Život a biorytmy

14. ledna 2010 v 16:48 | Izabela Klimová |  O zdraví a nemoci


Jak postupuje čas,jsme svědci stále častějšího porušování přirozených procesů,které člověku sloužili k jeho prospěchu při zachování zdraví.
Člověk minulosti naslouchal rytmům přírody,rozuměl jim a ctil si je.
Moderní doba sice přinesla mnohé vymoženosti,které usnadňují člověku život a práci,
ale jeho ignorantství vůči božím zákonům,mu přináší skázu.
Jedním z takovýchto prohřešků proti přírodě je světlo.Myslím elektrické světlo,neonové trubice a výbojky.Lidé ve své snaze,zrušit noc,svítí téměř neustále.Noční směny ve fabrikách, prodej v supermarketech v nočních hodinách,dlouhé noční koukání na televizi,nebo dlouhé ponocování v zábavných podnicích,to vše přináší totální rozpad časových struktur.
Tvůrce vesmíru zcela přesně věděl,proč stvořil den a noc.Věděl,jak přepotřebný je odpočinek a spánek po celodenní námaze.Jakmile se snese šero,přebírá vnitřní látkové výměny,melatonin-hormon spánku.Když porušujeme geofyzikální a kosmický řád,nemůžeme se divit,že trpíme poruchami spánku.Rytmus dne a noci nám ukazuje celé spektrum,jemuž život podléhá.Každičká buňka našeho těla reaguje na změny světelného spektra.Proto i další velikou chybou,kterou člověk učinil,bylo zavedení letního času.Nejvíc trpěli vnitřní hodiny našich orgánů.
Na druhé straně k životu potřebujeme světlo,ale ne nevyhnutně elektrické.Potřebujeme sluneční světlo,které předává životu prapůvodní božskou informaci.
Vzpomeňme si ,že první ,co Bůh stvořil:Budíž světlo!.
Sluneční svit je pohonnou energií vesmíru je potravou našich buněk.
V dnešní době,kdy je porušena ozonová vrstva,jsme vystaveni působení ultrafialových paprsků.
Ale nebyl to Tvůrce,který to nedokonale stvořil,byl to opět člověk,který nešetrně zacházel s jeho dílem! A životodární lék se stal jedem!
Onemocní-li pak lidské tělo,je to dúsledek toho,že porušil harmonii s božskými principy.Když pochopíme tuto souvislost,nemoc se stává výrazem jemnohmotné nerovnováhy,projevující se tělesnými,mentálními a duchovními symtomy.
Světlo na straně jedné a vědomí na straně druhé,se starají o naše duševní rozpoložení a o náš zdravotní stav.Nedostatek světla nás obírá nejen o energii,ale i o náladu.
Když se rozsvítí sluníčko ,rozjasní se i naše duše a srdce.
Přirozené procesy našeho těla porušuje i smazání ročních dob v našem jídelníčku.
Každé roční období ,přinášelo jiné dary v podobě ovoce a zeleniny.Sezónní zvláštnosti ,staletí působily v organizmu v přesně vymezených časových úsecích a regulovali naše vnitřní biologické hodiny.Také to vyvolává časové abnormality,které jde jen těžko sladit se signály přírodního prostředí.
Naštěstí rozvíjí se hnutí,orientované na zachování přirodních zákonitostí v tomto směru,kdy rolníci a zahradníci obdělávají plodiny podle rytmických kosmických zákonů.
Náš vztah je pošramocený i v otázkách hlučnosti.Hladina hluku se v uplynulých letech téměř ztrojnásobila.Hluk,místo soustředění a klidu,způsobuje,že jsme enormně podráždění,vyčerpáni,dochází k psychosomatickým poruchám.Nepřirozeně vysoká hladina hluku
zapudila přirozený vlnovitý cyklus aktivity a uvolnění.Burcujeme svoje tělo k vyšším výkonům,bombardujeme ho povzbuzovacími prostředkami -káva,nikotin ,léky a drogy.Není dnes vyjímkou syndrom vyhoření,anebo chronický únavovcý syndrom.
Většina civilizačních onemocnění,má psychosomatický původ,právě v důsledku neustálého porušování biorytmů.

Myslíte,že je přirozené zavedení klimatizace?
Díky centralizaci vytápění a klimatizace,celou zimu žijeme ve stejném prostředí,jako během teplého ročního období.Tím dalekosáhle potlačujeme klimatické podněty,které nám ve skutečnosti mají pomáhat.Jak? Trénovat tělo,aby se přizpůsobovalo různým podmínkám,což je základ pro obnovu a otužování zdraví.Malá hrstka otužilců je dnes spíš pro smích,než abychom si z nich brali příklad.


Jsou zde však i další abnormality,které porušují naše vnitřní hodiny.
Dovolené u teplých moří v zimním období,můžou narušit termoregulační systémy našeho organizmu.A někdy trvá delší dobu,než tyto šokové stavy tělo zpracuje.

Stejně nepřirozeně a hluboce zasahuje do našich reprodukčních orgánů i používání hormonální antikoncepce,kdy žena vypadává z přirozeného ovulačního systému a ta tam jsou plodní a neplodní dny,které stovky let pomáhali v rozhodování se pro, nebo proti početí.

Stále rychlejší auta,letadla a adrenalinové sporty ,jsou na první pohled nevinnými pachateli,
Obrovské ryhlosti nás však katapultují z normálního časového rytmu,do zcela jiného rytmu,které v nás totálně rozvrací "vnitřní ovládání!"

Není toho málo,že? A to jsem spoustu nepříznivých argumentů,neuvedla.
Faktem zůstává,že každé porušení,které člověk dělá proti biorytmům,má za následek porušení jeho zdravotního stavu.
Jestliže se snažíte vyzrát na biorytmy,vystavujete se vážné nemoci tzv.
Desynchronóze,
t.j.rozladění vrozených biorytmů.
To přináší již spomenuté zdravotní obtíže,nervovou labilitu,zažívací potíže,poruchy plodnosti,poruchy spánku atd.Nerespektování našich vnitřních hodin,tak jak nám je načasoval Bůh,nelze tedy beztrestně.

Abychom trochu mohli napravit tyto prohřešky,uvádím zde pracovní dobu našich orgánů:

01.00 - 03.00 játra
03.00 - 05.00 plíce
05.00 - 07.00 tlusté střevo
07.00 - 09.00 žaludek
09.00 - 11.00 slezina a slinivka
11.00 - 13.00 srdce
13.00 - 15.00 tenké střevo
15.00 - 17.00 močový měchýř
17.00 - 19.00 ledviny
19.00 - 21.00 mozek
21.00 - 23.00 pohlavní orgány
23.00 - 01.00 žlučník


Jakmile člověk uvede svůj životný rytmus do harmonie s vesmirným,zjistí,že má spokojenější,plnohodnotnější život,ve zdraví a radosti!

"Máte-li někoho rádi,povězte mu to.
Můžete-li někoho obdarovat,udělějte to.
Znáte-li pravdu,řekněte ji!"

A tak se s Vámi dělím o to,co je každému z nás k prospěchu!

Izabela Klimová

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama