Jak souvisí magnetoterapie s magnetorecepcí

10. ledna 2010 v 13:10 | Izabela Klimová |  Léčba pulzní magnetoterapií

Co znamená magnetorecepce?
Pod pojmem magnetorecepce se skrývá schopnost živočichů vnímat zemské magnetické pole a tuto magnetickou informaci využít pro svou orientaci v prostoru.Orientace v prostoru je přírodní dar,který u člověka téměř zakrněl.Pro ostatní živé organizmy je však orientační schopnost podle zemského magnetizmu otázkou života a smrti,dokonce i u mikroorganizmů a jednobuněčných organizmů.
Magnetorecepce byla prokázána i u ptáků,ryb,želv,čolků,,holuby a také krávy.


S poznatky o výzkumu magnetorecepce,se zabývá i český odborník Pavel Němec z katedry zoologie Přírodoveděcké fakulty University Karlovy v Praze.
Zjistil,že krávy,jeleni a srnci se ve volném prostoru pasou a spí v severojižním směru.
Průzkum probíhal ve spolupráci prof.Hynka Burdy na univerzitě v Essenu.Zvířata mají v sobě zřejmě senzor,který funguje jako kompas.Předpokládá se,že zvířata mají v těle krystalky biogenního magnetitu,které reaguje na zemské magnetické pole dle její intenzity.Tenhle "magnetický kompas" sehrává roli i při nutnosti uprchnout před životním nebezpečím,nebo nepřítelem.


Magnetické pole Země pochopitelně ovlivňuje i lidský organizmus.Podléháme také rytmům-pulzům zemského magnetizmu. Vědci během posledních let dokázali,že jednou z podmínek života na Zemi je právě zemský magnetizmus,který řídí činnost všech živých buněk.Podílí se na řadě vegetativních funkcí,které umožňují metabolizmus.

V rubrice Léčba pulzní magnetoterapií,zde na webu,je řada článků,které vysvětlují princip zemského magnetizmu a jeho účinků v našem životě.
Je jisté,že zemský magnetizmus je nezbytnou částí života zde na Zemi nejen u lidí,ale i u zvířat a rostlin.Magnetoterapie a magnetorecepce jsou v úzké souvislosti.

Izabela Klimová

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama