Máta peprná

26. února 2011 v 19:49 | Izabela Klimová |  zelená lékárna


Mentha piperata - máta peprná


Lidové názvy jsou i: pepřová máta, balšám, větrová bylina, větrové koření, fefrminc
Popis :Je to vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých, s dřevnatým oddenkem a podzemními i nadzemními výběžky . Přímé čtyřhranné a v horní části rozvětvené chlupaté lodyhy jsou 30 až 100 cm vysoké,listy listy jsou vejčitě kopinaté ,zašpičatělé a na okraji nepravidelně ostře pilovité. Jsou slabě chlupaté, mají žláznatě tečkovanou čepel a žilky na rubu jsou silně vyniklé, stejně jako lodyhy zpravidla nafialovělé.
Květy vyrůstají v hustých lichopřeslenech, nahloučených v koncové válcovité klasy. Mají pětizubý trubkovitý a na okraji řasnatý kalich; bledě nachová nebo narůžovělá koruna je čtyřcípá a téměř pravidelná. Tyčinky jsou čtyři, čnělka s dvojklanou bliznou daleko vyčnívá z koruny. Kvete od června do srpna.


Výskyt: Pěstuje se v několika kulturních odrůdách ve většině evropských zemí na velkých plochách, velice často se však vyskytuje i ve venkovských zahrádkách a na vlhčích loukách. Nejlépe se jí daří v lehčích humózních půdách s dostatkem vláhy a světla v teplejších chráněných polohách.
Mátu poprvé popsal Carl Linné v roce 1753.
Použití:
Hlavní složkou, kterou máta obsahuje je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, čímž se ztrácejí nepříjemné pocity jako svědění, mírná bolestivost a podráždění. Při vnějším použití je tedy výborná jako odvar na výplachy při bolestech zubů a dásní, přičemž zpříjemňuje a čistí dech. Čerstvé mátové lístky je možno přidat do vody na koupel, protože má osvěžující účinky.Obsahuje také žlutý "výpotek" t.j.oleje,který se používá při výrobě parfémů a alkoholových
nápojů.
Největší uplatnění u máty je při všech druzích žaludečních potíží, uvolňuje křeče, zlepšuje žaludeční nevolnost při kocovině, zastavuje zvracení, léčí koliky a nemoci střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při podrážděném žlučníku či žlučových kamenech, celkově zlepšuje vylučování žluče a posiluje celou nervovou soustavu, má mírné afrodiziakální účinky. Velmi dobrá je kombinace máty s dalšími léčivkami. Posiluje preventivní působení lipového čaje, dohromady se saturejkou pomáhá při impotenci a frigiditě, s rozmarýnem zlepšuje tělesnou i duševní kondici.
Máta je součástí mnoha čajových směsí, menthol pak mastí, kloktadel, inhalačních směsí, masážních roztoků, ale i žvýkaček, bonbónů apod.Silně aromatická máta peprná dobře chutná v moučnících, nápojích. Skvěle poslouží k ozdobení pokrmů.

Čajová směs při žaludečních obtížích:
1 díl máty, 1 díl meduňky, 1 díl nati z řepíku, 1 díl nati z benediktu.
Dvě lžíce směsi zalijeme půl litrem vroucí vody a necháme přikryté patnáct minut louhovat. Přecedíme a pijeme nálev tři x denně půl hodiny před jídlem. Nálev si připravujeme denně čerstvý!
Užívání máty je neškodné, můžeme jí používat dlouhodobě v čajových směsích. Pokud ji však pijeme samostatně, je dobré kúru každých deset dní na týden přerušit.

obrázky:www.seznam.cz, www.leros.cz, www.lekarnaparizska.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mateří-douškou- | 10. listopadu 2011 v 15:33 | Reagovat

voní a také květem z heřmánkové víly-co bděla celou zimu nad krásou květu-ta víla umí čarovně se usmívat a zdraví čaruje ti do vínku-pozastav se u bylinných čajů-chvilinku..

2 Izabel | 12. listopadu 2011 v 10:32 | Reagovat

[1]: Jste víla přírody a fascinujete mě Vaší poezií.Děkuji! Izabel

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama