kultury a názory si však navzájem konkurují, což znamená tříštění a nemožnost soustředit síly do jednoho světelného záměru."

Barrios to vidí tak, že temná strana blokuje sjednocení popíráním skutečností a důrazem na materializmus. Zároveň se snaží bránit těm, kteří se vlastním světlem snaží umožnit Zemi dostat se na vyšší úroveň. Hlavní silou starého, rozpadajícího se Čtvrtého světa je materializmus. Tyto síly na tom nechtějí nic měnit. Nechtějí jednotu lidstva, jednotu ducha. Chtějí zůstat na této úrovni a bojí se postoupit výš.

Temná moc končícího Čtvrtého světa nemůže být zničena nebo překonána silou. Na to je příliš odolná a je jasné, že by to byla velmi špatná strategie. Temnotu lze transformovat jen konfrontací s prostou a otevřenou srdečností. To je klíčová koncepce světa Pátého slunce.

Pan Barrios říká, že vznikající éra Pátého slunce opět obrátí pozornost k přehlíženému elementu. Vzhledem k tomu, čtyři tradiční elementy Země, vzduch, oheň a voda dominovaly již v minulosti, bude pátý element v době Pátého slunce: éter. Slovník definuje éter jako řidší prvek nebes. Éter je médium. Je prostupující celým kosmem, jímž přenáší vlny energie v širokém rozsahu frekvencí, od mobilního telefonu až po lidskou auru. (energie, která vše oživuje. pozn. překl.)

"V kontextu z éterem je možná syntéza polarit," uvedl. Barrios řekl. "Již žádné rozdělování temnoty či světla v lidech, ale povznášející splynutí.

Ale právě teď říše temnoty nemá o tohle zájem. Jsou připraveni to zablokovat. Snaží se o nerovnováhu Země a jejího prostředí tak, abychom nebyli připravení na vyrovnání v roce 2012.

Musíme pracovat společně pro mír a rovnováhu s druhou stranou. Musíme se postarat o Zemi, která nás sytí i chrání. Potřebujeme, aby celá naše mysl i srdce úsilovala o jednotu a splynutí, abychom se postavili se na druhou stranu a chránili Život, aby byli připraveni na tento historický okamžik."

Pan Barrios řekl svému publiku v Santa Fe, že jsme v kritickém okamžiku světových dějin. "Věci jsou porušené," řekl. "Nemůžeme si již jen bezstarostně hrát. Naše planeta může být znovuzrozena nebo dále sužována. Nyní je čas probudit se a přijmout opatření. Nutnost pro každého. Nejste tady bez důvodu. Každý, kdo je teď tady, má důležitý úkol. Jedná se o těžkou, ale mimořádnou dobu. Máme příležitost pro růst, ale musíme být připraveni pro tento okamžik v historii lidstva. "

Mayové předložili řadu návrhů, jak pomáhat lidem najít rovnováhu v příštích letech. "Prorokované změny nastanou." řekl "ale naše postoje a činy rozhodnou jak prudké nebo mírné nakonec budou. Musíme jednat, udělat změny a zvolit si lidi, kteří nás zastupují, kteří pochopí, a kteří se ujmou veřejné činnosti prosazující respekt vůči Zemi. Meditace a duchovní techniky jsou dobré, ale nezapomeňte je provádět. Je velmi důležité mít jasno v tom, kdo jste a také jaký je váš vztah k Zemi.

Rozvíjejte se v souladu s vaší vlastní tradicí a poslouchejte hlas svého srdce. A pamatujte na respekt vůči odlišnostem a přitom usilujte o jednotu.

Jezte moudře. Mnoho potravin je poškozeno buď jemně nebo až příliš. Věnujte pozornost tomu, co přijímá vaše tělo. Naučte se uchovávat potraviny a šetřit energii. Naučte se nějaké dobré dýchací technice tak, abyste ovládali svůj dech. Buďte jasní.

Žijeme ve světě energie. Důležitým úkolem v tomto období je naučit se vnímat nebo vidět energii každého a všeho: lidí, rostlin, zvířat.

To se stává stále důležitější, jak se přiblížujeme do světa Pátého slunce, neboť je spojeno s éterem - s oblastí, kde žijí energie a vlny. Jděte na posvátná místa Země, abyste se modlili za mír, mějte úctu k Zemi, která nám dává potravu, oděv i přístřeší. Potřebujeme, aby obnovila energii z těchto posvátných míst. To je naše práce.

Jednou z jednoduchých, ale účinných modlitebních technik je světlo bílé nebo světle modré svíčky. Myslete alespoň na okamžik na mír. Sdělte své poselství plameni a vyšlete jeho světlo vůdcům, v jejichž moci je rozhodovat o válce či míru.

Podle Barriose nastal pro lidstvo i Zemi rozhodující, závažný okamžik. Každý jednotlivec je důležitý. Jestliže jsi byl zrozen do tohoto období, máš zde duchovní práci, potřebnou k vyvážení planety.

Říká, že Starší otevřeli dveře dokořán, aby mohly i ostatní národy přijít do mayského světa a objevit naše poselství. Mayové vždy znali, uznávali a respektovali lidi jiné barvy kůže, jiné rasy i jiných duchovních systémů.

"Oni vědí," řekl, "že osud mayského světa souvisí s osudem celého světa. Největší moudrost je v jednoduchosti," ...

"Láska, respekt,
tolerance, sdílení,
vděčnost, odpuštění.

Není to komplikované ani spletité. Za skutečné vědomosti se neplatí. Jsou zakódované v naší DNA. Vše, co potřebujete, je ve vás. Velcí učitelé to říkají celé věky. Naleznete-li své srdce, naleznete i svou cestu. "

Carlos Barrios je autorem Knihy osudu: Uvolnění Tajemství starých Mayů a proroctví roku 2012
http://lightworkers.org/channeling/112603/world-will-not-end-2012-c

translation: 2010 by Sanny
indianske motivy

Krásná myšlenka

11. března 2011 v 7:00 | Hilarion |  Moudra a mezilidské vztahy

Každý z vás je planoucí pochodní
v moři temnoty
mizící ve světle nového úsvitu!
poch

O klobúkoch

10. března 2011 v 13:56 | Cezmin


...Povie sa, veď je to vec, veď je to len "KLOBÚK!"
Klobúk historicky predstavoval určitú vážnosť, vizuálne triedenie honorácie bohatých, stredne bohatých a chudobných. Klobúk je síce "vec", ale vec, ktorá skrášľuje "vizáž" človeka, dodáva určité sebavedomie, dôstojnosť, okrem praktickej veci, že mu slúži ako pokrývka hlavy.

Jestli se chcete dozvědět více,tak celý článek najdete na stránce:
http://slovania.czweb.org/Klobuky.htmKrásná jako lednička

8. března 2011 v 11:58 | emailová pošta |  Moudra a mezilidské vztahy


Pár let po svatbě jsem dosáhla mateřské a manželkovské dokonalosti, mýtu českých žen. Protože jsem se z té Země Dokonalosti vrátila při relativním duševním zdraví, mohu všem, kdož tam míří, poradit, jak se dostat zpět mezi šťastné nedokonalé.
Vstávala jsem tehdy denně mezi pátou a šestou ráno, kdy se budil syn. Odvedla jsem ho do kuchyně, aby nebudil tatínka. Vyčistili jsme si spolu zuby, a zatímco snídal, stihla jsem i rychlý make-up, takže jsem manžela uchránila pohledu na přirozenou zeleň svého nevyspalého obličeje.
Syn dostal kostky nebo pastelky, a protože do půl osmé, kdy vstával můj muž, bývalo dost času, stíhala jsem obvykle připravit pořádnou mužnou snídani s kávou, džusem, vajíčky naměkko a topinkou. Obměnou byly lívance, vrchovatě obložené chleby nebo domácí pomazánky.
Budila jsem ho veleněžně, pomohla mu najít košile a ponožky, a když odcházel do práce, mávali jsme mu z okna.
Během dne jsem stihla všechno:
- uklidit, nakoupit a připravit teplou večeři i s moučníkem.
- Jít s malým na procházku, uplést svetr, natřít poličky, posekat zahradu.
Byla jsem hodně pyšná na to, že když se vracel odpoledne domů, bylo všechno hotové, včetně vychlazeného piva v ledničce.

Z té doby si nepamatuji ani jednu manželskou hádku:
- neutrácela jsem za zbytečnosti, nechodila odnikud pozdě, a pokud chtěl můj muž o něčem mluvit, trpělivě jsem poslouchala.
- Vždycky bylo navařeno, postaráno, teplo, útulno.
- Na nic si nemohl stěžovat - a taky si nestěžoval. "Tak co je dnes nového…", ptával se a já pyšně oznamovala, že je všechno v nejlepším pořádku. Bylo, až na drobnosti.
- Jeho někdejší vřelý polibek na přivítanou se nejprve změnil v lehký polibek na tvář, pak jen v symbolický polibek ve vzduchu a nakonec v přátelské poplácání na zádech. Takové, jakým se vítají chlapi, co jdou spolu na fotbal.
- To už říkával: "nic nového, že…" a obvykle šel rovnou k ledničce, kde ho s železnou pravidelností čekávala vychlazená desítka.
Naštěstí mi tehdy zbyli kamarádi. "Hele, jaký si myslíš, že je rozdíl mezi tou ledničkou a tebou?" zeptal se mě jeden z nich. Telefonovala jsem mu v noci, téměř potají. "Lednička stojí každý den tam, kde to čekáš. Vždycky ti nabídne něco k jídlu, je tichá, na spotřebu nenáročná. Čistá, bílá, vkusná, ale těžko tomu říkat krásná. Už jsi viděla chlapa, co by vášnivě miloval ledničku? Všimne si jí, až když mu kompletně vyteče na podlahu. Ale to musí po tý louži uklouznout!"
Ten večer jsem vypila dvě vychlazené desítky a probudila se až v půl osmé. Nade mnou stál manžel v jedné ponožce a zmačkané košili. Zatímco na pravé ruce držel křičící dítě, v levé třímal suchý rohlík. Tvářil se překvapeně. Za pár měsíců mě už zase vřele líbal a ptal se, zdali jsem vařila, nebo má po cestě z práce něco koupit.
- Nebuďte vždycky tam, kde to ostatní čekají.
- Buďte náročná na spotřebu.
- Nabízejte jen tolik, co vám dávají, a pořádně hlučte, když je to potřeba.
- A už vůbec se nebojte čas od času vytéct na podlahu.
- Dodnes sice nevím proč, ale je jisté, že jen tak vás budou ti kolem milovat.
Takový je zákon ledničky.


Matčin život krušný úděl..

8. března 2011 v 9:02 | Oldřich Bubák |  Moudra a mezilidské vztahy
denm

Matčin život,krušný úděl,žádný med
však v těžkých chvílích její písně,pokora a klid,
uměly vždy na tváři mé úsměv vykouzlit.
Vzpomínka hřejivá,v oku slza,v duši led,
zazpívej mi maminko,ještě jednou...naposled.

Bohyně

8. března 2011 v 7:00 | gifzone.com |  Esoterika
bohyně